Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Carrefour Tuning Show & Sound 2007

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-07, 13:10   #181
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

va multumesc inca o data pentru cuvintele de bine si la urmatorul show sper sa iasa si mai bine decat acum, poate pana data viitoare ii pun si blokant k acum nu are, dar stie ea sa faca si fara )
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 14:23   #182
Mariusz_PH

Stage 3
 
Mariusz_PH's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 107
Thumbs up Re: Carrefour Tuning Show & Sound 2007 - reprogramat pentru 22-23 Septembrie 2007

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
tin sa multumesc tuturor pentru felicitari si pentru incurajari, ma bucur k am reusit sa va fiu pe plac multora si ca am facut atmosfera.In ceea ce priveste masina , in afara de focul de la toba care nus ce a fost cu el ( probabil cauciuc care s-a aprins) motorul nu a suferit nici o problema, baietii sarind sa dea cu extinctorul deoarece li s-a parut ca a luat foc, numai k nu luase foc, se sparsese un furtun care arunca apa fiarta direct pe galerie si producea si mai mult abur.Le multumesc pentru promptitudine si masina a primit apa si a mers f bine pana acas.Acum o ora am terminat de spalat masina si motorul si este UP AND RUNING PT MAI DEPARTE
Multumesc inca odata pentru felicitari, pentru ca numai pt nebunia noastra si pentru public facem ceea ce facem la burn events.Speram sa avansam si noi catre drift dar pana atunci e f bine si asa.
Ai fost The Best dar daca e sa analizam mai bine toate BMW-urile au facut un show minunat
Mariusz_PH is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 14:25   #183
Mariusz_PH

Stage 3
 
Mariusz_PH's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 107
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

ca tot ma gandeam la urmatorul eveniment la Buzau ce ne este pregatit ) ?
Mariusz_PH is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 14:28   #184
Mariusz_PH

Stage 3
 
Mariusz_PH's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 107
Post Re: Carrefour Tuning Show & Sound 2007 - reprogramat pentru 22-23 Septembrie 2007

Quote:
Originally Posted by djalexutz View Post
Primul event de genul la care am participat .. super .. chiar amazing
Bravo HAI

Filmulete:
https://youtube.com/profile_videos?user=djalexutz&p=r
si la mine primul dar sper nu cel mai bun si la mai mare
Mariusz_PH is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 18:51   #185
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

Bv Bv Bv...am prins doar duminica dar numai cuvinte de lauda am. Cat a fost, a fost super. Burn show...din nou felicitari Florica si participantii. La Mai Multe!!!
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 20:07   #186
deathlord

Stage 2
 
deathlord's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 58
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound 2007 - reprogramat pentru 22-23 Septembrie 2007

Quote:
Originally Posted by expres View Post
bai da in toate pozele astea nu e nici un clio symbol
uite ...k am gasit eu o poza d la eveniment q un Clio
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Img(1316).jpg
Views:	254
Size:	435.5 KB
ID:	353031  
deathlord is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 22:43   #187
Mociclistu'

Stage 2
 
Mociclistu''s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 38
Thumbs down Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

Nota 10 pt clubul NSL oameni adevarati....

Am fost si eu cu Fiatul 850 verde, da am stat doar sambata,pana pe la 14, ca m-a sictirit gagiu ala umflat de fitze cu Land roveru lui MWE care zicea ca e tunat (ii pusese si el niste jenti pe 20)ca in rest era stock

A venit la mine si m-a mutat ca vine prietenu lui cu un BMW care la fel era tunat rau (neste jenti de cativa Euroi) .... si am plecat acasa sa-i las pe fizomani aia care erau in pom despre tuning sa stea linistiti.
Oricum multumit ca am fost si eu p acolo, pacat ca n-am ajuns duminik la burn-uri...
Mociclistu' is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 23:11   #188
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

in concluzie a iesit un adevarat show dar vrem sa stim si noi care au fost castigatori la concursuri si care au fost premiile.....

Rog un organizator sa faca public si castigatori si premiile castigate.
__________________

A.C.S NO SPEED LIMIT ROMANIA
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 23:59   #189
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

Galeria foto completa 4tuning la adresa :

https://www.4tuning.ro/gal/index.php?cat=78

cat de repede se poate si galeria video

o sa fie un topic separat in care vor fi afisati castigatorii si premiile
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 00:39   #190
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default

A fost frumos,mi-a placut

Tot respectul pentru toti cei care au organizat si pentru cei care au participat si ne-au incantat privirile... chiar a meritat drumul pana acolo, nu mi-a parut rau ca a fost acolo.Si acum pecial pentru RRM,TU aifost sufletul evenimentului (si cel cu BMW-ul ala rosu care a facut un adevarat drift).Sa vedem ce o sa fie s la noi in Buzau pe 5, 6 si 7 octombrie.Va asteptam in numar cat mai mare!!!...
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 01:16   #191
doru_piticu rs

Stage 2
 
doru_piticu rs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 25
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

felicitari organizatorilor...am fost doar sambata oricum am remarcat ce era mai important: CTL-ul ; BMW 850 (made by RS TUNING); HAI-u...etc k restu au venit duminica...oricum la categoria BEST CAR nici nu avea cum sa nu castige BMW 850 e unicat in ROMANIA...deci inca o data R E S P E C T !!! echipei RS TUNING...si poate mai face-ti o intalnire si la BUCURESTI dar dupa SIAB
doru_piticu rs is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 03:27   #192
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

Trebuie sa felicit personal si sa le multumesc tuturor celor implicati. Au facut ca acest eveniment sa iasa din punctul nostru de vedere perfect.

Multumim celor peste 60 de masini modificate prezente, chiar daca unele dintre ele nu au reusit sa ajunga decat duminica. Mentionam ca, desi cativa baieti s-au suparat, am facut pentru prima data o selectie partiala a masinilor, nu au expus toti cei care au dorit, pentru a tine stacheta un pic mai ridicata.

Felicitari lui Florica si baietilor de la NSL-Ro care au organizat "ceas" sesiunea de show, care desi a fost scurta, nu a fost deloc lipsita de spectacol, dimpotriva. Si mai ales, a fost ferita de orice incident, asta e unitatea de masura a valorii in organizare, iar florica confirmat inca o data. Multumim.

Ca fapt divers, dupa cum a intuit cineva, cei de la Carrefour nu aveau deloc idee ce inseamna acest gen de show. Va spun sincer ca am vazut cateva figuri panicate din conducere, si infarctul batea la usa.
Dupa ce s-a ridicat primul fum, s-a intervenit sa oprim, si a fost o adevarata opera de arta lungirea momentului atat cat a durat.

Speram ca a durat destul ca si publicul din Ploiesti, lipsit pana acum de expozitii si show-ri sa inteleaga cu adevarat ce inseamna fenomenul, sa inteleaga diferenta dintre tuning si ostentatie, cat si diferenta dintre arta controlului unei masini si teribilismele de "parcare".

Daca tot suntem la public, trebuie sa semnalez cu respect si admiratie calitatea deosebita a vizitatorilor, a publicului ploiestean.
In perimetrul expozitional au repectat masinile, le-au admirat fara buluc si tambalau, nota 10.
In perimetrul de burn si drift, poate va aduceti aminte ca si-au pastrat locurile pana la sfarsit, un public cuminte, politicos, de mare calitate. Nota 9, au pierdut nota 10... Stiti de ce? Nu au intuit ca baietii care rupeu masinile ar fi avut nevoie de ceva mai multe aplauze. In rest, perfect, felicitari si va multumim.

Am lasat la urma baietii care au facut show. Pricepere si curaj. Bucuria noastra a tuturor a fost intrecuta doar de placerea cu care au "prestat".
Le multumim si regretam ca n-au putut intra mai multi.

Sa nu uitam vremea perfecta care a contribuit din plin, ne-am intors cu totii bronzati.

Masini frumoase, fete frumoase, masuratori de dBdrag, firme de tuning, fum, cauciucuri arse, peste 15.000 de vizitatori in 2 zile...
Toate astea la un loc, acum, dupa ce a trecut oboseala, ne fac sa ne felicitam si noi ca am ales ploiestiul pentru un eveniment. Si ne imboldesc sa mai adaugam cat de repede cateva orase pe harta.

Cadoul nostru pentru toata lumea, a fost participarea gratuita, expunere gratuita, acces vizitatori free, cazare gratuita pentru toti solicitantii dintre cei care au expus. In plus, premii in bani, de 600 euro.
Jurizarea s-a facut dupa sistemul de punctaj deja consacrat. Rezultatele si comentarii fac obiectul unui topic separat.

Multumit inca o data tuturor. Da, a fost tare de tot. Felicitari.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 03:48   #193
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

FELICITARI pentru ceea ce ati realizat ... clubul nostru va multumeste ca in cadrul acestei expozitii ne-am facut si noi debutul !!
Sincere felicitari si sa o tineti tot asa !!

Cu respect,
URBAN DIVISION
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 10:37   #194
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound 2007 - reprogramat pentru 22-23 Septembrie 2007

Quote:
Originally Posted by expres View Post
bai da in toate pozele astea nu e nici un clio symbol
............................
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC06872.JPG
Views:	151
Size:	862.7 KB
ID:	353750  
DVDValy is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 11:41   #195
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Carrefour Tuning Show & Sound - 22-23 Septembrie 2007

mda, clio asta si inca unu bicorp! personal consider ca astea nu erau masini de bagat in expo! nu vreau sa se creada ca ma atac aiurea ca de ce nu a intrat masina mea, dar au fost expuse cateva modele care nu aveau ce cauta acolo gen: clio asta symbol cu flapsuri de vitan, un clio bicorp, o super nova toate trei ( in afara de o octavia care avea pleoape ) aparand in pozele oficiale, si nu au aparut masini gen: logan cu kit pilot de DB, un vr6 de ploiesti si multe altele dar mi-e sila sa imi mai amintesc!

Oricum , tin sa il felicit pe Gratzian, si mai ales pe omul nostru de baza FOICAAAAAAAAAAAAAAA !!! la mai multe show-uri !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -