Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-02-08, 02:10   #76
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

ati deviat de la subiect !
browser is offline  
Old 03-02-08, 02:25   #77
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

*****

@browser: topicul asta trebuia inchis imediat dupa ce s-a relatat stirea, cu pozele de rigoare, nu era cazul sa se discute deloc pe tema accidentului...99% din cei care au postat nu au fost prezenti acolo, iar din cei care au fost prezenti, unii habar n-au sa scrie in romaneste, altii fac spume pe tastatura ca li s-a rupt motorul la 35km/h si se intreaba de ce masina franeaza doar cu stanga, cand in dreapta e gheata

Cineva sa ne salveze de atatea aberatii! Am facut prostia sa dau un reply si acum primesc in mail tot felul de ineptii de pe acest topic, ORICE ALTCEVA in afara de adevarul cu privire la accident.

PS: prea multi salbatici au acces pe forum in ultima vreme...ar trebui sa se faca o selectie, macar o data pe luna...
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by aleks; 04-02-08 at 11:35.
quick_5hifter is offline  
Old 03-02-08, 02:43   #78
GJ 33 KOS

Stage 4
 
GJ 33 KOS's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 286
Member of:
[DACIA]
Exclamation Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Eu zic sa nu va mai certati ca nu are rost.... Sa-i multumim lui Robert S G M ca ne-a demonstrat cum se modifica o Dacie ''ca la carte'' shi sa-i multumim si Lui Dumnezeu ca cei doi baieti au scapat cu zile.
Cred ca parerile au fost impartite..... Legenda B 34 S G M ramane
__________________
GJ 33 KOS is offline  
Old 03-02-08, 03:18   #79
4TuningRO
Administrator

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 468
Member of:
[Super Moderators]
[4TuningRO]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Mai baieti ... luati-o mai usor !
4TuningRO is offline  
Old 03-02-08, 08:07   #80
GIULY

Stage 5
 
GIULY's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 521
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

...pentru cei din tgv..care aveti idee unde este masina acum?
GIULY is offline  
Old 03-02-08, 08:25   #81
Mas

Stage 5
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 602
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Quote:
Originally Posted by Lexu' View Post
TIPUL CARE O CONDUCEA ERA VICE-CAMPION LA CARTING (NU CONDUCEA CU VITEZA DE IERI DE AZI)ASA CA PUTOII CARE VB AIUREA SA TACA CA NU STIU CE VB. CE S-A INTAMPLAT PE 1FEBRUARIE SE PUTEA INTAMPLA ORICARUIA DINTRE NOI TOTI. MASINA ERA FACUTA SA FUGA!!!!
1. un kart NU este la fel cu o masina!
2. karting-ul se face pe pista!!! Pana acum n-am vazut pe strada kart-uri
3. felicitari pentru faptul ca este vice-campion la karting, toata stima. Insa, asta nu-l face sofer. S-au facut probe din care s-a constatat faptul ca pilotajul pe pista difera de la cer la pamant de pilotajul pe drum asfaltat sau neasfaltat (vezi testul in care Schumacher a condus pe macadam masina lui Collin McRae si Collin McRae a condus monopostul lui Schumi si amandoi au iesit varza cu timpii). Pe pista esti in mediul aproape perfect, pe cand pe drum esti intr-un mediu mult departe de perfectiune: un mediu in care ai infinit mai multe variabile de luat in calcul decat pe un simplu circuit.

De-aia spun ca inainte sa-i dea trebuia mai intai s-o scoata la cateva intalniri, sa-i faca curte (cu sau fara gard, cu sau fara portita, cu sau fara ghita) ca sa o cunoasca mai bine. Masina are cateva din trasaturile femeii: iti poate da satisfactii mari daca esti atent cu ea, pentru a scoate tot ce e mai bun din ea trebuie sa petreci mult timp cu ea si pentru un orgasm ca lumea ai nevoie de un preludiu meserias
__________________
----------------http://www.angel-eyes.ro----------------

BMW lenes

Last edited by Mas; 03-02-08 at 08:27.
Mas is offline  
Old 03-02-08, 09:52   #82
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

ceva reno.
in fine, el cand a vandut masina a spus a fost, o vand gata, nu mai pot sa`i fac nimic, am ajuns aproape de maxim, mi`am facut un nume, am invatat pe ea, m`am distrat m`am simtit bine, o vand si trec la altceva.
apoi cel care o cumparat`o stia conduce, nu stia..ghinionul lui.
sunt convins ca a fost avertizat ca masina merge cam tare pentru multa lume.
bine ca o scapat cu viata acum poate se gandeste la masini asa cu vreo 50 de cai pana da jos semnele de incepator de pe geam.
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline  
Old 03-02-08, 10:02   #83
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

degeaba ne mai certam acuma...ca dacia sgm nu mai e....
peter is offline  
Old 03-02-08, 10:26   #84
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Americanii au o vorba, "Manifest destiny" trebuie sa 'moara' ceva, ca altceva sa prospere, voi de ce va uitati la acest lucru ca un aspect negativ? Trebuie sa-l priviti cu alti ochi, bun Dacia SGM numai este, dar asta nu inseamna ca nu va mai fi inca un SGM...

Poate cine stie de data asta, va fi un URS SGM, care va da clasa la multi, asa cum a facut-o si Dacia.


Si in final, imi pare rau pentru munca lui Robert, dar trebuie sa intelegeti, viata umana e mult mai importanta decat un maldar de fiare. Viata merge mai departe.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline  
Old 03-02-08, 11:06   #85
alexandruu

Stage 1
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 13
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

norocul lor ca au scapat si mai traiesc ,un accident poate sa se intample la oricare din noi , cu o vina mai mica sau mai mare chiar daca aceasta masina era uniqa
nu mai da-ti vina pe sofer ca se poate intampla oricui...important este ca mai traieste.. dar macar sa o lase mai usor de acum in colo
PS:eram suparat aseara
alexandruu is offline  
Old 03-02-08, 12:00   #86
Edyson_4_Life

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

masina se alfla la sediul politiei,,, unul dintre ele,, nu stiu exact care... din cate am vb si cu parintii baiatului,, mai mult k sigur de luni incolo o sa se duca ,, si o sa o ia de akolo... tot ce sper e sa nu-si fi batut lumea mai rau joc de pe acolo pe unde a zacut ea, decat era!! pt k prin tgv,, cu toate k ma doare sa zic,, se cam practica lucrul asta!!
Edyson_4_Life is offline  
Old 03-02-08, 13:06   #87
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Americanii au o vorba, "Manifest destiny" trebuie sa 'moara' ceva, ca altceva sa prospere, voi de ce va uitati la acest lucru ca un aspect negativ? Trebuie sa-l priviti cu alti ochi, bun Dacia SGM numai este, dar asta nu inseamna ca nu va mai fi inca un SGM...

Poate cine stie de data asta, va fi un URS SGM, care va da clasa la multi, asa cum a facut-o si Dacia.


Si in final, imi pare rau pentru munca lui Robert, dar trebuie sa intelegeti, viata umana e mult mai importanta decat un maldar de fiare. Viata merge mai departe.

ai dreptate.sunt altii care nu au avut norocul asta.nici o gramada de fiare nu valoreaza cat o viata,oricata munca ai investi in ea.
asta e.s-a dus o masina,nu s-a mai pierdut o viata
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline  
Old 03-02-08, 13:29   #88
marius-gabriel

Stage 5
 
marius-gabriel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 324
Member of:
[Honda]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

in primul rand, bine ca cei 2 au scapat cu viata!
asta e lucrul cel mai important!
in ecuatia asta cred ca toti cei implicati au partea lor de vina, iar ce s-a intamplat numai soferul stie.
oricum, eu nu as cumpara niciodata o masina puternica care a suferit enorme modificari facute de altcineva si neomologate.
nu am incredere in una stock, dar in una facuta pe genunchi!
__________________
marius-gabriel is offline  
Old 03-02-08, 13:35   #89
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Facuta pe genunchi asa cum era... era mult mai sigura ca multe masini care merg pe strada... si ce s-a intamplat poate nici soferul nu va sti...
ZerO_CooL is offline  
Old 03-02-08, 13:37   #90
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

O sa-mi spun si eu parerea desi sunt sigur ca multi or sa se simta vizati.

Singurul care poate sa aiba o adevarata parere de rau pentru masina este Robert, pentru ca el a muncit la ea si a depus pasiune si prin ea si-a realizat o parte din vise.

Pentru ce sa-l bata cineva pe proprietarul actual al masinii?! E masina lui, viata lui, treaba lui.
Bine ca a scapat si ca n-a mai luat pe nimeni cu el.
Atata timp cat n-a omorat pe nimeni si accidentul s-a soldat doar cu pierderi materiale, adica distrugerea masinii, nu ar trebui judecat.

La fel faza cu "putzoi-ul care nu stie sa conduca"... Accident poate face oricine, indiferent de varsta si experienta, norocul are o mare importanta.
Banuiesc ca multi dintre cei care afirma asa ceva au permis de bicicleta si carnet de elev.

Tot acest topic nu are nici un sens, voi de ce credeti ca Robert SGM nu posteaza nimic despre accident?
Ciupanezu_1987 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -