Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Anunturi Auto Honda - Acura

Anunturi Auto Honda - Acura Masini Honda de vanzare si piese pentru Honda

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-10, 02:12   #46
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Momentan ,nu mai aduc nimic .....oameni prea neseriosi in RO si din contra ,carcotasi ca de, asa suntem noi ROMANI am vrea totul daca se poate cat mai ieftin s-au de pomana .
You got that right man
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 02:32   #47
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

cred ca devin neseriosi si din cauza banilor care cam lipsesc la romani...
fanete is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 09:28   #48
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Ma rog, presupun ca daca este vorba de un avans, se regleaza problema, corect?
Magos is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 16:27   #49
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Da ce sa zic ,FANE ...stiu eu cum suntem noi ,dam banii pe fel si fel de k....turi ,si la motor ,las ca merge si 1,3 ....acum nu vreau sa jignesc pe nimeni posesor dr honda 1,3 ,dar cand il auzi frate ce zice el acolo te apuca toate cele...(am luat suspensie ,pot sa pun la al meu 1,3 un clod aer s_au ,ce evacuare mi-am tras..)+ ca mai sunt unii care mai si repara motoarele alea si il costa cat unul intreg de 1,6 si cu ceva hp in plus ...
Acum stiu ca si eu am plecat de la un motor de 1,5 ,insa asta se intampla cand erau 3 honde de toate in TM si nu prea se gaseau oameni care sa aduca motoare si nici nu stiam ce anume se potriveste ..tin minte acum 3 ani am vrut un b16a1 sa cumpar ma costa 1300e care atunci erau ceva bani si mi s-a adus un motor serie b cu cv de seria d ..
Deci clar am ramas pasionati de in continuare de tuning estetic si performante nu prea ,mai stiu pe cineva care detine un motor puternic pe o civica ,insa e cam dezastru in motor si in loc sa se apuce sa isi faca motorul achizitioneaza cu totul altfel de tampenii .
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 17:57   #50
Iochim

Stage 3
 
Iochim's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 94
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

maaannnnn acum tu nu poti sa condamni pe nime ca nu iti vinzi tu motoarele sau ceva. In legatura cu pretu ai perfecta dreptate....vrei b16b atata ii pretu nu ai atatia bani f bine iei un d16z sau ce bani se incadreaza...nu esti tu obligat sa vinzi motoru daca nu primesti cat vrei pe el...da nici nu poti sa ii condamni pe cei cu motoare de 1.3 ca isi pun suspensii si tobe....ii treaba lor ce fac...
__________________
Chiptuning Honda - 0745335743, Iochim@RoadRunners.ro

life stops at 5800 rpm... then begins VTEC

Last edited by Iochim; 22-01-10 at 18:00.
Iochim is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 18:23   #51
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

eu sunt de acord cu giany, eu primul lucru ce am schimbat la masina au fost frinele, apoi motorul, apoi alt motor (cel de il am acum) si abia apoi am sarit la filtre , bari , suspensii si alte alea...
este inutil sa incerci sa tragi de un 1.3 sau 1.5 ca din rahat nu poti sa faci bici...
in sfarsit , asta e pararea mea da fiecare face cum crede, dar nu inseamna ca este cel mai bine
bafta
__________________

\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

Last edited by fanete; 22-01-10 at 18:26.
fanete is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 18:27   #52
Iochim

Stage 3
 
Iochim's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 94
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

da io is de acord cu tine ai perfecta dreptate dar asta nu inseamna k tre sa condamni pe X sau Y ca dece isi cumpara toba si filtru in loc sa isi cumpere motor...
omu are ceva de vanzare are 5 motoare 10, 30 cate are o facut lista astea sun preturile astepti sa vina clientii...ca mai suna ion de la stana si ii ofera 400 pe un motor care valoreaza 1500 aia clar ii inchizi in nas...da nu cred k ii ok sa te iei de lume si sa zici k unu altu prefera sa isi cumpere io stiu ce in loc sa isi faca motoru sau etc...fiecare stie ce masina are ii constient de starea masinii si a motorului si e problema lui daca neglijeaza acest lucru...

Last edited by Iochim; 22-01-10 at 18:32.
Iochim is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 18:59   #53
Manasel

Stage 5
 
Manasel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 686
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

si eu aveam astfel de ganduri cu sedanu meu sa-i pun admisie de 1.6,chiuloasa vtec etc etc numai nebunii
dar daca ai oameni in preajma sa-ti deschida ochii ajungi la concluzia ca nu poti sa faci din c***t bici .asa ca sfatul meu daca vrem sa facem performanta sa avem rabdare strangem cate un banut doi si macar la motoare de doua axe de crx sa ajungem
Manasel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 04:42   #54
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

si treaba cu chiuloasa de z6 e ceva bun dar sincer sa fiu eu am b16a1 si d16z6 si nu se compara in nici un fel performanta... dar sa faci un mini me (mai slab decat z6) e si mai jos... chinuiala multa pentru citiva cai in plus...
dar acum vine si partea financiara, ai bani pui b16/b18 nu ai , faci mini me

bafta la toti cu orice vreti sa faceti
fanete is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 08:22   #55
CarteluL

Stage 5
 
CarteluL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 986
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by fanete View Post
si treaba cu chiuloasa de z6 e ceva bun dar sincer sa fiu eu am b16a1 si d16z6 si nu se compara in nici un fel performanta... dar sa faci un mini me (mai slab decat z6) e si mai jos... chinuiala multa pentru citiva cai in plus...
dar acum vine si partea financiara, ai bani pui b16/b18 nu ai , faci mini me

bafta la toti cu orice vreti sa faceti
Exact
CarteluL is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 13:23   #56
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Clar fiecare sa faca cam ce vrea e dreptul fiecaruia ,insa nu vreau sa mai aud si sa vad baieti din astia care au o honda si pun pretentii la un logan....si sio mai si ia ,sa stea cuminti in treaba lor cu tuningul .
Iar treaba su swapurile in ro ,a fost chiar asa.......Nu prea aduce nimeni motoare in ro? ceva mai tari ? ca eu sigur asi vrea sa pun un ...b....un k...un h....si cind vine cineva cu oferte unele mai bune altele mai proaste ,iti auzi......dar e nou motorul asta?......da mil si pui in banii astia????....are si schimbul de ulei?????
Am avut b16 complect la vanzare cu 8 sutare ....crezi ca a vrut cineva ?/?nu mai bine ,il repar pe al meu de 90 hp bag tot nou in el ma costa 5 sute si e ca nou mai dau 2 sute pe un soft ,mai 1 suta pe o galerie mai 2 sute o evacuare cap coada ,poate schimb si axa si o sa am un motor nou cei drept inpins maxim la 110 hp .......si acum calculati si voi ...un b16b de 185 hp stok la 2 mii vi se mai pare mult?s-au un b16 a2 la 1400 e ,vi se pare mult.....Eu castigam maxim 2 sute de euro ,insa sincer nu se merita ....treaba asta am vrut sa o fac din pasiune pntr marca asta de masina si posesorii de brand ,insa nu se merita .
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 02:52   #57
hmi10494
Honda Driver

Stage 3
 
hmi10494's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 113
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

nu o sa puna nimeni care vrea masina de zi cu zi h/k/f pe un civic pre ep, iar ep3 nu are nevoie de swap.. eventual doar d block d p k24. asta pt ca nu ai cum sa iesi cu ea p strada (legal). multi se gandesc la asta. daca ai plecat cu un D care are 90 hp in carte si vrei B, dai extrem d multi bani la rar sa-ti treaca motoru ( spagi, teste, omologari ), ca de, esti in romania. iar sa-ti omologheze rar'u un K/H/F pe un ed/eg/ej/ek nici sa nu te gandesti. si sa-ti pui motor pe o masina pe care o cari pe remorca pana la aeroport, sau unde se fac legale, nu cred ca ar accepta decat o pers cu f f f multi bani, care tre sa mai si fie foarte obsedata de un eg/ej/ek. nu de alta , dar altfel isi iau direct ep3 sau ap1 (eventual chiar un nsx, apropo d baiatu din ct). asa ca sunt multi care prefera sa n'aiba de aface cu raru si sa bage niste bani intr-un d16. cine are B, e f norocos ca a prins sa isi ia asa masina.
__________________
HONDA Civic. It will get you where you're going

2008 Honda Hornet - power commander, full exhaust LeoVince, ghidon, scarite, mansoane, capete ghidon, oglinzi Rizoma, Talon sprocket gold, lant RK gold, furca intarita, filtru sport K&N.

'92 Honda Civic HB - work in progress
'92 Honda Civic 4D - short ram INJEN + filtru INJEN, header + exhaust, decat pipe, brake disks Tarox G88 + pads Tarox.

hmi10494 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 12:06   #58
chillii

Stage 5
 
chillii's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 465
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

libertatea !!!
chillii is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 00:09   #59
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Momentan ,nu mai aduc nimic .....oameni prea neseriosi in RO si din contra ,carcotasi ca de, asa suntem noi ROMANI am vrea totul daca se poate cat mai ieftin s-au de pomana .
Foarte adevarat. Am incercat sa fac acelasi lucru Romania dar la un nivel mai mare acum 2 ani,neseriozitatea oamenilor,mancatoria si pupincurismul m-au facut sa-mi schimb planurile la 90 de grade.

Honda e o pasiune,un cult,un mod de viata,buna de chinuit pana se incinge evacuarea si iar de la capat.

Aici pe sectiunea asta nici pe cei care ii ajuti cu informatii nu se obosesc sa dea un multumesc daramite sa investeasca in motoare? daca citesc putin pe forumurile straine si pun mana pe la masina putin nu le mai ajungi la nas niciunuia.
"Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti"
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 01:59   #60
filip-s

Stage 5
 
filip-s's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 348
Member of:
[Honda]
Default Re: Aduc motoare seria B16, K20, etc

asa imi place de lupii moralisti de aici.....
filip-s is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -