Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-09, 15:49   #31
smg_radu

Stage 1
 
Join Date: May 2005
Posts: 20
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

toata lumea se mira de ce nu are casco dar nu cred ca e ceva asa de ciudat. un individ care are o masina ca aceasta sunt convins ca mai are acasa si alte minunati de masini si toate destul de scumpe, asta ar insemna ca el plateste odata la 2 ani inca o masina doar din rata casco cotatia fiind de 5% din pretul masini pe an. plus ca riscul sa le loveasca este mai mic, el merge doar cu una retstul stau in garaj asa ca nu tot mereu casco este justificat.
smg_radu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 16:01   #32
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

pacat de el !
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 16:04   #33
marian_tgv

Stage 5
 
marian_tgv's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 454
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

bine k nu au murit oameni, masina are piese de schimb dar omul nu are! cat despre sofer...cred k mai mult s-a speriat...lasa k ii ia tacsu' maine alta si mai frumoasa! niste idioti !
marian_tgv is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 17:15   #34
OviO

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 143
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

)...asta'i tare...pakt k a lovit si p altii pt k vad multi cocalari cu masini d peste 400 cp si eu cu un m3 amarat ii fac pt k nu o stiu controla in curbe)
OviO is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 17:31   #35
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Quote:
Originally Posted by OviO View Post
)...asta'i tare...pakt k a lovit si p altii pt k vad multi cocalari cu masini d peste 400 cp si eu cu un m3 amarat ii fac pt k nu o stiu controla in curbe)
Traiasca Espul,si neamu nostru de drifteri inascuti,zic bine nu ?

Pacat de cei care au fost loviti de schumi acela cu ferrari,din partea mea ala putea sa dea cu masina in copac..el sa crape si prietena lui sa nu pateasca nimic.Ca daca ii duci pe un ac de par sau un circuit calumea se lasa de soferie.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 17:44   #36
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Shit happens!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 18:16   #37
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
un cioban care a ajuns sa conduca ferrari...eu i-as anula permisu l-as pune sa repare cele 2 masini si la viitoare masina la care va plati asigurare sa o plateasca triplu si un mic dosar penal
Esti la fel de destept ca Becali si hotii lui la un loc si el ar putea spune acelasi lucru despre tine cand iti vei busi BMWul

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 18:22   #38
alexei89

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 138
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

poate ca daca am fi avut si noi un circuit pe care sa ne ducem odata pe luna sa ne dam cu masinile am afla cum e sa pierzi controlul masinii sau in ce conditii se pierde controlul, dar asa, asta habar nu avea, a vazut asfalt si a crezut ca trebuie sa rupa pedalale ca la el la stana e noroi nu merge FERARRI-UL!

oricum el e un incompetent si sa nu planga dupa masina ca macar a scapat cu viata, iar pitipoanca a vrut ferarri si a primit ferarri, acum sa inteleaga ca masina reflecta banii nu inteligenta!
__________________
Hit the clutch, change the gear, pumpt the gas!
alexei89 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 18:52   #39
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

hai fratilor, condamnati-l, bagati-l la puscarie! ca voi ati merge cu 40 daca v-ar lua taticul ferrari...am observat ca vorbesc numai piloti p-aici... cei care stiu cum se conduce o masina sport...eu zic sa va abtineti de la comentarii, se poate intampla oricarui zmeu care conduce cu viteza masina lui taticu` de 90 de cai putere
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 19:03   #40
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Esti la fel de destept ca Becali si hotii lui la un loc si el ar putea spune acelasi lucru despre tine cand iti vei busi BMWul

~Nautilus
chiar nu inteleg aluzia cred ca mai bine nu ai pomeni numele Becali ca din cauza unor ca tine a ajuns vedeta...venerati-l fratiilor sa ii faceti si statuie si poate era bine ca cei 2 soferi sa ii stranga si mana si sa faca o poza cu el ca de acuma e vedeta..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 19:48   #41
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Quote:
Originally Posted by B-72-RZD View Post
Intreb in necunostinta de cauza:

De ce aproape numai Ferrari ia foc dupa accident?
De bune ce sīnt. De aia!
Si aici gonesc nenunii cu ele si cīnd trozneste ia foc ca o torta.
Problema tipic Ferrari si nu stiu cīnd, īn ce secol se vor pune tehnicienii de la Ferrari sa elimine problema asta.

Īn ceea ce priveste modelul din accident, asta-i opera de arta cīnd sīnt eu popa. Astai gioasa de serie pt. grandomani si nicidecum opera de arta.
Exista alte modele de Ferrari care īntr-adevar sīnt opere de arta dar nu junghiul asta.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 19:59   #42
ovytt
Audi Driver

Stage 3
 
ovytt's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Nu inteleg dc il criticati toti. a fost un moment de inconstienta pentru el. dak ar fi facut praf un logan l-ati mai fi criticat atat? nu conteaza ce mashina a facut praf cat a costat greseala e aceeashi neadaptarea vitezei lucru kre il vad zilnic la stiri cu consecinte si mai grave.
ovytt is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 20:04   #43
2fast4you
Hyundai Driver

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 392
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Exista alte modele de Ferrari care īntr-adevar sīnt opere de arta dar nu junghiul asta.[/quote]


Te rog frumos lumineaza-ma si pe mine si spune-mi ce masina conduci tu daca consideri ca un Ferrari F430 este un junghi.
__________________
Hyundai Accent 1.5 CRDI 110 CP
2fast4you is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 20:12   #44
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Quote:
Originally Posted by 2fast4you View Post
Exista alte modele de Ferrari care īntr-adevar sīnt opere de arta dar nu junghiul asta.

Te rog frumos lumineaza-ma si pe mine si spune-mi ce masina conduci tu daca consideri ca un Ferrari F430 este un junghi.[/QUOTE]

El detine suprematia in domeniul auto. cea mai sigura si performanta masina cu o stabilitate ce ar face sa paleasca si un monopost de F1.Te las pe tine sa ghicesti.Eu ti-am dat unele indicii.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 20:14   #45
b-power

Stage 4
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 298
Member of:
[Opel]
Default Re: Ferrari distrus īn Romānia după un accident şi un incendiu

Majoritatea care ati comentat aici, mergeti tare cu masinile chiar daca nu aveti ferrari..ce sa faca omu' cu ferrari sa mearga cu 40? Daca merge cu 40 pe urma spuneti ca merge omu' in basini ca are ferrari! Mereu e ceva de comentat!
b-power is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -