Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tobe, Esapamente, Tevi, Intercoolere

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-09, 21:19   #151
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Vlad ne vedem pt o estimare dupa cum ti-am promis
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 06-11-09, 09:43   #152
felixb

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 438
Default Re: Evacuari custom INOX

Tavi poate imi aduci intermediarele azi... cat mai repede.
felixb is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 04:26   #153
crys_bb

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 154
Default Re: Evacuari custom INOX

salut pt o kia cee'd care are teava de esapament ascunsa sub bara .....sa o scurtezi si sa o bifurci (cu un Y) din teava inox sa iasa dubla(o teava pe o parte iar alta in cealalta parte) cat ma costa?multumesc
__________________
contact : ym - crys_bb
crys_bb is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 11:21   #154
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

ESTIMARILE SUNT GRATUITE!!! nu putem face preturile din burta ,fiecare masina difera in felul ei. Daca sunteti din BUCURESTI sau aveti drum prin zona, va asteptam pe la noi,cu un telefon inainte pt programare, ne gasiti si seara la garaj pana la ora 23 deci nueste un deranj
__________________
E36 coupe '97 MPaket Individual
All Custom TUNING SRL - tuning auto, evacuari/admisii custom INOX https://forum.4tuning.ro/464-tobe-esa...stom-inox.html
www.allcustomtuning.com
https://www.facebook.com/allcustom
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 22:59   #155
crys_bb

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 154
Default Re: Evacuari custom INOX

nu era vorba ca este gratuita estimare.....ci atunci cand vin.....direct ne apucam de treaba.....banuiesc ca nu te-ai apucat de lucrul astaa de azi de ieri pt ca ies bine.....si ai avea idee cat ar costa de facut tampenia asta.....in fine.....ma dau batut....
crys_bb is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 00:17   #156
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by crys_bb View Post
nu era vorba ca este gratuita estimare.....ci atunci cand vin.....direct ne apucam de treaba.....banuiesc ca nu te-ai apucat de lucrul astaa de azi de ieri pt ca ies bine.....si ai avea idee cat ar costa de facut tampenia asta.....in fine.....ma dau batut....
Lucrarile custom sunt greu de facut pe loc, decat daca sunt chestii marunte, fiecare masina este diferita deci pentru fiecare sunt necesare materiale diferite, nu putem tine toate tevile/tobele tampoanele racordurile si ce mai trebuie unei masini, cand la fiecare trebuie un alt diametru si o alta toba.Imi pare rau k te-ai suparat si te-ai dat batut, dar pentru ca treaba sa iasa bine trebuie totul gandit dinainte, nu HEI RUP facem evacuare, masina respectiva trebuie sa traga dupa conceperea unei evacuari spre exemplu.(montajul unei tobe se face pe loc, dar pentru un traseu ti-am explicat cum sta treaba)
Numai bine si bafta
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 00:56   #157
crys_bb

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 154
Default Re: Evacuari custom INOX

pai nu vreau sa schimb toba de esapament........ci doar capatul ei sa se bifurce in 2 si sa iasa o teava pe o parte....si una pe o parte.....atat
crys_bb is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 01:04   #158
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: Evacuari custom INOX

Quote:
Originally Posted by crys_bb View Post
pai nu vreau sa schimb toba de esapament........ci doar capatul ei sa se bifurce in 2 si sa iasa o teava pe o parte....si una pe o parte.....atat
iti raspund aici si pentru pm, ideea este urmatoarea, iesire laterala dubla se face numai vazand masina, pentru a gasii solutia optima deoarece trabuie bifurcat traaseul la jumate, trebuie vazum cum ne permite caroseria masinii acest lucru, cum trece de punte, cat de jos ar venii, daca ai loc de oana de la rezerva ETC...noi nu facem iesiri duble, decat cu bifurcatie la jumatate Y pentru asta e de mulnca si de modificat, dar si rezultatul este mult mai apropiat de o gazare echilibrata.
Seara placuta
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 15:44   #159
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Evacuari custom INOX

Eu am un renault kangoo 1.9d, nu ma intereseaza performante sau galagie ci doar vreau sa montez o toba sport pentru design. Cat ma costa sa o montez.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 19:21   #160
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Evacuari custom INOX

Maine dimineata as putea veni pana la garaj la voi, as vrea sa va uitatati daca pot renunta la toba finala si sa pun doar un tips???? Sau dau un telefon de dimineata sa stabilim cand va gasesc?
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 19:34   #161
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Evacuari custom INOX

Strada Mos Adam e una plina de gropi??? Daca da la ce numar va gasesc??
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 23:09   #162
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Evacuari custom INOX

Perfect, ne auzim maine, o seara buna...
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 23:58   #163
B_60UPE
Subaru Driver

Stage 5
 
B_60UPE's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,823
Member of:
[SUBARU]
Default Re: Evacuari custom INOX

sal cit imi iei sa imi scoti catalizatorul la un golf 4 1.8 turbo, cu materialul tau, precizez ca pina in catalizator am diametru 57 si dupa catalizator 63, da-mi un pret bun si maine sunt la tine
__________________
B_60UPE is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 22:34   #164
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Evacuari custom INOX

Salutare un traseu pentru un golf 3 cap coada cu tot cu finala la ce pret ajunge?astept un pm ms frumos multa bafta baieti.
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 15:36   #165
starter666

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 55
Default Re: Evacuari custom INOX

salutare,

coturi inox vindeti si separat? m-ar interesa pret pt. coturi de 90 grade cu diametru de 76mm.

mersi.
starter666 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -