Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Jante si Anvelope

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-10, 20:07   #46
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Special Rims for sale

jante super ok , preturi bune

bbs rs gt 5x120 18 pret?

Last edited by IonutzMFF; 01-02-10 at 20:09.
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 20:09   #47
alexscaunasu

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 210
Default Re: Special Rims for sale

eu doar am intrebat ca mi se pare ciudat sa dispara acele posturi. sa speram ca e doar o coincidenta. bafta la vanzare

da vad ca si u esti nehotarat acum 1 min ai raspuns si acum ti-ai editat postul. mie nu prea imi miroase bn. asa ca mare grija cand comandati
alexscaunasu is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 20:11   #48
luxurytuning

Stage 2
 
luxurytuning's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 60
Default Re: Special Rims for sale

Va dau cuvantul meu ca nu am treaba cu acei nemernici , din cauza lor anumite firme isi pierd din credibilitate . Apropo , cumva acei oameni au fost prezenti si la tuning days 4tuning la cluj , cand a fost campionatul de drift?
luxurytuning is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 00:39   #49
razor2032

Stage 4
 
razor2032's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 178
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Special Rims for sale

Salut, as avea un set de jante RH ZW3 18" 8.5J si respectiv 9J.
As dori sa stiu daca se poate face comanda doar de buze pentru ele sau eventual daca as putea sa le trimit pentru reconditionare(polish total+lac), si un pret.
Stima!
__________________
Diesel Power...
razor2032 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 00:47   #50
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Special Rims for sale

fara o recomandare ... cam aiurea sa trimiti banii la oricine ... doar ca ai cuvantul lui ... m-ar fi interesat un set ... dar are cineva mai multe detalii despre vanzator ?
dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 07:21   #51
dbajan123

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 27
Default Re: Special Rims for sale

posturile erau ale mele si vad ca au disparut. Nu inteleg de ce naiba au fost sterse ...eu venisem cu niste acuzatii acompaniate de dovezi iar domnu care vinde jante aici s-a pierdut cand a fost pus in fata lor.

In fine chiar nu o sa ma mai bag dar mare atentie cu avansu asta nu miroase a bine. Eu zic ca e o mare TEAPA

[LE] domnilor admini nu va bateti joc de utilizatori si refuz sa cred ca e posibil sa acoperit o eventuala teapa...lasati omu sa aduca dovezi ca, ce vinde el exista si nu ca sunt in germania si dc vreti dati 40% avans vezi doamne numai pentru jante mai scumpe de nustiu cate sute de euro.

Super tare pentru ca, cam toatele jantele depasesc suma aia deci automat omu va obtine avansu .

Btw sunt sigur ca o sa fie pe "stoc" in germania cam tot ce cerem noi doar ca trebuie sa dam avansu sa vina.

Last edited by dbajan123; 02-02-10 at 07:26.
dbajan123 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 11:14   #52
luxurytuning

Stage 2
 
luxurytuning's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 60
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by dbajan123 View Post
posturile erau ale mele si vad ca au disparut. Nu inteleg de ce naiba au fost sterse ...eu venisem cu niste acuzatii acompaniate de dovezi iar domnu care vinde jante aici s-a pierdut cand a fost pus in fata lor.

In fine chiar nu o sa ma mai bag dar mare atentie cu avansu asta nu miroase a bine. Eu zic ca e o mare TEAPA

[LE] domnilor admini nu va bateti joc de utilizatori si refuz sa cred ca e posibil sa acoperit o eventuala teapa...lasati omu sa aduca dovezi ca, ce vinde el exista si nu ca sunt in germania si dc vreti dati 40% avans vezi doamne numai pentru jante mai scumpe de nustiu cate sute de euro.

Super tare pentru ca, cam toatele jantele depasesc suma aia deci automat omu va obtine avansu .

Btw sunt sigur ca o sa fie pe "stoc" in germania cam tot ce cerem noi doar ca trebuie sa dam avansu sa vina.


Am spus ca iau avans peste 500 euro , dar nici un set nu depaseste 400 euro , doar cele pe 18'' pentru care nu am avut cere inca .
luxurytuning is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 11:15   #53
luxurytuning

Stage 2
 
luxurytuning's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 60
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by dRR-XWX View Post
fara o recomandare ... cam aiurea sa trimiti banii la oricine ... doar ca ai cuvantul lui ... m-ar fi interesat un set ... dar are cineva mai multe detalii despre vanzator ?

Nu esti obligat sa cumperi , cauta in alta parte. Si normal ca sunt pe stoc in Germania , de ce sa'mi fac stoc aici , sa nu le cumpere nimeni si sa raman cu banii blocati , daca la altii nu e criza la mine e , deci nu'mi permit sa pierd banii
luxurytuning is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 11:28   #54
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by luxurytuning View Post
Nu esti obligat sa cumperi , cauta in alta parte. Si normal ca sunt pe stoc in Germania , de ce sa'mi fac stoc aici , sa nu le cumpere nimeni si sa raman cu banii blocati , daca la altii nu e criza la mine e , deci nu'mi permit sa pierd banii
cu raspunsurile astea pe care le dai , fix decat cu postatul o sa ramai.
dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 11:54   #55
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Special Rims for sale

deci o intrebare cum procedam daca vrem sa cumparam ceva...cu detalii exact cum vine treaba asta?!si ce garantie am ca odata ce dau avans si o sa primesc produsul?

fara rautate!macar asa eventual se limpezeste si "misterul"asta pentur ca s-a cam creat multa vorba pe aici si este nevoie de dovezi pro sau contra
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 13:10   #56
dbajan123

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 27
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by dRR-XWX View Post
cu raspunsurile astea pe care le dai , fix decat cu postatul o sa ramai.

nici o treaba nu au raspunsurile astea...e ceva de genu "sa mor eu ce naiba chiar nu ma crezi, hai frate cum sa iti dau eu teapa, sunt eu genu".

Frate vino cu dovezi clare ca a cumparat cineva de la tine, arata poze cu ce a cumparat de la tine, montate pe o masina adevarata sau da un link al colaboratorului tau din ghermania.

Btw astept raspuns sa stiu de ce au fost sterse reply-urile anterioare.
dbajan123 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 13:33   #57
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by dbajan123 View Post
nici o treaba nu au raspunsurile astea...e ceva de genu "sa mor eu ce naiba chiar nu ma crezi, hai frate cum sa iti dau eu teapa, sunt eu genu".

Frate vino cu dovezi clare ca a cumparat cineva de la tine, arata poze cu ce a cumparat de la tine, montate pe o masina adevarata sau da un link al colaboratorului tau din ghermania.

Btw astept raspuns sa stiu de ce au fost sterse reply-urile anterioare.
corect...ii simplu asa...nu imi plac nici oamenii bagatori de seama si etc dar nici chestiile astea nu is corecte si frumoase petru ca multi dintre noi muncim de ne indoim pentru banii aia!! si atunci sa aparu unu care isi bate joc
pur si simplu vrem dovezi,nimic mai mult si detalii amanuntite despre tranzactie cum vom proceda...as fi interesat dar in acest fel nici un caz
+zicea careva ceva despre moderatori,ca nu fac nimic!si mie imi pare tare dubios si pute rau chestia asta,la alte topicuri deja se anunta ca daca nu se dau detalii exacte sau dovezi se inchide topicul!?
pare ciudat
soosy is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 15:00   #58
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by luxurytuning View Post
Nu esti obligat sa cumperi , cauta in alta parte. Si normal ca sunt pe stoc in Germania , de ce sa'mi fac stoc aici , sa nu le cumpere nimeni si sa raman cu banii blocati , daca la altii nu e criza la mine e , deci nu'mi permit sa pierd banii
Eu unu nu cred ca ai sa ramai tu pe stoc cu bbs rm sau rs la pretul pe care il ceri pe ele. Adu pe stoc, trimite-le pe curier cu posibilitatea de a verifica coletul si treaba o sa mearga bine si pentru tine si pentru cumparatori!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 18:36   #59
hanneman

Stage 5
 
hanneman's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,019
Default Re: Special Rims for sale

Ideea este ca BBS RS la 350-400 euro reconditonate asa cum sunt prezentate in primele poze nu o sa gasesti niciodata!Reconditionare+polisare profesionala pleaca in Germania de la 50 Euro bucata!Faceti un calcul si vedeti cam pe unde se ies!

Eu unul m-as bucura sa gasim jante rare din trei bucati la preturi de nimic!Oricum pana nu apar niste poze reale cred ca restul e cancan!
Uite un pret obiectiv la jante similare intradevar ceva mai late pe spate!
http://www.345er-club.de/verkauf066.htm
__________________
Hail to the king V12
www.costi-tattoo.com
hanneman is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 19:25   #60
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Special Rims for sale

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
atunci ... 17" 5x100 aveti ceva?la ce pret?
?`````
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -