Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-09, 16:19   #1
JeRRy

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 304
Default salut

salut...
am avut si eu fasta neplacere sa am o tamploare ushoara..
veneam de la munk , pe jos cam se aluneca, aveam cam 30 maxim, mergeam in spate la un autobuz, acesta a franat si eu am franat si m-am dus cam sanie distanta intre noi cred ca era cam 10m. Cred ca a fost un moment de panik cand am vazut ca nu ma pot opri si am franat la fund..
ca sa evit sa intru in fundul autobuzului si sa sifonez toata fata, am intrat in partea dreapta intr-un munte de zapada si de acolo am agatat o masina care era parkt foarte usor.
avariile la el fiind nesemnificative la mine geamul de la far spart si aripa putin infundata.
acum eu am lasat nr meu in geamul masini lovite si am plecat..
trebuie sa ma duc la politie sa declar accidentul ?
ce ma indrumati sa fac ?
sau sa astept sa ma sune proprietarul..


cu stima JeRRy
JeRRy is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 16:50   #2
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: salut

I-ai lasat un nr de telefon ceva in geam ? Daca da eu zic sa astepti sa te sune si rezolvati pe cale amiabila. Daca totusi nu v-a intelegi si ajungeti la politie e mai nasol.

LE: M-am grabit cand am citit abia acum am vazut ca ai lasat nr-u in geam. Parerea mea e sa astepti sa te sune...
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-09, 00:18   #3
@Ll13n

Stage 3
 
@Ll13n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 130
Default Re: salut

Se mai intampla, nimeni nu e perfect, cu totii gresim. Asteapta sa te sune si rezolvati voi cumva.
@Ll13n is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 18:58   #4
ascany
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: salut

daca ai noroc rezolvati pe cale amiabila daca sa nu te acuze ca ai parasit locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc
Bafta
ascany is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 20:16   #5
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: salut

gresesti. masina era parcata ... daca presupunem ca nu era proprietarul in preajma (ceea ce asa e din moment ce nu a mers la masina) si nici martori nu are ... are decat un numar de telefon.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 16:42   #6
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: salut

ai fost fairplay la faza asta...
altii sunt neamuri proaste si pleaca de la accident
din cate stiu eu... daca te suna... o sa trebuiasca sa te intalnesti cu el sa faceti proces verbal ca sa ii dai asigurarea rca sa isi repare masina... nu cred ca te costa nimic... dar bine inteles ca or sa iti ia carnetul cam o luna si iti da si posibil amenda vreo 3 mil mi se pare... puncte parca sa zic ca nu iti ia
__________________
Mitsubishi Colt 1.1
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 20:15   #7
gsi_master

Stage 2
 
gsi_master's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 51
Default Re: salut

nu il mai baga in panica ca nu se ia carnetu pentru asa ceva !! in cel mai rau caz daca nu va intelegeti pe amiabila si e necesar sa mergeti la politie a sa te alegi cu o amenda dar nu iti suspenda permisu !!
__________________
-----------------------------------
gsi_master is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 22:40   #8
@Ll13n

Stage 3
 
@Ll13n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 130
Default Re: salut

Pana la urma cum ati rezolvat?
@Ll13n is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 19:03   #9
JeRRy

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 304
Default Re: salut

dap... am rezolvat in seara respectiva dupa ce am postat pe forum am plecat la politie..
le-am explicat cum sta treaba dar nenea politistul mi-a zis ca dak i-am lasat nr de telefon in parbriz sa astept sa ma sune.
dar am insistat sa mi se dea o foaie sa completez cum ca am lovit o masina parcata si sa las o copie dupa asigurare si talon meu.
politistul sa uitat la mine si mi-a zis ca trebuie sa platesc o amenda de 240 RON . am gresit platesc
a 2 zi dimineatza ma sunat VICTIMA, i-am explicat ce sa intamplat ma inteles si sa dus la politie a luat copia dupa asigurare.
la 2 saptamani ma sunat fiind vecini de cartier si ma cinstit cu un suc ( eram cu masina ) . pt un gest ce mie mi sa parut destul de normal...
drum bun si fara incidente ....

cu respect JeRRy
JeRRy is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 10:35   #10
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: salut

Bravo tie ai procedat corect , mai exista si oameni cinstiti pe strada,foarte frumos.
deniel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -