Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-10, 08:18   #3436
FRITZ605

Stage 3
 
FRITZ605's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 133
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Peugeot 206 Gr.A Rally car Build

Auzi
Eu lucrez la Citroen de cand sa deschis.Cred ca stiu mai bine ca tine care e situatia.
Insolventa nu inseamna faliment.E normal sa reactionez daca se spun lucruri neadevarate.
Si inca odata nu stiu ce treba aveti cu Citroenul?Asa numai ca sa fiti voi tari ce stiri postati pe forum?
bogo4all unde esti?
Quote:
Originally Posted by PhattBoy View Post
fritz, daca informatia e gresita, imi cer scuze, dar sunt foarte sigur ca nu este! Cat despre thread-ul unde e postat, intr-adevar suntem off-topic si pot fi mutate post-urile altundeva! Ce nu inteleg este cu ce te-a deranjat atat de tare afirmatia mea. Cred ca a fost pertinenta si, in plus, sunt in cunostinta de cauza, ca urmare a naturii job-ului meu. Mai jos ai si 2 articole, in care chiar Viorel Onea declara ca firma este insolventa. Asa ca ar fi fost mult mai ok sa nu folosesti limbajul asta pe un forum public, chiar daca post-ul este off-topic, si sincer, m-am simtit deranjat ca tu ataci verbal in, se pare, necunostinta de cauza. Insolventa unei firme este o chestiune publica, si persoane direct sau indirect interesate au tot dreptul sa ii poarte grija, nu crezi, chiar daca nu ne consideram mari 'destepti'?

http://www.emaramures.ro/stiri/Tipar...x?NewsID=29382

http://www.jurnalul.ro/stire-lupta-c...al-535343.html
__________________

Last edited by FRITZ605; 16-02-10 at 08:20.
FRITZ605 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 08:26   #3437
PhattBoy

Stage 4
 
PhattBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 198
Default Re: Discutii despre orice!

Raspunsul la post-ul lui FRITZ605.
https://forum.4tuning.ro/439-baia/150...ml#post3090907

Nimeni nu a zis nimic de faliment. Cel putin nu eu. Tu ai adus vorba de asta. Si nu doar cei ce lucreaza la Citroen cunosc situatia. Stiu foarte bine ce reprezinta reorganizarea judiciara condusa de Tiriac. Nu doar angajatii au interese directe referitoare la modul cum decurge procedura de insolventa a Family Service-ului. Oricum, acest subiect intr-adevar nu isi are locul aici, nici macar in thread-ul Discutii despre orice. Toate cele bune!
__________________
Drifting as a way of life!?

PhattBoy is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:28   #3438
55srt

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 66
Default Re: Peugeot 206 Gr.A Rally car Build

Quote:
Originally Posted by PhattBoy View Post
Family Service e in insolventa de prin decembrie. Poate ca au mai facut un pas pe calea asta!
offtopic> urmatorul pas pe calea asta este reorganiarea judiciara......iar ~inchiderea~ nu are corespondent lingvistic in procedura reorganizarii juduciare si falimentului..asa ca daca discutam, desi offtopic, hai sa incercam sa fim pertinenti, concludenti si mai ales precisi....
...iar procedura insolventei are ca si scop printre altele si ~salvarea p.j.~ atragand efecte cum ar fi necurgerea dobanzilor contra p.j. in insolventa...asa ca intre noi fie vb. uneori nu e o idee chiar asa rea sa intri in insolventa de buna voie pt. o perioada...
55srt is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:54   #3439
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Peugeot 206 Gr.A Rally car Build

calin nu are rost sa te agiti eu am pus o intrebare nu am afirmat,si am postat aici pentru ca am stiut ca threadul asta il urmaresti si o sa primesc raspuns,am auzit un zvon si am vrut sa stiu daca ii adevarat...
__________________
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:55   #3440
Claudiumxg

Stage 5
 
Claudiumxg's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 310
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by PhattBoy View Post
Raspunsul la post-ul lui FRITZ605.
https://forum.4tuning.ro/439-baia/150...ml#post3090907

Nimeni nu a zis nimic de faliment. Cel putin nu eu. Tu ai adus vorba de asta. Si nu doar cei ce lucreaza la Citroen cunosc situatia. Stiu foarte bine ce reprezinta reorganizarea judiciara condusa de Tiriac. Nu doar angajatii au interese directe referitoare la modul cum decurge procedura de insolventa a Family Service-ului. Oricum, acest subiect intr-adevar nu isi are locul aici, nici macar in thread-ul Discutii despre orice. Toate cele bune!
Claudiumxg is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:57   #3441
Claudiumxg

Stage 5
 
Claudiumxg's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 310
Default Re: Peugeot 206 Gr.A Rally car Build

admin, rog curatenie daca se poate
Claudiumxg is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 11:49   #3442
FRITZ605

Stage 3
 
FRITZ605's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 133
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Peugeot 206 Gr.A Rally car Build

bogo4all de ce nu stergi discutiile offtopic?
ca Duminica tare repede ai sters,
atunci ai fost pe faza...
Quote:
Originally Posted by Claudiumxg View Post
admin, rog curatenie daca se poate
FRITZ605 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:10   #3443
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Al 2-lea telefon in decurs de 2 luni la care mi se crapa ecranul...Aceeasi chestie ca si la Samsung E250...Il bag in buzunar bun, il scot peste 5 minute cu ecranul spart...Si nu, n-am pietre in buzunar, nu ma pun pe el...Telefonul este un Nokia 5310 Xpress Music...Acuma intrebarea mea e daca mai are rost sa-l repar?
__________________

'01 Opel Astra G Caravan, DOHC 1.6 16v 101hp (Z16XE)
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:15   #3444
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Al 2-lea telefon in decurs de 2 luni la care mi se crapa ecranul...Aceeasi chestie ca si la Samsung E250...Il bag in buzunar bun, il scot peste 5 minute cu ecranul spart...Si nu, n-am pietre in buzunar, nu ma pun pe el...Telefonul este un Nokia 5310 Xpress Music...Acuma intrebarea mea e daca mai are rost sa-l repar?
ii alegerea ta, teoretic un ecran nu cred ca ii mai scump de 70-80 lei. cu tot cu manopera iesi la maxim 100 lei. acuma tu decizi daca merita, sau iti iei altceva.
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:16   #3445
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

pai si io am un samsung E250 care face deja vreo 2 ani si nici nu ma gindesc pe unde ajunge si nu are nici pe naiba. sigur nu ai cuie sau suruburi in buzunar???
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:28   #3446
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Al 2-lea telefon in decurs de 2 luni la care mi se crapa ecranul...Aceeasi chestie ca si la Samsung E250...Il bag in buzunar bun, il scot peste 5 minute cu ecranul spart...Si nu, n-am pietre in buzunar, nu ma pun pe el...Telefonul este un Nokia 5310 Xpress Music...Acuma intrebarea mea e daca mai are rost sa-l repar?
iti recomand un Sonim XP3 Enduro...))
vlad_:P is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:47   #3447
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Al 2-lea telefon in decurs de 2 luni la care mi se crapa ecranul...Aceeasi chestie ca si la Samsung E250...Il bag in buzunar bun, il scot peste 5 minute cu ecranul spart...Si nu, n-am pietre in buzunar, nu ma pun pe el...Telefonul este un Nokia 5310 Xpress Music...Acuma intrebarea mea e daca mai are rost sa-l repar?
sfat personal. cand bagi telefonul in buzunar sa-l pui cu ecranul in spre tine/corp. nu de alta dar e posibil pe sa te mai lovesti de un colt de la masa sau ceva si ti se mai duce un ecran. si daca n-ai cuie in buzunar si nu te-ai lovit de ceva ... e foarte dubios
Spark is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 04:18   #3448
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii despre orice!

interesant anuntul )..Subaru IMPREZA WRX By VIVID RACING 500+ PS http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...g=&tabNumber=1
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 07:25   #3449
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by botdriver View Post
interesant anuntul )..Subaru IMPREZA WRX By VIVID RACING 500+ PS http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...g=&tabNumber=1
ii vechi anuntzu de mult incearca sa isi vanda omu masina
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 11:56   #3450
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii despre orice!

vreau sa spun si eu ceva in legatura cu accidentele ca si eu am facut un accident ieri unu urat, cand un domn sau ce o fi el cu o dacie mi-a intrat pe contrasens langa liceul 3 , eu am tras de volan la dreapta sa nu dau in el sa evit un accident cu el si am iesit de pe carosabil , am prins gheata si am dat in gardu de beton intro casa ; aveam cam 50-60 ...degeaba am pus frana ca pe gheata am mers ca si pe patinuar cu masina...chiar cand ma apucam sa investesc si euin masina sa fac ceva cat de cat calumea din ea, omu mi-o distrus acuma visu...si chestia care m-a enervat pe mine cel mai rau a fost ca nici nu a oprit ba chiar i-a dat pedala la masina... un far ma costa cu tot cu semnalizator 250 de ron, de restul pieselor nu mai discut ca numa ma doare capu cand imi amintesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00010.JPG
Views:	57
Size:	214.2 KB
ID:	1319292   Click image for larger version

Name:	DSC00011.JPG
Views:	58
Size:	241.0 KB
ID:	1319293  
__________________
IndyGG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -