Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > ATV

ATV ATV-ul meu, Tuning pe ATV-uri, Vanzari-Cumparari ATV, Sfaturi utile

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-09, 16:55   #1
dviorel

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Un pic de ajutor pentru inmatricularea unui atv...

Cine ma poate ajuta cu ceva informatii referitoare la inmatricularea unui atv?...In principiu despre ce este vorba...Am cumparat un atv chinezesc de 200 cm de la o firma din timisoara cu factura...firma le importa din germania..am primit odata cu factura si o copie a actului de cumparare a respectivului atv din germania catre firma respectiva...in fine, am mers la o firma de intermediere inmatriculari, am fost la RAR, am cartea de identitate, tot ce trebuie, numai ca la politie am parte numai de surprize....prima data mi-au spus ca pe factura nu exisista seria de sasiu...am rezolvat chestia asta...dar acum ma trimit in vama sa achit taxele vamale pentru atv....dar asta este ciudat, deoarece eu am cumparat atv-ul de la o firma care le importa in romania....de ce sunt nevoit sa platesc eu vama?..si culmea ghinionului, firma respectiva s-a evaporat, nu mai dau de ei in nici un fel...daca dadeam de ei, poate gaseam un act cu care au fost trecute prin firma...ce pot face? cam cat ar fi taxele vamele la atv?
dviorel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -