Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Fanatik MotorSport

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-09-08, 16:25   #61
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

npc kenzo!!
Blondu_206 is offline  
Old 09-09-08, 16:51   #62
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

"Sunteti liberi ca de acum incolo sa nu veniti. Pana acum ne-au improscat toti cu cacat, nu vad de ce n-ar face-o si acum. Obositi-va sa downloadati clasamentul final si cursele poate va lamuriti cum e cu legalele de la Buzau. Mi s-a luat si mie de Fanatik cum mi s-a luat si de Vagabond Crew."

Si as mai avea o problema de lamurit, daca nu indraznesc prea mult... desi vad ca nu consideri necesar nici macar sa imi raspunzi...
Daca sustii ca ti s-a luat de Fanatik... as vrea sa si argumentezi. In plus, odata ce asa stau lucrurile, puteai de la inceput sa spui ca prezenta nostra la Buzau nu este privita cu ochi buni...sau ca pur si simplu ne sunt interzise inscrierile! Nu am fi venit si, implicit, nu ar fi aparut discutii.
__________________
ACCESORII TUNING... www.dreamtuning.ro


korkodusha_acra is offline  
Old 09-09-08, 16:58   #63
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

La intrebarea cu taloane, nu am constata noi. S-au laudat ei. Castile au fost purtate la clasa A1. Apoi a fost aceiasi situatie ca in vara. Caldura si casca mai mult rau faceau.

La intrebarea cu BMW-urile, imi trebuie numele persoanei. Ma uit in fisa si raspund pe loc
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 17:02   #64
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Korkodusa, eu nu am interzis pe nimeni pana acum, indiferent de ce s-a intamplat si uneori rau am facut. Acum nu era vorba de voi ca ati facut ceva inainte. Daca-mi aduc bine aminte anul trecut la noi v-ati lansat. Cu Horia am vorbit atunci iar pana la un moment dat chiar a fost ok treaba . E vorba ca vociferarile s-au iscat de la voi, in situatia in care la inscriere era o imbulzeala totala. De ce? Daca-mi dai datele care le-am cerut mai sus o sa raspund. Pana la urma MHT-ul a castigat la clasa lui iar celalalt nu, deci undeva ceva nu se potriveste. Iar cand cineva, nu spun sa te ajute, dar te si incurca, nu stiu cum ar aprecia altii situatia, dar in regula ceva totusi nu prea este.
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 17:16   #65
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Am descurcat-o. Din fisa completata de concurent: 1300 kg/170cp (125kw) -> 7,64 raport. Nr. 4 de concurs. A pierdut in singura cursa cu nr. 1 (BMW 328i, 193 cp, 1395 kg), nr. 1 trecand de nr. 6 (BMW 330i, 224 cp, 1600kg) si pierzand la nr. 7 in finala (BMW 330xd, 231, 1710 kg).
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 17:17   #66
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Piatra in geam, luneta sparta, acelasi individ pleaca pe contrasens in timpul cursei de putea sa iasa macel, ca deh, era mai aproape Bucurestiul pe unde a luat-o el in loc sa iasa frumos pe la sosire ca avea liber. Nici macar nu roaga pe cineva de la sosire sa dea prin statie sa se lase liber 1 min. Avea posibilitati. El a ales calea cea mai sfidatoare. In alta parte plecati cu totii cu dintii sparti. Dar repet, nu asta mi-e obisnuinta. Si repet si pentru tine: masinile alea nu au venit pentru mine, ori daca asa gandesti, esti intr-adevar copilul pe care-l sugereaza varsta. Sunt liber sa nu primesc pe nimeni. Mie mi-a picat pe voi na. Am si eu dreptul asta dupa cate am tras pana acum. Mi-ati periclitat evenimentul, mi-ati adus politia pe cap de am stat 30 de oameni din cauza voastra pe la poligon pana pe la 21.30, mi-ati bagat tot felul de amenintari cu tot felul de blocari, ca puneti masinile de-a curmezisul, ca faceti ca dregeti. Astea le faceti unde vreti voi, pe timpul, banii, nervii vostri, dar scuza-ma, nu aici, pe munca mea. Daca individul ala a avut o problema in familie *vezi ca stiu tot ceea ce vreau sa stiu, vroia sa dea si la altii sau cum. Iar legat de fenomen, confunzi drag racing-ul si expozitiile cu marketing-ul si promovarea.
Lol.bun asa!Lasa-i frate in pace...
Kenzo sa mor yo adevarat ca te comporti ca un copil cateodata,faci numai nefacute sa mor..in fine nu`i treaba mea
Dragose..nemultumirea mea este aceeasi ca si la restul..ti-am mai zis,am mai discutat..masini de 163cp 180cp si 200cp bagate in grupa cu mine cu 105cp..nu mai conteaza acum pentru ca a trecut,nu sa facut nimic la timpu respectiv,acum e mult prea tarziu..cum am mai spus,poate si sper ca pe viitor sa fie mult mai diferit!
Totusi a iesit frumos din punctul meu de vedere,dar e loc si de mai bine!..In fine,mult succes de acum incolo,si ne vedem la urmatoarea legala!
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 09-09-08, 17:22   #67
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Kidu, incearca sa intelegi, si tu ca si altii. Concurentii si-au declarat puterea din talon + acei coeficienti binecunoscuti ai LR unde era cazul. La tine in clasa, conform regulamentului ai avut drept cea mai puternica masina o Skoda Octavia de 150 de cai - si a castigat clasa un audi de 140 de cai (din talon). Eu ce sa le fac omule? Cine a dorit a putut declara mai MULT, adica sa spuna domle eu in talon am 150 de cai dar vreau sa-mi treci 200 ca asa vreau eu. Nu s-a putut invers. Acelasi lucru si la greutate. Cine dorea putea declara o greutate mai MICA, dar nu mai mare decat cea din talon, pentru ca erau cazuri in care oamenii si-au pus alte motoare mai grele, insa nu i-a fortat nimeni s-o faca, si sa nu fie discutii am luat doar masa din talon. Uite aici un document edificator.

Last edited by DragosT; 09-09-08 at 17:26.
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 17:25   #68
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Iar vb u mah?abtinete.
Sa spart un geam...nimik mai mult!!!Si la noi sa zgariat un bmw scump.
Am zis eu ca le mai fac ceva?nu!!!
KENZO is offline  
Old 09-09-08, 17:30   #69
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Daca sustii ca "ti s-a luat" de Fanatik... trebuie sa ne dai si niste argumente... nu crezi ca este logic si normal? Noi nu am "vociferat" aiurea, ci pe motive bine intemeiate... Si nici nu am facut mare tam-tam pe sectiunea Buzau, ci aici, pe bucatica care ne este rezervata si unde fiecare membru este liber sa-si exprime parerea... cel putin asa vreau eu sa cred.
Iar faptul ca MHT-ul a castigat grupa... dupa atatea certuri, crede-ma, nu a mai adus nici o satisfactie... Mai ales ca un membru al unui alt club, care v-a ajutat (dupa cum ai spus) si a stat la linia de start, a vrut sa-l cheme inapoi sa se dea si cu CZR-ul... ca "sa nu ia Fanatikul cupa!"... Desi era clar ce se va intampla, plus ca CZR-ul deja trecuse la o grupa mai sus.
Parerea mea este ca a fost destul de evidenta aversiunea fata de Fanatik, pe care abia acum ti-o exprimi... Ideea e ca vrem si argumente (scuze ca repet ce am spus si mai devreme!)
korkodusha_acra is offline  
Old 09-09-08, 17:47   #70
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Raman uimit. Dupa finala, prin statie mi s-a comunicat ca Horia doreste sa vina sa se dea cu CZR-ul. NIMENI de la start nu ave statie in afara de mine si doar EU am vorbit cu RADU de la finish. El nu inventeaza, sper si imi place sa cred, mai ales ca habar nu avea de situatia cu CZR-ul creata la start, nu la finish.

Am spus ca mi s-a luat de voi pentru ca ati contestat (sper ca am dovedit acum iar rezultatul imi intareste spusele) iar apoi, cand dau un click asa, ca nuca-n perete la voi sa caut niste poze, desi P1T1c are de ieri privat unde rog sa-mi transmita si mie o arhiva doua cu ce are, vad "tiganeala", "aiureala", "cum de suntem laudati". Deci pot spune ca exista o oarecare reciprocitate in "datul pe fata".
Sa spunem ca m-am aprins aiurea si trebuia sa va las sa va desfasurati pana la capat. In afara de public, pentru care raspund, desi a fost o combinatie de localnici, buzoieni si prieteni ai participantilor, nu vad ce altceva ar forta rostirea unui cuvant ca "tiganeala". Iar daca nu era public, sper ca esti de acord ca si acel lucru s-ar fi reprosat, cum s-a intamplat acum cu bauturile. In vara au fost, dar de ce au fost la 50 de m de start, dar de ce se vindeau din masina, dar de ce costau atat.
Nu vreau sa spun decat atat: fiecare avem cate ceva de invatat si de aplicat pe viitor. Mai bine nu iese fara voi, oricat m-as da eu in cur si-n cap. La Craiova anul asta paza a luat la pulane pe concurenti. A fost bine? Discutiile de pe alt forum zic ca nu. Pai si atunci? Ori triati-va intre voi ori nu stiu.
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 18:10   #71
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

In fine...
Cu privire la concurenti, de fapt, la KEZ-ul, acum vad coeficientul afisat si greutatea masinii...
La inscrieri, imi amintesc perfect care a fost discutia (cu totul alta!)... sa zicem ca nu mai conteaza.
In privinta comentariilor mele si "tiganiei" despre care vorbeam, nu cred sa te fi aratat cu degetul... Asta a fost parerea mea legata de eveniment in general... Nu am sustinut ca este vina voastra, a organizatorilor. Nu vad de ce te-ai simtit ofensat.
Fiecare vede lucrurile din unghiul in care a fost pozitionat... si, astfel, intotdeauna exista discrepante!
Sunt de acord ca avem de invatat din greseli... ideea e sa le si recunoastem!
Numai bine!
korkodusha_acra is offline  
Old 09-09-08, 20:42   #72
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race - Prisma -14.09.2008

Eh, viata-i scurta, e pacat s-o traim in rautati si daca se poate cat mai corect.

Quote:
Originally Posted by korkodusha_acra View Post
Mda, sa speram ca nu vor fi atat de "corecti" ca la Buzau...
Deja mi s-a luat de legalele organizate acolo...
Quote:
Originally Posted by Blondu_206 View Post
nu cred ca esti singura caruia i s-a luat de asa zisele LEGALE DE LA BUZAU !!!
Quote:
Originally Posted by P!t!k_FMS View Post
chiar nu e singura!!!!o sustin!!!
Quote:
Originally Posted by Blondu_206 View Post
crede-ma ca multa lume e in spatele ei si o sustine 100%
Quote:
Originally Posted by korkodusha_acra View Post
Sunt convinsa!
Numai ca am ramas oarecum socata de cate post-uri cu felicitari au fost scrise la sectiunea Buzau... Cum sa fii incantat de tiganiile care s-au facut acolo???
... Numai vorbe bune si de sustinere adresate organizatorilor...
Hai, frate! ... Sa fim sinceri... Din punctul meu de vedere, inscrierile au fost o totala bataie de joc!
Ca sa nu mai zic de conditii, organizare, publicul... din cauza caruia iar era sa nu inceapa cursa... etc!
Quote:
Originally Posted by Blondu_206 View Post
iarsi nu te contrazice nimeni miky !! si sa iti spun ceva crede-ma ca multa lume gandeste asa dar nu vrea sa spuna si motivul pentru care nu vor acest lucru v-a ramane total necunoscut !!

Conditii - care? Cele afisate pe site-ul evenimentului? Alea s-au facut publice. Cine nu le-a cunoscut sa fie sanatos, respectiv drum, locatie, suprafata (sper ca la astea de referai, ca la altceva nu ma duce mintea).

Inscrierile - sa zicem ca totusi conteaza. Ti-am demonstrat cum stau lucrurile, deci si aici ai dat un verdict eronat.
Organizare - ce anume nu ti-a placut? masinile de la sosire? nici mie motiv pentru care i-am luat la rand si i-am ordonat. ce altceva? respectarea programului?
Publicul - la sosire erau numai oameni din cluburi (gasiti pozele pe alte sectiuni), la 5 metri de drum, inaintea bandei albe. ei fiind, nu este asa, cunoscatorii, buzoienii si taranii din zona mujicii care nu stiu ce-i aia turbo. am mai spus-o, nu-mi sta in fire treaba facuta cu bata. am lasat sa se vada aceste lucruri.
Nu am vazut eu bine sau scrii doar despre organizare, legalele de la Buzau si organizatori?



Spui ca inveti din greseli daca le recunosti. De acord cu tine. Acum stii.


Acuma da, numai bine!
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 22:55   #73
Sir. Kid

Stage 5
 
Sir. Kid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,052
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[PORSCHE]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: 1/8 mile Drag Race - Prisma -14.09.2008


Cursa de la buzau... o afacere in felul ei...
Beneficii pentru participanti:
-Distractie
-Testarea Masinilor
-Multi oameni/participanti din domeniu

Dezavantaje:
-iti rupi masina gratuit (mai rau... mai si platesti ca sa faci asta)
-stat in soare ore in sir
-o gramada de pietoni pe pista... (eu cel putin am luat piciorul din gaz la un moment dat)
-organizarea unui astfel de eveniment presupune si un spatiu de parcare... si NU pe camp.
-platesti o taxa care nu se justifica pentru ce se ofera
-politia inexistenta! ( securitatea si ordinea in perimetru ar fi trebuit sa fie asigurata de ei nu de o firma de paza si protectie caruia a trebuit sa le spunem noi(cel putin eu) ca masinile vor alerga pe ambele sensuri, ei avand impresia ca totul se desfasoara pe un singur sens.
-un minim bufet: suc, ceva sanvishuri, etc. si nu la preturi de 8 lei sticla de cola si 4 lei cea de apa!
-si cred ca ar mai fi cateva dar nu mai are rost sa le scriu ele fiind mentionate deja.

Cat despre Fanatik... daca tu consideri ca un club care ridica glasul pentru nereguli evidente... atunci baiete ai multe de invatat si da... nu apartii realitatii!

Din intamplare am cazut in grupa C1 (200-250hp), si exista o masina albastra cu 380 de cai si turbo! Daca tu il faci cu o masina de 210 atunci... esti un "Racer" cum am auzit pe acolo!

Eu zic ca mai bine de a te apara si a te victimiza aiurea pe aici la diferite cluburi si despre diferite cluburi ar trebui sa iti asumi esecul de duminica si poate o sa inveti ceva din experienta asta... poate data viitoare o sa te gandesti ca pentru a sustine asa ceva e nevoie de mai mult decat o strada, de mai mult decat 4-5 paznici care nu stiu de ce erau pusi acolo si poate o sa-ti controlezi cuvintele cand te referi la un club sau la oricare din acei oameni care au pierdut timp, bani, benzina, nervi, emoti si si-au rupt masinile ca sa iti mearga tie "afacerea".

Cat despre MR bravo lor dar nu venii tu aici folosindu-i ca un scut sau o emblema.

In rest felicitari tuturor care au fost acolo si au participat fie ca au castigat fie ca nu ei au fost adevaratul eveniment!
__________________
Sex, Drugs & Rock n'Roll
Porsche... there is no substitute!
Nooossss.... Bom Bom Bom!
Sir. Kid is offline  
Old 09-09-08, 23:30   #74
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: 1/8 mile Drag Race - Prisma -14.09.2008

Ati sarit pe saracul om cursantilor.
au fost destule curse cu oameni pe pista si nu a mai comentat nimeni.
ilegalele cum se faceau nu tot asa.dar nu aveti voi de unde sa stiti de asa ceva uni dintre voi.daca va-ti dat si voi de 3 ori in viata voastra faceti mare scandal.
daca facea cineva ce a facut cel de la vagabond la cursele lu sebi il rupea barbosu cu bataia.
asa ca mai lasati omu se zbate si el cum poate.
e mai bine cand nu se fac curse si va dati prin oras si va luati dosare penale?
76BPR is offline  
Old 09-09-08, 23:36   #75
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 1/8 mile Drag Race - Prisma -14.09.2008

dupa parerea mea....nemultumirile si "scandalurile" ar trebuii sa se faca in privat sau fata in fata laun suc...nu pe forum. sa zicem ca au fost multe puncte slabe la aceasta cursa...dar decat de loc? cei care considera ca mai bine deloc decat asa....ar trebui sa nu mai vina data viitoare. dar la cate legale se fac la noi....
leonard is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -