Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-11, 01:02   #1876
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Uite la asta nu m-am gandit.
scuzatima ca am uitat ca mai am 20 de zile pana fac 5 ani da intradevar va dati seama ce am omis ? si pana sa faceti voi calculele va spun doar atat nu cred ca kilometrajul masinilor mele a fost defect in 5 ani am schimbat 5 masini tocmai datorita faptului ca aveau prea multi km si nu am spus 500 de mii de km fix am spus aproximativ in fine se pare ca nu ati inteles absolut nimic si eram sigur ca voi da nastere la astfel de discutii dar asa este romanul..
djeeros is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 12:38   #1877
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: ACCIDENTE

nu te mai zbate tipic 4tuning... nu inteleg mesajul doar mistoul....
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 14:09   #1878
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Djeeros: mie mi se pare ca cineva acolo sus te iubeste...3 accidente in 5 ani e destul de mult.

Si ca sa-ti dau un raspuns la intrebarea:"de ce daca sunt unul dintre asa zisii zmeii ai soselelor inca postez ? de ce daca sunt unul dintre vitezomani nu ma aflu intre 4 scanduri ?"
E doar o chestiune de timp. Mai bine te-ai gandi serios si ai actiona ca atare ca sa nu ajungi pe la stirile orei 5.
__________________
F..k NATO! f..k USA! f..k Bill Clinton! Asta-i gara mea!
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 23:41   #1879
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by razzwan View Post
nu te mai zbate tipic 4tuning... nu inteleg mesajul doar mistoul....
Mesajul e ok cand nu incerci sa-l cosmetizezi pozitiv, pierzi din credibilitate.
Ceea ce spune el e relativ ok, dar e privit din prisma proprie, si tu, si eu, si el, toti credem ca am condus exact cum trebuie, ca am impins limitele pana unde e cazul, ca am stiut cand sa ne oprim...
Nu sunt adeptul drobului de sare, nu suport puritanii care cer sa mergi ca un idiot cu 50 in localitate si 90 in afara, mai ales cand ai de facut cate 5-6-7 sute de km pe tara, dar trebuie sa fim constienti ca provocam soarta, si cu cat apasam pedala, cu atat crestem proportional probabilitatile negative, mai ales pe infrastructura mizerabila romaneasca.
E un risc pe care ni-l asumam, si doar de noi, de experienta noastra si de situatiile extreme intalnite si depasite de mai multe ori (chiar si in timpul celor 500.000 de km in 5 ani fara 20 de zile, desigur) depinde soarta celor cu care ne intersectam in trafic.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 22:28   #1880
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: ACCIDENTE

A fost un accident urāt de tot azi pe la 21:00 la Cotroceni-Leu, pe sensul de urcare dinspre Dāmboviţa spre Militari. Un taxi Logan a lovit stālpul semaforului cu latura dreaptă, scoţāndu-l din fundaţia lui. Taxiul era īndoit de parcă s-ar fi īnfăşurat pe jumătate pe stālp.

L-am văzut pe la 21:30 cānd am venit dinspre pasajul Basarab. N-am văzut nimic la ştiri despre asta.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 21-07-11, 20:54   #1881
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Lunganu' View Post
da dar doar unul soldat cu un mort...un tip care in urma cu o ora isi scosese motorul din service...
am vazut si eu intr-un pasaj un motor acut praf. dar busit rau motorul... mai rar vezi asa. sensul de mers unde se intamplase accidentul era inchisa, motorul era facut covor pe sosea, mai in spate se vedea ceva acoperit, politie si din spate venea o masina de spalat strada
stie cineva ceva de acest accident?
nu stiu ce pasaj era pt ca nu cun prea bn bucurestiu...
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 00:58   #1882
Bogdan.vl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 673
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
am vazut si eu intr-un pasaj un motor acut praf. dar busit rau motorul... mai rar vezi asa. sensul de mers unde se intamplase accidentul era inchisa, motorul era facut covor pe sosea, mai in spate se vedea ceva acoperit, politie si din spate venea o masina de spalat strada
stie cineva ceva de acest accident?
nu stiu ce pasaj era pt ca nu cun prea bn bucurestiu...
E vorba despre -> Accident Moto Pasaj Marasesti 20-07-2011 , nu?

Citez un user pro-bike:
"AZI SA STINS DIN VIATA UN MOTOCICLIST ,SE NUMEA CRISTI VARSTA 34ANI MOTO R1 CARTIER TITAN MOMENTAN NU STIU EXACT CE SA INTAMPLAT ACOLO DAR NU MAI CONTEAZA FAMILIA ESTE DISTRUSA A RAMAS O SOTIE SI 2 COPII FARA TATA DACA STITI CEVA SAU AVETI IMAGINI VA ROG SA LE POSTATI ,,,CONDOLEANTE FAMILIE NU TE VOM UITA CRISTI ,, DACA MAI AFLU CEVA REVIN CU DETALI SI AMANUNTE ,,,ATENTIE MOTOCICLISTI SI MAI MARE ATENTIE LA AUTOMOBILISTI CARE NU SE ASIGURA DELOC DEGEABA VINE MASINA ECHIPATA CU OGLINZI CA SUNT DOAR DECOR.......................astazi 21-07-11 pt cei care vor sa aprinda o lumanare trupul neinsufletit va fi depus la o capela de pe strada POPA LAZAR in apropiere de cimitirul sfanta vineri ca punct de reper se poate intra si pe strada lizeanu sau pe la obor pe linia tranvaiului 21........................maine 22-07-11 va avea loc inmormantare la cimitirul belu ora 13,00 daca se modifica ceva am sa revin cu detali,,,,,,,,,,,cei de la IML au scris in fisa medicala cauza decesului FRACTURA CERVICALA SI STOP CARDIAC "

Mai multe detalii pe pro-bike

Nu stiu ce sa cred, posibil ca presa sa scrie iar de la ea

Last edited by Bogdan.vl; 22-07-11 at 01:03.
Bogdan.vl is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 13:14   #1883
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ACCIDENTE

Ce sa scrie de la ea ? "pilot"-ul a fost vinovat 100% . Sunt o gramada de "reisari" pe doua roti care alearga cu 200+ in oras costumati in slapi + maieu..
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 13:36   #1884
turmentatu

Stage 4
 
turmentatu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
Default Re: ACCIDENTE

totusi, sa mergi cu peste 100 km/h in oras e nebunie mare, eu unul nu mai depasesc 60 km/h, mi-a sarit un copil in fata. o fetita de 11 ani. nu am lovit-o. dar m-a lovit cineva in spate. din fericire au iesit doar table indoite.

acum, dca motociclistul a observat coloana de masini tarziu, daca circula regulamentar putea sa opreasca in siguranta...daca.............
__________________
Invart volan de Dacia pe BMW
turmentatu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 16:20   #1885
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: ACCIDENTE

Totuşi.. Dumnezeu să-l ierte!

Haideţi să īnvăţăm din greşelile altora , nu dintr-ale noastre!
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 17:04   #1886
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: ACCIDENTE

Azi dimineata la Ant 1. (observator) au aratat un accident cu un moto, care a tras cu 150 km/h prin oras si a fost prins de o masina.
Conform relatarilor, masina a fost de vina pt. ca nu i-a acordat prioritate.

Acuma hai sa fim seriosi, care dintr-e noi ce sta la volan si circula īn oras ia īn calcul ca un tembel din asta se apropie cu 150 km/h īn oras īn loc de 50 km/h ?

Stai la intersectie, dai prioritate, vezi ca e liber si cīnd dai sa pleci apare un bou din asta ce se crede superman pe doua roti din nimic cu 150 km/h.
Cum dracu vrei sa mai reactionezi?
Nici un sofer nu e pregatit pt. astfel de surprize si nimeni nu ia īn calcul astfel de viteze excesive īn circulatia de oras de zi cu zi, indiferent daca e pe un drum cu prioritate sau fara.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 17:24   #1887
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: ACCIDENTE

A mai fost discutia pe seama blocarii vitezometrului si nu este suta la suta sigura viteza dinaintea impactului doar pe baza blocarii acului indicator!!
Motociclistul nu avea carnet nici casca in cap macar sa nu mai zic de costum cizme protectii..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 17:56   #1888
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
A mai fost discutia pe seama blocarii vitezometrului si nu este suta la suta sigura viteza dinaintea impactului doar pe baza blocarii acului indicator!!
Bun dar se pot face masuratori daca e la o adica. Ce ma indispune īnsa la povestea asta este simplul fapt ca da vina pe sofer. Unde dracu mai poate asta sa reactioneze īn astfel de situatie?
te asiguri, intri īncet īn intersectie si... VRUMMMM apare boul descult calare pe capra de tabla cu excess de viteza si da īn tine.
Quote:
Motociclistul nu avea carnet nici casca in cap macar sa nu mai zic de costum cizme protectii..
Ei vezi, de imbecilii astia cu creierul amputat ce fac chiestii din astea, chiar ca nu-mi pare rau.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 19:20   #1889
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

A mai fost un accident moto in neamt,tot un R1 ,pilotul decedat,pasagera din ce am inteles stare grava si un pieton in varsta de 80+ ani si el decedat.....
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 23-07-11, 16:57   #1890
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: ACCIDENTE

http://www.gindul.md/?p=11082
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -