09-09-09, 11:51
|
#1066
|
|
Seat Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of: [SEAT]
|
Re: Accidente Baia Mare
Quote:
Originally Posted by razvyrulz
e o masina frumoasa, va fi ca noua daca se vrea asta 
|
da, dar din pacate masina ar putea ajunge in dezmembrari. se pare ca este atins si motorul, sau cel putin la prima vedere este deplasat de pe soporti.
revin cu detalii daca o sa intereseze pe cineva piese in cazul unei dezmembrari.
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
|
|
|
09-09-09, 13:34
|
#1067
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of: [VW] [4Rally] [Opel]
|
Re: Accidente Baia Mare
Quote:
Originally Posted by adisoruc
da, dar din pacate masina ar putea ajunge in dezmembrari. se pare ca este atins si motorul, sau cel putin la prima vedere este deplasat de pe soporti.
revin cu detalii daca o sa intereseze pe cineva piese in cazul unei dezmembrari.
|
daca au sarit suportii de la motor tre sa ajunga la dezmembrari? nu cunosc evenimentul de care vorbiti, dar daca la touran bara si ce stiu eu ce si la passat multe multe(printre care si suporti e motor) inseamna ca si touranul tre sa fie mai grav, adica fusta, podea portbagaj
nu sunt poze?
__________________
|
|
|
09-09-09, 13:47
|
#1068
|
|
Seat Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of: [SEAT]
|
Re: Accidente Baia Mare
o sa revin eu cu poze de la passat.
ziceam ca probabil va ajunge la dezmembrari in cazul in care este atins si ceva la motor (distributie si altele) omul nu are cash de reparatie mare
|
|
|
09-09-09, 14:05
|
#1069
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of: [VW] [4Rally] [Opel]
|
Re: Accidente Baia Mare
chiar sunt curios cum e lovita, ca in functie de asta ai doar multe plastice, dar sa ai probleme la distributie, ii deja rau
|
|
|
09-09-09, 15:38
|
#1070
|
 Stage 4
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
|
Re: Accidente Baia Mare
jozsi555, nu prea are relevanta cat de tare e lovit touran`ul, pt ca e lovit in spate, unde nu e zona deformabila, spre deosebire de partea din fata a passat`ului. intr`adevar, daca sunt sarite si airbag`urile si mai e de lucru si la motor....cam scump
|
|
|
09-09-09, 20:57
|
#1071
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,277
Member of: [VW]
|
Re: Accidente Baia Mare
Quote:
Originally Posted by bluewmaster
jozsi555, nu prea are relevanta cat de tare e lovit touran`ul, pt ca e lovit in spate, unde nu e zona deformabila, spre deosebire de partea din fata a passat`ului. intr`adevar, daca sunt sarite si airbag`urile si mai e de lucru si la motor....cam scump
|
turanul e putin mai inalt drept urmare passat'ul a intrat sub turan, e lovita doar bara spate si probabil suportii de la roata de rezerva pt ca a picat roata de sub touran. Si in legatura cu motorul deplasat din suporti, cunosc multe situatii incare s'au destrans putin suportii si motorul a "sarit" la loc(pe urma se strang suportii inapoi), sper sa se intample la fel si acum. Iar in legatura au airbagul, a sarit din ce am vazut decat cel al pasagerului, iar daca omul se hotaraste sa o repare, nu e necesar si musai sa puna chiar acum airbagul(avand un preti de aprox 150euro-din proprie experienta) iar banii se pot canaliza catre piesele ce fac masina functionala.
Last edited by razvyrulz; 09-09-09 at 21:06.
|
|
|
11-09-09, 13:53
|
#1072
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
|
Re: Accidente Baia Mare
accident pe la prinz pe cosbuc pe linga euromedika. un logan a vrut sa intre in parcarea unui bloc (venea dinspre kaufland) si poc.. cu un passat model anii '93 care venea dinspre meda.
airbaguri sarite si masini avariate serios, bine ca fara victime.
o sa apara pe emaramures ca le-au facut poze.
|
|
|
12-09-09, 16:39
|
#1073
|
 Stage 4
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
|
Re: Accidente Baia Mare
Da da! Accidentul cu Loganul si Passatul, a fost la 2 blocuri distanta de unde stau eu. Si azi am zarit un Renault rosu (probabil altceva, eram in trecere si nu am fost atent) pe langa Cocosul de Aur sarit in sant si urma violente de frana. Nu stiu care sunt cauzele sau daca sunt victime. Numai bine!
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
|
|
|
13-09-09, 08:02
|
#1074
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
|
Re: Accidente Baia Mare
|
|
|
13-09-09, 11:43
|
#1075
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of: [DACIA]
|
tare asta socati si astia cu scuterele  ))
accident de aproximativ o jumate de ora pe pod la lapusel un logan alb a intrat intr-o kia si in logan a mai intrat un ford sierra combi,din cate am auzit de la altii soferi ala cu loganul era de vina,nu cred ca au existat victime
__________________
Last edited by bogo4all; 13-09-09 at 19:03.
|
|
|
13-09-09, 19:31
|
#1076
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of: [Opel]
|
Re: Accidente Baia Mare
coada de la pod lapusel pana la bariera la hideaga
|
|
|
15-09-09, 14:16
|
#1077
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,277
Member of: [VW]
|
Re: Accidente Baia Mare
http://www.emaramures.ro/stiri/24156...-Dacia-Service
Un grav accident de circulatie s-a produs in urma cu putin timp pe bulevardul Independentei din Baia Mare, in apropiere de Dacia Service. Doua masini au intrat in coliziune, iar imapctul i-a fost fatal unei femei care a decedat in urma accidentului. De asemenea, o alta persoana a fost ranita grav. La fata locului au fost trimise echipe de descarcerare, politisti criminalisti, precum si doua masini de la ambulanta.
Articol in curs de actualizare.
|
|
|
15-09-09, 14:28
|
#1078
|
 Stage 5
Join Date: May 2008
Posts: 668
Member of: [SEAT]
|
Re: Accidente Baia Mare
Defapt , e un barbat (cred) cu jumate de fata efectiv rupta jos. Mega nasol sa fiu sincer ... mi s`a intors stomacu` pe dos.
|
|
|
15-09-09, 18:50
|
#1079
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 37
|
Re: Accidente Baia Mare
Am trecut si eu pe langa acel accident,cu permisul luat ieri.Mi s-au inmuiat picioarele :-s
|
|
|
|
|