Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-09, 11:51   #1066
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
e o masina frumoasa, va fi ca noua daca se vrea asta
da, dar din pacate masina ar putea ajunge in dezmembrari. se pare ca este atins si motorul, sau cel putin la prima vedere este deplasat de pe soporti.

revin cu detalii daca o sa intereseze pe cineva piese in cazul unei dezmembrari.
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:34   #1067
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
da, dar din pacate masina ar putea ajunge in dezmembrari. se pare ca este atins si motorul, sau cel putin la prima vedere este deplasat de pe soporti.

revin cu detalii daca o sa intereseze pe cineva piese in cazul unei dezmembrari.
daca au sarit suportii de la motor tre sa ajunga la dezmembrari? nu cunosc evenimentul de care vorbiti, dar daca la touran bara si ce stiu eu ce si la passat multe multe(printre care si suporti e motor) inseamna ca si touranul tre sa fie mai grav, adica fusta, podea portbagaj
nu sunt poze?
__________________
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:47   #1068
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

o sa revin eu cu poze de la passat.

ziceam ca probabil va ajunge la dezmembrari in cazul in care este atins si ceva la motor (distributie si altele) omul nu are cash de reparatie mare
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:05   #1069
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Accidente Baia Mare

chiar sunt curios cum e lovita, ca in functie de asta ai doar multe plastice, dar sa ai probleme la distributie, ii deja rau
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 15:38   #1070
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Accidente Baia Mare

jozsi555, nu prea are relevanta cat de tare e lovit touran`ul, pt ca e lovit in spate, unde nu e zona deformabila, spre deosebire de partea din fata a passat`ului. intr`adevar, daca sunt sarite si airbag`urile si mai e de lucru si la motor....cam scump
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 20:57   #1071
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,277
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by bluewmaster View Post
jozsi555, nu prea are relevanta cat de tare e lovit touran`ul, pt ca e lovit in spate, unde nu e zona deformabila, spre deosebire de partea din fata a passat`ului. intr`adevar, daca sunt sarite si airbag`urile si mai e de lucru si la motor....cam scump
turanul e putin mai inalt drept urmare passat'ul a intrat sub turan, e lovita doar bara spate si probabil suportii de la roata de rezerva pt ca a picat roata de sub touran. Si in legatura cu motorul deplasat din suporti, cunosc multe situatii incare s'au destrans putin suportii si motorul a "sarit" la loc(pe urma se strang suportii inapoi), sper sa se intample la fel si acum. Iar in legatura au airbagul, a sarit din ce am vazut decat cel al pasagerului, iar daca omul se hotaraste sa o repare, nu e necesar si musai sa puna chiar acum airbagul(avand un preti de aprox 150euro-din proprie experienta) iar banii se pot canaliza catre piesele ce fac masina functionala.

Last edited by razvyrulz; 09-09-09 at 21:06.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 13:53   #1072
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

accident pe la prinz pe cosbuc pe linga euromedika. un logan a vrut sa intre in parcarea unui bloc (venea dinspre kaufland) si poc.. cu un passat model anii '93 care venea dinspre meda.
airbaguri sarite si masini avariate serios, bine ca fara victime.
o sa apara pe emaramures ca le-au facut poze.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 16:39   #1073
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: Accidente Baia Mare

Da da! Accidentul cu Loganul si Passatul, a fost la 2 blocuri distanta de unde stau eu. Si azi am zarit un Renault rosu (probabil altceva, eram in trecere si nu am fost atent) pe langa Cocosul de Aur sarit in sant si urma violente de frana. Nu stiu care sunt cauzele sau daca sunt victime. Numai bine!
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 08:02   #1074
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.infomm.ro/accident-intre-...ctura-deschisa
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 11:43   #1075
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default

tare asta socati si astia cu scuterele))

accident de aproximativ o jumate de ora pe pod la lapusel un logan alb a intrat intr-o kia si in logan a mai intrat un ford sierra combi,din cate am auzit de la altii soferi ala cu loganul era de vina,nu cred ca au existat victime
__________________

Last edited by bogo4all; 13-09-09 at 19:03.
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 19:31   #1076
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente Baia Mare

coada de la pod lapusel pana la bariera la hideaga
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 14:16   #1077
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,277
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emaramures.ro/stiri/24156...-Dacia-Service

Un grav accident de circulatie s-a produs in urma cu putin timp pe bulevardul Independentei din Baia Mare, in apropiere de Dacia Service. Doua masini au intrat in coliziune, iar imapctul i-a fost fatal unei femei care a decedat in urma accidentului. De asemenea, o alta persoana a fost ranita grav. La fata locului au fost trimise echipe de descarcerare, politisti criminalisti, precum si doua masini de la ambulanta.

Articol in curs de actualizare.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 14:28   #1078
TRX

Stage 5
 
TRX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 668
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Defapt , e un barbat (cred) cu jumate de fata efectiv rupta jos. Mega nasol sa fiu sincer ... mi s`a intors stomacu` pe dos.
TRX is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 18:50   #1079
Claudell

Stage 2
 
Claudell's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 37
Default Re: Accidente Baia Mare

Am trecut si eu pe langa acel accident,cu permisul luat ieri.Mi s-au inmuiat picioarele :-s
Claudell is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 18:57   #1080
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

felicitari pentru permis. grija mare acum ...

http://www.emaramures.ro/Video-Maram...-Dacia-Renault

pentru imagini ...
Brabus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -