Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tobe, Esapamente, Tevi, Intercoolere

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-13, 20:49   #676
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Evacuari custom INOX

salut, cat ma ajunge o evacuare cap/coada(serpisori, flansa, catalizator 200 celule...pe 63mm) ptr. un Leon 2.0 TFSI, cu iesire stanga/dreapta si care ar fi durata lucrarii
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-13, 22:43   #677
gabi boldeanu
Opel Driver

Stage 5
 
gabi boldeanu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,097
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Evacuari custom INOX

Salut cat ma costa un traseu de la catalizator la finala sau + finala pt un opel corsa c 1.2?
gabi boldeanu is offline   Reply With Quote
Old 30-01-13, 22:54   #678
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Evacuari custom INOX

Nu iti bate capu si eu m-am rugat de el sa ma ajute cu ceva la polo si....sincer puteai sa zici ca nu faci reparatii doar tunning dar in fine !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 12:01   #679
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by cl86stf View Post
sal cat costa o evacuare dubla adica pe ambele parti la o skoda octavia 1?
Salut, la modelul tau nu executam evacuare dubla

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Salut.
Am un bmw 325 la care evacuarea in zona sondei lambda se uneste pt 30 de cm... Vreau sa elimin acea zona la fel ca in schita de mai jos. Cat ma costa asa ceva la tine ?

De fapt catalizatoare nu mai am. Am doar toba intermediara la care vreau sa renunt dar vreau ca si zona aceea in care se imbina tevile sa dispara...

Poti sa-mi spui daca sunetul se va amplifica semnificativ odata cu eliminarea tobei intermediare ?

Evident vreau sa stiu cat ma costa aceasta lucrare. Nu ma intreseaza ca teava sa fie de inox. Din fier e ok.
zona aceea in care se imbina tevile e special gandita, pentru schimb de gaze, contrapresiune, etc, ar fi o prostie sa o elimini.
dupa ea poti elimina pe rand catalizatoarele,toba etc, dar o sa se auda foarte tare.
ca si pret 150 lei eliminare element(teava dreapta inox) sau 100lei/element daca sunt mai multe de eliminat

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Un traseu evacuare pentru Octavia 2 1.9 tdi, mai mare de 63 diametru ? Merci
salut, spune-mi te rog daca doresti evacuare turboback, si cate atenuatoare doresti(tobe) ca sa-ti pot face un pret.
legat de diametru daca sari de 240 de cai poti merge pe 70,daca nu,63 e ideal

Quote:
Originally Posted by BOGY26 View Post
salut, cat ma ajunge o evacuare cap/coada(serpisori, flansa, catalizator 200 celule...pe 63mm) ptr. un Leon 2.0 TFSI, cu iesire stanga/dreapta si care ar fi durata lucrarii
salut, la modelul tau nu poti face serpisori pe turbina stock, diametrul de 63 mm reprezinta bani aruncati.
cauta mai multe informatii ai ai sa vezi ca se merge pe 76,fara catalizator, cu 1 sau 2 tobe,si pe urma soft si iti consuma si mai putin si trage si mai bine
Quote:
Originally Posted by gabi boldeanu View Post
Salut cat ma costa un traseu de la catalizator la finala sau + finala pt un opel corsa c 1.2?
salut, nu am mai facut, daca ai o poza cu traseul stock ar fi mai simplu, daca nu tre sa-mi fac timp sa caut
Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
Nu iti bate capu si eu m-am rugat de el sa ma ajute cu ceva la polo si....sincer puteai sa zici ca nu faci reparatii doar tunning dar in fine !
Ti-am spus de cand m-ai sunat ca am mult de munca si nu prea am timp,si te-am mai sfatuit sa cauti in alta parte sa-ti rezolvi problema si daca nu gasesti nici o solutie sa ma suni iar in cazul in care terminam proiectele aflate in desfasurare.Atunci chiar nu am terminat s-au prelungit lucrarile si nu sunt genul sa dau masinile clientilor deoparte ca sa fac un ciubuc!!!
Imi pare rau ca am incercat sa te ajut,ca la cum pui problema.....
__________________
E36 coupe '97 MPaket Individual
All Custom TUNING SRL - tuning auto, evacuari/admisii custom INOX https://forum.4tuning.ro/464-tobe-esa...stom-inox.html
www.allcustomtuning.com
https://www.facebook.com/allcustom
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 20:07   #680
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Evacuari custom INOX

Salut,
pe 76mm am vazut ca au pus pe Cupra,adica K04s. Imi poti spune de ce sunt bani aruncati pe 63mm? avand in vedere ca turbina face tot...
Multumesc!
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 21:13   #681
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by BOGY26 View Post
Salut,
pe 76mm am vazut ca au pus pe Cupra,adica K04s. Imi poti spune de ce sunt bani aruncati pe 63mm? avand in vedere ca turbina face tot...
Multumesc!
Cuprele nu au k04S ci K04, iar cu un soft optimizat a fost in bucuresti un leon k03 cu 300cai,deci se poate si mai sunt si prin tara k03-uri in jur de 300
Eu pot sa-ti fac si pe 50 daca tu asta vrei,dar am zis ca poate vrei si performanta maxima daca dai un ban, plus loc de upgrade-uri pe viitor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01908.jpg
Views:	87
Size:	50.0 KB
ID:	2679660   Click image for larger version

Name:	DSC01899.jpg
Views:	102
Size:	53.2 KB
ID:	2679661   Click image for larger version

Name:	DSC01909.jpg
Views:	86
Size:	50.1 KB
ID:	2679662  

Click image for larger version

Name:	DSC01940.jpg
Views:	89
Size:	63.6 KB
ID:	2679663   Click image for larger version

Name:	DSC01941.jpg
Views:	75
Size:	54.7 KB
ID:	2679664  
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 21:31   #682
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Question Re: Evacuari custom INOX

Tavy, eu vreau o evacuare strict ptr. mine, nu vreau sa ajung la 300 cp, voiam doar sa stiu diferenta intre 63mm si 76mm, in afara de diametru
P.S poate ma ajuti cu preturile ptr. ambele situatii
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 21:34   #683
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by BOGY26 View Post
Tavy, eu vreau o evacuare strict ptr. mine, nu vreau sa ajung la 300 cp, voiam doar sa stiu diferenta intre 63mm si 76mm, in afara de diametru
pai pentru tine, in viitor o sa-ti schimbi admisia, si traseul de intercooler, si impreuna cu un soft capabil, va fi un setup perfect.
eu pot sa-ti fac evacuarea cum doresti, chiar nu ma supar daca peste cateva luni te intorci
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 21:36   #684
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by zn_tavy View Post
pai pentru tine, in viitor o sa-ti schimbi admisia, si traseul de intercooler, si impreuna cu un soft capabil, va fi un setup perfect.
eu pot sa-ti fac evacuarea cum doresti, chiar nu ma supar daca peste cateva luni te intorci
Preturi
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 21:38   #685
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by BOGY26 View Post
Preturi
spune-mi la ce configuratie te-ai hotarat, si maine cand ajung la service iti spun pretul.
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 21:41   #686
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Evacuari custom INOX

Eu sincer as merge pe 63mm, dar imi poti spune cat ma ajunge si pe 76mm si daca se merita... la final nu vreau tobe, vreau pe 2 iesir(stanga-dreapta)dar cu tipsuri
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-13, 19:10   #687
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Question Re: Evacuari custom INOX

Tavy, mi-ai fost recomandat de catre un prieten comun, Marian LPH, ideea este ca si el mi-a zis tot pe 76mm, deci raman pe 76mm cap/coada, cu iesire dubla(stanga-dreapta), fara tobe finale, doar tipsuri. Te rog sa imi spui un pret pe PM ptr. aceasta lucrare care va include si downpipe-ul si stii tu ce mai este nevoie pe acolo + silence-uri
Multumesc
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-13, 15:38   #688
zgherlos

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 32
Default Re: Evacuari custom INOX

Salut . Am un golf mk1 1.6 diesel ...si m-ar interesa o evacuare completa dar nu as vrea sa aiba un sunet prea sportiv (as vrea sa nu afum si sa trezesc tot cartierul cand vin ) . Sistemul nu este prea complex .As dori variante si o oferta de pret .Multumesc.
zgherlos is offline   Reply With Quote
Old 11-02-13, 16:13   #689
BBK.

Stage 3
 
BBK.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 169
Member of:
[Opel]
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by BBK. View Post
O evacuare la un GTC 1.6 aspirat de la catalizator inlocuind-ul cu unu sport pana in spate fara toba intermediara iar teava sa se opreasca pana in toba finala am eu finalul! un pret aproximativ?
BBK. is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 00:13   #690
gabi boldeanu
Opel Driver

Stage 5
 
gabi boldeanu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,097
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Evacuari custom INOX

Pentru corsa c 12,2001 te poate ajuta diagrama?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	my_sample_image.jpg
Views:	57
Size:	34.2 KB
ID:	2690247  
gabi boldeanu is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -