Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-10, 22:44   #5056
mihay_y

Stage 4
 
mihay_y's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 179
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Join Date: Mar 2009
Oras: Baia Mare
Age: 16
Posts: 747

De aici am luat ... si numa 2 is oricum =)) mno scuzele mele, nush de ce m-am gandit ca la 20 de ani poti sa dai pentru permis
__________________
MM 69 MDV
mihay_y is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 22:47   #5057
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by mihay_y View Post
Join Date: Mar 2009
Oras: Baia Mare
Age: 16
Posts: 747

De aici am luat ... si numa 2 is oricum =)) mno scuzele mele, nush de ce m-am gandit ca la 20 de ani poti sa dai pentru permis
In aprilie fac 17. Teapa tie! . Si laptopul tot ala il iau ca asa vreau eu, mi s-a pus pata pe el.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 23:09   #5058
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
LA MULTI ANI !! Si craciun fericit sa aveti
Meriti Clisma ! pardon Merry Christmas !
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 00:05   #5059
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Paco4golf View Post
cu 1000 de euro iti iei masina si nuti mai trebuie calc =))
Sau mai pui 100000e si iti iei Ferrari )
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 06:36   #5060
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
In aprilie fac 17. Teapa tie! . Si laptopul tot ala il iau ca asa vreau eu, mi s-a pus pata pe el.
am vazut la emag (ca de acolo cred ca e ala pe care ti s-a pus pata), cu vreo 50 ron mai mult, pe next page, un core i3 parca.
nu te arunca, daca poti sa mai pui inca 50-100 ron cred ca iti iei ceva mai bun, ca deh, la ce bani sint nu cred ca ne permitem sa le schimbam in fiecare luna (cazul meu )

ps. vezi ca au si promotii de cracaciun
http://www.emag.ro/newsletter/2010_12_21_Laptop_TV/

Last edited by Brabus; 21-12-10 at 06:40.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:20   #5061
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

da isi ia ferarii =)) si betmen ?=))



Stii cum e cu laptopurile la fel ca si cu calculatoarele si eu am dat 40 de milioane pe calculator si peste aproximativ jumate de an il puteam lua la jumate de pret si acuma creca il iau gratis =))
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 12:34   #5062
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Discutii despre orice!

! Ce Fac Baimarenii mei ? Prin Acest topic vreau sa va urez un Craciun Fericit alaturi de cele dragi "Pistoanele, Turbinele, Intercoolerele, Body kiturile. etc", dar si de cei Iubiti Familie, prieteni !

Cat despre urarea celebrului La Multi Ani poate reusesc si o sa vi-l urez personal. Caci Poate termin de reansamblat masina si ne vedem in Baia Mare de Revelion !

Va Salut cu Respect!
Sarba(u)tori Fericite.

MnezO
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 22:27   #5063
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Mi-am luat un Acer Apire 5738ZG. La ce ar trebui sa am grija? Bateria este bine sa o tin in laptop sau separat?
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 22:28   #5064
remusauto

Stage 3
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 108
Default Re: Discutii despre orice!

Remus Auto vinde atat piese import originale si de producatori la preturi fara concurenta, cat si piese pentru electromotoare si alternatoare, aeroterme int., casete de directie, pompe de servo, iar pentru a veni in ajutorul dumneavoastra si a ne asigura ca ceea ce vindem se potriveste autoturismului asiguram montaj pieselor vandute
0720 61 48 43
0761 45 67 98
- Adresa : str. PL.RADU GHEORGHE, NR 6, SEC 3, BUCURESTI
remusauto is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 23:59   #5065
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Mi-am luat un Acer Apire 5738ZG. La ce ar trebui sa am grija? Bateria este bine sa o tin in laptop sau separat?
cand il folosesti conectat la priza scoate`i bateria.....si ar fi bine sa iti iei un cooler pad... eu mi`m luat unu mare..si mi bun si la laptop si la minilaptop
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 11:51   #5066
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

https://www.facebook.com/#!/event.php...433733&index=1
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 19:06   #5067
PhattBoy

Stage 4
 
PhattBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 198
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Mi-am luat un Acer Apire 5738ZG. La ce ar trebui sa am grija? Bateria este bine sa o tin in laptop sau separat?
Am intrebat si eu pe f multa lume, si am ajuns la urmatoarea concluzie: e mai indicat sa lasi bateria inauntru, deoarece ea actioneaza ca si un UPS pt laptop, iar in cazul unei caderi bruste a tensiunii, sau, si mai rau, a unei supra sarcini, risti sa prajesti ceva, fiindca componentele interne sunt mai sensibile.

Cat despre faptul ca bateria se degradeaza in timp, e un fapt neglijabil pana la urma, deoarece la un stil intensiv de folosinta (aka 24/7 timp de un an), bateria laptop-ului meu tine 1h 52m, fata de cele 2h 10 min declarate de producator. Asa ca, sfatul meu e sa tii bateria inauntru, ca nu are rost sa tot scoti/bagi/scoti/bagi bateria de fiecare data cand il muti dintr-o camera in alta, sau iesi la un suc si-un wireless in oras, nu?
Parerea mea!
__________________
Drifting as a way of life!?

PhattBoy is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 20:40   #5068
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

corect, faza cu scosul bateriei e cam aiurea. oricum laptopurile de acum au tot felul de protectii.
cooler pad iti trebuie daca e un laptop mai vechi si ai probleme cu racirea (desi cu o curatare a radiatorului rezolvi). plus de asta la fel, nu ajungi sa prajesti nimic ca are grija laptopul sa se inchida pentru a proteja procul.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 23:46   #5069
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by PhattBoy View Post
Am intrebat si eu pe f multa lume, si am ajuns la urmatoarea concluzie: e mai indicat sa lasi bateria inauntru, deoarece ea actioneaza ca si un UPS pt laptop, iar in cazul unei caderi bruste a tensiunii, sau, si mai rau, a unei supra sarcini, risti sa prajesti ceva, fiindca componentele interne sunt mai sensibile.

Cat despre faptul ca bateria se degradeaza in timp, e un fapt neglijabil pana la urma, deoarece la un stil intensiv de folosinta (aka 24/7 timp de un an), bateria laptop-ului meu tine 1h 52m, fata de cele 2h 10 min declarate de producator. Asa ca, sfatul meu e sa tii bateria inauntru, ca nu are rost sa tot scoti/bagi/scoti/bagi bateria de fiecare data cand il muti dintr-o camera in alta, sau iesi la un suc si-un wireless in oras, nu?
Parerea mea!
nu tine bateria in notebook. ti se degradeaza treptat. si in caz de pana de curent, ai garantie.
parerea mea, acum ... treaba ta
ce configuratie ai?

Last edited by ballack; 23-12-10 at 23:50.
ballack is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 00:33   #5070
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
nu tine bateria in notebook. ti se degradeaza treptat. si in caz de pana de curent, ai garantie.
parerea mea, acum ... treaba ta
ce configuratie ai?
Intel Pentium Dual Core T4500 @ 2,30 GHz, 3 GB DDR3, 320 GB HDD, ATI Mobility Radeon HD 560v 1 GB, 15,6" HD LCD. Daca se arde din cauza unei pene de curent nu cred ca ma ajuta garantia cu ceva.. Si faza cu wirelessul nu am reusit sa o rezolv. Am Windows 7 Home Premium ceea ce inseamna ca automat la instalarea Windowsului se cauta-instaleaza majoritatea driverelor. Dar am buton separat pt. wireless, il apas si nu se intampla nimic. Am scos de pe acer.ro un driver pt. wireless si tot nimic. Daca se stie careva si ii dornic sa ma ajute.. Fac o bere rece la vara :>. Multumesc anticipat!
__________________

'01 Opel Astra G Caravan, DOHC 1.6 16v 101hp (Z16XE)
teen.ager is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -