Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-12, 08:41   #61
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by CT90SNR View Post
un golf 4, in 4usi, nu conteaza anul de fabricatie sau carburantul. la ce pret imi poti aduce in Ro.
pai unul bun eu spun ca ti-l pot aduce cu 2000-2200 de euro.mai exista varianta sa licitez pe ebay sau alte licitatii private si sa o pot aduce sub 2000 de euro acasa dar asta denota un pic de timp de asteptare si e un pic la ghici.cele bune
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-12, 09:28   #62
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by yo2002 View Post
audi a4 2002-2003 2.0 benzina sau 1.8 turbo
sau bmw e46 316-318-320 de prin 2000 ... la ce pret imi poti aduce??
salut,audi e putin mai scump decit bmw.la audi ce cutie de viteze ai dorii sa ai si masina sa fie berlina sau break?am gasit bmw asta pt care iti trimit poze este un model full din 2000 cutie automata.il am pus deoparte la o licitatie si mai sunt 13 ore.eu masini din astea aduc,nu aduc rable.nu stiu exact la cit va ajunge masina din poze,dar eu cred ca poate fii adusa in jur de 2500-3000 depinde cum evolueaza licitatia.cele bune
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1225.jpg
Views:	182
Size:	236.0 KB
ID:	2516456   Click image for larger version

Name:	IMG_1277.jpg
Views:	179
Size:	363.2 KB
ID:	2516457   Click image for larger version

Name:	IMG_1202.jpg
Views:	113
Size:	159.9 KB
ID:	2516458  

Click image for larger version

Name:	IMG_1223.jpg
Views:	133
Size:	239.2 KB
ID:	2516459  
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 12:47   #63
takashi1

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 356
Member of:
[FORD]
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by takashi1 View Post
Salutare,
un mini cooper sau un ford ka la ce bani ajunge?
Gasesti ceva pana in 1000euro?
te uiti si pentru mine te rog?
takashi1 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 16:22   #64
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by takashi1 View Post
te uiti si pentru mine te rog?
cred ca ford ka pot sa iti aduc la banii astia ,dar mini in nici un caz pt ca sunt masini foarte scump cotate incepind de la mini modelul vechi pina la cele noi fabricate de bmw.in privinta ford-ului ka trebuie doar sa imi spui daca ai preferinte pt o anumita culoare sau an de fabricatie.eu sunt in romania acum caci am adus o masina si voi pleca in 2 saptamini.cele bune
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 19:34   #65
takashi1

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 356
Member of:
[FORD]
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Ma intereseaza sa fie neagra, daca poti gasi una cu piele si trapa ar fi minunat.
Si sa fie euro4, banuiesc ca se pot inscrie pe romania chiar daca au volanul pe dreapta?
takashi1 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 07:24   #66
stefan_lord

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 145
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Salut ! M-ar interesa un Range Rover P38, cu motor 2,5 diesel, an fabricatie 1998-2001, dar neaparat cu volan pe stanga, intrucat vreau sa-l inmatriculez pe romania. Poti gasi ceva in stare buna sau f buna, avand un buget de aprox 4500 lire ?
stefan_lord is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 08:46   #67
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by stefan_lord View Post
Salut ! M-ar interesa un Range Rover P38, cu motor 2,5 diesel, an fabricatie 1998-2001, dar neaparat cu volan pe stanga, intrucat vreau sa-l inmatriculez pe romania. Poti gasi ceva in stare buna sau f buna, avand un buget de aprox 4500 lire ?
salut!ma voi uita pe net doar ,caci sunt in romania pt inca 2 sapt.chestia cu volanul e un pic mai grea.si eu imi caut sa imi aduc unul in ro dar pe mine nu ma intereseaza volanul caci si eu si sotia mea conducem pe ambele parti,de aceea spun ca in cautarile mele am gasit doar vreo 3-4 exemplare cu volanul pe stinga ,2 din ele avind numere de bulgaria.eu ma voi uita doar trebuie sa imi spui daca ai preferinte la culoare sau transmisie .in privinta starii masinii te asigur ca eu nu aduc rable si la masinile astea poti fii sigur ca sunt in stare foarte buna pt ca sunt si relativ masini scumpe.cele bune
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 11:10   #68
stefan_lord

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 145
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

multumesc pt rapiditatea raspunsului. Nu am preferinte la culoare, transmisie, dotari (nu vreau neaparat trapa, xenon, roti pe 20" etc), singurele 2 conditii obligatorii sunt volanu pe stanga si sa nu fie cu numere de bulgaria.
Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
salut!ma voi uita pe net doar ,caci sunt in romania pt inca 2 sapt.chestia cu volanul e un pic mai grea.si eu imi caut sa imi aduc unul in ro dar pe mine nu ma intereseaza volanul caci si eu si sotia mea conducem pe ambele parti,de aceea spun ca in cautarile mele am gasit doar vreo 3-4 exemplare cu volanul pe stinga ,2 din ele avind numere de bulgaria.eu ma voi uita doar trebuie sa imi spui daca ai preferinte la culoare sau transmisie .in privinta starii masinii te asigur ca eu nu aduc rable si la masinile astea poti fii sigur ca sunt in stare foarte buna pt ca sunt si relativ masini scumpe.cele bune
stefan_lord is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 15:53   #69
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by stefan_lord View Post
multumesc pt rapiditatea raspunsului. Nu am preferinte la culoare, transmisie, dotari (nu vreau neaparat trapa, xenon, roti pe 20" etc), singurele 2 conditii obligatorii sunt volanu pe stanga si sa nu fie cu numere de bulgaria.
salut.stii nu vreau sa te descurajez doar ca e un pic greu sa gasesc,nu imposibil,cu volanul pe stinga.nu stiu care e cauza dar culmea ca,masinile cu volan pe stinga sunt mai scumpe aici si nu vad de ce.ma voi uita si pe niste licitatii private si iti voi spune.oricum si eu vreau sa imi vind shogunul din 97 sa imi iau un range rover diesel.cele bune
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-12, 12:33   #70
yo2002

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 75
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
salut,audi e putin mai scump decit bmw.la audi ce cutie de viteze ai dorii sa ai si masina sa fie berlina sau break?am gasit bmw asta pt care iti trimit poze este un model full din 2000 cutie automata.il am pus deoparte la o licitatie si mai sunt 13 ore.eu masini din astea aduc,nu aduc rable.nu stiu exact la cit va ajunge masina din poze,dar eu cred ca poate fii adusa in jur de 2500-3000 depinde cum evolueaza licitatia.cele bune
o sa te contactez cam intr-o saptamana doua
yo2002 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-12, 17:29   #71
ivan_ovidiu

Stage 4
 
ivan_ovidiu's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 196
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Salut...orice masina are pretul ei indiferent ca e cumparata de la privat sau de pe ebay prin licitatie. Sincer nu am urmarit tot threadul, dar cat costa adusul in tara...etc. Modalitatile de plata care sunt?

Sau mai simplu,cum au decurs pana acum achizitiile si livrarile catre clientii din tara?

In ideea ca as vrea un A3 1.8 t pana in 2000 inclusiv. Sa zicem ca masina se achizitioneaza cu 1000,apoi cat mai costa in plus livrarea? Ce gasesc pe ebay.co.uk mi se par unele prea accesibile iar licitatiile incep si de la cateva sute de lire pt asa ceva.

Stima.
ivan_ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 18-08-12, 22:18   #72
dannyx90

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 39
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by ivan_ovidiu View Post
Salut...orice masina are pretul ei indiferent ca e cumparata de la privat sau de pe ebay prin licitatie. Sincer nu am urmarit tot threadul, dar cat costa adusul in tara...etc. Modalitatile de plata care sunt?

Sau mai simplu,cum au decurs pana acum achizitiile si livrarile catre clientii din tara?

In ideea ca as vrea un A3 1.8 t pana in 2000 inclusiv. Sa zicem ca masina se achizitioneaza cu 1000,apoi cat mai costa in plus livrarea? Ce gasesc pe ebay.co.uk mi se par unele prea accesibile iar licitatiile incep si de la cateva sute de lire pt asa ceva.

Stima.
salut.pai povestea e cam lunga in legatura cu masinile de pe ebay.cu certitudine sunt mai ieftine si conditiile masinilor sunt cele descrise de vinzator,cu bune si rele.eu am cont de ebay cu un feedback excelent pt ca am cumparat ceva masini si lucrusoare de pa ebay.despre pret este o problemuta pe care multi nu o iau in seama!!!adica fiind din afara tarii nu au de unde sa stie unde se situeaza masina,adica cit de departe este de locatia cumparatorului.asta ce inseamna?ca la pretul de achizitie se mai costul transportului pina la adresa vinzatorului plus combustibil inapoi la adresa mea,plus ferry boat,plus combustibil pt drumul spre ro care depinde de masina,plus vignete austria ,ungaria si romania,plus asigurare pt drumul spre romania sau mai este varianta pe platforma sau tir .deci vezi toate astea implica costuri la care se mai adauga si partea mea care trebuie sa imi satisfaca costului biletului de avion inapoi si normal profit caci altfel nu se poate.de aceea la multe masini cu preturi relativ mici daca ii spui omului despre toate costurile astea strimba din nas.oricum cu toate puse cap la cap o masina din anglia este cam 60-70% din pretul existent al unei masini similare in romania.eu daca cineva isi doreste o masina din uk va trebui sa im dea un avans pt ca nu imi permit luxul sa cheltui banii mei si apoi sa ii pierd ca cineva se razgindeste sau te mir ce ii trasneste omului prin cap.asa ca daca sunt in romania ma intilnesc cu omul sau il aduc la mine acasa imi da avans ,discutam despre pretentii si ii aduc masina.daca nu sunt in tara ceea ce e mai probabil cumparatorul se intilneste cu sotia mea si ii da avansul iar apoi tinem legatura,vorbeste cu mine la telefon sau skype.de aceea eu postez pe autovit si numarul de marea britanie.cele bune
dannyx90 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-12, 17:58   #73
zeolit

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Quote:
Originally Posted by dannyx90 View Post
salut.pai povestea e cam lunga in legatura cu masinile de pe ebay.cu certitudine sunt mai ieftine si conditiile masinilor sunt cele descrise de vinzator,cu bune si rele.eu am cont de ebay cu un feedback excelent pt ca am cumparat ceva masini si lucrusoare de pa ebay.despre pret este o problemuta pe care multi nu o iau in seama!!!adica fiind din afara tarii nu au de unde sa stie unde se situeaza masina,adica cit de departe este de locatia cumparatorului.asta ce inseamna?ca la pretul de achizitie se mai costul transportului pina la adresa vinzatorului plus combustibil inapoi la adresa mea,plus ferry boat,plus combustibil pt drumul spre ro care depinde de masina,plus vignete austria ,ungaria si romania,plus asigurare pt drumul spre romania sau mai este varianta pe platforma sau tir .deci vezi toate astea implica costuri la care se mai adauga si partea mea care trebuie sa imi satisfaca costului biletului de avion inapoi si normal profit caci altfel nu se poate.de aceea la multe masini cu preturi relativ mici daca ii spui omului despre toate costurile astea strimba din nas.oricum cu toate puse cap la cap o masina din anglia este cam 60-70% din pretul existent al unei masini similare in romania.eu daca cineva isi doreste o masina din uk va trebui sa im dea un avans pt ca nu imi permit luxul sa cheltui banii mei si apoi sa ii pierd ca cineva se razgindeste sau te mir ce ii trasneste omului prin cap.asa ca daca sunt in romania ma intilnesc cu omul sau il aduc la mine acasa imi da avans ,discutam despre pretentii si ii aduc masina.daca nu sunt in tara ceea ce e mai probabil cumparatorul se intilneste cu sotia mea si ii da avansul iar apoi tinem legatura,vorbeste cu mine la telefon sau skype.de aceea eu postez pe autovit si numarul de marea britanie.cele bune
Salut
Am un Grand Cherokee 2002, V8, 4701 cmc, 45000 Km reali , model LX, in stare IMPECABILA ; l-as vinde sa iau unul cu motor diesel 2,7 CRD ....... ce zici, am putea face ceva ( masina este in albumul meu, cea argintie). As accepta si ceva similar ( Range Rover, sau Audi Allrod). Prefer tot cu volan pe stanga , si daca se poate LKW (utilitara; in Italia si Olanda am vazut multe asa).
Email: dan@zeolit.ro
Dan
zeolit is offline   Reply With Quote
Old 02-09-12, 19:45   #74
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

salut, e departe de tine nenea asta care vinde motorul ?

vreau sa licitez dar nu aree cine sa il ridice personal...

ms,

http://www.ebay.co.uk/itm/zzr1100-zz...item3f1b74bb76

cat e comisionul tau ? ridicat motor de la respectivul si adus in tara ? )
__________________
Vand jante Mak audace mirror 4x114 - 15" - 6j - et38 - 250 euro

https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...-250-euro.html
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 04-11-12, 16:00   #75
barladi

Stage 5
 
barladi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 510
Member of:
[AUDI]
Default Re: masini 4x4 anglia!!!

Ti-am trimis un mesaj pe privat. Astept de la tine un raspuns cat de curand
barladi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -