Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Anunturi Auto Rover - MG

Anunturi Auto Rover - MG Masini Rover de vanzare si piese pentru Rover

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-09, 08:01   #61
BanditBora

Stage 3
 
BanditBora's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 85
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by c_cdd View Post
Up!!!
Salutare,

Bara fata si grila de la radiator le mai ai? Imi trebuie pt modelul de inainte de facelift.

Multumesc,
Bora.
BanditBora is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 12:30   #62
c_cdd

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 442
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by BanditBora View Post
Salutare,

Bara fata si grila de la radiator le mai ai? Imi trebuie pt modelul de inainte de facelift.

Multumesc,
Bora.
bara fata cu nichelaje(fara semnale si proiectoare) si masca fata 350 euro.Daca fac interes sunati la 0723.138690
o zi buna!
c_cdd is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 09:47   #63
c_cdd

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 442
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Up!!!
c_cdd is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 07:30   #64
valy_leo

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 80
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by c_cdd View Post
Up!!!
salut, se pare ca am tras cam tare de manerul de la portiera in timp ce era inghetata si cred ca s-a rupt vreo componenta de plastic in portiera si nu se mai deschide...este vorba de portiera fata dreapta, rover 75cdti din 2005 ai cum sa ma ajuti cu ceva sh? si daca da, pot veni sa mi-o schimbi tu ? si cat m-ar costa? mersi mult!!
valy_leo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 08:01   #65
c_cdd

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 442
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by valy_leo View Post
salut, se pare ca am tras cam tare de manerul de la portiera in timp ce era inghetata si cred ca s-a rupt vreo componenta de plastic in portiera si nu se mai deschide...este vorba de portiera fata dreapta, rover 75cdti din 2005 ai cum sa ma ajuti cu ceva sh? si daca da, pot veni sa mi-o schimbi tu ? si cat m-ar costa? mersi mult!!
Buna dimineata,am piesa respectiva si costa 50 euro.Nu ma ocup cu reparatii,eu doar vand piese.O zi buna
c_cdd is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 08:04   #66
valy_leo

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 80
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by c_cdd View Post
Buna dimineata,am piesa respectiva si costa 50 euro.Nu ma ocup cu reparatii,eu doar vand piese.O zi buna
50 euro e f mult....din ce am citit pe forum cineva o cumparase cu muuuult mai putin...sper sa iti reconfigurezi oferta de pret ....toate cele bune
valy_leo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 08:07   #67
c_cdd

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 442
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by valy_leo View Post
50 euro e f mult....din ce am citit pe forum cineva o cumparase cu muuuult mai putin...sper sa iti reconfigurezi oferta de pret ....toate cele bune
Fiecare are preturile lui,la noi atat costa.O zi buna
c_cdd is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 08:52   #68
player1

Stage 5
 
player1's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 943
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by valy_leo View Post
50 euro e f mult....din ce am citit pe forum cineva o cumparase cu muuuult mai putin...sper sa iti reconfigurezi oferta de pret ....toate cele bune
salut valy , piesa de plastic costa 20 de ron la dezmembrari in suceava.eu cu atata am cumparat o 0749955678. asta e nr de tel de la suceava.te mai costa ceva curierul. e foarte simplu de schimbat
50 de euro e EXAGERAT!
__________________
Vroomania: postează imagini cu mașinile tale, setează-ți alerte pentru documentele mașinii și multe altele - https://play.google.com/store/apps/d....vroomania.app
player1 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 08:55   #69
player1

Stage 5
 
player1's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 943
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by player1 View Post
salut valy , piesa de plastic costa 20 de ron la dezmembrari in suceava.eu cu atata am cumparat o 0749955678. asta e nr de tel de la suceava.te mai costa ceva curierul. e foarte simplu de schimbat
50 de euro e EXAGERAT!
asta e piesa din plastic, singura care se poate rupe, de fapt prima care cedeaza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 014.jpg
Views:	49
Size:	685.8 KB
ID:	1251942   Click image for larger version

Name:	Picture 012.jpg
Views:	44
Size:	430.5 KB
ID:	1251943   Click image for larger version

Name:	Picture 037.jpg
Views:	40
Size:	685.8 KB
ID:	1251944  

player1 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 08:58   #70
valy_leo

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 80
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by player1 View Post
salut valy , piesa de plastic costa 20 de ron la dezmembrari in suceava.eu cu atata am cumparat o 0749955678. asta e nr de tel de la suceava.te mai costa ceva curierul. e foarte simplu de schimbat
50 de euro e EXAGERAT!
Asa ma gandeam si eu ca e cam exagerat pretul...Nu stiu ce sa fac...sa ma apuc sa o comand inainte de a desface portiera ? sincer sa fiu acum pe frigul asta nu am nici un chef sa stau in fata blocului sa desfac portiere, plus ca nu stiu cum sa scot fata la portiera cu ea inchisa din interior...mersi ptr poze...insa la mine sa stii ca nu se deschide nici din interior...
valy_leo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 09:08   #71
player1

Stage 5
 
player1's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 943
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by valy_leo View Post
Asa ma gandeam si eu ca e cam exagerat pretul...Nu stiu ce sa fac...sa ma apuc sa o comand inainte de a desface portiera ? sincer sa fiu acum pe frigul asta nu am nici un chef sa stau in fata blocului sa desfac portiere, plus ca nu stiu cum sa scot fata la portiera cu ea inchisa din interior...mersi ptr poze...insa la mine sa stii ca nu se deschide nici din interior...
nici la mine nu se deschidea deloc.da.tutorialul e valabil pt usile care nu se deschid deloc. partea proasta e ca trebuie fortata fata din interior a usii care nu se deschide si trebuie introdusa mana(sa simti de ce tija tragi) intre usa si fata usii. spatiul este foarte limitat si exista riscul sa deteriorezi parte din interior a usii. in cazul asta iti trebuie si o fata de usa(tot de la dezmambrari ca e mai ieftin si se gasesc) nici eu nu stiam ce e acolo dar pentru asta am desfacut usa opusa sa ma pot orienta.
cand am lucrat eu la ea erau 6 grade dar nu ma lasa sufletul sa o las asa.sunt sigur ca nu e foarte usor sa te pui pe treaba pe un asemenea frig, mai ales ca acum e mai frig si nici nu ai mai facut treaba asta. iti recomand intai sa vorbesti la dezmembrari si sa intrebi de piesa asta(fara tot ansamblul. eu m am deplasat pana acolo sa ma asigur ca imi dau doar piesa care mi trebuie. la tine e mai greu si nici nu are rost sa te deplasezi pt 20 de lei)sper sa mai aiba si sa vrea sa ti o livreze separat de ansamblul incuietorii, apoi sa desfaci usa si sa te asiguri ca despre asta e vorba(desi eu inclin sa cred de pe acuma ca asta e problema), apoi sa dai comanda
player1 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 09:13   #72
valy_leo

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 80
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by player1 View Post
nici la mine nu se deschidea deloc.da.tutorialul e valabil pt usile care nu se deschid deloc. partea proasta e ca trebuie fortata fata din interior a usii care nu se deschide si trebuie introdusa mana(sa simti de ce tija tragi) intre usa si fata usii. spatiul este foarte limitat si exista riscul sa deteriorezi parte din interior a usii. in cazul asta iti trebuie si o fata de usa(tot de la dezmambrari ca e mai ieftin si se gasesc) nici eu nu stiam ce e acolo dar pentru asta am desfacut usa opusa sa ma pot orienta.
cand am lucrat eu la ea erau 6 grade dar nu ma lasa sufletul sa o las asa.sunt sigur ca nu e foarte usor sa te pui pe treaba pe un asemenea frig, mai ales ca acum e mai frig si nici nu ai mai facut treaba asta. iti recomand intai sa vorbesti la dezmembrari si sa intrebi de piesa asta(fara tot ansamblul. eu m am deplasat pana acolo sa ma asigur ca imi dau doar piesa care mi trebuie. la tine e mai greu si nici nu are rost sa te deplasezi pt 20 de lei)sper sa mai aiba si sa vrea sa ti o livreze separat de ansamblul incuietorii, apoi sa desfaci usa si sa te asiguri ca despre asta e vorba(desi eu inclin sa cred de pe acuma ca asta e problema), apoi sa dai comanda
Nu vrei sa incerci sa-mi explici ca unui novice ce sunt....care sunt pasii de urmat sa pot detasa fata de la portiera? dar nu aici ci dincolo pe celalalt forum sau la: valy_leo2000@yahoo.com.mersi mult de tot

id este cu linioara jos dar nu se vede ..adik..valy_leo2000

Last edited by valy_leo; 07-01-10 at 09:14. Reason: clarificare id
valy_leo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 09:32   #73
c_cdd

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 442
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Buna dimineata,va rog sa mutati discutiile la acest topic https://forum.4tuning.ro/432-zona-teh.../new-post.html
c_cdd is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 14:33   #74
player1

Stage 5
 
player1's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 943
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Quote:
Originally Posted by c_cdd View Post
Buna dimineata,va rog sa mutati discutiile la acest topic https://forum.4tuning.ro/432-zona-teh.../new-post.html
va rugam sa ne scuzati ca am dat buzna asa pe topicul dumneavoastra.ne pare rau. am fost cam nesimtiti
player1 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 18:15   #75
c_cdd

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 442
Default Re: DEZMEMBREZ ROVER 75

Up!!!
c_cdd is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -