Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tuning Interior

Tuning Interior Volane, Scaune, Schimbatoare, Pedale, Ceasuri

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-10, 20:19   #46
staticx

Stage 3
 
staticx's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 140
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Quote:
Originally Posted by cobrelu View Post
DARKMAN_CACA_YO - minim 1 metru; lucrez numai cu unitati intregi - sper sa ma intelegi ; ai PM, se rezolva - eu iti garantez ca o sa-ti iasa cum trebuie panourile de usi, pentru ca nu esti primul care face asa ceva
ai niste sfaturi pt cum pot imbraca panourile de la usi? m-as baga si eu la operatiunea asta, dar trebuie sa fiu sigur ca o pot face, sa nu cumpar pielea degeaba
__________________
staticx is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 20:44   #47
DARKMAN_CACA_YO

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 13
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

asta caut si eu.sfaturi sa nu cumper material si apoi sa il stric degeaba
DARKMAN_CACA_YO is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 21:06   #48
Cristee

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Asta o sa incerc eu cat de curand la o octavia 2 . Deja am desfacut fata de usa mai trebuie sa-mi fac timp sa ma si apuc de treaba.
In primul rand, va trebuie o masina de cusut piele. S-ar putea sa mearga si vestita Ileana ca nu este groasa pielea eco. Nu am incercat sa stiu sigur, deci sa nu ma injurati.
Cand termin o sa revin cu niste poze si eventual si niste sfaturi.
Eu mai am oarecae experienta, in imbracat volane, schimbatoare, frane de mana. Daca imi iese multumitor lucrarea la usi o sa incerc sa fac si tapiteria. Pielea pare f buna calitativ, am luat si eu un metru.
Cristee is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 21:15   #49
Cristee

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

O sa revin eu cu sfaturi, chiar pt asta am cumparat si eu 1metru de piele.
Oricum, in primul rand va trebuie masina de cusut.
E prima data cand imbrat fata de usa, dar mai am niste experienta in imbracat volane , nuci, burdufe de schimbator, frane de mana.
Daca imi ies si usile ma apuc si de tapiterie. Pielea se pare ca este f buna, o sa revin cu detalii dupa ce termin lucrearea.

P.S. Sorry de dublu post dar nush ce naiba are netul asta

Last edited by Cristee; 03-05-10 at 21:17.
Cristee is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 00:57   #50
lover23

Stage 3
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 113
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

deci pret ? 25 lei metru liniar care are o latime de 1,4?
in bucuresti unde si cand ?
scz daca am fost prea direct
lover23 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 23:29   #51
cobrelu

Stage 4
 
cobrelu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 292
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Cristee - stie ce spune
lover23 - pretul este 30lei/ml-latime 1.5m
Personal nu pot sa spun ca sunt expert in aplicarea/lipirea pielii - am facut cateva plafoane si fete de usi, dar aplicate dintr-o bucata, nu cusute ; daca sunt unghiuri mari, scobituri, cum au fetele de usi, recomand cusute din mai multe bucati (pentru a iesi unghiurile cum trebuie)
In primul rand suprafata pe care aplicati pielea sa fie bine degresata !
Adezivul folosit poate fi variat - cei mai multi folosesc pe cel de tip prenadez (Bison-recomandat), insa mi-au spus mai multe persoane care au cumparat de la mine si au lipit fete de usi si plafoane ca au folosit diverse stortimente de silicoane/adezivi.
ATENTIE! pentru a iesi treaba buna, pe langa ceva indemanare, trebuie multa rabdare, migala si atentie la detalii (vedeti poza cu stalp spate E36 - termen executare 1h30m)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	plafon.jpg
Views:	820
Size:	24.9 KB
ID:	1463233   Click image for larger version

Name:	stalp spate.jpg
Views:	962
Size:	61.1 KB
ID:	1463234  
__________________

Last edited by cobrelu; 10-05-10 at 23:31.
cobrelu is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 15:51   #52
Cristee

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Din pacate mi s-a stricat masina de cusut. Maine astept mecanicul si dupa ce termin revin cu detalii. Si o sa incerc si un nou adeziv, si eu tot prenadez bison foloseam.
Cristee is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 11:27   #53
Mdx_is

Stage 3
 
Mdx_is's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 91
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

@Cristee te rugam dupa operatiune sa ne spui cm ai procedat si eventual sa pui vo 2-3 poze daca nu se supara shefu [desi nu ar trebui pt ca ii faci reclama].Lasand astea la o parte as fi si eu interesat pentru fete portiera si stalpi,si nu as da banii ca sa o stric si astept si cateva sfaturi de la colegii care au facut.Eu am o bora si din cate am analizat eu materialul de pe fata de portiara,pare sa mearga dintro bucata.
Te rog sa imi spui daca ai piele care se apropie de culoarea masnii mele din semnatura sau..mai atasesc eu o poza[numai ca nu e in soare si pare mai inchisa culoarea putin]

Sper sa nu fie cu suparare ca am pus o poza.
O zi buna!
__________________
"Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare , decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci....!!!"

Last edited by Mdx_is; 17-05-10 at 11:29.
Mdx_is is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 21:36   #54
Cristee

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Din pacate nu am reusit sa repar masina de cusut. Cum termin lucrarea revin cu detalii.
Cristee is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:03   #55
krysty_kry
Dacia Driver

Stage 5
 
krysty_kry's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 371
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
[Opel]
Cool Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

re ..........si eu o sa ma apuc sa pun piele eco pe fetele de usi de la solenza mea........dar tre sa vad cum scot bucata aia de acolo din fata de usa ...............ca de lipit o lipesc cu prenandez...........si nu bizon............


app ..............e SUPER CALITATEA PIELII
__________________
"Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului."-Albert Einstein
krysty_kry is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 15:05   #56
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Quote:
Originally Posted by cobrelu View Post
Cristee - stie ce spune
lover23 - pretul este 30lei/ml-latime 1.5m
Personal nu pot sa spun ca sunt expert in aplicarea/lipirea pielii - am facut cateva plafoane si fete de usi, dar aplicate dintr-o bucata, nu cusute ; daca sunt unghiuri mari, scobituri, cum au fetele de usi, recomand cusute din mai multe bucati (pentru a iesi unghiurile cum trebuie)
In primul rand suprafata pe care aplicati pielea sa fie bine degresata !
Adezivul folosit poate fi variat - cei mai multi folosesc pe cel de tip prenadez (Bison-recomandat), insa mi-au spus mai multe persoane care au cumparat de la mine si au lipit fete de usi si plafoane ca au folosit diverse stortimente de silicoane/adezivi.
ATENTIE! pentru a iesi treaba buna, pe langa ceva indemanare, trebuie multa rabdare, migala si atentie la detalii (vedeti poza cu stalp spate E36 - termen executare 1h30m)

cata piele ti`a intrat in plafon ?

exact ce ai facut tu vreau sa fac si eu singur .... sunt sigur ca la astea ma voi descurca , la fetele de usi mie frica ...la scaune nu mai zic ...nu cred ca am sanse ...dar sapt asta...voi face si eu la fel , plafonu` si stalpii de la e36 meu . o sa revin cu poze
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 13:01   #57
Sent18

Stage 3
 
Sent18's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 158
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Salut Cobrelu mai ai piele dinacea care bate spre portocaliu care ai facut poza in prima pagina la mostre??
Sent18 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 15:20   #58
cobrelu

Stage 4
 
cobrelu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 292
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

da cristi, am ... am vorbit pe mess
cobrelu is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 23:26   #59
Cristee

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Salut! Am si eu o rugaminte la tine, trimite-mi si mie niste poze cu nuantele de maro,gri si bej. Le poti posta aici sau trimite pe mail: cris7ee@yahoo.com
Multam!
Cristee is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 13:20   #60
Logan100cp

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 492
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vand Piele Ecologica - Sintetica pentru tapiterii auto sau orice altceva - Premiu

Salut ... as avea si eu nevoie de material de culoare rosie pentru un megane 3[vif] ( la manere are un material care nu se poate curata )... cam cat material crezi ca mi-ar trebui (pentru aplicare dintr-o singura bucata) ?? Stima!
Logan100cp is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -