Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Fanatik MotorSport

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-09-08, 15:14   #46
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Sunteti liberi ca de acum incolo sa nu veniti. Pana acum ne-au improscat toti cu cacat, nu vad de ce n-ar face-o si acum. Obositi-va sa downloadati clasamentul final si cursele poate va lamuriti cum e cu legalele de la Buzau. Mi s-a luat si mie de Fanatik cum mi s-a luat si de Vagabond Crew.

Draga corcodusa, tot socata o sa ramai cand iti voi spune ca s-a venit cu taloane false, fara casca, s-a intarziat, s-a parcat d-ansulea, am pierdut timpul cu participantii, nu cu spectatorii. Cine a citit regulamentul stia ce vom face acolo. Pentru ce se contesta inaintea cursei o incadrare, desi era conforma cu regulamentul, ca in final sa se dovedeasca invingator. Singurul club valabil si care nu doar da din gura ca face si apoi sta este MR-ul. La restul, in marea majoritate, pace voua. Dati 50 de lei la Prisma pentru curse pe 200 de metri sau 1 milion pentru curse la mare. Desi am fost sfatuit sa iau la picioare, sa ma injur cu lumea, sa ma tiganesc pe limba lor, ca doar asa merge treaba, am preferat sa fiu civilizat. Poate d-aia e socata lumea, unii pozitiv, altii negativ.

Orisicat, sa citesti regulile timp de 2 luni ca apoi sa te dai surprins ca nu ai stiut ce masini pot pica langa tine, e copilarie. Mi-a mai spus cineva ca, desi noi ne-am respectat programul in ambele zile, ar fi fost bine sa mai trecem pe la fiecare sa mai aducem aminte. Ei bine, cocoloseli la mami si la tati, nu la noi. Responzabilizati-va, dati ca sa puteti cere, repsectati daca vreti sa fiti respectati.

Am aratat ca, desi fara 4tuning, fara o locatie stralucita (d-aia am facut in vara cursele, ca sa afle lumea si sa nu aiba scuze acum), cu 7 oameni care si-au rupt mainile, picioarele si gura de pomana cu unii ca voi, am fost in stare sa aducem 100 de masini la start si sa refuzam altele 20. Ce va faceti sa credeti ca pe viitor nu vom fi atat de drastici pe cat credeti si nu vom accepta decat cei care respecta, cunosc si sunt de acord cu niste reguli?

Oricum, vorba multa saracia omului. Cum spunea cineva in seara de sambata, motociclistii sunt uniti si au o comunitate frumoasa pentru ca nu sunt grupati in cluburi. Si avea dreptate. Nu respect decat pe Horia pentru ca a avut puterea sa dea noroc cu mine la plecare. In rest, nici nu va cunosc.
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 15:45   #47
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Quote:
Singurul club valabil si care nu doar da din gura ca face si apoi sta este MR-ul. La restul, in marea majoritate, pace voua. Dati 50 de lei la Prisma
Aici eu zic ca nu faci niste afirmatii foarte ok!
Skma is offline  
Old 09-09-08, 15:51   #48
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Da ce legatura are V.CREW aici ma cu duscutia asta?
Cred ca t'i sa luat de noi ca ti-am atras prea mult atentia la cate ai gresit.
Auzi...venim 10 masinii la expo,9 la liniute si ti sa luat de noi))))?????
Ce ma gata ti-ai terminat treaba si acum vb asa.....penibil serios!!!
Pacat de baiatul ala cu care am vb sambata,unul mai micutz de statura ca e baiat rau...u nu ai treaba cu fenomen-ul crede-ma!
Si peurma tipi pe acolo la lume sa-l dau pe MYR-u afara ca a venim pe contra sens pe pista....pai daca auzi ce ii sa intamplat nu mai ziceai asa ceva mah...vezi,inca odata ai vb prost.
Imi pare rau dar nu e frumos ce faci deloc.Si ai un cuvant.....nu mai are rost sa mai vb!
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline  
Old 09-09-08, 15:52   #49
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Quote:
Originally Posted by Skma View Post
Aici eu zic ca nu faci niste afirmatii foarte ok!
Daca vrei sa discutam si aspectul NSL, o facem. Dar zic ca alt loc ar fi mai potrivit. Aici iti spun doar atat. MR-ul a venit cu 15 masini, fara sa discut absolut nimic cu ei. S-au inscris 2 iar 5 m-au ajutat la organizare si s-au luptat cu "indaratnicia" pilotilor. Ca NSL a fost clubul cu cele mai multe masini puternice la start, ca a luat destule premii, corect si felicitari. Dar asta nu ma priveste pe mine. Aici se discuta de organizare. O masina nu vine sa se dea pentru mine, ca nu-i turnir iar eu nu-s contesa. Fiecare vine pentru el, altfel nu ar fi fost atatea vociferari. daca se dadeau pentru mine nu iesea haosul ala la finish si nu pierdeam o ora aiurea de n-am mai putut sa ma tin de cuvant sa avem si libere pentru ca cele 4 ore au ajuns la fix doar pentru clase. Inchei aici si spun doar ca pe viitor vom avea grija sa nu mai existe posibilitatile de acum. Ne vom ingriji noi si de locatii si de tot. Dar cine greseste, plateste de acum incolo. Noi nu am gresit cu nimic. Am cerut 0 lei pentru acest eveniment, si daca a facut macar doi bani, contabiliceste vorbind a fost un succes. Eu nu sunt obisnuit cu urlatul si bata. Daca prin astea considerati voi ca organizatorii isi fac treaba, eu ma delimitez.
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 16:03   #50
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Buna Dragos!
In primul rand, as vrea sa stii ca ma cunosti... chiar am si stat de vorba! In fine, asta-i mai putin important.
Ideea principala este ca, din punctul nostru de vedere, al Fanatikului in general si al lui Flipper in special (care este sotul meu), lucrurile s-au desfasurat fair-play: fara taloane false sau intarzieri, fara declaratii aiurea si alte probleme.
Intr-adevar, citisem regulamentul cu 2 luni inainte... si stiam despre ce este vorba. Dar, ca sa scurtam conversatia, o sa te intreb un singur lucru: de ce E36 coupe cu motor 2.5 24v 1240kg 192cp, adica MHT-ul a fost incadrat la grupa C2... si tot E36 coupe, tot 2.5 24v 1200kg 192cp, adica KEZ-ul a fost incadrat la B2??? Florica mi-a spus ca diferenta de 40kg intre masini justifica distanta de 2 grupe. Sincer, am facut si eu un simplu calcul... si rezulta un coeficient de 6.45 si altul de 6.25... Din punctul meu de vedere, ar fi trebuit incadrate la aceeasi grupa... Chiar si KEZ-ul a insistat pe treaba asta.
In plus, ti se pare corect ca o masina de 200cp sa se alinieze la start cu una despre care toata lumea stie ca are 500??
Exemplul pe care ti l-am dat este doar unul dintre multe altele, pe care nu le-am discutat pentru ca tin de alte masini, alte cluburi... si nu suntem direct implicati. Dar cred ca sunt destule!!
In alta ordine de idei, nimeni nu sustine ca membrii MACS, alaturi de colaboratori si sponsori, nu si-au dat interesul si nu au facut eforturi pentru buna desfasurare a evenimentului... Insa, din motive mai mult sau mai putin obiective, socoteala de acasa nu s-a potrivit intocmai cu cea din targ...
__________________
ACCESORII TUNING... www.dreamtuning.ro


korkodusha_acra is offline  
Old 09-09-08, 16:04   #51
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Draga corcodusa, tot socata o sa ramai cand iti voi spune ca s-a venit cu taloane false, fara casca, s-a intarziat, s-a parcat d-ansulea, am pierdut timpul cu participantii, nu cu spectatorii.

Am si eu cateva intrebari :

Cand si mai ales cum v-ati dat seama ca taloanele sunt false si ca nu au casti ???

Si daca nu aveau casti d c i-ati lasat sa se dea ????(am vazut poze pe 4tuning cu oameni care se dau fara casca )

Si ultima intrebare :

D c ti s-a luat de FANATIK?? nu inteleg , noi nu am facut altceva dacat ne-am spus parerea noastra pe bucatica noastra de site , pe threadul nostru , nu am postat in mijlocul forumului 4 tuning cat de prosta a fost organizarea si restul nemultumirilor noastre !!! a fost o dicutie numai intre membri !!

NU VREAU SA DERANJEZ PE NIMENI SI MAI ALES PE TINE DragosT pentru ca a vorbit horia de tine si din cate am intles esti un om bun si super de treaba!!! dar te rog numai spune ca ti s-a luat de noi !! noi am fost singurii care am dicutat cu adevarat ce s-a intamplat akolo cum s-a vazut din afara !!!
__________________
Blondu_206 is offline  
Old 09-09-08, 16:05   #52
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Da ce legatura are V.CREW aici ma cu duscutia asta?
Cred ca t'i sa luat de noi ca ti-am atras prea mult atentia la cate ai gresit.
Auzi...venim 10 masinii la expo,9 la liniute si ti sa luat de noi))))?????
Ce ma gata ti-ai terminat treaba si acum vb asa.....penibil serios!!!
Pacat de baiatul ala cu care am vb sambata,unul mai micutz de statura ca e baiat rau...u nu ai treaba cu fenomen-ul crede-ma!
Si peurma tipi pe acolo la lume sa-l dau pe MYR-u afara ca a venim pe contra sens pe pista....pai daca auzi ce ii sa intamplat nu mai ziceai asa ceva mah...vezi,inca odata ai vb prost.
Imi pare rau dar nu e frumos ce faci deloc.Si ai un cuvant.....nu mai are rost sa mai vb!
Piatra in geam, luneta sparta, acelasi individ pleaca pe contrasens in timpul cursei de putea sa iasa macel, ca deh, era mai aproape Bucurestiul pe unde a luat-o el in loc sa iasa frumos pe la sosire ca avea liber. Nici macar nu roaga pe cineva de la sosire sa dea prin statie sa se lase liber 1 min. Avea posibilitati. El a ales calea cea mai sfidatoare. In alta parte plecati cu totii cu dintii sparti. Dar repet, nu asta mi-e obisnuinta. Si repet si pentru tine: masinile alea nu au venit pentru mine, ori daca asa gandesti, esti intr-adevar copilul pe care-l sugereaza varsta. Sunt liber sa nu primesc pe nimeni. Mie mi-a picat pe voi na. Am si eu dreptul asta dupa cate am tras pana acum. Mi-ati periclitat evenimentul, mi-ati adus politia pe cap de am stat 30 de oameni din cauza voastra pe la poligon pana pe la 21.30, mi-ati bagat tot felul de amenintari cu tot felul de blocari, ca puneti masinile de-a curmezisul, ca faceti ca dregeti. Astea le faceti unde vreti voi, pe timpul, banii, nervii vostri, dar scuza-ma, nu aici, pe munca mea. Daca individul ala a avut o problema in familie *vezi ca stiu tot ceea ce vreau sa stiu, vroia sa dea si la altii sau cum. Iar legat de fenomen, confunzi drag racing-ul si expozitiile cu marketing-ul si promovarea.
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 16:15   #53
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

1.Baiatul de la finish stia de pb care o are MYR-u!!!
2.Ca sa stie toata lumea faza de sambata seara de la poligon...MYR-u iesea din poligon cu masina la ora 20-30,cand la iesire incepe baiatul cu Logan-ul de la SV sa dea burn in fata lui...pe jos fiind plin de pietre si gunoaie,ia facut toata masina numai zgarieturii,chiar si pe plafon.Atunci MYR-u iese nervos din masina si pune si el mana pe o piatra dp jos si da dupa logan pt ca vroia sa plece logan-ul.atunci baiatul cu loganul coboara jos,incep schimburile de injurii!!!ii linistesc si il bag in masina pe cel cu Loganul,la care el pune mana pe pistol...si se dadea si la mine!plecam,ajungem la hotel ,dupa care primim un tel sa ne ducem la politie ca nu stiu ce plangere a facut "TOT"el impotriva noastra.cand la politie sa aflam ca el vrea 8 milioane sai dam))))cred ca nu mai avea bani de cazare tip-ul.
3.Vezi ca la Burn out am castigat pe drept si la best interior.
4.ti-am dat si eu 500 de mii inscrierea pt 350z,si trebuia sa-mi dai 200 inapoi...cred ca nici u nu mai aveai bani de suc))))
5.am spus ca punem maisinile de'a curmezisu pe pista in cazul in care apar iar grupe facute de tine cu curul,defapt cu creierul!!!
6.Tine minte ca la Burn ai vrut sa ne furi...si sau luat colegii tai de u si ne-ai acordat premiul pana la urma.
7.Noua nu ne rupe nimeni dintii nicaierii in romania asta mestere!

Last edited by KENZO; 09-09-08 at 16:20.
KENZO is offline  
Old 09-09-08, 16:17   #54
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
1.Baiatul de la finish stia de pb care o are MYR-u!!! A AFLAT ULTERIOR. IN MOMENTUL IN CARE A TRECUT PE LANGA EL DOAR A APUCAT SA TIPE IN STATIE SA OPRIM, DAR CURSA ERA DEJA LA JUMATATE.
2.Ca sa stie toata lumea faza de sambata seara de la poligon...MYR-u iesea din poligon cu masina la ora 20-30,cand la iesire incepe baiatul cu Logan-ul de la SV sa dea burn in fata lui...pe jos fiind plin de pietre si gunoaie,ia facut toata masina numai zgarieturii,chiar si pe plafon.Atunci MYR-u iese nervos din masina si pune si el mana pe o piatra dp jos si da dupa logan SI II SPARGE LUNETA pt ca vroia sa plece logan-ul.atunci baiatul cu loganul coboara jos,incep schimburile de injurii!!!C
...........................
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 16:20   #55
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Rog frumos, atat pe Kenzo, cat si pe Dragos, sa mute aceasta disputa pe sectiunea V.C.
Nu este legata de Fanatik, deci nu este cazul sa fim martori ai acestei polemici.
Multumesc frumos!
korkodusha_acra is offline  
Old 09-09-08, 16:22   #56
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Imi cer scuze. Am scris aici pentru ca se exprima o mirare cum de in general se vorbeste de bine legat de eveniment. Si din pacate am rabufnit in altele. Imi cer scuze inca o data!
DragosT is offline  
Old 09-09-08, 16:23   #57
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Astept inca raspunsul la intrebarea pe care ti-am adresat-o si la nelamurirea pe care o am.
korkodusha_acra is offline  
Old 09-09-08, 16:23   #58
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

tare tare miky!!!!
Blondu_206 is offline  
Old 09-09-08, 16:24   #59
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

si eu astept inca rspunsul la intrebarile adresate de mine !!!
Blondu_206 is offline  
Old 09-09-08, 16:25   #60
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: 1/8 mile Drag Race -- Prisma --14.092008

Srry si eu pt posturile de aici!!!
KENZO is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -