Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-12, 19:29   #916
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Mie sincer nu imi crapa, nu am idee cum iti crapa tie....in fine...o sa pun in posturi de cate 10 daca mai depasesc iar 10

On:

.............1



..................2



...........3



A mai fost pus asta de mine doar ca este din alt unghi ...........4



..............5



...............6

__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 08:51   #917
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
TazMan te rog nu mai pune mai mult de vreo 10 videouri intr-un singur post... pentru ca incepe sa crape. Postul acela de vreo 30 de video-uri a trebuit de 2 ori sa imi restartez firefox-ul ca sa il pot vedea. Asa daca pui in mai multe posturi nu se mai ajunge sa fie sute de videouri pe o pagina.
Rezolvare?
Pasul 1: Imbraca-te
Pasul 2: Iesi din casa
Pasul 3: Intri in primul magazin de calculatoare
Pasul 4: Spui ca vrei un calculator, nu o rabla.
Pasul 5: Poate profiti de programul rabla pentru PC-uri.

TazMan - sper ca nu iei in considerare o astfel de aberatie. Continua-ti postarile ca si pana acum. Multumim pentru filmulete !!!
PUNE SI 100 DE VIDEO-uri INTR-UN POST, sa vedem ce-o sa faca

P.S: Ultimul clip e bestial, s-a oprit la marele fix, si apoi usurarea baiatului din masina care a derapat. Ii da LIKE pentru ca nu l-a lovit
__________________

Last edited by Bogz02; 04-02-12 at 08:55.
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 10:33   #918
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

@Bogz02
Istetule, nu toti isi permit sa dea nu stiu cat pe un calculator. Nu toti ne dam banii pe PCuri si mancam paine cu unt
Consider ca omul a facut un post de bun-simt, in care l-a rugat frumos sa puna maxim 10 video intr-un post pentru ca se blocheaza. Sincer, eu am i5 si tot mi se blocheaza paginile cum este cea anterioara. Viteazule care ai Pc de 5000 euro.
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 19:43   #919
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Stau si ma uit la voi, si nu-mi ajung degetele sa va numar aberatiile. Tu judeti putin ce spui?
Citez: "istetule" care esti, daca ai avea o minima cunostiinta, ti-ai da singur seama ca nu conteaza ca sunt 10, ca sunt 20, sau ca sunt 3232438682172 de video-uri intr-un post. Conteaza numarul lor de pe pagina la care te uiti, nu cate se afla intr-un post. In momentul cand deschizi pagina, browserul incearca sa deschida si sa incarce toate video-urile existente acolo, indiferent ca sunt 20 posturi cu 10 videorui, sau unul cu 200. Dăăăăăăăăăăă !!!!!
In momentul asta, cea mai solicitata e placa video, pentru ca ea se ocupa de randarea video a clipurilor, si mai putin procesorul. Dăăăăăăăăăăă x2 !!!!!

Nu aveti nici o treaba cu domeniul asta ! Back to "sapă" !
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 14:13   #920
ViorelP

Stage 4
 
ViorelP's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 195
Member of:
[Nissan]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Multumim de video-uri.Foarte tare ultimul.S-a oprit la fix.
Horror clipul 9 (probabil si din cauza melodiei de pe fundal).
ViorelP is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 14:39   #921
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Lasati cearta la o parte

ON :

..............1



................2



..............3



.............4



.............5



...............6



...............7



.............8



....................9



................10

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 14:42   #922
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

................1



..............2



..................3

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 20:02   #923
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Rezolvare?
Pasul 1: Imbraca-te
Pasul 2: Iesi din casa
Pasul 3: Intri in primul magazin de calculatoare
Pasul 4: Spui ca vrei un calculator, nu o rabla.
Pasul 5: Poate profiti de programul rabla pentru PC-uri.

TazMan - sper ca nu iei in considerare o astfel de aberatie. Continua-ti postarile ca si pana acum. Multumim pentru filmulete !!!
PUNE SI 100 DE VIDEO-uri INTR-UN POST, sa vedem ce-o sa faca

P.S: Ultimul clip e bestial, s-a oprit la marele fix, si apoi usurarea baiatului din masina care a derapat. Ii da LIKE pentru ca nu l-a lovit
Sub nicio forma nu-i treaba ta sa judeci cine ce calculator trebuie sa aiba. Fiecare are calculatorul pe care si-l permite sau de care are nevoie. Thread-ul asta nu e un site separat sau un joc, face parte dintr-un forum gandit sa poata fi accesat de pe orice device.

TazMan a mai fost atentionat (si de catre aleks parca) sa nu mai puna 50 clipuri cu embed pe pagina. Pentru ca nu toata lumea are in casa un quad core ca sa vada pagina perfect.
Am incercat pagina 61 de pe un laptop de 2ghz si nu se putea vedea, browserul dadea crash incontinuu. Si laptopul meu o duce destul de greu, iar PC-ul merge destul de greu pana o incarca pe toata; si ca tot ziceai ca asta depinde de placa video, am GeForce de 1gb ddr3, 128bit. Dar toata treaba asta nu tine numai de video.
Asa ca TazMan, te rog si eu inca odata, macar da embed doar clipurilor pe care le consideri "importante", iar restul pune-le ca link.

Last edited by 22VIN; 05-02-12 at 20:06.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 20:32   #924
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

M-am conformat cu 10 videouri per post, eu cred ca este suficient.

Nu va mai plangeti atat, reinstalati-va browser-ul + update la cele mai noi flash playere.....gen adobe etc.

Si legat despre atentionarea mea, cred ca nu ai citit bine despre ce s-a vorbit acolo.

On!

...............1



................2



...............3

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 21:35   #925
ReleaseD
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 187
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Haideti sa nu-l mai certam pe TazMan pentru ca face o treaba asa de buna si pune multe video...

MultumescTazMan ptr clipuri. Faci o treaba mai mult decat excelenta. Tine-o tot asa.
ReleaseD is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 10:08   #926
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by ReleaseD View Post
Haideti sa nu-l mai certam pe TazMan pentru ca face o treaba asa de buna si pune multe video...

MultumescTazMan ptr clipuri. Faci o treaba mai mult decat excelenta. Tine-o tot asa.
Exact ! Taz, nu te mai lua dupa toti nebunii, sa faci dupa cum li se scoala lor. Continua ca si pana acum !!! MULTA BAFTA !!!!
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 10:59   #927
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Adevarul e ca la 30 de videoclipuri la un post, o ia razna si cel mai bun pc si browser. Nu inteleg de ce trebui sa cataloghezi oamenii dupa ce calculator au, nu cred ca asta ii caracterizeaza in vreun fel.
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 11:19   #928
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Aualeu cineva nu si-a primit bombonica de noapte buna.

Este intr-adevar o mare aberatie faptul ca nu toata lumea a acumulat o atat de mare experienta in vizualizarea videoclipurilor(fie ele si cu patratele rosii, noi nu judecam, nu iti fa griji) de-a dreptul ofensator, insa ceea ce l-am rugat eu consider ca era destul de fondat.


In fine. Totusi iti multumesc pentru sfaturile acelea cu pasii. Sa sti ca le-am urmat cu strictete.. ma rog primele 2, pe la al 3-le am hotarat totusi sa fac ceva mai important si care sa imi aduca si satisfactie (da, ceea ce urmareai tu prin "patratele" se poate chiar intampla... ). Dar hei, spor la upgrade-uri, am auzit ca apare un wow nou tare.




Si multumesc TazMan pentru intelegere.



Truck Wobbles & Slams Oncoming Car in The Opposite Lane!

Last edited by RA_2fast4u; 06-02-12 at 11:29.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 14:45   #929
YUM

Stage 2
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 41
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Stau si ma uit la voi, si nu-mi ajung degetele sa va numar aberatiile. Tu judeti putin ce spui?
Citez: "istetule" care esti, daca ai avea o minima cunostiinta, ti-ai da singur seama ca nu conteaza ca sunt 10, ca sunt 20, sau ca sunt 3232438682172 de video-uri intr-un post. Conteaza numarul lor de pe pagina la care te uiti, nu cate se afla intr-un post. In momentul cand deschizi pagina, browserul incearca sa deschida si sa incarce toate video-urile existente acolo, indiferent ca sunt 20 posturi cu 10 videorui, sau unul cu 200. Dăăăăăăăăăăă !!!!!
In momentul asta, cea mai solicitata e placa video, pentru ca ea se ocupa de randarea video a clipurilor, si mai putin procesorul. Dăăăăăăăăăăă x2 !!!!!

Nu aveti nici o treaba cu domeniul asta ! Back to "sapă" !
Draga domnule pseudo IT-ist. Indraznesc a va scrie pentru a va corecta minuscula gresala cum ca placa video este cea mai solicitata componenta a computerului in cazul acelor video-uri.
Am incarcat acele clipuri de pe laptop, unde am placa video integrata si nu am avut nici o problema.
Am marea indrazneala de a va spune ca largimea benzii de internet este "bottleneck-ul" in aceasta situatie.
Va rog sa nu tratati aceasta indrazneala ca pe o tentativa de surpare a cunostintelor dvs infinite in acest domeniu.
YUM is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 16:03   #930
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Stii ce e dragut? Ca pana acum nu s-a plans nimeni, si acum ati sarit toti dintr-o data. Instinctul de turma, deh ... Sunt cateva pagini in urma, 54 parca, care e mai plina decat anterioara, si n-a mai scos nimeni nici crrrr. Acum vi se blocheaza la toti... PATETIC.

E la moda si la voi?

Bogz02 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -