Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Anunturi Auto Honda - Acura

Anunturi Auto Honda - Acura Masini Honda de vanzare si piese pentru Honda

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-12, 10:02   #16
sakerut

Stage 4
 
sakerut's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 184
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Salut
te ai asigurat de calitatea produselor?sau originalitate?ca de exemplu daca intri pe net si cauti o finala HKS e in jur de 400$ si stiu ca am dat eu pe invidia 1200$ ,daca vrei sa faci o afacere din treaba asta tb sa fii sigur ca sint originale vezi poate parteneru sau prietenu tau japonez e de fapt chinezi sau poate fii mai aproape de noi si sa fie Turc .Nu vreau sa te dezamagesc dar sigur nu sint originale sin replici dar la ce pret le vinzi isi fac treaba ,bafta si mult succes
__________________
Ex: 91 CRX VT
Ex: 93 PRELUDE H22
08 CTR FN2
sakerut is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 12:27   #17
Manasel

Stage 5
 
Manasel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 686
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Quote:
Originally Posted by sakerut View Post
Salut
te ai asigurat de calitatea produselor?sau originalitate?ca de exemplu daca intri pe net si cauti o finala HKS e in jur de 400$ si stiu ca am dat eu pe invidia 1200$ ,daca vrei sa faci o afacere din treaba asta tb sa fii sigur ca sint originale vezi poate parteneru sau prietenu tau japonez e de fapt chinezi sau poate fii mai aproape de noi si sa fie Turc .Nu vreau sa te dezamagesc dar sigur nu sint originale sin replici dar la ce pret le vinzi isi fac treaba ,bafta si mult succes
stii cat m-am abtinut sa nu postez?am zis ca-i stric omului vanzarea ,plus ca am vazut replici mult mai reusite in materie de evacuari.parerea mea ca nu iti creaza nici un dezavantaj in vanzare numai sa-i spui omului sincer ce ii vinzi.succes iti urez si eu
__________________
Drop the mouse and pick up a wrench
Manasel is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 12:42   #18
andrei.iacobescu88

Stage 4
 
andrei.iacobescu88's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 226
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Quote:
Originally Posted by Manasel View Post
stii cat m-am abtinut sa nu postez?am zis ca-i stric omului vanzarea ,plus ca am vazut replici mult mai reusite in materie de evacuari.parerea mea ca nu iti creaza nici un dezavantaj in vanzare numai sa-i spui omului sincer ce ii vinzi.succes iti urez si eu
sincer va zic,,,nu am vorbit de asa ceva cu respectivul... am lasat acum o jumatate de ora un mail si l-am intrebat,(mailul i l-am trimis lui personal, pt ca el m-a pasat catre o tanti de pe vanzari, iar respectiva cand am intrebato nu a stiut ce sa-mi zica)

cum vine raspunsul ... o sa-l postez cu copy paste,,,,sincer nu bag nici eu mana in foc ca sunt toate originale. Din ce am mai discutat cu el ... cat era in tara, zicea ca o parte din piese le ia din loturi refuzate, le sorteaza ... care is bune si care nu ...si dupa le reambaleaza pe cele bune si le vinde ,,, asta este ce stiu pana acum si asta va zic ... nu vreau sa insel pe nimeni cu nimic .... daca aveti dubi nu luati.

Am vb pe privat si cu bogdan100 ... si i-am explicat care e chestia, eu am vb cu japonzul de un 3-5 % din vanzari, urmand peste 2 luni sa primesc ceva cataloage on-line cu piese honda pe producator, la preturi de producator cu care sa incerc sa intru pe piata in RO. Pana acum nu am primit nici un mail de la el care sa-mi confirme ca ii convine sau nu faza cu comisionul, caz in care probabil o sa pun acel comision ca adaos la comanda(totusi mi se pare munca mai mult moca ce fac...si pana la urma nu am deschis topicul asta in speranta de a face gramezi de bani...ci doar ca is pasionat de masini si ce tine de ele ca multi altii de pe aici)

Daca mai sunt nelamuriri sau obiectii nu ezitati sa le scrieti ... sunt bine venite si critici si aprecieri...
andrei.iacobescu88 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 13:58   #19
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Ar fi prea frumos sa fie si originale dar daca o luam pe partea cealalta nu bag mana in foc nici la un K&N de pe ebay la 30 euro ca e original.
Sunt atat de multe fake-uri in special pe net incat nu mai stii ce e original si ce nu. Daca tot nu gasim nimic in care sa avem incredere 100% macar sa fie ieftine.
Spor cu vanzarile.
!41! is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 15:58   #20
andrei.iacobescu88

Stage 4
 
andrei.iacobescu88's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 226
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

pentru a sti exact cum stau lucrurile
Acesta este mailul primit de la tipul din Japonia:


Hello Andrei!
I have recived your e-mail, so I'm answering to it ......

More than half of my products are repacked as it was rejected by other companys because of some faulty that some of them had. The other part of them are branded as original but are not really original.The parts are made at the same standards as the original with the same brand logo.

......

Now, about the products you have asked if are originals, I've made a brief sketch:

repacked :
APEXI air filter
KN air filter
KN APOLLO
ALL REMUS exhaust
SPARCO racing seatbelt
ALL SHIFT KNOBS - excluding the unbranded ones
STEERING WHEELS - not all

branded as original:
carbon firber antenna
HKS Exhausts
ALL PEDAL - EXCLUDING MUGEN
SPARCO SEATS.

.............About that comision, I hope you will not be mad on me, but I can not ofer you any percentage of your selling because I have offer you the lowest prices posible, so you may sell them at a higher price in your country


I hope that doing business, will not afect our friendship. Afterall, beside my girlfriend, you are the only friend that I have in Romania.


Fumi

发件人:Iacobescu Andrei
发送时间:2012-05-24 11:48
主题:Re: Re: Re: regards from Romania, ANDREI
收件人:...............





partile cu "....." sunt chesti ce le-am scos din mail .... cred ca mai transparent de atat nu am cu sa fiu....

In concluzie la viitoarele comenzi, mai putin prima, care va fi fara nici un adaos pentru a vedea cum merg lucrurile, o sa imi adaug un comision (daca pot sa-i zic asa) de 5 % din valoarea toatla a comenzii cu tot cu transport ...


exemplu :
produse - 95 + transport105 = 200$
comision 10 $ ...

total de plata 210 $

Last edited by andrei.iacobescu88; 24-05-12 at 16:01.
andrei.iacobescu88 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 00:13   #21
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Quote:
Originally Posted by andrei.iacobescu88 View Post
pentru a sti exact cum stau lucrurile
Acesta este mailul primit de la tipul din Japonia:


Hello Andrei!
I have recived your e-mail, so I'm answering to it ......

More than half of my products are repacked as it was rejected by other companys because of some faulty that some of them had. The other part of them are branded as original but are not really original.The parts are made at the same standards as the original with the same brand logo.

......

Now, about the products you have asked if are originals, I've made a brief sketch:

repacked :
APEXI air filter
KN air filter
KN APOLLO
ALL REMUS exhaust
SPARCO racing seatbelt
ALL SHIFT KNOBS - excluding the unbranded ones
STEERING WHEELS - not all

branded as original:
carbon firber antenna
HKS Exhausts
ALL PEDAL - EXCLUDING MUGEN
SPARCO SEATS.

.............About that comision, I hope you will not be mad on me, but I can not ofer you any percentage of your selling because I have offer you the lowest prices posible, so you may sell them at a higher price in your country


I hope that doing business, will not afect our friendship. Afterall, beside my girlfriend, you are the only friend that I have in Romania.


Fumi

发件人:Iacobescu Andrei
发送时间:2012-05-24 11:48
主题:Re: Re: Re: regards from Romania, ANDREI
收件人:...............





partile cu "....." sunt chesti ce le-am scos din mail .... cred ca mai transparent de atat nu am cu sa fiu....

In concluzie la viitoarele comenzi, mai putin prima, care va fi fara nici un adaos pentru a vedea cum merg lucrurile, o sa imi adaug un comision (daca pot sa-i zic asa) de 5 % din valoarea toatla a comenzii cu tot cu transport ...


exemplu :
produse - 95 + transport105 = 200$
comision 10 $ ...

total de plata 210 $
Salut as prefera sa nu ma bag in discutii aiurea cu este sau nu original dar vreau poze cu produsele si pe ce masina se nimeresc acestea ....bafta la vinzari..
__________________
Honda build by marutzu :ek swap k20 timpi pe 402 vechiu motor 13.2 in 2012 si in 2013 noul motor 12.7.... Dezmembrez orice model HONDA , din '88 pana azi! TEL 0764 463 693
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 02:45   #22
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

poza cu asta ai? APEXI (OILTEMP/OILPREESURE/RPM/TURBO/VOLT/WATER TEMP/VACUUM)
US$28

pretul transportului la centura takata?

Last edited by sergiu_evo; 27-05-12 at 02:47.
sergiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 09:27   #23
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

cand faci prima comanda?

o sa te rog sa pui poze cand ai pt astea:

1.NEW style Defi sau de la Apexi(gauge oil pression,oil temp,volt)
2.SKUNK2 SHIFT KNOB
3.OMP STEERING WHEEL si daca mai alte modele de volane in afara de omp.
4.RAYS wheel nuts(short/length:35mm) US$32
RAYS wheel nuts(long/length:50mm) US$34

la volane si prezoane sunt interesat de ele decat daca sunt originale.

multumesc
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 11:00   #24
andrei.iacobescu88

Stage 4
 
andrei.iacobescu88's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 226
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Quote:
Originally Posted by Evo-Jr View Post
cand faci prima comanda?

o sa te rog sa pui poze cand ai pt astea:

1.NEW style Defi sau de la Apexi(gauge oil pression,oil temp,volt)
2.SKUNK2 SHIFT KNOB
3.OMP STEERING WHEEL si daca mai alte modele de volane in afara de omp.
4.RAYS wheel nuts(short/length:35mm) US$32
RAYS wheel nuts(long/length:50mm) US$34

la volane si prezoane sunt interesat de ele decat daca sunt originale.

multumesc
prezoanele am impresia ca sunt, din ce am mai vb cu tipul de acolo .. a zis ca cele neoriginale sigur nu au ambalaj. Daca apare poza cu ambalajul ... is originale.

de volane nu stiu ce si cum ... mai sunt ceva modele momo ...da nu is toate originale.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	GUAGES.jpg
Views:	47
Size:	107.6 KB
ID:	2448763  
andrei.iacobescu88 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 11:03   #25
andrei.iacobescu88

Stage 4
 
andrei.iacobescu88's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 226
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

INCA ceva , desi preturile sunt mici si foarte mici ... transportul este cam maricel....din simularile ce le-am facut pana acum.... depaseste uneori valoare pieselor.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SEATBELT_skunk2.jpg
Views:	37
Size:	87.4 KB
ID:	2448844   Click image for larger version

Name:	WHEELS.jpg
Views:	36
Size:	75.4 KB
ID:	2448864  

Last edited by andrei.iacobescu88; 29-05-12 at 11:07.
andrei.iacobescu88 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 11:04   #26
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

ok.
inainte cu vreo saptamana sa faci comanda sa ma anuntzi si pe mine.(prefer PM)
o sa iau si eu cateva chestii,depinde de cati bani am la momentul respectiv

ms
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 11:20   #27
andrei.iacobescu88

Stage 4
 
andrei.iacobescu88's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 226
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

Comanda se poate face oricand...cand e cineva hotarat ca vrea sa ia ceva ... spune, calculez costul si ii dau drumul la comanda daca vrea ....
andrei.iacobescu88 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 21:27   #28
andrei.iacobescu88

Stage 4
 
andrei.iacobescu88's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 226
Default Re: piese import din JAPONIA APEXI, mugen skunk2 ..etc

eu maine,..., cel tarziu poimaine o sa-mi comand niste brate pt spate de la skunk 2....daca mai e vre-un doritor de ceva anume ... sa ma anunte...
andrei.iacobescu88 is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -