Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-12, 12:00   #16
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: masini anglia!!!

Un Land Rover Freelander la ce bani in 2 sau 4 usi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	800px-Land_Rover_Freelander_--_09-26-2009.jpg
Views:	128
Size:	115.3 KB
ID:	2391887  
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 16:15   #17
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini anglia!!!

sigur ca sunt chiar f multe dar depinde de ce bani esti dispus sa cheltui pt samurai caci sunt unele de vis echipate de off road care costa ceva mai mult si pot gasii si altele mai putin echipate doar cu un troliu sau putem gasii troliul separat.ma uit si iti spun un pret minim si maxim
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 10:47   #18
Gabi TAZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Gabi TAZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,602
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masini anglia!!!

ok. man nu caut ceva performant. doar sa ies iarna din curte cu ea. atat. a si trebuie sa fie utilitara in carte ca sa fie taxa de inmatriculare mica. sincer caut ceva pana in 1500eur cu tot cu transportul pana in tara.
__________________

ASIGURARI AUTO LA CELE MAI MICI PRETURI 0763.678.287
Gabi TAZ is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:02   #19
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Wink Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
ok. man nu caut ceva performant. doar sa ies iarna din curte cu ea. atat. a si trebuie sa fie utilitara in carte ca sa fie taxa de inmatriculare mica. sincer caut ceva pana in 1500eur cu tot cu transportul pana in tara.
ma voi uita si iti spun astazi la ce bani se invirt pe internet caci aici este vacanta pina marti si nu pot merge prin parcuri auto sa le vad sau sa sun oamenii care le vind sa vad vreuna,ok?
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:05   #20
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Smile Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Un Land Rover Freelander la ce bani in 2 sau 4 usi
spune-mi te rog ce motorizare vrei 1800 benzina sau 2000 diesel caci difera preturile.oricum ma uit si iti pun un minim si un maxim pt fiecare motorizare,ok?
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:11   #21
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Smile Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
sigur ca sunt chiar f multe dar depinde de ce bani esti dispus sa cheltui pt samurai caci sunt unele de vis echipate de off road care costa ceva mai mult si pot gasii si altele mai putin echipate doar cu un troliu sau putem gasii troliul separat.ma uit si iti spun un pret minim si maxim
am uitat ceva culoarea este importanata sau nu?
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:34   #22
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Smile Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
spune-mi te rog ce motorizare vrei 1800 benzina sau 2000 diesel caci difera preturile.oricum ma uit si iti pun un minim si un maxim pt fiecare motorizare,ok?

land rover freelander 1,8 benzina minim 2000 euro-max.2700 euro in romania

2,0 diesel minim 2300 euro-max.3000 euro in romania

mai este si varianta unui land rover freelander comercial care poate fii inmatriculat cu bani foarte putini dar care costa ceva mai mult.
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:53   #23
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Smile Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
ok. man nu caut ceva performant. doar sa ies iarna din curte cu ea. atat. a si trebuie sa fie utilitara in carte ca sa fie taxa de inmatriculare mica. sincer caut ceva pana in 1500eur cu tot cu transportul pana in tara.
m-am uitat si am gasit cu greu la banii astia in tara,pt ca toate au troliu,au garda de la sol ridicata,au cauciucuri off road,filtru de aer exterior pe caroserie .masinile astea sunt recunoscute aici ca si oriunde in lume ca fiind unele din cele mai bune off road-uri .acum sincer eu nu am auzit sa fie vreuna utilitara.sunt doar doua variante cu prelata si cu caroserie de tabla.nici una nu specifica sa fie utilitara ca si in cazul altor 4x4 ca si freelander sau pajero care au utilitare.ma voi mai uita de marti incolo si pe alte surse caci aici este vacanta pina marti.toate bune,dan batrinu
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 19:02   #24
Gabi TAZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Gabi TAZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,602
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
m-am uitat si am gasit cu greu la banii astia in tara,pt ca toate au troliu,au garda de la sol ridicata,au cauciucuri off road,filtru de aer exterior pe caroserie .masinile astea sunt recunoscute aici ca si oriunde in lume ca fiind unele din cele mai bune off road-uri .acum sincer eu nu am auzit sa fie vreuna utilitara.sunt doar doua variante cu prelata si cu caroserie de tabla.nici una nu specifica sa fie utilitara ca si in cazul altor 4x4 ca si freelander sau pajero care au utilitare.ma voi mai uita de marti incolo si pe alte surse caci aici este vacanta pina marti.toate bune,dan batrinu
ok. stiu ca in germania vin cu LKW in carte( adica utilitara). astept sa imi zici niste preturi.. mersi
Gabi TAZ is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 19:08   #25
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Smile Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
ok. stiu ca in germania vin cu LKW in carte( adica utilitara). astept sa imi zici niste preturi.. mersi
ma uit si iti spun.sincer acum sunt putine la banii astia.daca esti norocos voi gasii una la banii astia pt ca trebuie sa iau in calcul toate cheltuielile aferente pina in romania.te mai pot ajuta cu ceva ca sa nu o inscrii in ro.sa ti-o inmatriculez aici in uk pe numele tau pe adresa mea.nu te costa nimic caci aici nu se plateste pt actele masinii sau transfersul ei,vinzare ,export.
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 20:23   #26
Gabi TAZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Gabi TAZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,602
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
ma uit si iti spun.sincer acum sunt putine la banii astia.daca esti norocos voi gasii una la banii astia pt ca trebuie sa iau in calcul toate cheltuielile aferente pina in romania.te mai pot ajuta cu ceva ca sa nu o inscrii in ro.sa ti-o inmatriculez aici in uk pe numele tau pe adresa mea.nu te costa nimic caci aici nu se plateste pt actele masinii sau transfersul ei,vinzare ,export.
in schiimb asigurarea e scumpa. mai ok ar fi pe bulgaria. dar vb
Gabi TAZ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 00:29   #27
AE86GT
Toyota Driver

Stage 2
 
AE86GT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 48
Member of:
[Toyota]
Default Re: masini anglia!!!

Salut
Un Mercedes ML 270 CDI 2000 - 2004, sa aiba neaparat clima, cutie automata, piele si optional navigatie si proiectoare (nu tin neaparat). Deasemenea nu pun accent pe brizbrizuri gen bullbar, praguri sau mai stiu eu ce.

Multumesc
AE86GT is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 08:08   #28
sorin100

Stage 5
 
sorin100's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 394
Default Re: masini anglia!!!

am vazut k aduci masini din anglia,o platforma auto nu poti aduce si la ce bani?,conditia mea este sa fie cu 2 axe si sa aiba tabla peste tot pt k eu o iau sa car stupi cu ea si sa tina minim vreo 2,5 pana la 3,5 tone,astept raspuns cu preturi si dak sunt acceptabile facem treaba!

podeaua sa fie dreapta nu cum am vazut unele cu ''ridicaturi'' pt aripi
sorin100 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 21:59   #29
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: masini anglia!!!

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
Eu am rezolvat problema nesperat de ieftin aici in Ro. Mersi si scuze, sper sa nu te fi incurcat.
Legal?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 22:20   #30
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: masini anglia!!!

Evident.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -