Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-11, 22:06   #46
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

O sa fiu si eu sincer:
De fiecare data cand vad clipul asta si multe clipuri asemanatoare imi dau lacrimile, dar de prost ce is nu m-am linistit, probabil zicand in subconstientul meu ca sunt doar reclame regizate ori ca mie nu mi se poate intampla, cum nu se poate mai GRESIT!!!.
Dupa cum am zis, nu m-am invatat minte, pana nu am facut-o eu lata: am baut intr-o seara cam mult si am luat masina la o plimbare, fiind cu inca unul tot baut si el, a avansat plimbarea la drifturi si burnouturi, si s-a terminat cu 10 metri de gard de beton retezati. Noroc ca era noaptea tarziu si nu au fost victime, dar de atunci, nu mai urc la volan baut. Sincer, nu beau decat daca stiu ca nu am de condus. In primul rand ca tin la masina mea(daca e luata pe banii munciti personal intelege fiecare ce zic) si in al doilea rand ca ma roade gandul ca doamne fereste puteam sa omor pe cineva.
Acum si filmuletul, l-am vazut acum vreo 5 ani, si mi-a luat o ora si ceva sa-l gasesc:



Dupa cum se vede in filmulet: alcoolul, viteza, neatentia, nepurtarea centurii de siguranta: toate ucid! Sa ai permis e un privilegiu care aduce cu sine responsabilitati. Mie unul imi face placere sa conduc, si nu as face nimic sa pun in pericol permisul in primul rand.
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 14:48   #47
ma_shina

Stage 1
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 21
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

eu nu sunt deloc de acord cu alcoolul la volan, nici macar cu un pahar de bere. pentru ca nu se stie niciodata ce se poate intampla. esti treaz, constient, dar iti sare unul ranga in fata masinii si dai peste el, iar cand vine politia ai pus-o. Pe langa asta, mie imi place mult prea mult sa conduc, asa ca nu are sens sa-mi risc permisul pentru o gura de alcool....
ma_shina is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 17:58   #48
dice18

Stage 5
 
dice18's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 398
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

n-am vazut niciodata filmuletul pana acum , dar vreau sa zic k mi s-a zbarlit parul pe minde de 20 de ori ... eu unul cred ca ar trebuii sa se ia masuri impotriva consului de alcool la volan , ai bau si te-ai urcat la volan , aloimis carnet pe viata ! nu conteaza ca ai baut o bere sau esti muci ... eu am un prieten care practica sportul asta extrem alcool + condus si l-a prins garda odata si i-a luat permisul 3 luni , s-a rezolvat ceva ? BINENTELES ! CA NU ! dak i-ar fi luat permisul pe viata sau macar 3 ani suspendare poate nu ar mai fi facut chestia asta inca odata ...
__________________

Laguna 2 -1.9dci 120hp
dice18 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 20:53   #49
dani.alex92

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 126
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

M-am uitat la aproape toate clipurile,am citit toate mesajele si sincer nu sunt de acord cu alcoolul la volan,deoarece intodeanul primul pahar duce la mai multe,si sincer nu poti spune ca in momentul cand esti baut ai aceleasi reactii ca atunci cand este limpede.
In cazul meu,nu am baut niciodata la volan,chiar daca am permis de putin timp,mai exact din decembrie 2010...
__________________
Masina mea VW Golf: https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...4-1-4-16v.html
Dezmembrez Audi a6 1.9 TDI 2002
https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5292978
dani.alex92 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 14:32   #50
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

foarte buna initiativa , cat si reclamele !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-11-11, 07:41   #51
Fifi_Fifi

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 192
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

https://www.youtube.com/watch?v=9Q8Ss...eature=related
Fifi_Fifi is offline   Reply With Quote
Old 27-04-12, 18:28   #52
Marius

Stage 5
 
Marius's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 378
Member of:
[VW]
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

Marius is offline   Reply With Quote
Old 27-04-12, 19:46   #53
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

Quote:
Originally Posted by Marius View Post
Nice one bro' chiar e tare reclama asta dar parerea mea ramane ca campaniile astea ar trebui desfasurate la cursurile de legislatie ca sa ucizi buruiana inca din radacina
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 08:26   #54
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

Sper sa nu-mi fie luat in nume de rau, dar ultimul filmulet mi se pare cel mai lipsit de mesaj dintre toate cele postate deja in acest topic.
Drept dovada, avem si reactia oamenilor de pe strada, multi radeau, o luam ca pe o gluma.
Astfel de acte vedem si la camera ascunsa.

Din punctul meu de vedere, o campanie buna trebuie sa-ti arate riscurile la care te expui, nu un grup de doamne, care si pe ele le bufnea rasul.. In plus calitatea filmarii e undeva foarte joasa...
__________________


cosmin300 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-15, 14:21   #55
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Campanie 4Tuning - Sa NU bei si sa conduci!

o campanie buna
crystygye is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -