Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-13, 00:08   #61
Fane_Pedala

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 2
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by sara38 View Post
masina m5
Simplul fapt ca ai folosit expresia asta arata cat pe dinafara esti. Uite un M5 potrivit tie: http://www.andrewsandcrockett.com/ac...?g2_itemId=441
Fane_Pedala is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 00:26   #62
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Participantii la trafic nu au ce sa caute pe un site nascut in jurul a cateva zeci de baieti care acum 10 ani cand erau doar ei pe 4tuning se trageau si cu umbra lor, legau masinile cu sufa de pomi si efectuau burnouturi, sareau cu masinile peste scuarurile de pe ana ipatescu, sareau cu masina la viteza mare de tot peste calea ferata de la pipera si radeau copios langa masina dauna totala, unii circulau cu masini sudate de ei pe genunchi fara frane sau diectie dar cu cai multi si exemplele pot continua pe multe pagini !

10 ani a durat sa se duca pe pwla si comunitatea frumoasa de atunci care ar fi lasat capul in jos si ar fi varsat o lacrima pentru Giorgi ... Pacat ... Mare pacat !
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 01:21   #63
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

R.I.P

Stilul lui era cam exagerat, dar ...va invit prin trafic la ore de varf. Numai cine a facut cateva miscari asemanatoare il intelege.

Cand vezi in oglinda ca ai pe cineva necunoscut, si ai facut cu el in 3 minute ceea ce fac melcii in 12 ...iti dai seama ca s-ar putea mai bine. Ar trebui o limita minima de 50km/h si una maxima de 60. NU AR MAI FI COZI. Cine nu stie sa isi selecteze banda...sa meaga pana la prima intersectie sa intoarca, ca nu-i mare filozofie, nu sa traga de volan ca BOUL.

Eu unul sunt satul de Ruj, telefon si mers cu 25 KMH. SIMPLU, daca nu stii sa conduci- stai acasa- daca nu stii sa innoti, stai pe mal. Stiu oameni batrani , cu peste 30 ani experienta, care turbeaza cand vad toti handicapatii pe strada; nu conteaza varsta, iar experienta o faci - din moment ce ti-ai luat masina se presupune ca mergi zilnic......nu?
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 01:32   #64
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Ford_V6
Stimabile, tu esti pe aceasta comunitate de aproape 10 ani...in acesti 10 ani ai descoperit ca 4tuning este despre masini sudate pe genuchi dar cu multi cai ce nu tin cont de restul traficului si merg pe sosea cum vor p...muschiul lor?...sincer???
Probabil ca ai ramas in era Fast and Furious unde termenul de Tuning era echivalent cu ilegalitatea si condusul agresiv pe strada.
Sa faci cum a facut Giorgi nu e nevoie decat de masina....sa eviti ce a facut el iti trebuie un singur lucru...RESPECT fata de trafic.
Sigur, impresioneaza pe multi jongleriile lui prin trafic si acei multi mai si apalauda si il incurajeaza.....si acei multi nu au ce cauta pe aceasta comunitate. 4tuning din cate stiam eu nu inseamna masini sudate pe picior fara frane si directie ce sar calea ferata si apoi razi copios.
Sigur, si eu merg peste limita de viteza admisa, si eu mai depasesc pe linie continua, si eu mai plec cu un scartz, si eu mai conduc agresiv....dar un lucru important....pot sa ma temperez si sa ma abtin...nu sa merg prin trafic ca si acest individ.
Si apropo...daca o persoana este moarta nu inteleg de ce trebuie scuzata automat de toate prostiile facute.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 12:05   #65
naldo23

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

va spun eu, nu stiu daca din soferii care exista azi pe strazi 1 din 1000 daca au abilitatea lui, concentrarea lui, credinta lui, si simtul masini asa cum la avut el, astea sunt lucruri de admirat. Desi spune ca "condusul este viata mea" nu este moral sa faci pe strazi ceea ce a facut el , orcum nu`l condamnati atata el macar o facea din placere iar alti cu masini de la mama si tata o fac numa ca sa se dea mari ca sine sunt ei.. plus sa nu mai vorbim de toti handicapatii pe care ii intalnim in trafic care uita de stop, cedeaza, prioritate de dreapta si pe langa astea nici nu cunosc culoarea semaforului. Pe scurt respect pentru talentul lui, si daca a fost sa moara macar trebuia sa moara el la volan!
naldo23 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 12:41   #66
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by sara38 View Post
Prietene ... esti asa de prost incat nu are sens sa ma cobor la mintea ta ... atata poti si mai mult din pacate nu vei reusi.... de aia e tara asta unde e , din cauza retarzilor care gandesc ca tine ... atat se poate ...
Draga doamna,daca te deranjeaza apelativul "femeie" ( pe mine nu ma deranjeaza sa fiu numit "barbat" ),cand ramai fara argumente dai in nas.N-ai bani sa te dai pe circuit stai acasa.Si eu am mai facut unele excese la inceput de soferie,excese pe care le regret acum.Deh,SE NUMESTE EVOLUTIE. Omul asta punea in pericol TOTI participantii la trafic,fie ca erau soferi,pasageri,biciclisti,pietoni etc.Soseaua nu e un loc unde sa-ti demonstrezi barbatia (prostia).Eu nu stiu de pe ce planeta vii dar cand cobori pe Pamant anunta-ne. PS. :glumeam cand te numeam 'draga doamna",limbajul,prostia si istericalele te descalifica.
onucku is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 13:47   #67
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

R.I.P Giorgi
jakal is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 00:20   #68
cris.cristi

Stage 3
 
cris.cristi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 79
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by onucku View Post
Draga doamna,daca te deranjeaza apelativul "femeie" ( pe mine nu ma deranjeaza sa fiu numit "barbat" ),cand ramai fara argumente dai in nas.N-ai bani sa te dai pe circuit stai acasa.Si eu am mai facut unele excese la inceput de soferie,excese pe care le regret acum.Deh,SE NUMESTE EVOLUTIE. Omul asta punea in pericol TOTI participantii la trafic,fie ca erau soferi,pasageri,biciclisti,pietoni etc.Soseaua nu e un loc unde sa-ti demonstrezi barbatia (prostia).Eu nu stiu de pe ce planeta vii dar cand cobori pe Pamant anunta-ne. PS. :glumeam cand te numeam 'draga doamna",limbajul,prostia si istericalele te descalifica.
Sigur nu esti gabor?
cris.cristi is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 12:55   #69
calibraBBS

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 42
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by sara38 View Post
La cratita sa se duca mamica ta sau prietena sau cine vrei tu - eu mananc la restaurant - dar asta e alta poveste - te-ai gandit in mintea ta redusa ca pentru a te da pe circuit e nevoie de bani , dar bani din aia multi nu de o cola? Nu e vorba de vehementa ci e vorba strict de sila care mi-o provoaca prostia umana - categorie din care cu succes faci parte din pacate pentru parintii tai .... iar femeie te rog sa iti numesti persoanele de sex feminin din preajma ta - nu de alta dar nu cred ca am facut scoala impreuna sau ma cunosti de undeva

p.s.: am uitat sa iti spun ca da , te inteleg - cu dacia la avatar e imposibil sa gandesti sus , sa iti depasesti conditia, ce sa ii faci... cand nu stii sa conduci vorbesti , asa ca tine , sa te afli in treaba - iar cand nu intelegi ce se intampla pe strada si crezi probabil ca strada - carosabilul e construit sa se dea copii pe role pe el .... atunci da , te inteleg , atata poti ....asta iti este nivelul mai studentule .....
in mare partea imi place cea ce ai scris si ca femeie rar sa observe ce ai observat uh la giorgi.sa nu mai vorbim aiurea ca multi de aici vb poate din invidie ca nu putea sa mergea ca el,da era adevarata faza ca nu era corect sa puna viata in pericol multor oameni din trafic dar sincer va zic ca si pe circuit omul facea fata era talentat enorm care toti visam sa avem controlul masini asa cum o facea el
calibraBBS is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 12:57   #70
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by cris.cristi View Post
Sigur nu esti gabor?
Sigur...in schimb sunt aproape sigur ca tu esti un dobitoc !
onucku is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 12:59   #71
calibraBBS

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 42
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

si scuze am uitat in georgia nu sunt circuite .pt cei ce au zis ca trebuia sa mearga pe circuit .sa nu intelegeti gresit k vai il admiram ce facea in trafic dar sincer ca talent foarte rar asa ceva trebe sa recunoastem
calibraBBS is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 13:23   #72
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by calibraBBS View Post
si scuze am uitat in georgia nu sunt circuite .pt cei ce au zis ca trebuia sa mearga pe circuit .sa nu intelegeti gresit k vai il admiram ce facea in trafic dar sincer ca talent foarte rar asa ceva trebe sa recunoastem
Talentul sau este irefutabil, exact ca si prostia sa.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 14:01   #73
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

eu zic ca un moderator ar trebui sa faca curatenie pe aici dar sa vina cu multa hartie igienica ca sa poata stearga tot rahatul de pe aici,aici este un thread dedicat unui om care a murit,tembel,idiot,inconstient cum a fost a fost acum asta este,nu trebuie sa insirati voi acum 20 de pagini de cearta si pentru ce ? macar va cunoasteti intrei voi sau cum,terminati-va cu copilarismele astea si nu mai umpleti threaduri intregi numai si numai cu certuri,sorry de off topic
Dumnezeu sa-l odihneasca....
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 19:32   #74
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by sara38 View Post
eu mananc la restaurant.
Vezi sa nu confuzi bucataria ta de 3mp cu restaurantul


PS : MATERIALISTO!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 20:16   #75
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

)))))))))))))))))))))))))))))))))) asta cu " materialisto " a fost tare))))))))))))))) nu am treaba cu nici unul dar sincer m`a amuzat)
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -