Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-10, 02:13   #3541
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Manuale VW Golf 4

Razvy, orice e bine venit! ..Lasa aici ca eu ma duc sa ma culc ca deja ma dor ochii ..Bafta!
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 02:25   #3542
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Manuale VW Golf 4

scheme electrice + manual de intretinere scanat (RO)
Attached Files
File Type: pdf Scheme_electrice_Vw_Golf_4____1998.pdf (881.5 KB, 9 views)
File Type: pdf Scheme_electrice_Vw_Golf_4____1999.pdf (1.15 MB, 14 views)
File Type: pdf Scheme_electrice_Vw_Golf_4____2000.pdf (1.30 MB, 18 views)
File Type: pdf Manual intretinere G4.pdf (10.15 MB, 8 views)
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 09:42   #3543
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

da-i dracului cu legile lor...asa repede fac legii una dupa alta ca versurile puse pe foaie.......si politia are masini epave.....dar de alea nu vb nimeni........AM vazut un vento de politie....Jaf era asa scataia rotile ca la caruta.....si multe altele.......si nici loganuri-le nus nujtiu ce...am observat deja rujina pe ele la greu........singurele masini mai calumea vw passat modelu V6
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 09:55   #3544
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Manuale VW Golf 4

am descarcat si eu manualele sunt interesante...mms
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 11:27   #3545
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Manuale VW Golf 4

Multumesc mult Razvy, ne vedem la o bere in vara!
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 16:31   #3546
55srt

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 66
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Si crezi ca o bucata de plastic lipita pe faruri afecteaza comportamentul dinamic??
Dar portbagajul ala de sus, ce face?
Dar masinile de politie, sa nu imi spui ca au fost in tunelul aerodinamic pentru sirene!
...da bucata aia de plastic pe faruri pe timp de noapte poate afecta comportamentul dinamic al masinii..
ce e important e ca piesele de aftermarket pe care le monteaza oricine trebuie sa aiba omologare...in germania de ex si dupa montare treci pe la adac sa iti omologheze modificarea facuta...(pt cel mai mic eleron, si pt gume de dimensiune diferita)
...si da girofarurile masinilor de politie au omologare ...si da sunt construite in asa fel incat la anumite viteze si la anumite unghiuri de inclinare sa nu te dea peste cap....
...totul are un scop si un mobil...unii il inteleg altii il comenteaza...
55srt is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 16:51   #3547
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Provocari !!!

Baiatul cu EVO IX negru, numere de Bucuresti, care e patron la Mad Dog se dadea la intrecere cu un jeep, Land Rover probabil ..Mitsu suna demential :X Rasuna tot orasul cand ii dai talpa!
__________________

'01 Opel Astra G Caravan, DOHC 1.6 16v 101hp (Z16XE)
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 17:16   #3548
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Discutii despre orice!

Si acum nu imi spune si ca din cauza ca eu imi stickeresc masina se modifica comportamentul dinamic!
Omule, deci aia aveau nevoie de spaga!
Noaptea nu modifica nimic, pentru ca era doar pe partea de sus a farului, iti garantez eu!
Daca era folie pe stopuri, mai ziceam!
Si vrei sa imi spui ca eu daca ii pun unu "mini-eleron" se duce la dreacu dinamica masinii, nu mai franeaza la fel, nu mai accelereaza la fel, nu mai vireaza la fel, si pun in pericol viata mea, cat si a celorlalti participanti la trafic, in timp ce girofarul de pe masinile de politie sunt incredibil de bine construite, nu reprezinta o greutate de ~20 kg pusa in partea de sus a masinii, nu "ajuta" masina sa se rastoarne (in cazuri extreme!).
Asta ii parerea mea
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 17:33   #3549
55srt

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 66
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Si acum nu imi spune si ca din cauza ca eu imi stickeresc masina se modifica comportamentul dinamic!
Omule, deci aia aveau nevoie de spaga!
Noaptea nu modifica nimic, pentru ca era doar pe partea de sus a farului, iti garantez eu!
Daca era folie pe stopuri, mai ziceam!
Si vrei sa imi spui ca eu daca ii pun unu "mini-eleron" se duce la dreacu dinamica masinii, nu mai franeaza la fel, nu mai accelereaza la fel, nu mai vireaza la fel, si pun in pericol viata mea, cat si a celorlalti participanti la trafic, in timp ce girofarul de pe masinile de politie sunt incredibil de bine construite, nu reprezinta o greutate de ~20 kg pusa in partea de sus a masinii, nu "ajuta" masina sa se rastoarne (in cazuri extreme!).
Asta ii parerea mea
fara sa vreau sa intru in polemica cu cineva...iti spun doar ca eu nu vb de un caz anume ci de lucruri in general..
apoi lasa-ma sa am incredere mai mare intr-o omologare decat in ceea ce imi garantezi tu
...si una e sa vb de ce poate modifica sau nu comportamentul masinii si alta e sa vb de un cadru legal ce trebuie respectat...pentru a indeparta unele pericole...asta pentru ca si daca in 90 la suta din cazuri modificarile nu au efecte foarte importante, pentru restul de 10 la suta in care pot fi devastatoare in anumite situatii concrete, efortul merita pentru un mediu rutier mai sigur
55srt is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 17:38   #3550
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Discutii despre orice!

Da, asta asa e, aici ai foarte mare dreptate!

Dar ar trebui, totusi, sa fie un pic mai blanzi...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 18:06   #3551
cristiano304

Stage 5
 
cristiano304's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 746
Member of:
[DACIA]
Default Re: Provocari !!!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Eu stiam si stiu o faza ..Si teoretic e adevarata.. La toba stock, de la diametrul iesirilor iti poti da seama (aproximativ) capacitatea cilindrica a motorului.. Exemplu: Dacia Logan 1,4 MPI are o singura teava de 4-5 cm in timp ce un 525i are doua iesiri de 6-7 cm ..E posiibl faza asta sa nu functioneaze la Leonul ala pentru ca, fiind kit (cum ziceti voi) posibil sa aiba iesiri mai mari ca cele stock prin bara spate! Daca gresesc, va rog nu dati cu parul!
man dar ce ai scris u aci ce treaba are cu topicu asta?? si cu evo ala daca ai vazut ce treaba are cu provocarile???
ai citit la pagina 1?
'Aici va puteti provoca la un sah , la o tabla , la o liniuta cu creta pe asfalt , la orce !! Nu de alta dar am vazut ca ies scantei prin alte topicuri ...''''
__________________

"Power is nothing without control"
cristiano304 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 19:16   #3552
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Daca nu ma insel, am postat pe "Provocari!" pentru ca se discuta despre acel Seat Leon galben cu bodykit unde unii ziceau ca este 1,4 alti 1,6 altii 1,9 TDI ..
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 20:45   #3553
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

deja au aparut noile radare in maramures????....o aparut si detectoare contra ??? ))) am vazut la stiri...la bucuresteni 10 masini lea daruit
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 22:43   #3554
frezaro

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 31
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
deja au aparut noile radare in maramures????....o aparut si detectoare contra ??? ))) am vazut la stiri...la bucuresteni 10 masini lea daruit
da, cica din pacate vreo 9 radare de alea is de luni la lucru in MM si da am inteles ca au aparut si detectoare pt ele la vreo 700 de lei/bucata, acuma nu stiu cat e de adevarat sau cat barfa da cam asta se aude deocamdata prin sat
frezaro is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 08:06   #3555
PhattBoy

Stage 4
 
PhattBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 198
Default Re: Discutii despre orice!

Din cate am inteles, toate detectoarele cu functie 'instant-on (sau pulse) detection' ar trebui sa le detecteze. Desigur trebuie sa aiba si distanta de detectare adecvata.
Un model exemplu ar fi Cobra XRS777. Un Google Search va oferi mai multe detalii.
__________________
Drifting as a way of life!?

PhattBoy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -