Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-10, 11:37   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Timp de 4 zile, Dacia Duster va fi protagonistul unui spectacol offroad inedit, pe un circuit amenajat in oras, la Baneasa Shopping City in Bucuresti. In perioada 1-4 iulie toti cei interesati sa testeze performantele vehiculului au ocazia de a participa la un drive-test 4x4 autentic, alaturi de piloti profesionisti.



In premiera, Dacia organizeaza o demonstratie de offroad destinata publicului larg, astfel incat toti participantii sa se poata convinge singuri de abilitatile celui mai recent model al sau. Dacia Duster Offroad Experience este o initiativa a marcii de a se apropia si mai mult de clientii sai, printr-un eveniment unic. Circuitul de la Bucuresti se deschide joi, 1 iulie, si va functiona dupa urmatorul program: 1 iulie/12:00-20:00; 2 iulie/12:00-22:00; 3 si 4 iulie/12:00-20:00. Inscrierile la drive-test sunt gratuite.



Dupa demonstratia de la Bucuresti, Dacia Duster Offroad Experience va ajunge pe litoral si in alte trei mari orase ale tarii. Mamaia va fi prima destinatie. In perioada 15-18 iulie, circuitul va fi amenajat in apropierea Hotelului Rex. Din septembrie, demonstratiile vor fi reluate la Timisoara (3-5 septembrie), Cluj (10-12 septembrie) si Iasi (17-19 septembrie).



Pe toata durata spectacolului, publicul poate participa la concursuri cu premii organizate de Dacia si partenerii sai - BRD-Groupe Societe Generale, Danone si Orange. Dacia va organiza tombole cu mai multe premii surpriza pe tot parcursul zilei. Agentul local Dacia ofera posibilitatea participantilor de a conduce Dacia Duster intr-un drive-test in oras.



Dacia Duster este primul vehicul de teren al marcii Dacia. Lansat la Salonul Auto de la Geneva 2010, el este disponibil in prezent in toata reteaua autorizata a marcii. Modelul poate fi achizitionat in trei niveluri de echipare (Duster, Ambiance, Laureate), atat in varianta cu tractiune 4x2, cat si in varianta cu tractiune integrala. Dacia Duster propune cel mai bun raport pret/prestatii/spatiu interior pentru clasa din care face parte.

__________________

Last edited by boy_wonder; 02-07-10 at 13:07.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 15:25   #2
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Bate la cur Tucsonul , cel putin la look. Sa vedem si peste vreo 2 ani cum sta cu fiabilitatea.
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 21:57   #3
bano

Stage 5
 
bano's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 474
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

azi mamdat cu ea in poligonu ala si pe dn1 . masina e tapana , are stabilitate trage dci . la frane sta cam prost . deh tanburi aia nu se mai folosesc de mult pe masini de peste 100cp , in rest nu mai buna pt hartoape si drumuri pietruite pe camp....
bano is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 10:25   #4
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Dap ! O masina excelenta de mes pe coclauri si nu numai
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 10:32   #5
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

vreau sa va zic ceva! acum 1 luna, un prieten de al meu, a trebuit sa schimbe discul de frana, deci pe fata, la un papuc din '97! si ce scria pe cutie? pt modelele de dacii 13xx si... dacia DUSTER!!! ) deci va dati seama ce discuri de frana are masina...salutare!
__________________
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 15:00   #6
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Are discuri de frana de 1310 ? De papuc ? ASta ai inteles tu ? =)))))
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 15:32   #7
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by sandor406 View Post
vreau sa va zic ceva! acum 1 luna, un prieten de al meu, a trebuit sa schimbe discul de frana, deci pe fata, la un papuc din '97! si ce scria pe cutie? pt modelele de dacii 13xx si... dacia DUSTER!!! ) deci va dati seama ce discuri de frana are masina...salutare!
Si tu chiar ai crezut ?
Eu am vazut un porc care zbura.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:27   #8
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by sandor406 View Post
vreau sa va zic ceva! acum 1 luna, un prieten de al meu, a trebuit sa schimbe discul de frana, deci pe fata, la un papuc din '97! si ce scria pe cutie? pt modelele de dacii 13xx si... dacia DUSTER!!! ) deci va dati seama ce discuri de frana are masina...salutare!
Distribuitorii si fabricantii de piese cunosc DACIA PAPUC diesel cu denumirea de Dacia Duster, iar Dacia 1310 sub denumirea de Dacia DENEM!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 10:53   #9
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Si eu am fost, si in poligonul amenajat de ei si pe DN1, foarte frumoasa masina, muuult mai bine inghegata ca prima versiune de Logan (de a doua nu stiu pentru ca nu am fost cu nici una). Mi-a placut si la acceleratie si la frana. Masina cu care am iesit pe DN1 era un 4x2 85CP 1.5dci. S-a miscat foarte frumos!

Eu am ramas placut impresionat!
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 15:11   #10
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Ce n-am inteles: am vazut acum cateva zile prin Pitesti cateva Dustere cu nr de probe, dar pe spate, deasupra numarului, scria "Xandero" si nu Duster. Si tot se plimba multe Dustere cu nr de probe, ma intreb, oare inca testeaza aceleasi modele sau urmeaza ceva nou?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 23:28   #11
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

daca stiu bine alea cu probe sunt cele de drive test.
cand au lansat dusterul si au avut expunerea la oradea aveau 2 astfel de dustere cu numere de probe de aici am tras concluzia.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 10:51   #12
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
daca stiu bine alea cu probe sunt cele de drive test.
cand au lansat dusterul si au avut expunerea la oradea aveau 2 astfel de dustere cu numere de probe de aici am tras concluzia.
Nu, cele cu probe sunt de la fabrica, in teste. Se plimba in coloane de la 2-3 masini pana la 10 sau chiar mai multe. Apar prin oras inainte sa se lanseze modelul respectiv, fie el de la Dacia sau de la Renault si au trasee predefinite.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 10:19   #13
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Te bronzezi la mare? Testeaza Dacia Duster la Mamaia!

Pe 15-18 iulie, in statiunea Mamaia de la malul marii, Dacia instaleaza un traseu de off-road chiar in centrul actiunii. Vino si tu, intre 15 si 18 iulie vizavi de hotel Rex si testeaza noua Dacia Duster in conditii de off-road!

Programul drive-testelor din Mamaia:


Joi: 12:00 - 20:00

Vineri: 12:00 - 20:00

Sambata: 12:00 - 20:00

Duminica: 12:00 - 20:00


Testeaza Dacia Duster si spune-ne cum s-a comportat in teren accidentat!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	duster-off-road22.jpg
Views:	125
Size:	106.0 KB
ID:	1566658  
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 12:03   #14
autopelart

Stage 3
 
autopelart's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 86
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

am testat si eu dacia duster 4x4 110 cai , 6 trepte pe DN
trage foarte bine se intinde frumos de tot , ce nu imi placea treptele prea scurte , dar ce mai conteaza , consum mic ,putere destula , garantie si cam tot ce ai nevoie de la o masina low cost
__________________
Piese dezmembrari auto
0733673303
autopelart is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 10:53   #15
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia Duster Offroad Experience a luat startul in Bucuresti

Treptele alea scurte sunt bune la offroad, din moment ce masina nu are reductor.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -