Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-08, 18:39   #271
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cristiano304 View Post

pacat ca nu ne-a aratat si fufa. bagam un poster cu ea si lipeam peste tot: PERICOL!!!!!!
mie mi se pare normal nr mare de accidente. tot romanul a sarit din dacia 1300 (hai sa nu zicem ca din caruta) in masini destul de puternice si acum va asteptati sa le stie si conduce???

pacat ca uneori cei responsabili si care conduc ok ajung sa bintuie din cauza unor bezmetici.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 21:55   #272
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post

pacat ca nu ne-a aratat si fufa. bagam un poster cu ea si lipeam peste tot: PERICOL!!!!!!
mie mi se pare normal nr mare de accidente. tot romanul a sarit din dacia 1300 (hai sa nu zicem ca din caruta) in masini destul de puternice si acum va asteptati sa le stie si conduce???

pacat ca uneori cei responsabili si care conduc ok ajung sa bintuie din cauza unor bezmetici.
Sa sti ca te contrazic... Ala care a condus dacie 1300 sau 1310 o vreme si apoi si-a luat o masina moderna, ala te asigur ca stie conduce. Poate ca tu nu sti cum e sa tragi de un volan de dacie si sa calci frana de enspe mi de ori pana prinde

Ziceam fiecare termenul de "caruta" pt a arata cum un om care nu a condus nimic si a fost pieton a sarit direct intr-o masina mai puternica si nu stie sa o conduca si nu ii stie limitale. Pe scurt nu foloseam sensul propriu ci cel figurat.

apropo... nu-mi spune mie ca soferita aia a avut dacie inainte ca nu cred )
__________________
Seat Ibiza - MM 12 ELF

Galerie persoanala de poze -> http://www.wix.com/oiegaspaul/photography

Last edited by Soche; 19-09-08 at 21:59.
Soche is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 01:05   #273
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Soche View Post
Sa sti ca te contrazic... Ala care a condus dacie 1300 sau 1310 o vreme si apoi si-a luat o masina moderna, ala te asigur ca stie conduce. Poate ca tu nu sti cum e sa tragi de un volan de dacie si sa calci frana de enspe mi de ori pana prinde

Ziceam fiecare termenul de "caruta" pt a arata cum un om care nu a condus nimic si a fost pieton a sarit direct intr-o masina mai puternica si nu stie sa o conduca si nu ii stie limitale. Pe scurt nu foloseam sensul propriu ci cel figurat.

apropo... nu-mi spune mie ca soferita aia a avut dacie inainte ca nu cred )
Si tu poti sa compari condusul unei dacii (oricare a fi ea ) cu tractiune fata cu un BMW (orcare ar fi el) cu tractiune spate pe carosabil ud ??? Este exact ca si cum a fi fost pieton ! Tu crezi ca stia limitele ?
__________________
Atentie la viteza !!! Sa nu fie mai mare decat poate ingerul tau zbura !!!
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 08:24   #274
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Accidente Baia Mare

tractiune spate + carosabil ud = FUN
andreizr1 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 09:29   #275
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by andreizr1 View Post
tractiune spate + carosabil ud = FUN
tractiune spate + carosabil ud +( 5 beri + 3vinuri + 400ml Jack) = ACCIDENT
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 10:13   #276
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

dragul meu Soche
nu vorbeam de accidentul cu fatuca si bmw-ul , ci in general. si da, din 12 ani de soferie 6 sint pe o dacie 1300 mai batrina ca mine cu 2 ani asa ca stiu ce inseamna pedala ca sa ai frina sau sa "amesteci" in cutie ca sa intre in viteza. stiam si ca "caruta" inseamna pieton si chiar ma refeream la cei care au tras pe o dacie veche ca sint pericole in masini mai puternice. tin la ideea mea pentru ca am avut o gramada de exemple (tatal unui preten care dupa 24 ani in dacie 1310 in prima zi de condus opel omega a sarit in sant cu el si chiar el zicea ca din cauza ca nu era obisnuit cu ea). si ar mai fi....
il vad pe taica-meu care are 35 de ani de soferie dar nu a vrut sa urce in masina mea (o laguna2, deci nu cine stie ce) ca nu vrea sa mi-o strice.

legat de soferita. are 18 ANI !!!!!!!!!! ce crezi ca a condus inainte? NIMIC. scoala pe ceva tico si sare in bmw (si cum se intimpla si viteza).

hai sa aveti un week-end fain.

ps. e un fiesta vechi spart pe republicii linga gaz. stie careva ce-a patit bietul?
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 10:26   #277
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Accidente Baia Mare

da, stiu eu ! a scapat volanul de sub control
andreizr1 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 10:52   #278
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by andreizr1 View Post
da, stiu eu ! a scapat volanul de sub control
sau mai exact, cand a apasat butonul de la NITRO (NOS) ia puscat un furtun de la BI-turbo ,,si atunci a scapat volanul de sub control"
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 11:12   #279
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Accidente Baia Mare

stiu .... pot fi al dreq de periculoase aceste situatii .... io de exemplu , ca sa nu scap volanul de sub control , l-am asigurat cu un cifru de bicicleta . in acest fel nu se poate roti mai mult de 1 cursa , maxim 1 cursa si jumate
__________________


andreizr1 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 15:26   #280
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Accidente Baia Mare

aveti ceva detalii sau poze despre bmw-ul ce a lovit aseara pe la 12 un baiat pe trecerea de pietoni de la pizza plus si apoi a fugit poate il si cunoasteti avea nr rosii MM 036612 parca era nr
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 19:32   #281
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Si tu poti sa compari condusul unei dacii (oricare a fi ea ) cu tractiune fata cu un BMW (orcare ar fi el) cu tractiune spate pe carosabil ud ??? Este exact ca si cum a fi fost pieton ! Tu crezi ca stia limitele ?
De obicei 90 % din cei ce au condus dacie o vreme nu-si permit un BMW. Iar cel putin 90 % din cei ce conduc o dacie stiu si s-au obisnuit cu o masina greu de condus iar cand trec pe o masina moderna au grija de ea si nu se prea aventureaza. Acel exemplu dat de Brabus cu un vecin sau ceva de genul e unul dintre putinii care au facut ce au facut cu masina noua. Si eu cunosc o gramada de soferi buni care au condus dacie 1310 si acum au masini destul de puternice printre care si tatal meu care are un POLO si un vecin care are un golf de 115 cp sau ceva de genu si au grija f mare de masina desi sunt destuld e puternice... In fine nu intru in polemica. Asta e parerea mea si am sunt convins ca e asa

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
dragul meu Soche
nu vorbeam de accidentul cu fatuca si bmw-ul , ci in general. si da, din 12 ani de soferie 6 sint pe o dacie 1300 mai batrina ca mine cu 2 ani asa ca stiu ce inseamna pedala ca sa ai frina sau sa "amesteci" in cutie ca sa intre in viteza. stiam si ca "caruta" inseamna pieton si chiar ma refeream la cei care au tras pe o dacie veche ca sint pericole in masini mai puternice. tin la ideea mea pentru ca am avut o gramada de exemple (tatal unui preten care dupa 24 ani in dacie 1310 in prima zi de condus opel omega a sarit in sant cu el si chiar el zicea ca din cauza ca nu era obisnuit cu ea). si ar mai fi....
il vad pe taica-meu care are 35 de ani de soferie dar nu a vrut sa urce in masina mea (o laguna2, deci nu cine stie ce) ca nu vrea sa mi-o strice.

legat de soferita. are 18 ANI !!!!!!!!!! ce crezi ca a condus inainte? NIMIC. scoala pe ceva tico si sare in bmw (si cum se intimpla si viteza).

hai sa aveti un week-end fain.

ps. e un fiesta vechi spart pe republicii linga gaz. stie careva ce-a patit bietul?
Nici eu nu vorbeam despre fatuca cu BMW-ul ci de ce spuenai tu de soferii care au sarit din dacie in masini puternice.

De masini nici eu nu ma urc in masina altuia pt ca stiu cum e sa-ti strice altcineva ceva de pretz. Si pe deasupra atunci se strica cand o imprumuti. Foarte rar accept sa conduc masina altuia, doar in cazuri extreme si nu pt ca ar fi mult mai puternice ca si masina mea. AM sarit din Ibiza mea in Paladin de 2.0 si m-am descurcat superb.
De experienta ta, ma bucur, sper sa n-ai incidente. Eu am doar un si cateva luni dar ma intind cat mi-e plapuma am o ibiza 2007 1.4 TDI si sunt foarte multumit, nu-mi trebuie mai mult deocamdata pt ca pt oras e superba si se misca si destul de bine.

Legat de BMW si soferita de 18 ani... Ce te asteptai, gagica la volan. Plus ca daca avea BMW-ul ala inseamna ca isi permitea taticu si mamica ori a muncit mult pt el... deci nu prea a pierdut nimic ca din banii ei sunt sigur ca nu si l-a luat.

Last edited by Soche; 20-09-08 at 19:37.
Soche is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 21:08   #282
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
aveti ceva detalii sau poze despre bmw-ul ce a lovit aseara pe la 12 un baiat pe trecerea de pietoni de la pizza plus si apoi a fugit poate il si cunoasteti avea nr rosii MM 036612 parca era nr
Am fost prezent aseara la accident ... plin de politie , l'au prins pina la urma . nu stiu ce model era , parca era o pisicuta ...in fine , cam ciudat ca a fugit , ceva incepator era sigur de aceea a fugit
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 21:14   #283
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Accidente Baia Mare

dar victima in ce stare e ca am auzit ca o sarit de pe trece ceva metrii
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-08, 03:24   #284
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Accidente Baia Mare

7m a zburat
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 21-09-08, 13:03   #285
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Accidente Baia Mare

un accident petrecut la intersectia republici cu independentei cu citeva seri in urma.WV Golf si Dacia Super Nova.Victime nu au fost dar la fata accidentului Politia a refuzat sa vina .Scuze pt calitatea pozelor .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	poze  accident 001.jpg
Views:	109
Size:	74.5 KB
ID:	648666   Click image for larger version

Name:	poze  accident 002.jpg
Views:	101
Size:	106.2 KB
ID:	648667   Click image for larger version

Name:	poze  accident 003.jpg
Views:	108
Size:	82.4 KB
ID:	648668  

Click image for larger version

Name:	poze  accident 004.jpg
Views:	115
Size:	85.9 KB
ID:	648669   Click image for larger version

Name:	poze  accident 005.jpg
Views:	99
Size:	77.7 KB
ID:	648670   Click image for larger version

Name:	poze  accident 007.jpg
Views:	102
Size:	107.6 KB
ID:	648671  

Click image for larger version

Name:	poze  accident 011.jpg
Views:	109
Size:	76.3 KB
ID:	648672  
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -