Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-16, 02:43   #1
starovi

Stock
 
Join Date: Sep 2016
Posts: 1
Unhappy Accident minor/as avea nevoie urgent de un sfat!!!!!

Salut, am patit in seara asta un mic accident. Rulam pe calea vacaresti cu viteza de 40-50 km, iar in fata mea, un logan alb(pe banda a doua). Urmeaza o trecere de pietoni iar tipul pune brusc frana,pun si eu frana,dar ce sa mai,in 10 metri i-am pupat putin fundul. Tragem pe dreapta,eu am decat suportul spart sus in partea dreapta si putin zgariata bara. Tipul pretinde ca i-am strabat bara(si cred ca doar asta i-am facut) si ca i-am strambat portbagajul si ca partea din stanga nu i se mai aseaza cum trebuie si ca i-am strambat prtbagajul si acea parte unde iti pui lucrurile in portbagaj. M-am uitat in portbagajul lui sa vad iar in partea din stanga se observa clar ca este kituit si revopsit. Firesc,am facut poze. Mai eram cu cineva in masina iar tipa mi-a spus ca era un tip,dar pe trotuar sa traverseze,nu era pe trecere si ca a trecut un suv,care era langa el. Stiu ca eu sunt de vina,sunt constient,dar nu mi se pare ok ca tipul sa isi faca inca 3 chestii in plus pe asigurarea mea. Cred ca am intrat cu 20 la ora in fundul lui. Daca erau si aia. A si mai sunt sin incepator. Orice remarca ar fi ok,multumesc

Last edited by starovi; 16-09-16 at 02:57.
starovi is offline   Reply With Quote
Old 16-09-16, 13:19   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Accident minor/as avea nevoie urgent de un sfat!!!!!

Service-ul decide ce se schimba/repara la constatare.Unde poti sa fi si tu de fata.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 11-09-17, 12:53   #3
MecanicRO

Stock
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
Default Re: Accident minor/as avea nevoie urgent de un sfat!!!!!

Cere o expertiza a masinii. Daca el are lovituri mai vechi, un expert le gaseste imediat. Adica poate spune exact cat timp are o indoitura.
MecanicRO is offline   Reply With Quote
Old 25-04-19, 10:53   #4
aalbano96

Stage 1
 
Join Date: Apr 2019
Posts: 10
Default Re: Accident minor/as avea nevoie urgent de un sfat!!!!!

si eu am avut un accident usor si m-am ales cu buza umflata.
aalbano96 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -