Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-10, 14:14   #211
_Duma_

Stage 4
 
_Duma_'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 276
Default Re: Evenimente automobilistice

o mare parte din baimareni o sa mearga duminica din motive de inteles(servici,party,cluburi) o sa se stabileasca un punct de intalnire si daca nu sti drumul poti sa ni te alaturi
__________________

PEACE
_Duma_ is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 15:22   #212
The MIG

Stage 5
 
The MIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 383
Member of:
[AUDI]
[2 Roti]
Default Re: Evenimente automobilistice

ar fi perfect
The MIG is offline   Reply With Quote
Old 29-06-10, 18:14   #213
yoyo1

Stage 3
 
yoyo1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 108
Default Re: Evenimente automobilistice

daca nu pot merge numai duminica pot sa ma inscriu,k am inteles k ar fi imposibil dac nu particip si sambata la preliminarii.......???
yoyo1 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 09:30   #214
_Duma_

Stage 4
 
_Duma_'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 276
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by yoyo1 View Post
daca nu pot merge numai duminica pot sa ma inscriu,k am inteles k ar fi imposibil dac nu particip si sambata la preliminarii.......???
trebuie sa mergi de sambata ca sa te califici din cate am inteles oricum mai multe detali gasesti pe site-ul evenimentului. ai putea sa mergi doar ai potential
_Duma_ is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 12:24   #215
quaieee

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 114
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Evenimente automobilistice

www.drag racing.ro/forum/index.php?topic=624.0

merge careva din bm?
quaieee is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 23:53   #216
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Evenimente automobilistice

noa ati avut raliul transilvaniei la cluj, 150km de aici, cati ati fost sa vedeti daca tot sunteti pasionati de masini? sau va plac numai mercedezuri si bmw uri de plimbat prin oras si de impresii?
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 22:36   #217
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
noa ati avut raliul transilvaniei la cluj, 150km de aici, cati ati fost sa vedeti daca tot sunteti pasionati de masini? sau va plac numai mercedezuri si bmw uri de plimbat prin oras si de impresii?
nu cred ca sunt prea multi pasionati de raliu, eu recunosc ca nu sunt!...mai mult lumea "manca mai cu pofta"-drag, drift, expo tuning..etc:P asta e moda zilelor noastre
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 22:37   #218
FranktheTank

Stage 3
 
FranktheTank's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 157
Member of:
[VW]
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
nu cred ca sunt prea multi pasionati de raliu, eu recunosc ca nu sunt!...mai mult lumea "manca mai cu pofta"-drag, drift, expo tuning..etc:P asta e moda zilelor noastre
Frate, ce ai zis acolo e BLASFEMIE! N-ai cum sa fii un adevarat "gearhead", "motorhead" sau "petrolhead", fara sa-ti placa raliurile...
FranktheTank is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 23:49   #219
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by FranktheTank View Post
Frate, ce ai zis acolo e BLASFEMIE! N-ai cum sa fii un adevarat "gearhead", "motorhead" sau "petrolhead", fara sa-ti placa raliurile...
nu toti avem aceleasi gusturi! daca ma intelegi
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 14:18   #220
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Evenimente automobilistice

Decat sa va tot certati mai bine aruncati aici o geana :

Daca e cineva interesat, in data de 07 iulie 2012, locatie : Kiskunlachaza - Hu cu deschidere de la ora 8.00, va fi etapa de rally-sprint organizata pe aeroport. Taxa participare este de 15.000 ft. pentru care ai dreptul sa te dai de 2 ori in recunoastere si de 3 ori cronometrat in concurs din care cei mai buni 2 timpi se calculeaza. Majoritatea concurentilor nu trag pentru a fi castigatori ci se dau pentru satisfactia oferita de dimensiunile pistei lipsita de pericole.

Idee despre lungimea, latimea si felul pistei :
https://www.youtube.com/watch?v=AQOWaK172Ig

Eu ma duc oricum. Imi duc masina pe treiler care costa 350 euro dus-intors pentru 2 masini, deci ar veni 175 euro/masina. Daca e cineva interesat ma poate contacta pe szambi77@yahoo.com
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-12, 07:37   #221
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Decat sa va tot certati mai bine aruncati aici o geana :

Daca e cineva interesat, in data de 07 iulie 2012, locatie : Kiskunlachaza - Hu cu deschidere de la ora 8.00, va fi etapa de rally-sprint organizata pe aeroport. Taxa participare este de 15.000 ft. pentru care ai dreptul sa te dai de 2 ori in recunoastere si de 3 ori cronometrat in concurs din care cei mai buni 2 timpi se calculeaza. Majoritatea concurentilor nu trag pentru a fi castigatori ci se dau pentru satisfactia oferita de dimensiunile pistei lipsita de pericole.

Idee despre lungimea, latimea si felul pistei :
https://www.youtube.com/watch?v=AQOWaK172Ig

Eu ma duc oricum. Imi duc masina pe treiler care costa 350 euro dus-intors pentru 2 masini, deci ar veni 175 euro/masina. Daca e cineva interesat ma poate contacta pe szambi77@yahoo.com
Nu va ingramaditi in halul asta ca ma sufocati
Lasand gluma la o parte, daca e cineva totusi interesat, ii arat si explic tot ce trebuie. Masinile merg pe treiler si cine ar fi interesat vine cu masina mea pentru care nu cer nimic. Nu-i nevoie sa fie vorbitor a limbii maghiare ca la inscriere il ajut iar la start semaforul nu vorbeste Oricum, anul asta din Ro am paticipat doar eu si am fost foare bine primit. Amosfera e una super ; nimeni nu comenteaza stilul tau de condus, masina ta, nu exista carcotasi, nici comentatori care sparg seminte pe marginea pistei etc. La capitolul asta parca sunt o leaca mai evoluati ca noi. Fiecare se da sa se simta bine si participa atat cu masini mai slabute de 115 CP cat si cu masini mai tari de 4-500 CP. Numarul participantilor este undeva peste 100 la fiecare etapa iar masinie iau startul din minut in minut. Rezultatele se afiseaza la vedere dupa fiecare mansa.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-12, 19:52   #222
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Evenimente automobilistice

acum in week este o etapa de off-road la baia mare,duminica se poate vedea demonstratii in parcare la real
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 09:41   #223
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
acum in week este o etapa de off-road la baia mare,duminica se poate vedea demonstratii in parcare la real
am observat si eu ca erau ceva masini acolo...!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 01-07-12, 10:29   #224
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Evenimente automobilistice

w w w . fuelboys . ro
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-12, 17:35   #225
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Evenimente automobilistice

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
acum in week este o etapa de off-road la baia mare,duminica se poate vedea demonstratii in parcare la real
felicitari , traseul a fost destul de greu chiar si pentru profi, ai fost un pic dezavantajat de gumele putin mici, dar mi-a placut ca nu te-ai lasat inca o data felicitari. sper sa nu fi gresit , dar dupa numar banuiesc ca erai tu.
__________________
ex : Mitsubishi Colt '87 - true car
curent : Honda Civic '00 - the one
MITSU is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -