Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-13, 16:13   #16
13tsp

Stage 5
 
13tsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,496
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by alex156 View Post
Skilzu nu stiu ce sa zic ala mi se pare sunet de V8 curat>Am facut cu un 325ie36 si e la fel distanta!!
Si M5 E39 nu e V8? Kompressor-ul nu l-ai auzit din cauza vantului.
13tsp is offline   Reply With Quote
Old 12-02-13, 16:46   #17
adrian325i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 407
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by lucian_bmw View Post
masina asta nu o sa poti vreodata sa o treci pe alta pers. ! masina a fost confiscata de politie , si sa dat spre folosinta FARA A PUTEA FII VANDUTA ! sunt mari sanse sa te opreasca politia sa o confiste din nou ! nu sunt rautacios dar e bine sa stie omu ce cumpara ! salut
Da' tu de unde stii prietene ce a confiscat politia ? esti Mafalda , Nostradamus sau Petrache de la Maglavit ?
adrian325i is offline   Reply With Quote
Old 12-02-13, 17:09   #18
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by 13tsp View Post
Si M5 E39 nu e V8? Kompressor-ul nu l-ai auzit din cauza vantului.
Ba nu va contrazic>sunetu care il auzi la inceput vajaiala aia sa fiu mai explicit asa face si a meu cand e cald motoru Acuma na daca voi ziceti o fi dar am facut cu un 325i e36 au puteri asemanatoare 325iVs328i si tot pe acolo e distanta lasata de saptaru asta din video!
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-13, 17:12   #19
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by adrian325i View Post
Da' tu de unde stii prietene ce a confiscat politia ? esti Mafalda , Nostradamus sau Petrache de la Maglavit ?
Mai vorbeste lumea sa se bage in seama Adrian>Aviz cunascatorilor va dau vin-ul masinii si orice date in legatura cu masina ca sa o puteti verifica oriunde!!!Va rog nu mai veniti cu aberatii gen masina a fost confiscata si mai stiu ce va trece prin cap!Vedetiva de topicul vostru...
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-13, 22:02   #20
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

impozitul pentru handicapati nu e zero, prietene
ia mergi tu la primarie si intreaba, si iti vor spune: impozitul pe auto se plateste la fel pentru toata lumea, handicapat sau nu.
tu crezi ca daca mergea combinatia asta, nu aveam toti v8 si v10 benzina inscrise pe handicapati?
sfatul meu este sa lasi informatiile astea deoparte, cine cumpara masina poate merge si cu ea cu numerele vechi si cu un contract de v-c la el, in terme (30 zile), nu dezinforma lumea; o va lua unul care vrea masina ca o vrea, nu ca ii spui tu ca nu plateste
bafta la vanzare!
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 12-02-13, 23:46   #21
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
impozitul pentru handicapati nu e zero, prietene
ia mergi tu la primarie si intreaba, si iti vor spune: impozitul pe auto se plateste la fel pentru toata lumea, handicapat sau nu.
tu crezi ca daca mergea combinatia asta, nu aveam toti v8 si v10 benzina inscrise pe handicapati?
sfatul meu este sa lasi informatiile astea deoparte, cine cumpara masina poate merge si cu ea cu numerele vechi si cu un contract de v-c la el, in terme (30 zile), nu dezinforma lumea; o va lua unul care vrea masina ca o vrea, nu ca ii spui tu ca nu plateste
bafta la vanzare!

Da mai prietene Imi poti spune de ce o persoana Cu HANDICAP poate inmatricula o singura masina pe numele lui>Ciudat este ca am o cunostinta cu Handicap(paralizat de la jumate in urma unei sarituri)Si are masina lui care o conduce Si tind sa te informez ca nu plateste impozit pe masina pe casa pe tot ce este impozitabil daca pot spune asa>taxa de inmatriculare "0" asa scrie si la mine in certifcat singurul defect ca nu vedem motoare de v12 pe persoane cu handicap garla este ca poti inmatricula o singura masina pe numele persoanei respective si nu se poate reinmatricula sau Mai explicit(alt titular,propietar sa apara pe certificat)Dupa 5 ani Poti face ce vrei o poti vinde linistit si Respectiva persoana cu handicap are dreptul la alta reinmatriculare!Te rog frumos Mai verifica informatiile!P.s iti dau numarul de telefon al propietarului si vorbeste cu el direct Mam saturat sa dau informatii,Sau mai simplu intreaba o persona cu handicap si iti da el raspunsul corect.O Seara Buna!!

Last edited by alex156; 12-02-13 at 23:50.
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-13, 23:50   #22
cristinell

Stage 5
 
cristinell's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 443
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
impozitul pentru handicapati nu e zero, prietene
ia mergi tu la primarie si intreaba, si iti vor spune: impozitul pe auto se plateste la fel pentru toata lumea, handicapat sau nu.
tu crezi ca daca mergea combinatia asta, nu aveam toti v8 si v10 benzina inscrise pe handicapati?
sfatul meu este sa lasi informatiile astea deoparte, cine cumpara masina poate merge si cu ea cu numerele vechi si cu un contract de v-c la el, in terme (30 zile), nu dezinforma lumea; o va lua unul care vrea masina ca o vrea, nu ca ii spui tu ca nu plateste
bafta la vanzare!
te contrazic, o persoana cu handicap, nu stiu exact de la ce grad sau cum au astia la primarie, nu plateste impozitul la masina daca masina e inmatriculata pe el.

Last edited by cristinell; 12-02-13 at 23:53.
cristinell is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 09:31   #23
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

sunteti dezinformati. mergeti la primarie si intrebati, ca sa nu ne mai contrazicem. intr-adevar, masinile pentru handicapati (si anume handicap locomotor, cu modificarile aferente aduse masinii) nu plateau taxa de poluare...nu stiu ce modificari sunt in timbrul de poluare nou.
oricine altcineva poate suna la primarie, sa intrebe. eu deja m-am interesat, de-aia sunt asa ferm pe pozitii. sunt handicapat mintal, si m-am informat
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 10:10   #24
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
sunteti dezinformati. mergeti la primarie si intrebati, ca sa nu ne mai contrazicem. intr-adevar, masinile pentru handicapati (si anume handicap locomotor, cu modificarile aferente aduse masinii) nu plateau taxa de poluare...nu stiu ce modificari sunt in timbrul de poluare nou.
oricine altcineva poate suna la primarie, sa intrebe. eu deja m-am interesat, de-aia sunt asa ferm pe pozitii. sunt handicapat mintal, si m-am informat
Bine stai acolo pe pozitii ca stai bine!
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 11:57   #25
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

ba macar admite ca minti in plm, nu o mai tine langa asa, ca nu mai e nimeni prost in 2013...luati-va locu' dreacu' cu minciunile astea ieftine
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 12:50   #26
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by spartanwarrior View Post
ba macar admite ca minti in plm, nu o mai tine langa asa, ca nu mai e nimeni prost in 2013...luati-va locu' dreacu' cu minciunile astea ieftine
Ba Macar iti poti vedea de viata ta?Vad ca incepi cu limbaj cunoscut...Nu sunt singuru care stie ca nu se plateste impozit pt persoane cu handicap am sa ma duc la primarie iti fac o copie(mam interesat si mi sa spus ca nu se plateste impozit auto impozit pt case sau alte propietati)Dar ca sa fii tu multumit DA impozitu se plateste la masina si costa 1.000.000 de euro pe an+Casco alte 2.000.000 pe an(esti multumit)?Am sa iti fac copie si la asigurare sa vezi cat am platit.Platesc mult mai putin decat un passat din 2000 cu motor de 1.9 tdi.A platit un prieten 600 de lei pe jumatate de an eu dau jumatate si lucru asta iti arata unu din avantajele masinilor inmatriculate pe persone cu dezabilitati!Si uite acuma in timp ce iti tastez ma sunat si mi-a confirmat deja ce stiam ca este scutit de impozit.Deci informatiile tale valoreaze zero.Iti dau un sfat prietenesc sa nu zici ca am ceva cu tine sau ca va dau eu gogonele sa muste fraierii.Tot ce am zis de masina si ce probleme are ea se pot confirma de baietii care mau sunat.Deci te rog nu ma mai fa mincinos ca nu ne tragem de sireturi(oricum ma port descult)Si nu mai imi umple topicul cu vrajeli de 2 lei.Pa pa
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 13:05   #27
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

parerea mea e ca cine VREA intradevar masina se intereseaza personal,ca doar pe el il intereseaza degeaba ne tot contrazicem daca de cumparat nu o cumparam,banuiesc ca cine o cumpara nu e atat de idiot sa nu se intereseze prima data de taxe,asta in primul rand,in al doilea rand masina nu poate fi instrainata 5 ani deci automat inseamna ca nu o sa poata fi inmatriculata pe noul propietar,DECI oricum NU PLATESTE impozit,iar dupa cei 5 ani ,daca se trece masina pe noul propietar VA PLATI impozit ca orice om(Daca nu cumva si noul propietar are handicap)In concluzie toata cearta a fost DEGEABA. Bafta la vanzare.
__________________
TurboMania
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 13:36   #28
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by BaiatBun View Post
parerea mea e ca cine VREA intradevar masina se intereseaza personal,ca doar pe el il intereseaza degeaba ne tot contrazicem daca de cumparat nu o cumparam,banuiesc ca cine o cumpara nu e atat de idiot sa nu se intereseze prima data de taxe,asta in primul rand,in al doilea rand masina nu poate fi instrainata 5 ani deci automat inseamna ca nu o sa poata fi inmatriculata pe noul propietar,DECI oricum NU PLATESTE impozit,iar dupa cei 5 ani ,daca se trece masina pe noul propietar VA PLATI impozit ca orice om(Daca nu cumva si noul propietar are handicap)In concluzie toata cearta a fost DEGEABA. Bafta la vanzare.
Bravo baiatbun ai avut dreptate in tot ce ai spus de asta nici nu ma contrazic cu tine.Eu doar incercam sa ii explic la om ca nu se plateste impozit dar tot nu cred k a inteles...
alex156 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 13:48   #29
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by alex156 View Post
Bravo baiatbun ai avut dreptate in tot ce ai spus de asta nici nu ma contrazic cu tine.Eu doar incercam sa ii explic la om ca nu se plateste impozit dar tot nu cred k a inteles...
In locul tau nu m-as stresa sa explic la fiecare in parte,doar daca e hotarat omul sa ia masina..daca nu...asa doar faci bataturi la degete de la tastat si tot nu rezolvi nimic.
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 13:54   #30
alex156

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 47
Default Re: Vand Bmw 740i Manual 6 Trepte

Quote:
Originally Posted by BaiatBun View Post
In locul tau nu m-as stresa sa explic la fiecare in parte,doar daca e hotarat omul sa ia masina..daca nu...asa doar faci bataturi la degete de la tastat si tot nu rezolvi nimic.
Da ma da nu vezi cum apar baietii astia informatori!Maine parca vad ca apare unu care zice ca a fost furata)Sau facuta dauna totala...
alex156 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -