Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare > Zona comerciala Baia Mare - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-08, 23:09   #1
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default TCM Turbo in baia mare

Reprezentant autorizat TCM Turbo GMBH

Resoftare ECU motoare diesel si benzina

TCM Turbo va ofera garantie pentru lucrare precum si garantie 2 ani la software pentru masini cu vechime de cel mult 3 ani ini momentul efectuarii lucrarii. Aceasta garantie se refera la garantarea functionarii corecte a motorului in conditii de utilizare normala precum si pastrarea normelor de poluare specifice fiecarui tip de motor in parte. Pe parcursul celor doi de garantie software pot aparea update-uri din partea noastra si vor fi gratuite. Pentru orice fel de neregula in funcitonarea motorului trebuie facuta investigatie la reprezentanta autorizata pentru fiecare tip de autoturism sau in cadrul atelierului nostru (exista cunostintele necesare dar si testere dedicate pentru diverse marci auto)

pentru mai multe detalii contact:
SC OptiX Computers SRL
Baia Mare

Podina Daniel
0765-432414
email: dani@optix.ro
optix04@gmail.com
dany_podina@yahoo.com
optix is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 10:06   #2
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

hai sariti cu diesel'urile )
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 11:21   #3
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Calin are oferta de sarbatori :P u ce preturi practici? :P
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 14:16   #4
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Nu numai diesel, am facut benzina aspirat si benzina turbo
pe gaz ar mai fi interesant

calin se reprezinta pe el, eu reprezint TCM TURBO GMBH si am o grila de preturi standard la care pot face un discout de 20 %, site: tcmturbo.ro

reducerii de sarbatorii la banii sau la garantie si calitate?
banuiesc ca la banii, ce sa zic si dacia ieftineste loganul la fel si BMW-ul si MB fac reducerii dar calitatea, siguranta si performanta germana nu o sa ajunga la pretul unui logan,

am facut ceva germane scumpe (S-Klasse, ML, GL, A6, touareg etc...) pentru care conteaza si calitatea si fiabilitatea in timp a resoftarii nu numai pretul, pana la urma sunt masinile noastre si daca le resoftam vrem sa le si pastram un pic mai mult, parerea mea.

in functie de motorizare si numarul de masini preturile se pot discuta

Last edited by optix; 03-12-08 at 14:45.
optix is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:04   #5
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

la bmw 320ci , 170 hp stock ...la cat l'ai putea aduce?
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 09:14   #6
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by optix View Post
Nu numai diesel, am facut benzina aspirat si benzina turbo
pe gaz ar mai fi interesant

calin se reprezinta pe el, eu reprezint TCM TURBO GMBH si am o grila de preturi standard la care pot face un discout de 20 %, site: tcmturbo.ro

reducerii de sarbatorii la banii sau la garantie si calitate?
banuiesc ca la banii, ce sa zic si dacia ieftineste loganul la fel si BMW-ul si MB fac reducerii dar calitatea, siguranta si performanta germana nu o sa ajunga la pretul unui logan,

am facut ceva germane scumpe (S-Klasse, ML, GL, A6, touareg etc...) pentru care conteaza si calitatea si fiabilitatea in timp a resoftarii nu numai pretul, pana la urma sunt masinile noastre si daca le resoftam vrem sa le si pastram un pic mai mult, parerea mea.

in functie de motorizare si numarul de masini preturile se pot discuta
ok, ok normal ca e vorba de reducere la bani, incluzand aceleasi serivicii (calitate, garantie - aia inseamna reducere, aceleasi servicii la un alt pret):P, intrebam doar, succes.

Last edited by razvyrulz; 04-12-08 at 09:18.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 11:21   #7
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
la bmw 320ci , 170 hp stock ...la cat l'ai putea aduce?
in general la benzinare aspirate o crestere de pana la 10% la putere si in cuplu in jur de 20Nm, modelul tau sa mai tunat si este observabil si din punct de vedere al performantelor si al consumului de combustibil.
optix is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 16:42   #8
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Am avut un Logan de 1.4 caruia i-am facut o remapare la TCM Turbo in Bucuresti. Am fost multumit de rezultate. Urca mai bine in ture, castig de putere pe turatii medii, consum chiar mai mic la mers normal etc. Sunt cativa forumisti din Baia Mare care stiu masina si pot sa confirme ca cel putin pentru un Logan de 1.4 masina se comporta mult mai bine.

Asa ca ai recomandarea mea. Bafta!
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 17:01   #9
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by optix View Post
Nu numai diesel, am facut benzina aspirat si benzina turbo
pe gaz ar mai fi interesant

calin se reprezinta pe el, eu reprezint TCM TURBO GMBH si am o grila de preturi standard la care pot face un discout de 20 %, site: tcmturbo.ro

reducerii de sarbatorii la banii sau la garantie si calitate?
banuiesc ca la banii, ce sa zic si dacia ieftineste loganul la fel si BMW-ul si MB fac reducerii dar calitatea, siguranta si performanta germana nu o sa ajunga la pretul unui logan,

am facut ceva germane scumpe (S-Klasse, ML, GL, A6, touareg etc...) pentru care conteaza si calitatea si fiabilitatea in timp a resoftarii nu numai pretul, pana la urma sunt masinile noastre si daca le resoftam vrem sa le si pastram un pic mai mult, parerea mea.

in functie de motorizare si numarul de masini preturile se pot discuta


te referi la gpl?
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 18:18   #10
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by 2ddy View Post
te referi la gpl?
da la gpl
optix is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 18:23   #11
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Am avut un Logan de 1.4 caruia i-am facut o remapare la TCM Turbo in Bucuresti. Am fost multumit de rezultate. Urca mai bine in ture, castig de putere pe turatii medii, consum chiar mai mic la mers normal etc. Sunt cativa forumisti din Baia Mare care stiu masina si pot sa confirme ca cel putin pentru un Logan de 1.4 masina se comporta mult mai bine.

Asa ca ai recomandarea mea. Bafta!
Mersi mult de recomandare din februarie 2008 firma mea este reprezentanta TCM Turbo si am facut in jur de 35 masini, atat tuning de performanta cat si cel economic pentru masinile turbo diesel la care spre uimirea mea clientul a observat o scadere de 1.8 -2 litri la acelasi regin de mers.

Te astept si cu viitoarea masina si cu siguranta o sa ai un discount oferit de TCM pentru ea la resoftare
optix is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 21:52   #12
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Am avut un Logan de 1.4 caruia i-am facut o remapare la TCM Turbo in Bucuresti. Am fost multumit de rezultate. Urca mai bine in ture, castig de putere pe turatii medii, consum chiar mai mic la mers normal etc. Sunt cativa forumisti din Baia Mare care stiu masina si pot sa confirme ca cel putin pentru un Logan de 1.4 masina se comporta mult mai bine.

Asa ca ai recomandarea mea. Bafta!
Am mers si eu cu loganelu si sincer chiar mergea undeva masina, spre deosebire de alte 1.4 care nici in cadere libera nu merg . Am condus 1.6 16V in bucuresti cu chip TCM si am fost impresionat de felul cum trage, sincer chiar m-a convins sa imi fac si eu unu pe logan, doar ca nu am mai apucat, s-au schimbat prioritatile undeva pe teava .
Bafta !
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 10:40   #13
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Am mers si eu cu loganelu si sincer chiar mergea undeva masina, spre deosebire de alte 1.4 care nici in cadere libera nu merg . Am condus 1.6 16V in bucuresti cu chip TCM si am fost impresionat de felul cum trage, sincer chiar m-a convins sa imi fac si eu unu pe logan, doar ca nu am mai apucat, s-au schimbat prioritatile undeva pe teava .
Bafta !
te astept sa facem resoftarea in baia mare cand o sa fie o prioritate iar
poate faci cadou masini tale de sarbatori o resoftare
optix is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:14   #14
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Quote:
Originally Posted by optix View Post
te astept sa facem resoftarea in baia mare cand o sa fie o prioritate iar
poate faci cadou masini tale de sarbatori o resoftare
Mersi de invitatie, dar dupa cum spuneam sunt alte prioritati care trebuie sa mearga mult mai repede
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:45   #15
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: TCM Turbo in baia mare

Faci un soft la skyline
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -