Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-12, 22:06   #2101
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Gata, filmul este pus pe youtube de pe alt cont, sa nu mi-l baneze pe al meu.

__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 24-08-12, 22:42   #2102
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Urat frate urat
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 24-08-12, 23:52   #2103
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Wow...deci ma durut inima cand am vazut cum ia retezat piciorul...acum jumatate de an sormea a fost lovita de o masina pe trecere si ia rupt ambele oase din piciorul drept....pana nu ti se intampla nici nu tresari la astfel de clipuri...cu mana pe suflet va spun ca ma durut inima cand am vazut aceste imagini...Nu stiu ce sanse are sa ii poata fi refacut piciorul...in cel mai probabil caz o sa poarte o nenorocita de proteza toata viata ei. Alt trup distrus de neatentie.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 00:37   #2104
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Sincer nu as mai permite masinilor din europa sa mai circule fara o ramforsare sanatoasa la panoul ce separa compartimentul motor de cabina...daca tineti la viata voastra dati bordul jos si 4 bari sudate calumea vor face diferenta dintre viata si moarte in cele mai multe cazuri
JDV is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 08:38   #2105
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: ACCIDENTE

Foarte trist accidentul, pacat de fata ca e tanara... a aparut pe undeva pe la TV?TazMan tot postezi accidente surprinse de altii dar pacat ca ai avut si tu ocazia sa surprinzi unul.Videoclipu asta(si nu numai) ar trebui difuzat la TV in reclame, putin cenzurat, normal, dar trebuie difuzat, sa vada toti "nu mi se intampla mie" ce se poate intampla.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 09:29   #2106
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: ACCIDENTE

Scuze, incurcasem topicurile. Am ramas obisnuit sa ma duc pe ala de accidente din toata lumea.

Stii ce e ciudat? M-am tot uitat la clip mai atent, inainte de accidentul in sine.
Fata pare sa intoarca capul putin cand traverseaza strada (cand apare prima data pe camera, marcata cu sageata rosie de catre TAZ) si apoi , cand trece prin fata masinii, avea capul oarecum indreptat spre stanga ei, deci putea observa usor tramvaiul, care mai face si zgomot pe deasupra. Probabil era distrasa de alte probleme si s-a dus vijelie peste linia de tramvai.

Nu vreau sa ma gandesc ce scenariu horror a fost acolo, la fata locului. Teribil de trist.


JDV
- ce legatura are ce ai spus tu cu ceea ce se vorbeste aici ?
__________________
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 11:11   #2107
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: ACCIDENTE

Pacat de ea, dar asa se intampla cand nu belesti bine ochii. Mai ales ca nici macar pe trecere nu era...
Filmuletul tocmai a fost dat la stiri pe RTV si l-am gasit si prin ziare locale...
__________________
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 13:23   #2108
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: ACCIDENTE

nu sunt o fire foarte impresionabila la genu` asta de filmulete, urmarind frecvent celalalt thread in care TazMan posteaza accidente din Rusia, dar asta m`a mahnit profund, poate pentru ca e si filmat de el insusi ..ce inseamna o secunda de neatentie si ce turnura poate lua viata in aceeasi secunda..pacat de tineretea ei
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 14:03   #2109
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Din cauza politicii de pe youtube, filmul a fost blocat, desi am anticipat asta.

O sa il repostez de fiecare data cand il urc.

Daca nu se doreste aici postarea acestui video o sa incetez sa ii mai fac repost.

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 15:24   #2110
ReleaseD
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 187
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE

Urata treaba....pacat... Daca stam sa vedem totusi.... si "partea buna" (daca o pot numi asa) e ca... TazMan TOCMAI I-A SALVAT VIATA. Ca poate daca nu claxona el sau striga la ea...nu se intorcea... oricum...urata intamplare...
ReleaseD is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 17:42   #2111
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

am citit pe protv ca fata ar fi murit intre timp la spital.Trist,Dumnezeu sa o ierte.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 12:04   #2112
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: ACCIDENTE

Nu a murit, i-a fost amputata laba piciorului. link
Brian is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 14:48   #2113
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: ACCIDENTE

Un moment de neatentie pt unii inseamna viata, in cazul de fata putea sa pateasca ceva si mai rau decat ceea ce a patit.

Singura problema este ca inca nu intelegem ca daca singuri nu ne purtam de grija, nimeni altcineva nu o va face.
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 15:33   #2114
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: ACCIDENTE

Accident in Pasajul Victoriei
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 19:45   #2115
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

90% din vina o are cel cu golful...cred ca nu si a dat seama ca urmeaza o incadrare obligatorie si a vrut sa opreasca inainte de conurile alea...mai avea putin si oprea complet.
Zic 10% parte de vina a celui din spate deoarece imi pare ca venea putin cam repede....da tind sa cred ca nu a avut nici o vina deloc.
Totusi...nu vad eu bine sau golful nu a patit absolut nimic...nu se vede in clip dar pare ca nici bara nu o are indoita...in schimb cealalta masina..praf
JDV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -