Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Craiova - 28.08.2004

Craiova - 28.08.2004 Sambata 28 august o noua etapa de viteza va avea loc pe aeroportul din Craiova

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-08-04, 13:53   #1
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default TAXA PARTICIPARE CURSA SI TAXA INTRARE

S-a stabilit taxa de 100k lei pentru cei care se dau la curse shi 50k lei pentru cei care ingroasha randurile(restul)

WSM SI CIOARA AU STABILT TAXA ...mai vb
__________________
leh
Mondeo is offline  
Old 24-08-04, 17:24   #2
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

haideti sa lamurim exact cum stau lucrurile

Pentru participantii din Bucuresti taxa de inscriere este 0
Pentru cei din Bucuresti formularele de inscriere se pot procura de la Florian la nr de telefon 0721731111

Taxa de inscriere pentru cei din Craiova este de 100 de mii de masina

Taxa pentru spectatori deocamdata este stabilita la 50 de mii de persoana, dar nu este 100% sigur inca

Nu mai faceti comentarii aiurea. Spuneti numai ceva legat de acest aspect
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline  
Old 24-08-04, 17:30   #3
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

intelesesem din posturile de pe la inceput ca pt spectatori nu are cum sa se perceapa taxa de intrare pentru ca locul nu ar fi foarte bine (sau chiar deloc) ingradit, adica o sa sara multi gardu daca se pune taxa.
asta am inteles eu. oricum pe mine nu ma afecteaza
200SX is offline  
Old 24-08-04, 18:36   #4
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

dar pana la urma unde se va tzine?.. pe pista veche, cea pe care s-a tzinut pe 29?.. sau pe alta?
BoSsuL3TZ is offline  
Old 24-08-04, 18:50   #5
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Eu stiu ca pe pista principala a aeroportului si cred ca 100 % acolo se va tine, pentru ca cea veche este oribila, d.p.d.v. al asfaltului si cailor de acces.

Varianta cu zona neingradita a fost spusa de mine, pentru ca la momentul respectiv nu stiam unde se tine. Imi cer scuze pentru neintelegerea provocata!

PS: taxa pentru spectatori este \"mare\", si din aceste motiv, cei care vin sa caste ochii, nu vor plati aceasta taxa => multi spectatori lipsa.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 25-08-04, 15:26   #6
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

referitor la taxa de intrare stabilita de comun acord cu organizatorii din 4tuning aceasta ramane acceashi, pana la noi informatii oficiale,
ata ete

taxa de intrare revine dupa cum stiti 4tuning-ului, cei din craiova nu au nici o vina (cioara & co) 50k=un pachet de tigari =o bere
parerea mea ca nu este mare lucru

respekt

ZOLIAT: as dori sa imi spui si mie de unde ai pus tu mana pe informatiile astea de zici ca sunt oficiale. lumea mai citeste pe aici si poate te si crede. de ce nu te prezinti si tu sa stim cine vorbeste ? poate ca au spus-o si altii deja dar o repet si eu . 4tuning nu a primit nici un ban niciodata de la vre-o cursa de masini. ar fi bine sa ma intrebi o data pe cel care ti-a dat aceste zvonuri si sa revii cu lamuriri asupra afirmatiei tale
Mondeo is offline  
Old 25-08-04, 15:54   #7
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mondeo\"
referitor la taxa de intrare stabilita de comun acord cu organizatorii din 4tuning aceasta ramane acceashi, pana la noi informatii oficiale,
ata ete

taxa de intrare revine dupa cum stiti 4tuning-ului, cei din craiova nu au nici o vina (cioara & co) 50k=un pachet de tigari =o bere
parerea mea ca nu este mare lucru

respekt
Ce bani revin Claudiule site-ului ? Care \"organizatori din 4tuning\" au fost de acord cu asta?

Dupa cum stim, taxa de intrare revine site-ului? Gaseste-mi pe topicul unei curse care s-a desfasurat in trecut unde s-a scris ca taxa de intrare sau alta taxa a revenit site-ului!

4TUNING.RO NU A LUAT NICIODATA BANI!
Gabi is offline  
Old 25-08-04, 16:01   #8
zip

Stage 4
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 292
Default

pana acum nici un ban nu a revenit site-ului 4tuning din curse...site-ul este total non-profit....
SA FIE CLAR !!!
zip is offline  
Old 25-08-04, 16:01   #9
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

4tuningul ia banii???? NU CRED!!!!!! Poate vroiai sa zici LEGAL RACING!!!
RoSonic is offline  
Old 25-08-04, 19:57   #10
Hooliganu`

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 54
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Bai ...am si eu o opinie de exprimat...Cine tine cont de ea bine , cine nu iarasi bine...Eu zic ca astia care vin din Bucuresti (concurentii) sa plateasca , in cel mai rau caz 50 000 de caciula si spectatorii nimic. Asta datorita: 1. O sa vina multi din Bucuresti si o sa se plateasca benzina, cazarea unii, discoteca sau unde se mai merge, macare, bautura... 2. Dupa ce ca o sa vina cati o sa vina de la 200 si ceva de km departare sa mai si platesti sa vezi sau sa te tragi(50 000 sau 100 000 nu-s mult, dar se aduna la Bucuresteni--si ma refer la aia care n-au cine stie ce posibilitati ca nu vin numai Bashtani...). 3. Craiovenii sau aia din apropiere ar trebui sa pleateasca pt ca ei nu platesc transport sau ce platesc Bucurestenii... 4. S-ar putea face asta si ca sa vina mai multi...desi nu stiu cati, dar poate incurajeaza lumea ca sa iasa mai frumos... ASTA ESTE PAREREA MEA!!!REPET... Eu am propus, acum de voi depinde restul... Oricum o sa fie marfa
__________________
Pt \\\"tovarasii\\\" mei cei mai buni(gaborii) le dedic melodiile \\\"Foame de bani\\\", \\\"Politia e MILITIE\\\" si \\\"Cei mai corupti\\\"!!! Nu de alta, dar le merge de minune la sclavi...sujeti-ma gusterilor..
Hooliganu` is offline  
Old 25-08-04, 20:01   #11
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

100 e prea putin... parerea mea...cea mai mik taxa din cate stiu a fost de 200 .... oare inchiriatul aeroportului e gratis?!
zik k taxa pt participanti sa fie makar de 200 mii... iar pt cei din provincie ( peste 200 km) sa fie gratis.... k doar benzina nu curge la robinet...

parerea mea...
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 25-08-04, 20:32   #12
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

parerea mea : lasati-o asa cum e .... ca e bine ...
EvLSant0S is offline  
Old 25-08-04, 20:38   #13
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Mah... mi se pare aiurea sa faci faza ca bucurestenii sa nu plateasca intratul ca specator.... E normal ca daca si cei de acolo platesc 50k sa se uite, sa plateasca si cei care vin din alta parte.... ca doar nu sta cineva la intrare sa verifice buletinele sa vada care de unde este..... si ce scandal ar iesi acolo... ->\"ca aia de ce nu platesc\"... (si sa nu zici ca o sa inteleaga... ca nu e asa...)
Crezi ca s-ar simti lipsa cuiva care nu mai vine de la Buc..pt ca tre sa dea 50k??... no chance... spectatori se gasesc....cu participantii e mai greu!

si la partea cu participantii, e bine ca se face asa, pentru a stimula oamenii cu masini sa se bage....
RoSonic is offline  
Old 25-08-04, 21:11   #14
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
parerea mea : lasati-o asa cum e .... ca e bine ...
BoSsuL3TZ is offline  
Old 25-08-04, 21:59   #15
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

mai noi ne-am dus la baneasa shi am dat 150k parca..... shi nu am stat la gard. am platit shi am intrat. shi e aceiashi faza shi acum pt bucureshteni
__________________
Speedline is the best line
cecilia is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -