Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Arcuri, Amortizoare si Frane

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-13, 10:38   #1336
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by CT90SNR View Post
transportul este inclus in pret?
45 lei transport
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 18-07-13, 04:25   #1337
Rallo

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 14
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Salut

un pret pentru 4 amortizoare sport pentru Golf 4 1.6?
Rallo is offline   Reply With Quote
Old 18-07-13, 10:44   #1338
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by Rallo View Post
Salut

un pret pentru 4 amortizoare sport pentru Golf 4 1.6?
32 euro/buc fata, 30 euro/buc spate
salut
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 23-07-13, 13:47   #1339
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

0769698737
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 23-07-13, 13:54   #1340
JD_RFTR

Stage 5
 
JD_RFTR's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,497
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

salutare, am procurat de la tine un set de arcuri cu drop 60/40, pentru e30 si sunt super multumit, acum un prieten si-a luat pentru e36, la fel multumit, ma intrebam daca gasesc pentru un e21? ce pret ar fi? in PM te rog!
__________________
www.BMWPower.md
JD_RFTR is offline   Reply With Quote
Old 24-07-13, 19:18   #1341
bodyn

Stage 5
 
bodyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 5,213
Member of:
[Opel]
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Salut, pentru astra h caravan, suspensie reglabila ? Arcuri sport ? Un pret pt toate variantele .
Merci !
bodyn is offline   Reply With Quote
Old 24-07-13, 19:26   #1342
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by bodyn View Post
Salut, pentru astra h caravan, suspensie reglabila ? Arcuri sport ? Un pret pt toate variantele .
Merci !
arcuri doar de la eibach la 750 lei/set, 30/30
salut
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 04-08-13, 11:54   #1343
NFS

Stage 5
 
NFS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 607
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

am cumparat o suspensie sport pt un cielo ta-technix 60/40, bun...am pus-o pe masina si am constatat ca nu coboara 60mm pe fata, am sunat si mi s-a spus ca e noua si in timp se mai lasa, am zis ok...asa o fi...stie omu mai bn decat mine, au trecut 2 luni de cand suspensia este pe masina si tot nu s-a lasat...am sunat iar si am discutat problema, am stabilit de comun acord sa-mi trimita alte arcuri (ceea ce nu s-a intamplat) acum eu am ramas si fara suspensia dorita trebuie sa mai dau inca 100-150lei sa-mi iau alte arcuri ca sa o cobor cat vreau si am dat banii si pe suspensie care nu corespunde cerintelor mele...sper sa rezolv cumva problema asta...dar se pare ca acum nici nu mai raspunde la telefon...deci dupa parerea mea....oameni de...(stiti voi ce!)

toata stima, si aveti grija ce cumparati si de la cine!!
NFS is offline   Reply With Quote
Old 04-08-13, 14:41   #1344
alex.sparco

Stage 5
 
alex.sparco's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 352
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Pentru e46 330Ci?
Pret pt reglabila si fixa?Si cat coboara?
alex.sparco is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 00:09   #1345
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by NFS View Post
am cumparat o suspensie sport pt un cielo ta-technix 60/40, bun...am pus-o pe masina si am constatat ca nu coboara 60mm pe fata, am sunat si mi s-a spus ca e noua si in timp se mai lasa, am zis ok...asa o fi...stie omu mai bn decat mine, au trecut 2 luni de cand suspensia este pe masina si tot nu s-a lasat...am sunat iar si am discutat problema, am stabilit de comun acord sa-mi trimita alte arcuri (ceea ce nu s-a intamplat) acum eu am ramas si fara suspensia dorita trebuie sa mai dau inca 100-150lei sa-mi iau alte arcuri ca sa o cobor cat vreau si am dat banii si pe suspensie care nu corespunde cerintelor mele...sper sa rezolv cumva problema asta...dar se pare ca acum nici nu mai raspunde la telefon...deci dupa parerea mea....oameni de...(stiti voi ce!)

toata stima, si aveti grija ce cumparati si de la cine!!

08.07.2010 este primul meu post cu aceste suspensii, peste 85 de pagini si peste 3 zile se fac fix 3 ani de cand eu vand asa ceva pe 4tuning.

Am rugamintea, ca sa te uiti pagina cu pagina si sa imi spui cati au fost nemultumiti de mine ca om, si daca au intampinat probleme de genul...asta ca sa te lamuresti cu privire la afirmatiile tale....oameni de...(stiti voi ce!)


Iar acum sa lamuresc problema ta, foarte simpla dar delicata pentru tine.

1.Nu am raspuns la telefon fiindca am fost in concediu(plecat din tara), ai mesaj de la mine in care ti-am zis clar: sunt plecat din tara, cand ajung arcurile in tara te anunt si ti le trimit, ce e neclar in asta ca nu inteleg ?

2.Ce 100-150 lei ? cine ti-a cerut tie bani pe arcuri ? am spus clar : iti schimb arcurile cu unele si vei vedea atunci daca se rezolva problema sau nu...deci nu inteleg de unde si pana unde ai ajuns tu sa spui ca mai trebuie sa dai bani cand eu ti-am zis clar ca le schimbam pe garantie ...

3.Singura problema cu care se pare ca tu nu te impaci este aceea ca trebuie sa imi dai arcurile vechi la schimb cand eu le trimit pe cele noi. Asta se pare ca este singurul tau deranj fiindca initial, stabilisem ca eu sa le trimit pe cele noi iar dupa ce le pui pe masina, sa le trimiti pe cele vechi catre mine, dupa ce le schimbi, a doua sau a treia zi.

NU se mai poate asa fiindca nu este prima data cand se intampla sa luam teapa: am facut acelasi lucru, am dat dovada de incredere in oameni, am schimbat un amortizor pe garantie, am trimis eu primul, a ramas ca sa imi trimita amortizorul cel vechi inapoi si dupa 2 saptamani nu am mai primit nimic iar baiatul este de negasit.

Nu ti le cer de drag pe cele vechi, ti le cer fiindca noi lucram cu GARANTIE pe bune, si nu cu vorbe in vant. Deci daca le cer, o fac cu un scop, nu de dragul de a o face.

Am pretentia ca sa gandesti inainte sa afirmi ceva si sa iti vezi lungul nasului cand vine vorba de a jigni pe cineva.

Last edited by dani3lll; 05-08-13 at 00:14.
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 09:09   #1346
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by alex.sparco View Post
Pentru e46 330Ci?
Pret pt reglabila si fixa?Si cat coboara?
reglabila cu tot cu bielete - 250 euro (coboara 20-80mm)

fixa - 195 euro (coboara 40/40mm sau 50/40mm)

salut
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 16:32   #1347
NFS

Stage 5
 
NFS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 607
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
08.07.2010 este primul meu post cu aceste suspensii, peste 85 de pagini si peste 3 zile se fac fix 3 ani de cand eu vand asa ceva pe 4tuning.

Am rugamintea, ca sa te uiti pagina cu pagina si sa imi spui cati au fost nemultumiti de mine ca om, si daca au intampinat probleme de genul...asta ca sa te lamuresti cu privire la afirmatiile tale....oameni de...(stiti voi ce!)


Iar acum sa lamuresc problema ta, foarte simpla dar delicata pentru tine.

1.Nu am raspuns la telefon fiindca am fost in concediu(plecat din tara), ai mesaj de la mine in care ti-am zis clar: sunt plecat din tara, cand ajung arcurile in tara te anunt si ti le trimit, ce e neclar in asta ca nu inteleg ?

2.Ce 100-150 lei ? cine ti-a cerut tie bani pe arcuri ? am spus clar : iti schimb arcurile cu unele si vei vedea atunci daca se rezolva problema sau nu...deci nu inteleg de unde si pana unde ai ajuns tu sa spui ca mai trebuie sa dai bani cand eu ti-am zis clar ca le schimbam pe garantie ...

3.Singura problema cu care se pare ca tu nu te impaci este aceea ca trebuie sa imi dai arcurile vechi la schimb cand eu le trimit pe cele noi. Asta se pare ca este singurul tau deranj fiindca initial, stabilisem ca eu sa le trimit pe cele noi iar dupa ce le pui pe masina, sa le trimiti pe cele vechi catre mine, dupa ce le schimbi, a doua sau a treia zi.

NU se mai poate asa fiindca nu este prima data cand se intampla sa luam teapa: am facut acelasi lucru, am dat dovada de incredere in oameni, am schimbat un amortizor pe garantie, am trimis eu primul, a ramas ca sa imi trimita amortizorul cel vechi inapoi si dupa 2 saptamani nu am mai primit nimic iar baiatul este de negasit.

Nu ti le cer de drag pe cele vechi, ti le cer fiindca noi lucram cu GARANTIE pe bune, si nu cu vorbe in vant. Deci daca le cer, o fac cu un scop, nu de dragul de a o face.

Am pretentia ca sa gandesti inainte sa afirmi ceva si sa iti vezi lungul nasului cand vine vorba de a jigni pe cineva.
in primul rand imi cer scuze pt jignire eram prea nervos!

poate ca alti nu au fost nemultumiti, dar din moment ce te-ai apucat sa faci "afacerea asta" trebuie sa sti ca poti gasi fel de fel de oameni si ca in orice afacere trebuie sa sti sa si castigi sa si pierzi! de ce sa platesc eu pt altcineva? de ce sa ma complic eu sa-mi tin masina pe butuci nu stiu cat timp pana fac transferul? ti-am zs sa gasesti alta solutie si asa facem...nici la asta nu te-ai gandit...am venit tot eu cu o propunere sa-ti depun niste bani intr-un cont sa ai o garantie, nici asa nu ai vrut, eu ce sa cred? iar referitor la banii 100-150 cam atat e pretul unui set de arcuri (asta in cazul in care nu ne intelegem si trebuie sa cumpar alt set) la asta m-am referit! ti-am si zis...ca nu ma bucur eu la niste bani nemunciti, ti-am zis sa te uiti si pe forum sa-mi vezi calificativele...dar ma rog traim in romania si pt unul trebuie sa platim toti...sper sa rezolvam cumva treaba asta si sa fie totul bine!

stima!

Last edited by NFS; 05-08-13 at 16:36.
NFS is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 16:43   #1348
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Quote:
Originally Posted by NFS View Post
in primul rand imi cer scuze pt jignire eram prea nervos!

poate ca alti nu au fost nemultumiti, dar din moment ce te-ai apucat sa faci "afacerea asta" trebuie sa sti ca poti gasi fel de fel de oameni si ca in orice afacere trebuie sa sti sa si castigi sa si pierzi! de ce sa platesc eu pt altcineva? de ce sa ma complic eu sa-mi tin masina pe butuci nu stiu cat timp pana fac transferul? ti-am zs sa gasesti alta solutie si asa facem...nici la asta nu te-ai gandit...am venit tot eu cu o propunere sa-ti depun niste bani intr-un cont sa ai o garantie, nici asa nu ai vrut, eu ce sa cred? iar referitor la banii 100-150 catma e pretul unui set de arcuri (asta in cazul in care nu ne intelegem si trebuie sa cumpar alt set) la asta m-am referit! ti-am si zis...ca nu ma bucur eu la niste bani nemunciti, ti-am zis sa te uiti si pe forum sa-mi vezi calificativele...dar ma rog traim in romania si pt unul trebuie sa platim toti...sper sa rezolvam cumva treaba asta si sa fie totul bine!

stima!

dar nu a zis nimeni ca in afaceri nu se intampla sa mai si pierzi, nu m-am vaietat ca am luat teapa, si nu o data ci de mai multe ori avand incredere in oameni dar nu despre asta discutam, am spus clar ca te ajut si am spus clar ca nu am nevoie de banii tai in cont sau in alta parte la fel cum ti-am zis cum procedam cu schimbul.

faptul ca nu ti-am raspuns imediat cred ca nu mai e nevoie sa spun inca o data ca eram plecat.

e simplu, ma anunti cand desfaci masina cu o zi inainte, eu le pun atunci iar in ziua in care ai dat arcurile jos, le ai si pe cele noi, le pui si pe cele vechi catre mine pe care ti le cere curierul. e foarte simplu si nu cred ca ti masina pe butuci(asa cum zici u) mai mult de 1-2 ore.

asa cum nu am tepuit pe nimeni de atatia ani, nu cred ca vei fi tu cel care va lua o asa zisa teapa.
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 08-08-13, 09:57   #1349
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

0769698737
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 08-08-13, 12:40   #1350
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amort

Pentru e36 sedan 1993 motor 2.0 la pce pret ai suspensia?
WolfTown is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -