Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-10, 23:05   #1651
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by vlad_:P View Post
atuncea decat sa trag dreapta sa dau in cv gard sau in cv masini, mai bn dau in bou care vine spre mn? ce legi idioate
Iar uiti unde traiesti? E Romania, la ce te astepti? Aici nimic nu merge cum ar trebui sa mearga.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 20:08   #1652
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emaramures.ro/Video-Maram...ea-Miresu-Mare
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 01:08   #1653
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Accidente Baia Mare

accident in urma cu o ora in fata la crenguta intre un passat combi si un citroen c3,s-au spart bine(mai ales passatul) a fost si salvarea
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 17:29   #1654
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Accidente Baia Mare

si o Dacie langa sensul de la Real era cu o roata lipsa...
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 16:15   #1655
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Accidente Baia Mare

ieri un bmw era cu rotile`n sus in ileanda
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 00:28   #1656
mm02zyj

Stage 2
 
mm02zyj's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 35
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post

pacat ca nu ne-a aratat si fufa. bagam un poster cu ea si lipeam peste tot: PERICOL!!!!!!
mie mi se pare normal nr mare de accidente. tot romanul a sarit din dacia 1300 (hai sa nu zicem ca din caruta) in masini destul de puternice si acum va asteptati sa le stie si conduce???

pacat ca uneori cei responsabili si care conduc ok ajung sa bintuie din cauza unor bezmetici.
nu stiu ce masina ai tu sau cat de bine sti sa conduci dar din cate am vazut eu toate persoanele care stiu sa conduca Dacia cand urca la volanul altei masini mai luxoasa stie sa o conduca si se descurca chear bine fata de aceea care au masini de masini si se iveste ocazia sa conduca o dacie si nu stie nici macar sa bage in viteza. Multa lume spune astfel "cineste sa conduca Dacia stie sa conduca orice masina".
mm02zyj is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 00:33   #1657
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by mm02zyj View Post
nu stiu ce masina ai tu sau cat de bine sti sa conduci dar din cate am vazut eu toate persoanele care stiu sa conduca Dacia cand urca la volanul altei masini mai luxoasa stie sa o conduca si se descurca chear bine fata de aceea care au masini de masini si se iveste ocazia sa conduca o dacie si nu stie nici macar sa bage in viteza. Multa lume spune astfel "cineste sa conduca Dacia stie sa conduca orice masina".
Acei multi sunt cei care au sarit din Dacie si se lauda singuri (le'au murit laudatorii), Brabus a vrut sa spune altceva, dar n'ai inteles tu. Sa nu se inteleaga gresit, nu am nimic nici cu marca Dacia, nici cu fosti sau actuali posesori. Cheers,
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 00:34   #1658
mm02zyj

Stage 2
 
mm02zyj's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 35
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
oare cum a reusit sa ajunga in santul ala? banuiesc ca nu a vrut sa o spele

mi-a zis cineva de asta:
http://www.emaramures.ro/Video-Maram...a-si-Carbunari
era destul de rau avariat, a avut noroc ca nu a intrat in stalp:-s doar l-a sters putin.....un batran ii vede tubul in porbagaj si zice...""uite ce are acolo de aia o intrat in vale"..la care il intreb pe batran... trebuie sa auzi ca vine curba sau sa veizi?.)...dupa aceea so tirat acasa:P

Last edited by mm02zyj; 04-09-10 at 00:36.
mm02zyj is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 12:47   #1659
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Accidente Baia Mare

MM 02 ZYJ am observat ca ai 20 de ani.....dintre care 19 ani stai in fata calculatorului si inca un an care faci curatenie in masina.........


eu personal nam cu nimeni nimica.....nu ma intereseaza ca ai dacie sau BMW , dar adevaru e ca, un sofer oricat de bun ar fi el..o viata sa conduca o dacie.....cand se urca la o masina de peste 100- 150 cpp......i ceva greu si pt el....el fiind obijnuit sa`i deie la dacie in pi**a...iar la una tare trebuie sa fi capabil, si sa realizezi ce faci...daca nu mori.....(niciodata sa nu te crezi ce-l mai bun)

PS: ma`i bine ai posta la bancuri decat sa vb pe Dos.


Razvan ai dreptate , in mare parte au murit laudarosii cu dacile.....si ...........

Iar pt Brabus , il respect pt ca,ne tine la curent cu informatiile din trafic, cu trategiile si cu
accidentele...si din cate vad eu, ii foarte atent la tot ce se inconjoara....si cei in jur.
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581

Last edited by cristi.mk4; 04-09-10 at 12:56.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 12:57   #1660
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
MM 02 ZYJ am observat ca ai 20 de ani.....dintre care 19 ani stai in fata calculatorului si inca un an care faci curatenie in masina.........


eu personal nam cu nimeni nimica.....nu ma intereseaza ca ai dacie sau BMW , dar adevaru e ca, un sofer oricat de bun ar fi el..o viata sa conduca o dacie.....cand se urca la o masina de peste 100- 150 cpp......i ceva greu si pt el....el fiind obijnuit sa`i deie la dacie in pi**a...iar la una tare trebuie sa fi capabil, si sa realizezi ce faci...daca nu mori.....(niciodata sa nu te crezi ce-l mai bun)

PS: ma`i bine ai posta la bancuri decat sa vb pe Dos.


Razvan ai dreptate , in mare parte au murit laudarosii cu dacile.....si ...........

Iar pt Brabus , il respect pt ca,ne tine la curent cu informatiile din trafic, cu trategiile si cu
accidentele...si din cate vad eu, ii foarte atent la tot ce se inconjoara....si cei in jur.
RESPECT

Last edited by bogo4all; 04-09-10 at 13:58.
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 15:21   #1661
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

cristi.mk4 merci de apreciere dar as vrea sa nu se mai posteze aici pentru ca orice accident inseamna necaz sau suferinta.
am inteles ce a vrut mm02zyj sa zica si are si el dreptate. sint soferi care dupa ce schimba dacia merg chiar foarte bine, precaut dar sint foarte multi care daca nu-s atenti o pot pati. in familie am doua exemple: un unchi care a si-a luat un seria 5 si care cind a iesit din curte s-a oprit in santul de peste drum si al doilea, chiar taica-meu care a fost la o palma sa ma bage in sant ca doar dacia lui de 34 de ani nu stie ce e aia servo (normal ca masina mea are probleme la directie ca prea vireaza ).
si ce am mai observat, tot printre preteni si cunostinte: fac scoala pe masini slabe gen matiz sau mai rau, dar dupa aia isi iau masini cu cel putin dublul cailor putere fiind si incepatori...
asta este ... nu avem ce face, infrastructura e slaba, numarul de masini mare ...
si ca sa revenim la topic: http://www.emaramures.ro/stiri/38253...narie-ca-orbul
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 16:35   #1662
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Accidente Baia Mare

Atentia DACIA in trafic....SOferi cu caracter explosibil.

foarte multe accidente am evitat si eu la intersectia de la 2 veverite cu Hideaga.....(...)
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 19:24   #1663
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emaramures.ro/Video-Maram...a-spre-Gardani

chiar acolo era si eu sa o patesc dar cu unu care dorea sa iasa (si a si iesit) ... noroc ca nu e adinc santul acolo ...
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 20:01   #1664
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Accidente Baia Mare

ce tare-i anuntu...sunati la numaru de telefon ))
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 20:02   #1665
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emaramures.ro/Video-Maram...GIRA-Baia-Mare

dar din ce se vede in filmulet, ala parca e un hyunday elantra ... dar poate ma insel.
Brabus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -