Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Anunturi Auto Honda - Acura

Anunturi Auto Honda - Acura Masini Honda de vanzare si piese pentru Honda

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-13, 16:37   #1
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Schimb Subaru WRX GC8 JDM White cu Honda

Din pacate trebuie sa renunt la Subaru, nu pot sa ma impart in mai multe parti, asa ca o sa raman la Honda...
Masina este importata direct din Japonia,anul trecut in septembrie, adusa personal, fiecare km de europa si romania fiind facuti de mine...
Avea 125.000 km, acum are 129.000
Modelul este GC8, serie GC8C48D, varianta MY95...
Imediat ce am ajuns cu ea in tara a primit uleiuri noi Motul in motor, cutie si diferentiale, distributie noua, bujii noi Greedy, frane EBC(Discuri Turbogroove si placute Yellowstuff), furtune de frana metalice Goodridge, amortizoare fata si bielete directie noi...
A mai primit acum 300 km un nou schimb de ulei, tot Motul...

Este versiunea de 260 de cai, iar pe dyno chiar a aratat ca sunt toti acasa, ba chiar au avut si 3 in plus...valori finale.263 hp si 321 nm,... Asta a fost partea buna... partea proasta fiind ca e limitata la 180 km/h...
Masina este stock...a venit cu un filtru conic k&n, catback fujitsubo, o buza fata us racing sports, si cel mai curat compartiment motor , pe langa o caroserie impecabila mai ales pe dedesubt...arata ca noua...
Intrucat se simtea lipsa a mai primit de la mine un bov forge impreuna cu trei ceasuri suplimentare de "control", afr, oil pressure si bineinteles boost(0.85 bar am vazut maxim)...

Pret 5000 euro putin negociabil, sau schimb cu Honda plus diferenta...

Tel 0730.32.36.47

https://www.youtube.com/watch?v=8ZGLtRqQNQM[






















__________________

Last edited by amadeus_and; 08-07-13 at 16:40.
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -