Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-12, 13:48   #7141
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Ok, si de ce nu poate fii o duba "disel" pusa la "Masini tari"? Ca e duba? Exista dube facute pentru expo sau car-audio, care rug gura targului. Ca e diesel? Exista si masini diesel transformate din niste "tractoare" in bijuterii. Dau exemplu pe Razvy, are 1.9 TDI. Ok, si ce? Ai vazut cum arata? Nu mi-ar fii rusine cu ea.
Pt ca duba aia dupa parerea multora inclusiv a mea este un kitch mare.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 03-06-12, 13:58   #7142
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Mie mi se pare ca proprietarul a imbinat placutul cu utilul.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 03-06-12, 14:55   #7143
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Chiar daca am 18 ani eu fac pariu cu tine, Norbi, oricand, la orice ora, ca am mai multa cultura in industria auto decat multi de aici, de pe forum.
ma baiatule ,aicea nu e mirc sa faci misto de masinile userilor ,te-ai luat si de mine candva ,ai grija ce faci .cumparati masina si ia permisul ,pana atunci nu te baga in seama, cu toata cultura ta pentru multi de aicea esti "nimeni in drum".
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 03-06-12, 15:15   #7144
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Mie mi se pare ca proprietarul a imbinat placutul cu utilul.
sau ciobanescul cu orasenescul de dupa blocuri, si tu , mare cunoscator cu cultura auto dezvoltata ai pus botul si ai te ai si agitat repede sa zici la toata lumea pe forum ce mult te a impresionat o duba disel cu stickere din piata de la rusi si bari facute din balustrazi de inox

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Permisul nu mi l-am luat pentru ca nu ma duce capu, stai lin ca oricum ma duce mai mult ca pe tine.
si 2. nu te simtii in masura sa imi spui mie sa "stau jos" atata timp cat tu nu stii folosii functia de "multi-quote". Eu am terminat ce am avut de spus, restu' e CanCan.
Eu sunt sigur ca te bag in buzunar la orice categorie, si in plus , ma pis mai departe ca tine la orice ora.
si mai cred ca esti si gay si iti plac negri dupa ce avatar ai

cum ziceam- stai jos, cunoaste ti locul, si spune mi daddy de acum inainte.

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Chiar daca am 18 ani eu fac pariu cu tine, Norbi, oricand, la orice ora, ca am mai multa cultura in industria auto decat multi de aici, de pe forum.
cultura ta e zero si ce crezi tu ca stii reprezinta zero. ca dovada nici macar nu ai reusit sa iei permisul. tu nu prea ai ce comenta pe aici, e forum cu si despre masini nu e bara de gaz din fata blocului

Quote:
Originally Posted by kalugaru View Post
ma baiatule ,aicea nu e mirc sa faci misto de masinile userilor ,te-ai luat si de mine candva ,ai grija ce faci .cumparati masina si ia permisul ,pana atunci nu te baga in seama, cu toata cultura ta pentru multi de aicea esti "nimeni in drum".
sau zero barat
invit si pe altii sa descrie cum il vad ei pe copilasul asta cu alte sinonime

Last edited by bogo4all; 04-06-12 at 04:41.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 03-06-12, 16:39   #7145
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Da maestre, cum spui tu. Ma rog.

Invitai, cei care ma cunosc or sa te dezaageasca.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 03-06-12, 23:52   #7146
Norbi_GT
Nissan Driver

Stage 5
 
Norbi_GT's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 311
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Chiar daca am 18 ani eu fac pariu cu tine, Norbi, oricand, la orice ora, ca am mai multa cultura in industria auto decat multi de aici, de pe forum.
LMFAO! Vorba lui Bogdan....stai jos. 2.
Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Ok, si de ce nu poate fii o duba "disel" pusa la "Masini tari"? Ca e duba? Exista dube facute pentru expo sau car-audio, care rug gura targului. Ca e diesel? Exista si masini diesel transformate din niste "tractoare" in bijuterii. Dau exemplu pe Razvy, are 1.9 TDI. Ok, si ce? Ai vazut cum arata? Nu mi-ar fii rusine cu ea.
Unde ai vazut tu o duba de expo cu bullbar si faruri suplimentare??

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Da maestre, cum spui tu. Ma rog.

Invitai, cei care ma cunosc or sa te dezaageasca.
Imi pare rau de tine, sincer....mai bine ai termina cu toate prostiile astea si ai putea sa-ti vezi de permis,sa-ti cumperi o masina si sa-ti faci licenta de racer.
__________________
1- 1.8 8v

2- 1.8T 16v

3- 2.2T 16v

Last edited by Norbi_GT; 03-06-12 at 23:56.
Norbi_GT is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 01:20   #7147
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

da' terminati odata! Ca prea multe "spam-uri" primesc pe mail.
Calmati-va, trageti aer in piept , numarati pana la 10. Alta treaba n-aveti decat sa va impungeti pe forum?

Si eu am tractor, cel mai comun motor din RO, 1900 TDI, nici macar nu-i PD, nici macar turbina pe ea nu-i cu geometrie variabila deci performante = 0, insa pentru asta tot investesc de 4 ani incoace in ea, tot imi e draga si nu e doar o masina care ma duce de colo pana colo.
Pasiunea pentru masini nu se masoara doar in cai putere, cuplu si timpi.
De exemplu, ieri am terminat de montat pe tractorul meu un Tempomat facut de mine de la 0(nu cu maneta cumparata, ci cea originala modificata si facuta toata electrica, de la butoane la circuite) dupa schitele originale a masinii, legata, activata si testata.
Deci, pasiunea poate veni in multe forme, sa-ncercam sa nu fim artagosi, daca altii au mai multe cunostinte, mai bine sa incerce sa invete si pe altii, nu sa ii "ia in balon"...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_5076.JPG
Views:	63
Size:	457.5 KB
ID:	2455182  
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 04:39   #7148
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Norbi_GT View Post
.... si sa-ti faci licenta de racer.
asta are deja licenta de racer. mai ii trebuie masina si permis, dar aia e irelevant, omu e racer adevarat inca inainte de a conduce, ceea ce este o adevarata performanta, trebuie sa recunoastem.

ps. felicitari razvyrulz pt imbunatatatirea masinii mai ales ca ai facut totul singur!

Nu stiu daca e cineva artagos aici, dar mie mi s a parut ca un 'nimeni in drum' sau 'zero barat' incearca sa ma 'ia in balon' si mi se pare ca e momentul sa invete isi cunoasca limitele si locul si ce isi poate permite sa spuna si ce nu. un fel de lectie de viata, o sa i ajute daca invata ceva din experienta asta. nu e vorba de cunostinte, ce masini conducem si cum, experienta si indemanare la volan, aici e vorba de lucruri mult mai simple, adica de atitudine, comportament in public si respect, mai pe scurt bun simt. mi se pare ca ii lipseste la acest Gavroche al forumului.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 23:17   #7149
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
da' terminati odata! Ca prea multe "spam-uri" primesc pe mail.
Calmati-va, trageti aer in piept , numarati pana la 10. Alta treaba n-aveti decat sa va impungeti pe forum?

Si eu am tractor, cel mai comun motor din RO, 1900 TDI, nici macar nu-i PD, nici macar turbina pe ea nu-i cu geometrie variabila deci performante = 0, insa pentru asta tot investesc de 4 ani incoace in ea, tot imi e draga si nu e doar o masina care ma duce de colo pana colo.
Pasiunea pentru masini nu se masoara doar in cai putere, cuplu si timpi.
De exemplu, ieri am terminat de montat pe tractorul meu un Tempomat facut de mine de la 0(nu cu maneta cumparata, ci cea originala modificata si facuta toata electrica, de la butoane la circuite) dupa schitele originale a masinii, legata, activata si testata.
Deci, pasiunea poate veni in multe forme, sa-ncercam sa nu fim artagosi, daca altii au mai multe cunostinte, mai bine sa incerce sa invete si pe altii, nu sa ii "ia in balon"...
Felicitari razvy!!! cat timp ti-a luat?
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 23:21   #7150
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

nu atat de mult... maneta am facut-o in 4 ore. de la A la Z. Montatul pe masina si activatul cam 2 ore. +vreo 3 zile documentatia de dinainte
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 23:45   #7151
Norbi_GT
Nissan Driver

Stage 5
 
Norbi_GT's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 311
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
........

Nu stiu daca e cineva artagos aici, dar mie mi s a parut ca un 'nimeni in drum' sau 'zero barat' incearca sa ma 'ia in balon' si mi se pare ca e momentul sa invete isi cunoasca limitele si locul si ce isi poate permite sa spuna si ce nu. un fel de lectie de viata, o sa i ajute daca invata ceva din experienta asta. nu e vorba de cunostinte, ce masini conducem si cum, experienta si indemanare la volan, aici e vorba de lucruri mult mai simple, adica de atitudine, comportament in public si respect, mai pe scurt bun simt. mi se pare ca ii lipseste la acest Gavroche al forumului.
Ain't that tha' truth brotha' ....Sper sa inteleaga baiatu' totusi ca noi nu vrem sa ne batem joc de el, dar el a vrut-o pe calea grea. I'm out. Peace!

L.E: Felicitari Razvane! Km multi fara probleme !
Norbi_GT is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 23:52   #7152
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
nu atat de mult... maneta am facut-o in 4 ore. de la A la Z. Montatul pe masina si activatul cam 2 ore. +vreo 3 zile documentatia de dinainte
oricum asteptarile cu siguranta iti sunt pe masura! felicitari
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 23:54   #7153
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
oricum asteptarile cu siguranta iti sunt pe masura! felicitari
Ms evident, e lucru iesit din mainile mele
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 23:59   #7154
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
Ms evident, e lucru iesit din mainile mele
si lucru, si sudoare...plus de asta o satisfactie enorma
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 15:24   #7155
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Tempomat adica... cruise control cu alt nume la VW?
teen.ager is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -