Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-13, 08:26   #1
jackel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 10
Default Dauna totala

Salut, as avea nevoie de un sfat legat de cum as putea sa dau o dauna totala. Sa fac un mic rezumat: am un mitsubishi colt 2011 luat de nou, pana cum a suferit 4 accidente(unu singur din vina mea), de fiecare data mi-au fost rupte rotile.Inafara de faptul ca masina e facuta din guma altfel nu pot sa-mi explic cum masinile care ma loveau nu pateau mare lucru iar la mine devizele de plata erau de peste 70 de milioane si schimbau de la usa pana la spoiler far si proiector.Ultimul accident s-a produs acum 2 zile cand mergeam pe o strada cu sens unic si un incepator a virat stanga pe interzis cu viteza si din nou mi-am vazut roata rupta ce e mai dureros abia imi pusesem jantele de vara dupa ce am stat sa le reconditionez de la ultimul accident sa ma bucur si eu de ultima luna.Sincer oricat de mult imi place masina vreau sa scap de ea, cel care m-a lovit a semnat amiabila si mi-a lasat mie si originalul si copia ca se grabea si urma sa completez eu restul.Problema e ca are la Carpatica asa ca o voi repara pe Casco si fac ei regres, din moment ce casco-ul meu nu pierde nimic as vrea sa o dau dauna totala aici intervin cei care se pricep cum as putea dintr-o roata rupta bieleta si ce o mai fi prin interior sa o dau dauna totala(bieleta nu se poate schimba la colt trebuie schimbata toata caseta de directie, numai ea costa 1500e la mitsu)cineva spunea sa sparg motorul pe dedesubt, insa as vrea niste pareri competente

Last edited by jackel; 04-10-13 at 08:33.
jackel is offline   Reply With Quote
Old 04-10-13, 09:04   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Dauna totala

cu o atentie mica la constatatorul de asigurari se rezolva orice.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 12-04-14, 18:11   #3
bujica

Stage 2
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 40
Default Re: Dauna totala

jackel chestiile astea se discuta intr-o parcare intunecata cu baieti care au mai facut din astea nu pe 4 tuning.....daca te tine intra si tu frontal intr-o harca de200 de euro...asta DUPA ce in prealabil i-ai declansat airbagurile cu 2 fire luuuungi din afara masinii succes si ai mare grija.....
bujica is offline   Reply With Quote
Old 12-04-14, 18:57   #4
kosfunny

Stage 3
 
kosfunny's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 124
Default Re: Dauna totala

Si va mai mirati ca explodeaza pretul asigurarilor !
kosfunny is offline   Reply With Quote
Old 12-04-14, 20:50   #5
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Dauna totala

din punctul meu de vedere ar trebui sa vada cineva discutia asta sa iti dea un mandat de 30 zile sa ai timp sa te gandesti cum poti sa dai o dauna totala....
cere regie proprie si vinde masina asa cum e daca nu mai vrei sa o repari si ramai cu banii....e mult mai simplu...
vorba lui kosfunny....veniti dupa aia si urlati ca aveti rca pe 6 luni la 20 ani si o masina cu motor de 1400....de la 1000 ron cea mai ieftina....nenorocitii cum scumpesc ei asigurarile....
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -