Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > ATV

ATV ATV-ul meu, Tuning pe ATV-uri, Vanzari-Cumparari ATV, Sfaturi utile

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-13, 17:46   #1
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Sfat achizitie atv

Salutare

Doresc sa imi cumpar un atv ieftin pentru scurtele iesirri la tara impreuna cu prietena. Am gasit o oferta la un atv quad 250 de 600euro. Nu ma intereseaza sa escaladez muntii cu el sau sa fac offroad foarte mult.
Principalul avantaj as vrea sa fie posibilitatea sa ne poata cara pe amandoi (cca 150kg) si sa nu fie foarte puturos.
Drum de tara si asfalt... ocazional trasee montane usoare (plimbari).

Am auzit numai lucruri proaste despre atv-urile ieftine (chinezesti). Dar cum nu vreau sa fac offroad poate nu se va strica asa de repede...

Am gasit si unele noi la 4-500 euro la buzau sau brasov... merita petru ce vreau eu?

Scuze daca s-a mai discutat...
__________________

TUNIN' FANATIC
Suburbia Racing Club Member
Gabriel_xenon is offline   Reply With Quote
Old 07-08-13, 22:03   #2
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Sfat achizitie atv

parerea mea e ca merge si unul chinezesc.... problema e sa ai grija sa ii schimbi consumabilele la timp. eu am luat un atv zongshen de 250 cc nefunctional, pe care cu rabdare si cu minime cunostinte de mecanica l-am pus pe roti, fara sa mai am probleme... mai ales daca zici ca vrei sa iei unul nou, eu spun ca e ok.... insa ai grija ca la 4-500 euro intr-un magazin s-ar putea sa gasesti doar de 125-150 cc. pentru alte nelamuriri sau sfaturi te astept oricand pe forum. bafta la alegere!
uite aici atv-ul meu(a fost de vanzare) https://forum.4tuning.ro/475-vanzari-...hen-250cc.html
__________________
ex: dacia 1300, '82
ex: opel vectra A c16nz, '92
now: opel astra F 1.7tds, '93
https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ra-1-7tds.html

Last edited by adytzu983; 07-08-13 at 22:06.
adytzu983 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-13, 10:47   #3
luciano_florea

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Default Re: Sfat achizitie atv

Buna, si eu as dorii sa-mi cumpar un Quad pana in 600 de euro. Cele de 125cc cum se comporta? Stie cineva? Poti sa urci un deal abrupt cu el? Dar daca ii atasezi remorca, e destul de puternic pentru asha ceva? Nu ma pricep si as dorii sa aflu parerea cuiva care are un astfel de quad sa ma lamureasca. Eu l-as cumpara pentru scurtele plimbari prin natura, dar si sa ma duc la un magazi spre exemplu ca m-am saturat de fiecare data sa merg cu masina.(eu stau la 4 km de oras)
luciano_florea is offline   Reply With Quote
Old 05-09-13, 11:46   #4
johny26

Stage 5
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 452
Default Re: Sfat achizitie atv

pai de 125cc nu prea poti face mare lucru abia de la 150cc in sus mai e cum mai eeee
johny26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -