Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Anunturi Auto Honda - Acura

Anunturi Auto Honda - Acura Masini Honda de vanzare si piese pentru Honda

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-11, 00:40   #226
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Planetarele tale potrivesc ...pe cutia ce tiam trimiso eu ...toate sun la fel la b series ...diferenta e doar de tija daca incerci sa le pui pe eg ,planetarele tale vor fi putin mai scurte ,nesesizabil ...insa vital la ce folosesti tu masina ,iar cele de eg,itr,ctr sunt putin mai lungi tijele ,insa capetii sunt toti la fel la b series ...inclusiv cei de crx 16v dohc ,cat si tija de partea dreapta se potriveste.
Vezi ca nu sunt toate la fel, planetarele de pe ITR-urile de dupa 98 difera de celelalte
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 00:51   #227
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Ia zi YULA ce difera la capeti ...CA LA CUTIE SIGUR SUNT IDENTICI SI LA FUZETA NU VAD CE NU AR MERGE.....
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 01:02   #228
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Aha ok deci coletul va mai costa undeva la 1000 euro transportu sau undeva aici nu? deci se facu 3000 scump scuzama ca zic si unde sar plati ar trebui sati trimit tie banii nu? si sa cred ca el este ok nu? bafta la vinzare merita oricum pentru un k20 dar este greu de adus si de probat sa dai atitia bani si sa cumperi ceva ce nu vezi cu oki tai e mai greu......... eu las cumpara daca ar fi adus acasa sal vad sal aud si sa coste 2500 euro maxim . inca o data bafta la vinzare
Spuneam mai sus....... FI PUTIN MAI ATENT ,ca nu imi permit sa il aduc eu din cauza costurilor ,insa il aduce altcineva poate si mai putin de 500 e transportul..cea ce zic eu ca e ok ...si tot ce am trimis pana acum in RO s-a super verificat ,cred ca macar la asta (ma pricep) si eu putin lasand la o parte lipsa de modestie ,nu mai departe B16B ce e pe sedanul rosu de la BUC ,swapul de pe fosta mea masina si mai multe .....asa ca pachetul poate ajunge f ieftin in RO poate cel mai ieftin din ro si stai linistit ca nu vreau sa fac cuiva concurenta ...fiecare vinde ce vrea cui vrea ...daca te uiti pe sectiunea asta pe cand eu vindeam SPECURI JDM altii inca suflau in jigloare de 1,3.
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 06:29   #229
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Oferta de sarbatori......
B16 SIR2 170 HP SPEC JDM SWAP COMPLECT ,TIMONERI,PLANETARE,SUPORTI,HEADER,ECU,INSTALATIA ELECTRICA ..............................PRET 800 EURO ......SE POATE TRIMITE ORIUNDE IN RO .
pretul asat e cu transport sau fara ca m-ar interesa pe mine
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 06:50   #230
RADU DOM

Stage 3
 
RADU DOM's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 121
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Se gaseste ...putin mai greu..dar daca vrei ...caut un chit complect.
cauta si da-mi un pret prima data te rog si dupa vorbim.multumesc mult
RADU DOM is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 07:50   #231
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

cam de dimineatza pe net ionut!) marutzu cred ca geany e un om cu capul pe umeri nu ar face nici o tzeapa la nimeni sa trimita cv stricat chiar imi place de el ca se implica si vrea sa ne ajute!!bafta!!
__________________
Pusca si masina Lata!!!!!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 09:57   #232
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

NU AM ZIS CAI VORBA DE TEAPA SAU MAI STIU EU CE INTELEGE GEANY NU EXISTA NICIO CONCURENTA EU DOAR IMI DADEAM CU PAREREA CA MAR FI INTERESAT PE MINE ACEL BOT SI NU ESTE CEL MAI IEFTIN SWAP DIN RO SI CEI CE SUFLAU IN JIGLOARE SE PARE A FI MAI MECANICI CA CEI CE VINDEAU SWAPURI EU AM INCHEIAT AICI NU VREAU SA FIU INTELES GRESIT ,SI MAI DEPARTE CATA EU CIND IAM CUNOSCUT PE GIANY SI NEBUNU MIAU DAT O POMPA SERVO STRICATA SI O PLANETARA IAR LA FEL NU VREAU SA LE MAI ADUC AMINTE ASA CA MINT EU OARE DAR NEAM DESCURACT SI TOTUL A FOST OK DUPA CEVA TIMP DAR EU ZIC CA TREBUIA SA FIE ASA DE LA INCEPUT INCA O DATA BAFTA CU PIESELE SI EU ITI APRECIEZ MUNCA DAR NU TE MAI SUPARA CA NUI VB DE CONCURENTA EU NU FAC CU NIMENI CONCURENTA PENTRU CA LA MASINI CA SA AIBE CINEVA 2 SWAPURI K20 SI 3 VTIURI CUM AM AVUT EU E MAI GREU SI PRIMUL K20 TURBO CUM VA FI LA VARA ASTA VA FI SI MAI GREU ASA CA BAFTA INCA O DATA SI NU MAI FI COPIL DAOR VORBEAM SALUTARE
__________________
Honda build by marutzu :ek swap k20 timpi pe 402 vechiu motor 13.2 in 2012 si in 2013 noul motor 12.7.... Dezmembrez orice model HONDA , din '88 pana azi! TEL 0764 463 693
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 11:56   #233
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Ia zi YULA ce difera la capeti ...CA LA CUTIE SIGUR SUNT IDENTICI SI LA FUZETA NU VAD CE NU AR MERGE.....
Or fi in partea la cutie la fel dar la butuc sigur nu sunt
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 14:57   #234
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Asa o fi cum zici tu YULA ...nu am probat nu pot sa ma contrazic ,insa la cumpararea unei planetare vanzatorul spune ....b series .
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 15:01   #235
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Pretul e fara transport .....la k20 ...,insa nu e mult deloc transportul ,undeva pana in 500 euro depinde ce se trimite daca doar motor +cutie ,planetare instalatia ,ecu....undeva la 350 cred ca iese transportul ....deci fa un calcul sa vezi cat iasa nu cred ca mai gasesti in RO un pret mai bun la un asa swap.
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 15:11   #236
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Pretul e fara transport .....la k20 ...,insa nu e mult deloc transportul ,undeva pana in 500 euro depinde ce se trimite daca doar motor +cutie ,planetare instalatia ,ecu....undeva la 350 cred ca iese transportul ....deci fa un calcul sa vezi cat iasa nu cred ca mai gasesti in RO un pret mai bun la un asa swap.
Aici ai foarte mare dreptate bafta la vinzare
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 15:33   #237
RADU DOM

Stage 3
 
RADU DOM's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 121
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Ce ziceti pana la urma potrivesc sau nu planetarele ?sper ca nu e nevoie sa iau pentru cutia s80 alte planetare sau fuzete.
RADU DOM is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 16:05   #238
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Vezi ca esti intr mare eroare ...si sa nu intri si mai mult ......planetarele tale de pe crx sunt fix bolt on pe cutia ce tiam trimiso eu si daca vrei totusi sa pui alte planetare ....pastrezi tijele tale si poti folosii capetii dinspre cutie si cei de la fuzete de la orice planetara de vti eg6,mb,itr,ctr,....si mai multe .
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 03:31   #239
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Asa o fi cum zici tu YULA ...nu am probat nu pot sa ma contrazic ,insa la cumpararea unei planetare vanzatorul spune ....b series .
Pai iti spun sigur pentru ca am avut de-a face cu ele, saftul ce intra in butuc este mai gros fata de celelalte modele.
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 06:57   #240
RADU DOM

Stage 3
 
RADU DOM's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 121
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

bun!va multumesc mult,nu pot sa merg la concurs si daca am nevoie de planetara sa stau pe marginea pistei si sa schimb capu la planetare.Stie cineva doua planetare (pereche)de B16A1 de vanzare?
RADU DOM is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -