Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-13, 14:14   #31
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by alex156 View Post
Da ma da nu vezi cum apar baietii astia informatori!Maine parca vad ca apare unu care zice ca a fost furata)Sau facuta dauna totala...
Stai linistit ca daca apare unu hotarat sa o ia ala se poate interesa la politie,primarie,unde vrea el despre masina
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 14:36   #32
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by BaiatBun View Post
Stai linistit ca daca apare unu hotarat sa o ia ala se poate interesa la politie,primarie,unde vrea el despre masina
Asta asai!
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 22:14   #33
Vexxatu

Stage 5
 
Vexxatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 848
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Bai fratele meu nu-ti mai bate capu cu toti idiotii care nu vor sa cumpere dar se baga in seama ca niste idioti!


Conform codului fiscal , art.262, alin (1) scutire la plata impozitului pe mijlocul de transport se acorda persoanelor cu handicap locomotor pentru un singur mijloc de transport adaptat handicapului :
"Taxa asupra mijloacelor de transport nu se aplică pentru:
a)autoturismele, motocicletele cu ataş şi mototriciclurile care aparţin persoanelor cu handicap locomotor şi care sunt adaptate handicapului acestora;"
Stai sa tii hangu la toate panaramele de oameni...
Vexxatu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 23:48   #34
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by Vexxatu View Post
Bai fratele meu nu-ti mai bate capu cu toti idiotii care nu vor sa cumpere dar se baga in seama ca niste idioti!


Conform codului fiscal , art.262, alin (1) scutire la plata impozitului pe mijlocul de transport se acorda persoanelor cu handicap locomotor pentru un singur mijloc de transport adaptat handicapului :
"Taxa asupra mijloacelor de transport nu se aplică pentru:
a)autoturismele, motocicletele cu ataş şi mototriciclurile care aparţin persoanelor cu handicap locomotor şi care sunt adaptate handicapului acestora;"
Stai sa tii hangu la toate panaramele de oameni...

Mersi Vexxatu>Spartanwarrior poate asa iti mai vin mintile in cap!Rog vizitatorii acestui topic sa nu mai vina cu Abureli ca vezi doamne masina are acte nasoale sau alte chestii.Ma puteti intreba orice despre masina si va raspund cu cea mai mare placere in legatura cu!Consumul masinii,intretinerea ei,costul pieselor si alte defecte ale modelului E38!Chiar si banii bagati de mine in ea se pot verifica prin facuturi sau mers la service dat jos de pe ea piesele care le-am pus sa se vada uzura(au cam 5000de km piesele schimbate de mine)Accept orice verificare a masinii oriunde oricand la orice service vreti!
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 23:55   #35
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Talking Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

nebunie curata pe aici......
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 00:11   #36
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by NOScox View Post
nebunie curata pe aici......
Da ce sa mai zici cand sunt asa multi cunoscatori informati care dau cu bata in balta...Spartanwarior ala zicea ca nu mai sunt oameni p.ro.st.i in 2013)Cred ca sa bagat la turma
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 08:18   #37
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by Vexxatu View Post
Bai fratele meu nu-ti mai bate capu cu toti idiotii care nu vor sa cumpere dar se baga in seama ca niste idioti!


Conform codului fiscal , art.262, alin (1) scutire la plata impozitului pe mijlocul de transport se acorda persoanelor cu handicap locomotor pentru un singur mijloc de transport adaptat handicapului :
"Taxa asupra mijloacelor de transport nu se aplică pentru:
a)autoturismele, motocicletele cu ataş şi mototriciclurile care aparţin persoanelor cu handicap locomotor şi care sunt adaptate handicapului acestora;"
Stai sa tii hangu la toate panaramele de oameni...
"... persoanelor cu handicap locomotor şi care sunt adaptate handicapului acestora" asta nu are nimic facut la ea pentru a fi folositoare unui handicapat !
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 10:48   #38
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by TZN 85 BUB View Post
"... persoanelor cu handicap locomotor şi care sunt adaptate handicapului acestora" asta nu are nimic facut la ea pentru a fi folositoare unui handicapat !
Masina a fost adaptata gogule cand a fost inmatriculata acuma nu mai are.Nu te mai verifica nimeni dupa daca ai acceleratie si frana la mana dupa)
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 11:27   #39
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

inca o data: faptul ca tu continui sa minti lumea pe-aici, n-o sa-ti vanda masina. masina se vinde din alte considerente, nu ca spui tu ca nu se plateste. iar impozit auto SE PLATESTE. acum am sunat la primaria sect 1, si mi-au confirmat. inceteaza sa crezi ca noi suntem prosti si tu destept. asta a fost ultimul post aici, multumeste-mi pentru "up'uri" gratuite.
bafta la vanzare!
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 11:54   #40
cristinell

Stage 5
 
cristinell's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 443
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
inca o data: faptul ca tu continui sa minti lumea pe-aici, n-o sa-ti vanda masina. masina se vinde din alte considerente, nu ca spui tu ca nu se plateste. iar impozit auto SE PLATESTE. acum am sunat la primaria sect 1, si mi-au confirmat. inceteaza sa crezi ca noi suntem prosti si tu destept. asta a fost ultimul post aici, multumeste-mi pentru "up'uri" gratuite.
bafta la vanzare!
frate nu stiu la ce primarie suni tu, dar sunt atatea masini inmatriculate pe persoane cu handicap si nu se plateste impozit, cand atata lume iti zice ca e asa, ce tot o tii pe a ta ca ai sunat ca nu stiu ce? nu se plateste impozit la o masina care este inmatriculata pe persoana cu handicap LOCOMOTOR. mai informeaza-te si nu mai intreba la toate babele de acolo si in al2lea rand daca baiatu care vinde masina asta nu poate sa-ti scoata certificat fiscal si n-o inmatriculezi pe numele tau, la fel nu te intereseaza pt ca nu platesti impozit ca masina nu-i pe numele tau. esti tu gica contra cand lumea iti zice ca e invers. nu e nevoie sa suni la primarie cand ai internet si poti foarte simplu sa vezi legile. cauta pe google drepturile persoanelor cu handicap si vezi ce scrie acolo. uite te ajut eu "Numai persoanele cu HANDICAP LOCOMOTOR SUNT SCUTITE DE LA PLATA IMPOZITULUI AUTO si numai pentru acel mijloc de transport adaptat handicapului , in conformitate cu prevederile art 26 din Legea 448/2006-republicata(M.Of.1/200. cei de la primarie iti spun ca se plateste impozit pt ca nu le-ai specificat ce fel de handicap are persoana, pt ca si un nevazator are anumite drepturi cum ar fi ca nu plateste impozit pe teren si cladiri dar cand vine vorba de impozit pe masina nu se incadreaza in articolul ala. doar cei cu handicap locomotor, informeaza-te mai bine.

Last edited by cristinell; 14-02-13 at 12:07.
cristinell is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 11:56   #41
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
inca o data: faptul ca tu continui sa minti lumea pe-aici, n-o sa-ti vanda masina. masina se vinde din alte considerente, nu ca spui tu ca nu se plateste. iar impozit auto SE PLATESTE. acum am sunat la primaria sect 1, si mi-au confirmat. inceteaza sa crezi ca noi suntem prosti si tu destept. asta a fost ultimul post aici, multumeste-mi pentru "up'uri" gratuite.
bafta la vanzare!
Da bine spor la treaba chiar te rog nu mai dezinforma lumea nu mai posta aici niciodata nu ar deranja pe nimeni sunt 4-5 persoane care iti zic ca nu se plateste dar in fine crezi ce vrei...
Parca am mai zis sa nu ma mai faci mincinos.Mincinos jegos esti tu ca ai comentat aiurea la ceva ce nu am gresit...Pa pa
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 13:50   #42
Vexxatu

Stage 5
 
Vexxatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 848
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Roaga frate un moderator sa stearga toate posturile astea infecte! Stati cu totii sa dati explicatii probabil unui copil care face l*ba in fata calculatorului!
Vexxatu is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 14:02   #43
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by Vexxatu View Post
Roaga frate un moderator sa stearga toate posturile astea infecte! Stati cu totii sa dati explicatii probabil unui copil care face l*ba in fata calculatorului!
asa-i
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 00:38   #44
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

ba noi suntem prosti .....spune-ne si noua un motiv pt care masina asta nu poate fii vanduta 5 ani (schimbat propietarul ) ? de ce 5 si nu 7? sau 3 ? sau 10 ? DE CE ? asta chiar este o informatie pe orice cumparator vrea sa o stie !
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 00:42   #45
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by lucian_bmw View Post
ba noi suntem prosti .....spune-ne si noua un motiv pt care masina asta nu poate fii vanduta 5 ani (schimbat propietarul ) ? de ce 5 si nu 7? sau 3 ? sau 10 ? DE CE ? asta chiar este o informatie pe orice cumparator vrea sa o stie !
Lucian asa cred k e legea as imi scrie in certificat ca nu poate fi intstraintata timp de 5 ani!mam uitat si la amicul meu care are tot asa o masina pe handicap dar el fiind persoana cu handicap imatriculat pe el in 2011(e vorba de un audi a4)tot 5 ani scrie si la el!!Nu stiu ce sa zic asa scrie asa izi zic...Oricum fac o copie dupa certificat sa se lamureasca toti!!!K nu se poate instraina timp de 5 ani.
alex156 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -