Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-06-08, 18:17   #61
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Phaeton...CHIAR ca rade ciob de oala sparta......numai ca rolurile nu sunt asa cum le vezi tu......de ce ar fi respectivul user "ciob",doar pentru ca detine niste masini bune ?...ai vazut la el atitudinea ce se pare ca-l caracteriza pe stimabilul subiect al intamplarii de aici?...nu cred!....
In schimb...matale te iei de semnele de punctuatie ale unui user,aratand cu mandrie un pic mai jos ,ca nu ai nici o legatura cu DEX-ul sau bunul-simt ! ...Ia baga matale un ochi si vezi ce insemna PRIVAT ....inseamna fix opusul a ceea ce ai facut tu cu acel mesaj,prin DEFINITIE *PRIVAT* (pm.= private message),adica o discutie ce va priveste EXCLUSIV pe voi doi si nu ar trebui sa faca obiectul dezbaterii sau afisarii PUBLICE !
Te rog sa te abtii pe viitor de la asemenea "istetimi"...iar pe cei ce au apreciat gestul,ii invit sa mai cugete inainte de a aplauda.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 26-06-08, 18:22   #62
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Phaeton...CHIAR ca rade ciob de oala sparta......numai ca rolurile nu sunt asa cum le vezi tu......de ce ar fi respectivul user "ciob",doar pentru ca detine niste masini bune ?...ai vazut la el atitudinea ce se pare ca-l caracteriza pe stimabilul subiect al intamplarii de aici?...nu cred!....
In schimb...matale te iei de semnele de punctuatie ale unui user,aratand cu mandrie un pic mai jos ,ca nu ai nici o legatura cu DEX-ul sau bunul-simt ! ...Ia baga matale un ochi si vezi ce insemna PRIVAT ....inseamna fix opusul a ceea ce ai facut tu cu acel mesaj,prin DEFINITIE *PRIVAT* (pm.= private message),adica o discutie ce va priveste EXCLUSIV pe voi doi si nu ar trebui sa faca obiectul dezbaterii sau afisarii PUBLICE !
Te rog sa te abtii pe viitor de la asemenea "istetimi"...iar pe cei ce au apreciat gestul,ii invit sa mai cugete inainte de a aplauda.
eu vad acea atitudine in majoritatea posturilor. oricum e rusinos ce se intampla de acuma pe aici. nu ma mai bag, bafta la stergea posturilor
ESPinoza is offline  
Old 26-06-08, 18:25   #63
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Quote:
Originally Posted by Turbo110 View Post
Esti frustrat si duci lipsa de afectiune , nu ia luat nimeni apararea dar dai din gura ca muta la p...a vb de circuituri , curse si asa mai departe , in loc sa iti vezi tu de treaba ta . tineti parerile pentru daca nu sunt constructive . Sper sa intelegi ce am vrut sa zic . singnesti un om pt ca parinti lui si-au permis sa ii faca poftele ) asta e uni sunt mai norocosi alti nu . SANATATE MAXIMA ITI UREZ CETATEAN MODEL

te comporti ca un copil , acum urmeaza sa-mi dai si o melodie "daia shucara" in dedicatie , nu ? "dusmaniiii ami puarta pica ca nare valoarea mea" hai te rog frumos , daca nu-ti da nimeni atentie nu o mai incerca cu mine , ultimul mesaj ca n-am ce sa discut cu tine norocosule , adevaratule

sanatate nelimitata iti doresc

PS: nu-ti face griji ca nu duc eu lipsa de nimic , poate ai prea multa presiune in turbo si n-ai unde sa te descarci , pe forumul asta nu mai ai unde sa postezi ca se gaseste unu sa te injure

o zi buna tuturor
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline  
Old 26-06-08, 18:50   #64
alex_bmw

Stage 3
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

pe voi va deranjeaza ca are lambo si nu are nimic in cap sau ca nu are nici in cap si are lambo ? sa inteleg si eu......ce va tot **** grija pe voi ce face el ? lasati omul in pace nu sunteti voi in masura sa ii dati sfaturi......dak il trage politia la raspundere pt ce a facut FOARTE BINE dak nu iar la fel pt ca nu e nici primul nici ultimul care face accident si nu pateste nimic......BAFTA
alex_bmw is offline  
Old 26-06-08, 19:19   #65
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Quote:
Originally Posted by Baracuda View Post
Sa-i spui tu lui mos craciun ca nu ii pasa nimanui de varsta sau de masina sau de cont. Pana acum NUMAI de asta s-a vorbit.

Repet ce am spus : Daca era o masina "normala" nici nu va interesa, accidente se intampla cu zecile pe zi si unele mult mai grave. In schimb daca loveste unu un lamborghini sare juma de bucuresti in sus.
+1
di48lo is offline  
Old 26-06-08, 19:21   #66
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Quote:
Originally Posted by alex_bmw View Post
pe voi va deranjeaza ca are lambo si nu are nimic in cap sau ca nu are nici in cap si are lambo ? sa inteleg si eu......ce va tot **** grija pe voi ce face el ? lasati omul in pace nu sunteti voi in masura sa ii dati sfaturi......dak il trage politia la raspundere pt ce a facut FOARTE BINE dak nu iar la fel pt ca nu e nici primul nici ultimul care face accident si nu pateste nimic......BAFTA
pai...lumea isi da cu parerea aici pentru ca asta-i scopul unui forum...tot d-aia ai avut si tu unde sa spui ca...n-ar trebui sa-si mai dea lumea cu pararea...asta fiind parerea ta...data pe acelasi forum,unde dupa spusele tale...ar fi trebuit sa nu postezi......Eu cred ca ai facut bine ca ai postat,cu exceptia expresiei cu **** pe care sper sa n-o mai repeti
Cine nu-si poate tine nervii in frau,INDIFERENT ca are aceeasi parere cu mine(NU TIN partea NIMANUI,asa cum s-a insinuat!!) despre eveniment/fenomen la modul general OR are o parere diametral opusa,il rog a se abtine de la postat.In caz contrar,voi fi nevoit sa apelez la penalizari...
Multumesc,
lascarica is offline  
Old 26-06-08, 20:04   #67
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

dragilor, aici era vorba de accidentul ala, mai tineti minte?
daca aveti chef de cearta va fac un topic separat, sa va certati pe el cat vreti... ce ziceti?
Gratzian is offline  
Old 26-06-08, 20:14   #68
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Sa va spun ceva.
Anul trecut a fost un accident un pic mai dur in toate sensurile in Ungaria. ( http://www.langlovagok.hu/html/galeria/1131.shtml ) Un Murcielago si un 997 TechArt turbo faceau curse pe bani (70.000 EUR) pe autostrada. Intreceau masinile de pe autostrada cu viteze peste 250, iar dupa calculele politistilor aveau chiar si 300 cand s-au atins unul de celalalt. Au lovit stalpuri-parapeti, orice le era in cale, din fericire alte masini nu au fost implicate. Lamborghiniul (si banii de pariu) s-a distrus in totalitate din cauza focului, insa cei doi soferi au scapat cu viata.

Deci intamplari din asta sunt peste tot. In acele zile forumurile si blogurile din Ungaria erau pline de comentarii asemanatoare. Dar ma bucur, ca aici in Romania sunt mai multi oameni care au minte sanatoasa. Pe siteurile maghiare s-au postat sute si mii de comentarii negative, si ele nici n-au fost sterse.
Comentariile gen "mare taran e soferul Lambo" sau "asa-i trebuie daca nu spoate sa abtine" dovedesc ca autorul postului este invidios. In realitate nici ei nu sunt mai buni, si asa vor sa dovedeasca, ca daca ar fi in locul soferului, ar putea face mai bine.

Last edited by di48lo; 26-06-08 at 20:18.
di48lo is offline  
Old 26-06-08, 20:29   #69
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Quote:
Originally Posted by Turbo110 View Post
Filozfule dai drumu pe https://femeia.ro ce cauti tu aici sa ne ti morala ??? se poate intampla oricui , si pt cunostiintele tale generale nu a fost nici o cursa statea de vb cu fata din dreapta si a intros fara sa se asigure , asa ca dai drumu in plm cu filosofiile astea de *** vb de circuit ,,,, fa-mi tu circuit si iti promit ca voi fi cel mai fidel client .
Adica eu sau altii nu putem iesi pe strada ca ti-a luat mami circuit sau cum? Tre' sa circulam cu frica-n san ca putem muri in orice moment din cauza unor nenorociti? Ce ma doare pe mine sufletu ca vb el cu fata respectiva? Trezeste-te, nu esti singur pe strada, nu e tarlaua ta tot carosabilul sa faci ce vrei!
Fa-ti circuit si da-te cat vrei, rupe-ti toate oasele si fa-ti praf masina din partea mea, dar nu pe sosea unde mai circula si regulamentar "invidiosii".
Ma doare fix in dos de ce masina avea ala, de ce-a patit sau care e motivul pt care a provocat accidentul. Imi pare rau sincer, in schimb, de acei nevinovati care au avut de suferit de pe urma bolilor aluia. Si tu vii aici sa ne faci invidiosi. Sa-ti fie rusine!

Si, lasa-ma sa inteleg: deci ala a intors fara sa se asigure, si din toate masinile existente pe planeta asta, a dat EXACT in alt Lamborghini? Tu chiar ne iei de prosti??
__________________

Official Porsche hater.

Last edited by lascarica; 26-06-08 at 20:35.
ionut_cluj is offline  
Old 26-06-08, 20:50   #70
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

[QUOTE=Turbo110;1614305]Filozfule dai drumu pe https://femeia.ro ce cauti tu aici sa ne ti morala ??? se poate intampla oricui , si pt cunostiintele tale generale nu a fost nici o cursa statea de vb cu fata din dreapta si a intros fara sa se asigure , asa ca dai drumu cu filosofiile astea de *** vb de circuit ,,,, fa-mi tu circuit si iti promit ca voi fi cel mai fidel client .


hahaha.. Mai intai te ai bagat in seama cu el,dupaia gaseai motive sa vorbesti cat mai mult cu el,si la sfarsit te a facut o tura cu masina...alta poveste nu mi explic de ii iei asa apararea unui taran basinos care incearca sa impresionexe prin orice miscare..
te am inteles...il cunosti si ii iei apararea...macar o ziceai simplu fara sa te iei de cineva pt a spune cum s a intamplat..
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline  
Old 27-06-08, 01:31   #71
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

O intrebare simpla, daca cele doua fete erau asa: Mama si sora ta? ( a oricaruia dintre cei care fac in continuare pe teribilistii si sustin ca se putea intampla oricui, chiar si mamei si surorii tale.)
__________________
It is the space inside that gives the drum its sound ...
Hori is offline  
Old 27-06-08, 09:59   #72
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Revenind la topic ... Parerea mea este urmatoarea ... Bucuresti oras mare , masini multe puternice , pustani care se avanta sa faca curse fara sa stie riscurile unei curse , conduc masini de sute de mii de euro cu viteza fara prea multa experienta in spatele volanului ... adrenalina ... mai sunt si filmele si sunt multi care cred ca masina lu tata face ca masina din film si nu are nimica ... etc ... Sa speram ca nu au fost grav accidentati ...
vn-08-nen is offline  
Old 27-06-08, 12:34   #73
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

pe de alta parte sunt si mai multi pustani teribilisti care conduc niste cotoarbe in paragina cu viteze mari....pe aia nu ii vedem?
blazeyblaze is offline  
Old 27-06-08, 15:35   #74
Baracuda

Stage 2
 
Baracuda's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 31
Member of:
[2 Roti]
[MERCEDES]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

Vlad, vezi sa nu-ti stearga si tie postu
Baracuda is offline  
Old 27-06-08, 15:57   #75
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Doua Lambo implicate intr-un accident pe Dorobanti

baracuda, stai la subiect...
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -