Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-13, 01:22   #46
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by alex156 View Post
Lucian asa cred k e legea as imi scrie in certificat ca nu poate fi intstraintata timp de 5 ani!mam uitat si la amicul meu care are tot asa o masina pe handicap dar el fiind persoana cu handicap imatriculat pe el in 2011(e vorba de un audi a4)tot 5 ani scrie si la el!!Nu stiu ce sa zic asa scrie asa izi zic...Oricum fac o copie dupa certificat sa se lamureasca toti!!!K nu se poate instraina timp de 5 ani.
Iara bati din taste degeaba...s-a mai trezit unu..Crezi ca userul Lucian te-a intrebat treaba asta pt ca vrea sa ia masina sau se plictisea pe forum,oricum nu tie trebuia sa iti puna intrebarea respectiva ci acelora care au facut legile..
__________________
TurboMania
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 15:40   #47
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Accept Variante cu phaeton 5.0v10 TDI.Ofer diferenta si atv motor peste 500cc...
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 16:29   #48
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Sunt curios ce propietar de Phaeton va dorii asta.....
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 16:38   #49
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
Sunt curios ce propietar de Phaeton va dorii asta.....
Asta asai dar phaeton vreau sa fie urmatoarea masina cu motorul ala.Incercarea moarte nare
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 18:03   #50
lospaa

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 306
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
inca o data: faptul ca tu continui sa minti lumea pe-aici, n-o sa-ti vanda masina. masina se vinde din alte considerente, nu ca spui tu ca nu se plateste. iar impozit auto SE PLATESTE. acum am sunat la primaria sect 1, si mi-au confirmat. inceteaza sa crezi ca noi suntem prosti si tu destept. asta a fost ultimul post aici, multumeste-mi pentru "up'uri" gratuite.
bafta la vanzare!
Nu cunosc proprietarul!Stiu sigur ca persoanele cu handicap, nevazatori in speta, sunt scutite de impozit!!Pentru restul nu stiu dar nevazatorii nu platesc! SIGUR!!
O intrebare care poate parea cam prosteasca, e capota originala a masinii??

Last edited by lospaa; 15-02-13 at 18:24.
lospaa is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 18:28   #51
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by lospaa View Post
Nu cunosc proprietarul!Stiu sigur ca persoanele cu handicap, nevazatori in speta, sunt scutite de impozit!!Pentru restul nu stiu dar nevazatorii nu platesc! SIGUR!!
O intrebare care poate parea cam prosteasca, e capota originala a masinii??
Da capota e originala!
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 21:37   #52
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

ba sunteti nebuni????? cum plm vine asta "handicapatii nevazatori nu platesc"????? pai unde $#^&$@#*&#^^ BAGA&^%*&%^#^(*^# ati vazut voi nevazatori sa conduca ba baga(*&)*(&)(*&)(*& in *(^*^)(*^&) de aberatii!!!!!
daca masina nu e adaptata nevoilor unui handicapat (handicap locomotor!!!!!), masina plateste impozit
ba stergeti-mi contu' ca-mi bag *&^(*& in el de cont, nu va mai sufar pe niciunu'
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 22:10   #53
lospaa

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 306
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
ba sunteti nebuni????? cum plm vine asta "handicapatii nevazatori nu platesc"????? pai unde $#^&$@#*&#^^ BAGA&^%*&%^#^(*^# ati vazut voi nevazatori sa conduca ba baga(*&)*(&)(*&)(*& in *(^*^)(*^&) de aberatii!!!!!
daca masina nu e adaptata nevoilor unui handicapat (handicap locomotor!!!!!), masina plateste impozit
ba stergeti-mi contu' ca-mi bag *&^(*& in el de cont, nu va mai sufar pe niciunu'
In primul rand cu "ba" vorbesti tu si cu prietenii tai....in al 2-lea rand, daca esti nevazator nu inseamna neaparat ca nu poti avea bunuri, mobile sau imobile...iar legea te scuteste de impozit....fie pe cladire sau pe teren sau pe masina...daca esti nevazator nu poti avea masina???poate o conduce sotul, sotia sau alt membru din familie....asta e o facilitate data de statu roman ca esti batut de soarta, printre putinele, stiu sigur pentru ca am o ruda in aceasta situatie...
lospaa is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 01:02   #54
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
ba sunteti nebuni????? cum plm vine asta "handicapatii nevazatori nu platesc"????? pai unde $#^&$@#*&#^^ BAGA&^%*&%^#^(*^# ati vazut voi nevazatori sa conduca ba baga(*&)*(&)(*&)(*& in *(^*^)(*^&) de aberatii!!!!!
daca masina nu e adaptata nevoilor unui handicapat (handicap locomotor!!!!!), masina plateste impozit
ba stergeti-mi contu' ca-mi bag *&^(*& in el de cont, nu va mai sufar pe niciunu'
Spartanwarrior hai sa iti zic mai pe intelesu tau.Eu sa zic ca sunt un smecher de bucuresti si vreau masina x cu motor de 10000v12.Oare ce sa fac?Ma gandesc am un prieten cu handicap o bag pe numele lui frumos fac toate demersurile adica sa ii pun toate adaptarile posibile si dupa le scot.Si masina mea a avut acceleratie la mana si schimbator tot la mana in ciuda faptului ca masina este manuala.Dupa ce ai scos alea crezi ca mai vine cineva sa te verifice pe tine ce mai ai pe masina?Te rog mai informeazate asa ai mai dat cu bata in balta pe topicul asta!Nu te-ai saturat de aburelile tale?Eu sunt c-am plictisit de vorbele tale.Fara suparare dar sunt 5-6 oameni care te contrazic tu tot cu pumnu in piept te bati!!!
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 04:13   #55
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by alex156 View Post
Spartanwarrior hai sa iti zic mai pe intelesu tau.Eu sa zic ca sunt un smecher de bucuresti si vreau masina x cu motor de 10000v12.Oare ce sa fac?Ma gandesc am un prieten cu handicap o bag pe numele lui frumos fac toate demersurile adica sa ii pun toate adaptarile posibile si dupa le scot.Si masina mea a avut acceleratie la mana si schimbator tot la mana in ciuda faptului ca masina este manuala.Dupa ce ai scos alea crezi ca mai vine cineva sa te verifice pe tine ce mai ai pe masina?Te rog mai informeazate asa ai mai dat cu bata in balta pe topicul asta!Nu te-ai saturat de aburelile tale?Eu sunt c-am plictisit de vorbele tale.Fara suparare dar sunt 5-6 oameni care te contrazic tu tot cu pumnu in piept te bati!!!
deci minti ca un bulangiu cu modificarile pe care le-a avut masina, si pe urma le-a scos ))
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 11:28   #56
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
deci minti ca un bulangiu cu modificarile pe care le-a avut masina, si pe urma le-a scos ))
Deci esti pre-a prost pentru 2013 stergeti singur profilu.Ba un p.ro.st mai mare ca tine nu am vazut iti trebuie ridicata o statuie un monument bubui de p ro st ce esti.Abtinete dracu sa mai comentezi aici deja esti prea p r ost ca poluezi aeru degeaba.Mare pacat ca te tine pamantu in plus.
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 13:00   #57
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

am inteles partea ca asa scrie in certificat ! idee este ca la masinile confiscate se trece asa ceva in certificat ! deaia am zis ! nu am spus cu rautate ! imi cer scuze daca ai inteles gresit ! salut...
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 13:12   #58
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by lucian_bmw View Post
am inteles partea ca asa scrie in certificat ! idee este ca la masinile confiscate se trece asa ceva in certificat ! deaia am zis ! nu am spus cu rautate ! imi cer scuze daca ai inteles gresit ! salut...
Nici nu ai spus ce vrei de fapt.Invata sa te exprimi.Nu stiu daca iti scrie in certificat cand ti se confisca masina.Eu nu stiu ca masina asta sa fi fost confiscata ii stiu c-am toata istoria ei,Unde a fost vanduta de la cine la cine pana la mine.
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 18:41   #59
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
sunteti dezinformati. mergeti la primarie si intrebati, ca sa nu ne mai contrazicem. intr-adevar, masinile pentru handicapati (si anume handicap locomotor, cu modificarile aferente aduse masinii) nu plateau taxa de poluare...nu stiu ce modificari sunt in timbrul de poluare nou.
oricine altcineva poate suna la primarie, sa intrebe. eu deja m-am interesat, de-aia sunt asa ferm pe pozitii. sunt handicapat mintal, si m-am informat
Din ce stiu eu , o masina care sa fie trecuta pe persoana cu handicap , trebuie sa indeplineasca niste conditii , iar una din ele e ca masina sa fie AUTOMATA [ cutie de viteze automata ] , a ta vad ca e manuala ... sper sa ma insel , dar asa stiam ca era inainte !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 18:57   #60
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Din ce stiu eu , o masina care sa fie trecuta pe persoana cu handicap , trebuie sa indeplineasca niste conditii , iar una din ele e ca masina sa fie AUTOMATA [ cutie de viteze automata ] , a ta vad ca e manuala ... sper sa ma insel , dar asa stiam ca era inainte !
Asta ma mira si pe mine cine stie cine a vruto pentru el!Propietaru e paralizat de la brau in jos...Asta am vrut sa ii explic lu spartanwarior intr-un post mai sus ca pot sa imi iau motor de 10.000cm am un prieten cu hadicap trec pe numele lui ii dau si lui partea(spaguta)ii fac toate modificarile le dau jos dupa si circul.Am trecut granita cu masina am fost oprit si la raze si in trafic degeaba sa se uite la masina chiar sa ii iau la o tura)nu mi-a zis nimic ca nu mai are pe ea echipamentele pt o persoana cu handicap doar vesnicul control I.T.P asigurare rovinieata si la revedere.
alex156 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -