Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-13, 20:18   #46
bomber

Stage 2
 
bomber's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 52
Default Re: Cumpar e36 / e46

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Pai la ce replici dai..am nevoie de instructiuni sa le inteleg.
Ce pamflet de om esti.
bomber is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 20:20   #47
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Cumpar e36 / e46

Quote:
Originally Posted by bomber View Post
Ce pamflet de om esti.
Edit:
Nu stiu de ce ti am dat atentie,te las in lumea ta.bye bye biciclistule.

Last edited by Budy_; 19-01-13 at 20:25.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 20:29   #48
bomber

Stage 2
 
bomber's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 52
Default Re: Cumpar e36 / e46

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Edit:
Nu stiu de ce ti am dat atentie,te las in lumea ta.bye bye biciclistule.
Ma bucur ca ti-ai dat seama ca nu prea ai ce cauta pe aici.
bomber is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 21:25   #49
cristy_4speed

Stage 5
 
cristy_4speed's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 832
Default Re: Cumpar e36 / e46

Quote:
Originally Posted by bomber View Post
Si hai sa iti zic de ce consider unele masini cazane. Pentru ca uni oameni cand isi cumpara o masina nu se gandesc si la costurile de apoi cum ar fi:
-ingrijire estetica: 2x polish/an, 4x ceruit/an, 2x interior/tapiterie/an, Nx spalari/degresari/an
-mecanica: 1x revizie/an + probleme imprevizibile
-acte: asigurare,impozit,alte taxe
-necesarul: benzina/motorina (de preferat de cea mai buna calitate) + 2x aditivi curatare/an + multe alte solutii cum ar fi spray-ul pentru dezghetare, WD-40 pentru orice.. etc.
Iar majoritate nici macar jumatate din ce am scris mai sus nu aplica... si se mai mira de ce le zice lumea ca au cazane...
salut nu vreau sa ma bag aiurea ca in fond si la urma urmei iti cumperi sau nu iti cumperi e fix treaba ta ....(sfat) pana nu vezi o masina nu iti mai da cu presupusu ca e cazan!
ca de ex te invit sa vezi masina mea ...si dupa ce vezi live masina ...o sa iti astept o parere ...sa vedem cat de cazan e masina mea ..........intradevar sunt si multe cocioace pe strada dar asta nu inseamna ca toate sunt asa....ca a mea sunt sunt foarte multe ...(ma refer la intretinere) dar iti dai seama ca nimeni nu o sa se apuce akuma sa posteze...ca a spalato de n ori sau ca i-a spalat tapiteria de 2000 de ori sau uleiu ....asta e o chestie logica ...pentru o persoana care tine la propia masina ....sa ii faca reviziile la timp ....sau sa o spele destul de frecvent....
seara buna si daca intradevar esti interesat sa iti cumperi o masina ...din ce stiu eu ...te duci si o vezi live .....si abia atuncea iti poti face o parere....ca sunt n-masini care arata mai bn live decat in poze...sau invers.......
seara buna!
__________________
[size=1]logan 1.5 DCI sold | e36 cabrio 2.0 m52 sold |laguna 2 1.9 Dci sold |audi s3 1.8t quattro 209cp stock!!!sold | audi a3 1.8t sold | e36 coupe 2.0i m50>>>Sold | e36 cabrio 2.0i m52>>>Sold | fiat stilo abarth 170cp>>>Sold
e36 coupe 1.6 m43 individual>>sold |
opel astra bertone 1.8.16v<<<
| e46 sedan 2.0 D 150+<<< family member
| >>>e36 cabrio 2.8i - 99 >>family member
cristy_4speed is offline   Reply With Quote
Old 20-01-13, 00:53   #50
bomber

Stage 2
 
bomber's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 52
Default Re: Cumpar e36 / e46

Cand m-am referit la cazane nu m-am referit la toate masinile (e36) ci doar la majoritatea..
bomber is offline   Reply With Quote
Old 20-01-13, 08:17   #51
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Cumpar e36 / e46

bomber - te ai plans ca nu a postat lumea mai mult de 3 poze , ca nu a dat detalii despre masina , proprietari , mecanica etc .

Eu ti am pus la dispozitie 20 si ceva de poze , am o lista fooooarte lunga cu tot ce s a schimbat la masina . Am specificat ca sunt proprietar , ofer fiscal pe loc , masina este inscrisa in Romania in anul 2008 , deci nu se mai plateste iar taxa . Masina are schimbat aproape tot pe la mecanica , motorul merge perfect , joia trecuta i am facut unghiul de fuga , inainte cu o saptamana i am cumparat baterie noua , inlocuit antigel , inlocuit ulei motor + filtru aer , filtru ulei , filtru combustibil , inlocuit lichid servo si lichid frana Dot4 . Ofer carte service ( aproape toate piesele au fost schimbate la un service auto ) Din pacate nu am pastrat toate facturile , la tot ce am schimbat ( peste 90 de milioane numai piese si manopera ) .

Ti am lasat masina mea la pretul de 8.000 lei .

Ai numarul meu de telefon ( 0733831155 ) , ma poti suna chiar si in momentul asta , asta doar daca doresti cu adevarat sa cumperi un e36/46 .

Last edited by Daniel_Toa; 20-01-13 at 08:22.
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 20-01-13, 21:21   #52
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: Cumpar e36 / e46

4 pagini.... cum era aia ''hai la mine sa mancam nimic''!!

RZT,RWD,RAU...ehee,masini bune,ingrijite da' scumpe taica! ia ambitioneaza-te si fa-ti topic la ''masina mea'' cu una din astea...

spor la cautat!!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 03-02-13, 00:56   #53
broask

Stage 2
 
broask's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 70
Default Re: Cumpar e36 / e46

Sut,uitate in anunturile mele poate te intereseaza bmw'ul meu.stima
broask is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -