Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare > Zona comerciala Baia Mare - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 08-09-10, 21:20   #31
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Up^^
NOUTATI !!! -=> https://forum.4tuning.ro/493-anunturi...ml#post3644386
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 21:29   #32
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Up UP, va astept cu proiecte noi si interesante.

Intre timp noi lucrari printre care -=> https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ml#post3751109

Stima
Hadobas Peter / 0742036263
__________________
Contact - Hadobas Peter / 0742.03.62.63 / www.plexiart.ro / FACEBOOK => https://www.facebook.com/pages/Plexiart/700785413284567
Topic feedback hadpeter -=> https://forum.4tuning.ro/606-feedback...-hadpeter.html
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 13:25   #33
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

salut..pt un mondeo mk2 din 97' as dori in principiu geamuri clare la faruri...si daca se poate face ceva la stopuri..un pret?durata de viata a materialului si a lucrarii..?intra apa,se aburesc..?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	149145_1718137552527_1210904684_2029395_3503138_n.jpg
Views:	58
Size:	123.9 KB
ID:	1790968  
__________________

"Criticile nu-si au rostul cand vine vorba de gusturi..."

NORBERTYNO is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 17:32   #34
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
salut..pt un mondeo mk2 din 97' as dori in principiu geamuri clare la faruri...si daca se poate face ceva la stopuri..un pret?durata de viata a materialului si a lucrarii..?intra apa,se aburesc..?
Buna seara,
in legatura cu lucrarea dvs. va zic ca iesiti mai rentabil daca cumparati aftermarket fiindca se gasesc multe modele si la preturi rezonabile.

Stima
Hadobas Peter

Sarbatori fericite !
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 18:02   #35
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by hadpeter View Post
Buna seara,
in legatura cu lucrarea dvs. va zic ca iesiti mai rentabil daca cumparati aftermarket fiindca se gasesc multe modele si la preturi rezonabile.

Stima
Hadobas Peter

Sarbatori fericite !
unde se gasesc?eu am cautat peste tot si nu am gasit decat faruri clare DAYLINE care sunt 1200ron...dati-mi dvs un pont.merci
NORBERTYNO is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 12:25   #36
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
unde se gasesc?eu am cautat peste tot si nu am gasit decat faruri clare DAYLINE care sunt 1200ron...dati-mi dvs un pont.merci
Exact la acel model m-am gandit din start, pretul e ok avand in vedere ca acolo te invarti (modificari la geamuri clare, montaj lupe bi-xenon , inst xenon si manopera) probabil suna mai bine cele tuning dar din pacate cum toti realizeza dupa ce achizitioneaza ca sunt doar de look nici decum functionale (aici ma refer la calitatea lupelor (de foarte proasta calitate si sunt doar de 1 faza) care sunt cele mai importante si binenteles vin de multe ori fara becuri daramite un kit xenon (care trebuie cumparat ulterior)).
Ramane la latitudinea clientului ce anume doreste si daca plateste pretul corect.
Nu exista lucru bun si ieftin in prelucrari !
Legat de stopuri ... sunt si tuning, dar daca doresti ceva mai personalizat vb cu un electronist pentru o instalatie pe leduri si eu te pot ajuta cu un geam clar sau mat dupa care tu poti folia geamul in culoare masinii sau nusht .. imaginatia ta si bugetul e limita !
Sper ca am fost de ajutor.

Stima
Hadobas Peter

Sarbatori frumoase !
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 12:53   #37
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by hadpeter View Post
Exact la acel model m-am gandit din start, pretul e ok avand in vedere ca acolo te invarti (modificari la geamuri clare, montaj lupe bi-xenon , inst xenon si manopera) probabil suna mai bine cele tuning dar din pacate cum toti realizeza dupa ce achizitioneaza ca sunt doar de look nici decum functionale (aici ma refer la calitatea lupelor (de foarte proasta calitate si sunt doar de 1 faza) care sunt cele mai importante si binenteles vin de multe ori fara becuri daramite un kit xenon (care trebuie cumparat ulterior)).
Ramane la latitudinea clientului ce anume doreste si daca plateste pretul corect.
Nu exista lucru bun si ieftin in prelucrari !
Legat de stopuri ... sunt si tuning, dar daca doresti ceva mai personalizat vb cu un electronist pentru o instalatie pe leduri si eu te pot ajuta cu un geam clar sau mat dupa care tu poti folia geamul in culoare masinii sau nusht .. imaginatia ta si bugetul e limita !
Sper ca am fost de ajutor.

Stima
Hadobas Peter

Sarbatori frumoase !
Merci frumos dar eu vroiam doar geamurile..atat...la cele dayline in primul rand nu au lupe,nu au xenon au doar pozitia aia pe leduri ca la audi..nu merita banii ..am instalatie xenon pe masina si faza lunga si scurta...problema este ca exista doar un singur model de farurui si probabil din cauza asta este exagerat pretul..la alte masini se gasesc la jumate de pret farurile cu geamuri clare.merci oricum..SARBATORI FERICITE!
NORBERTYNO is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 21:30   #38
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
Merci frumos dar eu vroiam doar geamurile..atat...la cele dayline in primul rand nu au lupe,nu au xenon au doar pozitia aia pe leduri ca la audi..nu merita banii ..am instalatie xenon pe masina si faza lunga si scurta...problema este ca exista doar un singur model de farurui si probabil din cauza asta este exagerat pretul..la alte masini se gasesc la jumate de pret farurile cu geamuri clare.merci oricum..SARBATORI FERICITE!
Te pot ajuta si doar cu geamurile clare nicio problema 250 /set (prelucrate)
Legat de gama dayline sunt cica gama de top de la dectane si toate au lupa pe scurta dar dupa cum am mentionat nu vin cu inst de xenon si sunt slabe calitativ iar toata gama dayline e peste 12-20 mil perechea.
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:18   #39
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by hadpeter View Post
Te pot ajuta si doar cu geamurile clare nicio problema 250 /set (prelucrate)
Legat de gama dayline sunt cica gama de top de la dectane si toate au lupa pe scurta dar dupa cum am mentionat nu vin cu inst de xenon si sunt slabe calitativ iar toata gama dayline e peste 12-20 mil perechea.
am inteles...eu am pe cineva care are magazin online www.tuning100.ro si mi-a zis k nu au lupe iar la iluminare sunt ca cele stock dak nu ai xenon pe ele nu fac cine stie ce lumina ..dkt aspectul este de ele ..in fine prea multi bani ...vreau geamurile clare,atat,dar cum procedam k nu pot lasa masina fara faruri eu sunt din bucuresti.exista vreo solutie?
NORBERTYNO is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 15:25   #40
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
am inteles...eu am pe cineva care are magazin online www.tuning100.ro si mi-a zis k nu au lupe iar la iluminare sunt ca cele stock dak nu ai xenon pe ele nu fac cine stie ce lumina ..dkt aspectul este de ele ..in fine prea multi bani ...vreau geamurile clare,atat,dar cum procedam k nu pot lasa masina fara faruri eu sunt din bucuresti.exista vreo solutie?
Salut
Am nevoie obligatoriu de faruri ca sa pot executa lucrarea, perioada de lucru maxim 4 zile restul cat sta pe drum.
_______________________________________________

Stimati clienti, viitori clienti si colegi de forum, va urez sanatate ca e mai presus de toate !
Sa ne vedem in anul nou mai prosperi decat in cel precedent precum mai luminosi si cu mai multa intelegere !
Va urez un sincer La Multi Ani !

Stima
Hadobas Peter
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 17:34   #41
kosmin55

Stage 4
 
kosmin55's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 299
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by hadpeter View Post
Salut
Am nevoie obligatoriu de faruri ca sa pot executa lucrarea, perioada de lucru maxim 4 zile restul cat sta pe drum.
_______________________________________________

Stimati clienti, viitori clienti si colegi de forum, va urez sanatate ca e mai presus de toate !
Sa ne vedem in anul nou mai prosperi decat in cel precedent precum mai luminosi si cu mai multa intelegere !
Va urez un sincer La Multi Ani !

Stima
Hadobas Peter
salutare, m ar interesa si pe mine geamul de far de astra f(an95) il poti prelucra? vreau sa aiba sticla clara sau din ce se face plexiglas,ms
kosmin55 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 16:05   #42
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Quote:
Originally Posted by kosmin55 View Post
salutare, m ar interesa si pe mine geamul de far de astra f(an95) il poti prelucra? vreau sa aiba sticla clara sau din ce se face plexiglas,ms
Salut,
180 setul dar am nevoie de geamurile originale sa pot face matritele. (pot fi si fisurate dar intregi).

Stima
Hadobas Peter
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 16:41   #43
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default News

Am pus in functiune site-ul atelierului !
www.plexiart.ro
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 11:44   #44
hadpeter

Stage 5
 
hadpeter's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 908
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

Hadobas Peter I.I. va ureaza sarbatori pascale fericite !
hadpeter is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 14:48   #45
VYP12

Stage 3
 
VYP12's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 115
Default Re: Execut lucrari custom din plexiglas si polish profesional faruri auto-moto.

am scris un mail
pentru sticla stopuri logan ph2 din 2009
VYP12 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -