Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-12, 16:14   #3181
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by cristiano304 View Post

va uitati la chestii din astea regizate si facute in cate o luna, cu mega buget si masini de rezerva ca au dat cateva peste cap , in timp ce sub nasul vostru este cineva din baia mare care face asa ceva in 'real life' cu riscuri reale pe gutin, sau la izvoare, cam in fiecare noapte.
un indiciu- supra neagra.

Si ca dovada ca majoritatea aici pe forum sunteti paraleli la masini, se baga la masini tari dube si mercedesuri disel cand evident ca exista si masini calumea de ex supra, am vazut o si azi, si ieri. etc.
Prin atitudinea de mici gangsta si wannabe bisnitari si smekerosi ratati ocazia de a vedea asa ceva live, care numai pe youtube vedeti, facute de americani sau japonezi pe circuit inchis si cu sponsori. E o diferenta si cand vezi pe calculator, fata de senzatia cand esti acolo, inainte de curba , vezi si simti cum vine masina cu 100 la ora inainte de o curba ac de par si ia curba in drift pe langa parapetii de piatra sau pe langa caderi din alea de 7 metri cum sunt pe gutin, fum din roti, esapament... unde si cand si cata lume poate vedea asa ceva live?

Cred ca numai in jur de 5% din cei care posteaza aici chiar au pasiunea masinilor si a motorsportului. La restul va place imaginea masinilor, simbolul social care il reprezinta unele masini si nu masina in sine si condusul sportiv (si bineinteles responsabil) merceeedezzz cum au toti tiganii uaaaaa ce tare, bemveu disel cum au toti capsunarii uaaa ce tare ...supra bahh fix pix, e veche nu e interesanta - cam asa cred eu ca gandesc copilasii pe aici.

E o mica mare diferenta sa faci o chestie regizata pe circuit, sau pe gutin sau izvoare unde o greseala mica poate insemna un dezastru foarte mare.
Cei 5%, cred ca ati putea vedea daca va intereseaza si daca vorbiti cu cine trebuie si va organizati.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:06   #3182
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
va uitati la chestii din astea regizate si facute in cate o luna, cu mega buget si masini de rezerva ca au dat cateva peste cap , in timp ce sub nasul vostru este cineva din baia mare care face asa ceva in 'real life' cu riscuri reale pe gutin, sau la izvoare, cam in fiecare noapte.
un indiciu- supra neagra.

Si ca dovada ca majoritatea aici pe forum sunteti paraleli la masini, se baga la masini tari dube si mercedesuri disel cand evident ca exista si masini calumea de ex supra, am vazut o si azi, si ieri. etc.
Prin atitudinea de mici gangsta si wannabe bisnitari si smekerosi ratati ocazia de a vedea asa ceva live, care numai pe youtube vedeti, facute de americani sau japonezi pe circuit inchis si cu sponsori. E o diferenta si cand vezi pe calculator, fata de senzatia cand esti acolo, inainte de curba , vezi si simti cum vine masina cu 100 la ora inainte de o curba ac de par si ia curba in drift pe langa parapetii de piatra sau pe langa caderi din alea de 7 metri cum sunt pe gutin, fum din roti, esapament... unde si cand si cata lume poate vedea asa ceva live?

Cred ca numai in jur de 5% din cei care posteaza aici chiar au pasiunea masinilor si a motorsportului. La restul va place imaginea masinilor, simbolul social care il reprezinta unele masini si nu masina in sine si condusul sportiv (si bineinteles responsabil) merceeedezzz cum au toti tiganii uaaaaa ce tare, bemveu disel cum au toti capsunarii uaaa ce tare ...supra bahh fix pix, e veche nu e interesanta - cam asa cred eu ca gandesc copilasii pe aici.

E o mica mare diferenta sa faci o chestie regizata pe circuit, sau pe gutin sau izvoare unde o greseala mica poate insemna un dezastru foarte mare.
Cei 5%, cred ca ati putea vedea daca va intereseaza si daca vorbiti cu cine trebuie si va organizati.
acum mna vezi tu parerile sunt impartite, nu toata lumea gandeste la fel si nu la toata lumea le plac japonezele daca ma intelegi!...intradevar ce se face pe gutinul e alta mancare de peste, fata de ceva regizat si asa mai departe...daca nu ai masina modificata asta nu inseamna ca nu ai o pasiune pentru lumea sportului cu motor indiferent de care este ea pe doua sau patru roti!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:20   #3183
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
acum mna vezi tu parerile sunt impartite, nu toata lumea gandeste la fel si nu la toata lumea le plac japonezele daca ma intelegi!...intradevar ce se face pe gutinul e alta mancare de peste, fata de ceva regizat si asa mai departe...daca nu ai masina modificata asta nu inseamna ca nu ai o pasiune pentru lumea sportului cu motor indiferent de care este ea pe doua sau patru roti!
supra e nemodificata. nu conteaza ca nu le plac masinile japoneze la toata lumea, era vorba de ce inseamna supra in motorsport, si asa in general, categoria de masini in care este supra.
nu e vorba de imaginea masinii cand mergi la terasa si cum arata ea pe bulevard, e vorba de ce poate face. am impresia ca si tu esti in categorie cu aia la care le plac masinie pentru figuri si imagine numai. vad ca ai un opel astra decapotabil. nice choice. tractiune fata=check, motor mic si fara putere=check, decapotabila jmekeroasa pe bulevard sau mai bine zis dupa blocuri=check. cred ca e foarte placut cand il conduci- o adevarata 'drivers' car'
merge cu 180 prin sate?

Last edited by bogdan350cid; 07-06-12 at 19:24.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:23   #3184
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
supra e nemodificata. nu conteaza ca nu le plac masinile japoneze la toata lumea, era vorba de ce inseamna supra in motorsport, si asa in general, categoria de masini in care este supra.
nu e vorba de imaginea masinii cand mergi la terasa si cum arata ea pe bulevard, e vorba de ce poate face. am impresia ca si tu esti in categorie cu aia la care le plac masinie pentru figuri si imagine numai. vad ca ai un opel astra decapotabil. nice choice.
sincer mi-am luat-o pentru ca imi place foarte mult masina si nu mi-am luat-o pentru imagine, pentru mine e doar o simpla masina cu care imi fac nevoile necesare de zi cu zi!...eu unul ador supra si ce are daca e veche? daca ar fi sa aleg intre o supra si un mertzann full, as alege supra!...
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:26   #3185
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
sincer mi-am luat-o pentru ca imi place foarte mult masina si nu mi-am luat-o pentru imagine, pentru mine e doar o simpla masina cu care imi fac nevoile necesare de zi cu zi!...eu unul ador supra si ce are daca e veche? daca ar fi sa aleg intre o supra si un mertzann full, as alege supra!...
scuze, am editat postul. vezi mai sus.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:33   #3186
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
supra e nemodificata. nu conteaza ca nu le plac masinile japoneze la toata lumea, era vorba de ce inseamna supra in motorsport, si asa in general, categoria de masini in care este supra.
nu e vorba de imaginea masinii cand mergi la terasa si cum arata ea pe bulevard, e vorba de ce poate face. am impresia ca si tu esti in categorie cu aia la care le plac masinie pentru figuri si imagine numai. vad ca ai un opel astra decapotabil. nice choice. tractiune fata=check, motor mic si fara putere=check, decapotabila jmekeroasa pe bulevard sau mai bine zis dupa blocuri=check. cred ca e foarte placut cand il conduci- o adevarata 'drivers' car'
merge cu 180 prin sate?
sincer cat se poate de sincer? mai mult de 90km/h nu am mers prin sate, orase etc inainte am avut bmw, mi se pare mai ok tractiunea fata(parerea mea), motorul are putere cat ii trebuie la caroseria lui, nu mi se pare jmekeroasa absolut deloc! decat sa am un seria 3 sau 5 ca e plin pe ele, mai bine am Optat pentru un BERTONE! care nu le vezi la tot pasul ca si mertanelele si beamveurile...dimineata, sau seara e o adevarata minunatia vara, primavara sau toamna cat permite caldura de afara sa o decapotezi....si cand mergi in afara orasului, de exemplu cum merg eu des la Targu Lapus!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:48   #3187
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
va uitati la chestii din astea regizate si facute in cate o luna, cu mega buget si masini de rezerva ca au dat cateva peste cap , in timp ce sub nasul vostru este cineva din baia mare care face asa ceva in 'real life' cu riscuri reale pe gutin, sau la izvoare, cam in fiecare noapte.
un indiciu- supra neagra.


E o mica mare diferenta sa faci o chestie regizata pe circuit, sau pe gutin sau izvoare unde o greseala mica poate insemna un dezastru foarte mare.
Cei 5%, cred ca ati putea vedea daca va intereseaza si daca vorbiti cu cine trebuie si va organizati.
fara suparare eu cred ca gresesti destul de mult.
si mai mult gresesc cei care fac ca tine. nu ajung cite tragedii se intimpla? crezi ca se face "motorsport" pe drumuri publice? tot o tragi cu motorsportul. ai vazut o etapa de rally, drift sau coasta cu circulatie deschisa? NU! si de ce? pentru ca shit can happen.
sint multi din orasul asta care au cu ce si chiar merg in competitii, unde e "safe".
nu cred ca vrea nimeni sa afle ca si-a pierdut familia ca un "drifter" a intrat de-a latul in ei. faza cu sint buni si au experienta nu tine, asa sint si loeb si multi altii si fac accidente.
strada nu e circuit!
asta e parerea mea si nu o sa mi-o schimbe nimeni. pina nu ajungi sa traiesti tragedii provocate de teribilisti care se cred invincibili nu crezi ca se poate intimpla.
si nu cred ca a zis nimeni ca supra sau skyline e nimic, din contra sint vise pe care nu multi le pot permite. eu unul nu pot inca, insa visez la o supra si poate poate ... pentru mine e the ultimate machine!
respecte si drive safe (pe unii chiar ii asteapta cineva acasa) ...
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 20:43   #3188
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
...strada nu e circuit!
...
la 2 noaptea (edit. pe munte, in padure, deci nici nu deranjezi pe nimeni) cand vezi daca vine ceva cu 3 curbe inainte cam e circuit. tot ce ai nevoie e 'balls' si noa o masina cat de cat. nu am zis ca nu e periculos, chiar aia ziceam. e chiar foarte periculos. dont try at home
shit can happen- cam oricand si oriunde.

Ai dreptate cu bertone, chiar e frumos sa mergi cu masina decapotata cand vremea permite, mai ales aici la noi, e foarte frumos pe aici, pacat ca nu sunt si drumurile prea bune.

ps. nu sunt eu cu supra si nici asa meserias sa incerc sa fac asa ceva. nu stiu nu ma bag. eu cred ca de obicei shit does happen cand te crezi mare meserias, sau crezi ca poti face orice cu bmw ul proaspat achizitionat.

Last edited by bogdan350cid; 07-06-12 at 20:52.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 21:00   #3189
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Poze Si Filme!

ia uite ce am gasit pe un site din hu

http://video.racing.hu/touge_drift_r...ft_skyline_r33
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 21:09   #3190
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
ia uite ce am gasit pe un site din hu

http://video.racing.hu/touge_drift_r...ft_skyline_r33
E tare ce ai gasit tu pe un site in ungaria ... se intampla la cativa kilometri de tine .... in viata sunt mai multe categorii de oameni, aia care fac si cei care despica firu in 4 la nesfarsit si doar vb pe ici pe colo pe forumuri .... si relax i am not stranger to the tacks and competitions ... like u never dreamed boy
__________________
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 21:17   #3191
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by Tengu View Post
E tare ce ai gasit tu pe un site in ungaria ... se intampla la cativa kilometri de tine .... in viata sunt mai multe categorii de oameni, aia care fac si cei care despica firu in 4 la nesfarsit si doar vb pe ici pe colo pe forumuri .... si relax i am not stranger to the tacks and competitions ... like u never dreamed boy
Florine, filmul l-am pus pur admirativ, tocmai asta era ideea, avem oameni de valoare si de care stiu si cei de afara.
oricum am vazut filmarile de pe continentul negru si multe altele. tu esti artist, te-am vazut la multe competitii.
stima

https://www.youtube.com/watch?v=7IeuC-maYRs
https://www.youtube.com/watch?v=AYgnqLI46aY
si una din ciresele de pe tort
https://www.youtube.com/watch?v=T6zUfCqx1R0

Last edited by Brabus; 07-06-12 at 21:28.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 21:29   #3192
_Duma_

Stage 4
 
_Duma_'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 276
Default Re: Poze Si Filme!

Admirati! Apreciati!

https://www.youtube.com/watch?v=qfyb2q31LZc
_Duma_ is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 21:31   #3193
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Poze Si Filme!

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
ia uite ce am gasit pe un site din hu

http://video.racing.hu/touge_drift_r...ft_skyline_r33
Respect Tengu Video ala Vb de la sine.
Putem noi sa vb Pe forum Aiureli . plm. egal cu 0 )
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 22:09   #3194
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Poze Si Filme!

unii ar zice 'theres no replacement for displacement' altii 'no replacement for boost' dar pana la urma chiar nu exista replacement for 'balls'. poti sa ai displacement si boost cat vrei daca nu ai balls poti sa te pisi pe oricat boost sau displacement ar avea masina.
Vizionare placuta pe calc! o sa fie mai fain mai tarziu 'in real life' cum ar zice cei cu diplome de la cambridge. daca vedeti urme de cauciuc pe gutin o sa stiti cine a fost
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 08-06-12, 02:23   #3195
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Poze Si Filme!

Invitatie


Cine vrea sa vada supra in actiune, ca in videourile din linkurile de mai sus sau poate si mai si, maine la ora 11 seara, intalnire la petromul de langa ambient.

unde mergem- secret location -locul unde mergem il vom alege atunci.

Recomand sa aduceti cu voi snacks si sucuri chiar bbq daca vreti, etc, bluze in caz ca se face frig. E luna plina, frumos noaptea.

puteti cauta touge drifting pe youtube daca vreti sa va faceti o idee. va fi togue drift live, combinat cu vtm.

Last edited by bogdan350cid; 08-06-12 at 02:34.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -