Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-08-12, 22:30   #16
rzt_ro

Stage 5
 
rzt_ro's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 581
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Quote:
Originally Posted by Xelo View Post
Nu tre' sa fii posesor de masini sau bani, ci de respect si bun simt. Nu e vina ta ca nu se vand masini, e criza peste tot, daca ai bagat jdemii de euro in masina e pentru ca asa ai vrut tu, nu inseamna ca trebuie sa iti cadem toti la picioare si sa iti cumparam masina.

Priveste lucrurile mai relaxat, incearca si pe site-urile din afara, intr-un final poate o va dori cineva.
Eu te inteleg si pe tine, dar tu ce respect ai arata prin postul tau??? Vezi tu unde e problema?
Pretul cerut pt aceasta masina nu e exagerat din multe puncte de vedere, insa greseala mea e ca am postat anuntul pe acest forum...stie macar cineva cate asemenea masini sunt la noi in tara?? Si ma refer strict la model, an fabricatie si culoare!! Eu nu am cerut decat comentarii de bun simt, dar probabil e mai simplu sa tastezi cateva cuvinte fara sens!
__________________
RedZoneTuning.ro

Last edited by rzt_ro; 12-08-12 at 22:33.
rzt_ro is offline  
Old 16-08-12, 19:09   #17
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

dar fata a cui este?
ondin is offline  
Old 26-08-12, 17:41   #18
rzt_ro

Stage 5
 
rzt_ro's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 581
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

13000 euro neg sau variante!
rzt_ro is offline  
Old 03-09-12, 14:33   #19
rzt_ro

Stage 5
 
rzt_ro's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 581
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

La prima oferta decenta masina se vinde!!
rzt_ro is offline  
Old 03-09-12, 15:32   #20
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

3 000 de euro!
ondin is offline  
Old 03-09-12, 21:09   #21
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
3 000 de euro!
A zis ca ¨la prima oferta decenta¨ a ta e indecenta
RIcKO is offline  
Old 03-09-12, 21:20   #22
3m

Stage 5
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,331
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
A zis ca ¨la prima oferta decenta¨ a ta e indecenta
un client serios la masina asta nici nu cred ca va posta aici , cred ca va suna direct proprietarul ( parerea mea ) , spor la vanzare sau la intretinere in continuare ! frumoasa masina , e de vis !
3m is offline  
Old 03-09-12, 21:21   #23
3m

Stage 5
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,331
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
3 000 de euro!
ori ai uitat un '0' ori ai vrut sa cumperi ceva piese de banii aia ?
3m is offline  
Old 04-09-12, 12:06   #24
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Quote:
Originally Posted by 3m View Post
ori ai uitat un '0' ori ai vrut sa cumperi ceva piese de banii aia ?
nu mai spun nimic aici, sun(t) direct proprietarul.
ondin is offline  
Old 04-09-12, 20:28   #25
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Numai bagatori de seama si posturi de tot rahatul.Nu o sa aprecieze nimeni aici suspensia KW,evacuarea sau jantele...sa nu mai zic de masina.Pacat,chiar e ceva deosebit.Incearca sa o pui la vanzare afara pe site-uri de adevarati pasionati si care isi si permit.Bafta!
__________________
da_joint is offline  
Old 05-09-12, 06:27   #26
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Quote:
Originally Posted by exploitu View Post
Tu esti cel care abereaza. Masina este GENIALA insa NU FACE nici 15 mii, nici 13mii, ci undeva pe la 7000-8000. Daca cere mai mult de atat inseamna ca vrea sa-si scoata si benzina, si cafelele blondei din poze.
Mai lasa evacuarea si suspensia ca nu sunt chiar cele mai fericite alegeri.
Supersprintu ala in loc sa innobileze sunetul scos de motor, il face sa sune comun, sunet de ricer. Suspensia la fel, inginerii aia de la bmw au investit intr-un simulator INDOOR care imita stresul la care este supusa masina pe Nurburgring, si el o schimba cu suspensie de STENS.
In loc sa ramana stock, cu jante / evac / suspensie si sa faca drumuri la spa, hungaroring, ring, unde ii este locul, s-a blenduit in scena noua romaneasca cu tobe, "stance" si jante cu miez colorat in culori de pe fustele tigancilor.
Nu am nimic cu posesorul, ii respect masina si munca, insa pretul dintotdeauna a fost stabilit de piata, raportul dintre cerere si oferta. Chiar sapt trecuta am vazut pe autoscout un m3 din 96 dakargelb la 6500E bone-stock, si exista si mai ieftine.
Spor la vanzare!
Postul meu nu iti era adresat tie sau altcuiva ci strict proprietarului.De aici si dovada ca te bagi in seama cu japca in necunostinta de cauza. Pe scurt supersprintul ala nu este o toba luata din Vitan ci oamenii aia fac evacuari de f mult timp cu rezultate concrete obtinute culmea chiar pe circuit si KW sunt cam primii in materie de suspensii pentru circuit.Macar atat daca stiai. Iar rotile alea BBS RS sunt cam la fel,un fel de crema a tuturor pasionatilor de autoturisme din lume nu numai bmw. Ia fa tu o simpla socoteala de la acel m3 la 6000 de care zici si vezi unde ajungi...cat mai costa taxa de poluare(doar un cretin ar lua un m3 sa il tina pe bulgaria),aduna suspensia,evacuarea si jantele si vezi unde ajungi...sa nu mai zic ca in afara de astea omul a facut si alte uppgrade-uri la masina pe care multi le trec cu vederea.Numai eleronul daca il amintesc pot spune ca e rar...de ce? pentru ca in primul rand e de coupe apoi este modelul cu stop pe frana incorporat...ai mai vazut tu altul pe o masina la noi?eu nu! Serios acum nu stiu daca vorbeste invidia din tine sau nepriceperea...nu e frumos sa judeci omul dupa ce are sau a avut...dar din ce am vazut,tu ai avut o martoaga de 1,8is pe care o alergai printre strazi ca nu aveai bani sa o inmatriculezi.De unde atatea cunostinte despre una-alta,ai citit pe net? Daca simti neaparat nevoia sa dai o replica te rog fa-o pe privat sa nu poluam topicul omului aiurea.Multumesc.
da_joint is offline  
Old 06-09-12, 10:31   #27
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Nu vad care e problema ta pe ce a dat el 1000 sau 3000 de euro , date de pe internet oricine poate lua, insa modificarile pe care el le_a facut nu sunt la indemana oricui , numai pt asta ar trebuii respectat ,nu cred ca esti tu sau eu sau altu in masura sa conteste pretul masinii, ca a castigt 3 cai din evacuare ,foarte bine omul a vrut ceva nou, a vrut s schimbe evacuarea care are aproape 20 d ani cu ceva nou, si a ales ceva d calitate si a mai adaugat 3 cai , nu cred ca a urmarit cresterea de putere, daca vroia asta punea un turbo si gata il felicitau toti,la o adica aia 3 caluti ar face diferenta intre el si un m3 stock
Omul a vrut pur si simplu sa puna ce e mai bun pe masina si este de apreciat.
As fi curios daca tu ai fi luat masina asta cu 7000 , ai fi vopsit-o ca la carte, ai fi schimbat ce s-a schimbat la ea , ai fi pus jantele alea si ai fi platit toate taxele la zi si sa fi circulat 2000 km pe an , cat ai cere pe ea tot atat? Ok am observat ca nu esti adeptul stilului asta cu BBS RS , si evacuare Supersprint si ce s-a mai fcut la masina , poate tu esti genul ala " am bmw ,tre sa moara de-a latul" si atunci te inteleg , dar priveste pretul din perspectiva lui ,omul care a investit inca o data valoarea masinii.
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 06-09-12, 10:52   #28
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Asta deja ii topic de analiza si nu de vanzare, omul vrea sa vanda o masina nu sa ii fie comentat fiecare surub schimbat la masina, daca a adus sau nu plus valoare, cat s-a depreciat intre timp piesa modificata si unghiul din care reflecta acel surub lumina in viraj pe circuit.
cred ca nu va mai merge realitatea tv si faceti atunci mutati dezbaterile pe forumul de vanzari.


bafta cu masina, la bani asa multi se vinde ceva mai greu, dar pana la urma tot se vinde.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline  
Old 06-09-12, 13:11   #29
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Exact cum banuiam , nu e genul tau asta ,e si normal sa nu iti convina sa dai 13 mi pe masina asta dupa care sa te apuci sa o pregatesti de pista

Bafta tuturor !!!
RIcKO is offline  
Old 06-09-12, 14:30   #30
rzt_ro

Stage 5
 
rzt_ro's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 581
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand BMW E36 M3 1996

Ma bucur ca acest topic a trezit interesul unor potenţiali clienti si mai presus de atât, al unor adevărati cunoscători care nu se mai opresc din postat aberatii fara a face vreo oferta concreta apropiata de pretul cerut de mine!
Nu am sa raspund celor care au poluat acest topic cu parere pe care nu dau 2 bani,ci doar vreau sa precizez ca aceasta masina nu a suferit nici o modificare care sa o faca mai putin performanta,dimpotriva! Modificarile am ales sa le fac doar la suspensie, evacuare si ceva la aspectul exterior...de motor nu am vrut sa ma ating din foarte multe motive si nici nu o voi face vreodata! Mmasina nu a incetat sa fie un M veritabil de când am luat-o si pana acum...suspensia KW este mult superioara cele oem, iar de evacuare nu are rost sa mai spun ceva! Daca se urmarea topicul de prezentare al acestei masini se putea observa ca mai exista un set de jante oem cu semislick -uri pe spate pentru a fi folosita asa cum se cuvine, dar e mai greu...
Nu ma intereseaza parerea unora de pe acest forum atâta timp cât nu sunt cu adevarat interesati de a cumpara aceasta masina, iar cei ce m-au contatactat telefonic, asa cum e normal, au primit toate detaliile cerute!
rzt_ro is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -