Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 13-04-12, 18:25   #6991
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
pfff...ce-am vazut azi nu tare mi-a venit sa cred!acum cateva ore la trecerea de pietoni din fata magazinului Docom o tipa a fost trecuta cu masina deja mai bine de jumatea zebrei cand sa aruncat o batranica in tranversarea ei si Domnu Militian de pe moto a tras-o pe dreapta, ca prin urmare ia suspendat permisul pe 30 de zile, vi se pare corect?! decizia lui?
se face contestatie si ,daca pui problema cum trebuie, castigi. pentru doritori ofer consultanta si/sau reprezentare in fata instantei (contra cost, desigur).
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 18:25   #6992
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
pfff...ce-am vazut azi nu tare mi-a venit sa cred!acum cateva ore la trecerea de pietoni din fata magazinului Docom o tipa a fost trecuta cu masina deja mai bine de jumatea zebrei cand sa aruncat o batranica in tranversarea ei si Domnu Militian de pe moto a tras-o pe dreapta, ca prin urmare ia suspendat permisul pe 30 de zile, vi se pare corect?! decizia lui?
la un coleg exact pentru o faza de genu i-au luat permisul si la contestatie i-au dat castig,si a recuperat permisul
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 18:34   #6993
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
la un coleg exact pentru o faza de genu i-au luat permisul si la contestatie i-au dat castig,si a recuperat permisul
cam ceva de genul a patit si un amic de-al meu, dar a pierdut in instanta! depinde cine te sustine si cine te judeca
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 18:54   #6994
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

www.mobila-proximus.ro dati un click si un like mi-am refacut site-ul si am nevoie de un pic de ajutor de la voi,astept si pareri,sugestii,multumesc anticipat.
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 20:09   #6995
stalina

Stock
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
Default Re: Discutii despre orice!

Foarte fain saitul!
Știe cineva unde se pot monta în Baia Mare niște senzori de parcare față-spate?
Ceva firmă serioasă, recomandare de la cineva care și-a pus pe mașină?
stalina is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 21:59   #6996
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
la un coleg exact pentru o faza de genu i-au luat permisul si la contestatie i-au dat castig,si a recuperat permisul
Didi?
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 22:06   #6997
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
Didi?
nu,un taximetrist Adi,si o mers la tribunal cu clientul care era atunci in masina
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 22:49   #6998
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
nu,un taximetrist Adi,si o mers la tribunal cu clientul care era atunci in masina
martorul un lucru foarte important cam in orisicare ocazie!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 00:39   #6999
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by trx23 View Post
www.mobila-proximus.ro dati un click si un like mi-am refacut site-ul si am nevoie de un pic de ajutor de la voi,astept si pareri,sugestii,multumesc anticipat.
Like acordat, poate vin la tine sa vad ce oferta imi faci la o mobila custom living am un stalp de sustinere al blocului in zona si trebuie facuta la comanda din cauza lui.


Buju: am patit si eu, dar pe fata i-am zis politistului sa faca plangere ca eu nu ii inmanez permisul, pe proces am scris ca obiectez, pentru ca eu eram deja pe trecere cand s-a angajat pietonul in traversare si nu am mai auzit nimic de problema respectiva(anul trecut).
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 13:08   #7000
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by AsToR View Post
Like acordat, poate vin la tine sa vad ce oferta imi faci la o mobila custom living am un stalp de sustinere al blocului in zona si trebuie facuta la comanda din cauza lui.


Buju: am patit si eu, dar pe fata i-am zis politistului sa faca plangere ca eu nu ii inmanez permisul, pe proces am scris ca obiectez, pentru ca eu eram deja pe trecere cand s-a angajat pietonul in traversare si nu am mai auzit nimic de problema respectiva(anul trecut).
asa sunt ei! in special acum de sarbatori...azi am fost la Targu Lapus dimineata, in Carbunari la serpentine era un echipaj de politie, aveau oprite vreo 5 masini, eu logic daca nu ma oprit am depasit, fiind linie continua, mi-a facut semn si ma oprit, mi-a cerut toate actele si mi-a spus ca a doua oara daca mai fac manevra asta imi suspenda permisul si-mi da si amenda de ce am depasit....niste tarani!!!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 13:13   #7001
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

in mintea lor trebuia sa opresti si sa claxonezi ca berbecu pana iti dadea amenda pentru claxonat , nu pentru linia continua. sau trebuia sa astepti pana amenda 5 bucati de masini si apoi puteai sa treci .... tare sau ce ?
__________________
ex : Mitsubishi Colt '87 - true car
curent : Honda Civic '00 - the one
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 13:47   #7002
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
in mintea lor trebuia sa opresti si sa claxonezi ca berbecu pana iti dadea amenda pentru claxonat , nu pentru linia continua. sau trebuia sa astepti pana amenda 5 bucati de masini si apoi puteai sa treci .... tare sau ce ?
Nu stiu raul faza e ca in fata mea erau 3 masini oprite si pe partea cealalta de sens mai erau inca 2 sau 3!...probabil trebuia sa opresc motorul sa pun pe avari si sa se stranga acolo masini ca la targ...pe cuvant acum nu ca sunt sofer si am boala pe ei, dar unii dintre ei chiar nu au ce cauta in politie sunt niste incompetenti si netrebnici!...bine inteles ca nu toti, dar majoritatea!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 19-04-12, 20:43   #7003
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Ce am de platit inainte de a sustine examenul de teorie? (sala). Si as dorii sa stiu cat as avea de platit in caz ca pic prima oara si vreau sa dau a doua oara..



Multumesc anticipat.
__________________

'01 Opel Astra G Caravan, DOHC 1.6 16v 101hp (Z16XE)
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 19-04-12, 21:33   #7004
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

care ma poate ajuta cu o informatie? cine stie pe unde as gasi un Bertone care este pentru dezmembrat sau un astra g 1.6 16v...am nevoie de niste piese pentru cutie, cred ca sa dus diferentialul sau ceva in genul sa fisurat jos si tot uleiul mia curs din ea!...cine ma poate ajuta nu raman dator! Multumesc anticipat
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 19-04-12, 22:46   #7005
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
cat as avea de platit in caz ca pic prima oara
Poftim? ai 18 ani, invata si ia-l din prima...
razvyrulz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -