Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-13, 14:42   #1
screenzor

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 3
Exclamation Inca nu au aprobat service

Buna ziua !
Am facut accident acum 2 luni ... Si nici pana acuma nu am primit acceptul de plata de la firma de CASCO ! Intrebarea mea este : Ce ar putea face service-ul daca iau masina de acolo pana nu au dat cei de la CASCO aprobarea ?
screenzor is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 15:27   #2
screenzor

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 3
Default Re: Inca nu au aprobat service

up up up
screenzor is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 20:12   #3
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: Inca nu au aprobat service

In principiu servic-ul nu se apuca de masina pana nu primeste acceptul de plata din partea asiguratorului tau. Tu poti sa iti iei masina sa ti-o bagi in curte daca vrei....Service-ul la care vrei sa iti faci masina te poate suna in momentul in care s-a dat acceptul de plata si te cheama sa vii cu masina sa ti-o repari.
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 08:15   #4
screenzor

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 3
Default Re: Inca nu au aprobat service

TOATA TREABA ESTE CA AM FACUT ACCIDENT PAGUBA A FOST DE VRE-O 560 MILIOANE SI E COMPLETA MASINA REPARATA TOT SI ACUM CEI DE LA SERVICE MI-AU SPUS CA NU IMI DAU MASINA PANA NU PRIMESC ACCEPTUL DE PLATA DIN PARTEA CASCO-ULUI SI CAND PRIMESC ACCEPTUL MA SUNA ! DECI MASINA E REPARATA TOATA !!!ASTA AS VREA SA SUBLINIEZ
screenzor is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 19:47   #5
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: Inca nu au aprobat service

Trebuia sa subliniezi din primul tau post ca masina a fost reparata Nu sa scrii acum cu litere mari

Este ilegal ce fac astia, mergi la CSA, faci plangere si iti ridici masina. Masina ti-a fost reparata de 560 de mil si tu habar nu ai de legi...
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 27-04-13, 22:40   #6
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Inca nu au aprobat service

iti zic eu ca sunt in domeniu, poti sa iti iei masina, dar cu o singura conditie. Te angajezi in termen de cat vrea serviceul, de obicei e 90zile ca daca nu plateste firma de asigurari platesti tu. Cel mai bine iei nr de dosar de la service si apoi suni tu frumusel la firma de asigurari -> call center si ceri informatii legate de acel dosar. Banuiesc ca service-ul nu are contract cu ei, d-aia dureaza atat. Ce firma de asigurari este?
__________________
Reme is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 12:41   #7
Edyson

Stage 3
 
Edyson's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 92
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Default Re: Inca nu au aprobat service

eu iti zic din proprie experienta ca nu poti sa iei masina...da te duci o vezi,oconduci prin curtea service-ului(daca spatiu permite),dar cu masina de acolo nu pleci pana nu e facuta plata,sau dat macar acordu de reparatie...iti zic ca am patit si eu acu ceva vreme...doua saptamani ma uitam la masina pe geam,si plecam cum am venit ...cu troleul....
__________________

Pasionat de fiare vechi ,mult mai fiabile decat plasticele noi
Edyson is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 08:09   #8
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Inca nu au aprobat service

vehiculul se poate ridica din service prin intermediul politiei,acesta este un bun sechestrat fara voia proprietarului
sigur nu este stipilat pe contractul de service incheat intre proprietar si service la intrarea masinii in reparatie ca proprietarul se angajeaza sa efectueze plata,ci doar ca este de acord cu reparatia in cel mai rau caz

daca masina este pe casco asa cum spui tu si la suma aia,plus ca poate ai dus masina la un service nepartener acceptul vine in cel putin 2 saptamani
dar sigur undeva cei de la service mint,esti sigur ca devizul este trimis?
Un deviz de valoarea aia ajunge la daune complexe si este aprobat de multe persoane

Last edited by muntiu; 01-05-13 at 08:14.
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 01:35   #9
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Inca nu au aprobat service

Mergi si ia masina cu japca. Service-ul poate in cel mai bun caz sa iti ofere o felatie gratis !
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -