Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-08, 14:39   #646
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Nu te ambala asa tare ... ca nu are rost , idea e ca "M3" asta care e in oras nu a convins pe nimeni ca e M3 asta era ideea defapt , daca nu ai observat ... dar marog mai bine venea cu taxiul si aducea poze ca era tot una ... a fost provocat de "mitu" si sa tras pe cur ... is curios duminica daca se baga sa vedem si noi cei 360 de crocodili la lucru ... k anul trecut cu nsx-ul a facut 2 cerculete la intrate si sa tirat acasa ...

P.S.1 E cumva M3 CSL de zici ca are 360 ? editia limitata in 1400 bucati ? nu de alta dar M3 are 338 si parca se zice ca e "stock" (doar evacuarea modificata) ...

Sa`i fie rusine daca nu a raspuns la provocare
Chiar e M3 dar nu csl si are 343 cai...daca e stock.
P.S.2 Sincer nu stiu ce "destept" schimba evacuarea la un M3 sau se crede mai destept decat inginerii de la BMW ?...
Poi nu exista firme specializate care creaza sisteme de evacuare f performante? mai performante decat cele care le ofera firma...De exemplu Evo sport parca face pt M5 un sistem de evacuare care ii ofera 62 de cai in plus celor 507 cai.
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 19:23   #647
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Nu te ambala asa tare ... ca nu are rost , idea e ca "M3" asta care e in oras nu a convins pe nimeni ca e M3 asta era ideea defapt , daca nu ai observat ... dar marog mai bine venea cu taxiul si aducea poze ca era tot una ... a fost provocat de "mitu" si sa tras pe cur ... is curios duminica daca se baga sa vedem si noi cei 360 de crocodili la lucru ... k anul trecut cu nsx-ul a facut 2 cerculete la intrate si sa tirat acasa ...

P.S.1 E cumva M3 CSL de zici ca are 360 ? editia limitata in 1400 bucati ? nu de alta dar M3 are 338 si parca se zice ca e "stock" (doar evacuarea modificata) ...

P.S.2 Sincer nu stiu ce "destept" schimba evacuarea la un M3 sau se crede mai destept decat inginerii de la BMW ?...

da dar provocarea a fost ceva de genul eu i-am spus la IonutMFF ca a ar fii interesant sa ne dam o data de doua trei ori, mi-a comunicat pozitiv ca a vorbit cu respectivul si am asteptat cam vreo 2 ore sa vedem marea liniuta, si totusi nimic , nu a mai venit nimeni, inafara de un baiat care ne-a spus ca este VINEREA MARE si ca nu este voie sa faci liniute in acea seara. ce sa zic poate cu alta ocazie.

SI rog pe MarcCorneliu sa nu mai faca remarci de genul cu evacuarea de M5 ca sunt cam imposibile, hai sa zici maxim 20-25cp
__________________
puterea este nimic fara control
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 19:29   #648
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
daca te ai saturat de vorbe mai uitate din cand in cand la tine pe strada , si ce a fost prin parcare pe acolo si o sa apara nu pleaca nicaieri , adica nu departe , pleaca la naftalina doar
Tu ce te bagi ...) Am vazut ce e in parcare .Si tii minte cand ne plimbam prin oras in 2003 cand era raliul de ii faceai pe toti aia cu masini de raliu .....pe strada bineinteles ) Mama ce imi place American Muscle
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 20:14   #649
il3g4l

Stage 2
 
il3g4l's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 29
Default Re: Discutii despre orice!

salutare lume,

pentru cei curioshi:
mashina e un m3 din 2003 cu 343 cp , smg2, j19 , interior carbon.
Am mashina de 2 saptamani si nu are tobe schimbate ci numai ieshirile(cele 4 tips-uri) originale au fost schimbate cu altele mai largi si de inox .

Va rog sa vorbitzi cu mine daca avetzi ceva nelamuriri si nu prin intermediul altor persoane. Nu palnuitzi nimic ce are legatura cu mine sau mashina mea daca nu atzi vorbit cu mine personal. Va dau numarul meu cu placere trimitetzi numa un messaj .



respectele mele, cristi roman
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo022.jpg
Views:	65
Size:	1.50 MB
ID:	528393   Click image for larger version

Name:	Photo019.jpg
Views:	61
Size:	1.51 MB
ID:	528394   Click image for larger version

Name:	Photo020.jpg
Views:	76
Size:	1.55 MB
ID:	528395  

il3g4l is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 20:16   #650
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MarcCorneliu View Post
Poi nu exista firme specializate care creaza sisteme de evacuare f performante? mai performante decat cele care le ofera firma...De exemplu Evo sport parca face pt M5 un sistem de evacuare care ii ofera 62 de cai in plus celor 507 cai.
Poi nu am zis ca nu exista ... da sa schimbi evacuarea asa aiurea la o masina performanta de la mama ei si sa o faci sa sune ca si cum "ragaie vaca" ,pt a castiga "10 cai" in plus e ridicol , mai ales ca cei de la BMW au si divizie de sunet , care fac cercetari si studiaza sunetul evacuarii si a motorului ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 20:52   #651
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
da dar provocarea a fost ceva de genul eu i-am spus la IonutMFF ca a ar fii interesant sa ne dam o data de doua trei ori, mi-a comunicat pozitiv ca a vorbit cu respectivul si am asteptat cam vreo 2 ore sa vedem marea liniuta, si totusi nimic , nu a mai venit nimeni, inafara de un baiat care ne-a spus ca este VINEREA MARE si ca nu este voie sa faci liniute in acea seara. ce sa zic poate cu alta ocazie.

SI rog pe MarcCorneliu sa nu mai faca remarci de genul cu evacuarea de M5 ca sunt cam imposibile, hai sa zici maxim 20-25cp
Si eu te rog sa te informezi mai bine inainte, ca poate am dreptate. uite un exemplu unde a dat la M5 doar din evacuare 32 de cai:https://www.youtube.com/watch?v=nQYJKjY44-w Nu mai gasesc M5 cu evacuare facuta de Evo Sport in care spune ca a castigaat 60 de cai doar din evacuare...daca ei mintesc si eu mintesc, stiu pare cam mult...dar niciodata nu stii ce face tehnologia asta
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 21:20   #652
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Sisteme de evacuare care dau mai multi cai exista si pentru Ferrari , Lamborghini si asa mai departe ....pentru BMW M3 sunt mai multe variante
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 21:23   #653
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

criminala rau masina asta
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 13:22   #654
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by il3g4l View Post
salutare lume,

pentru cei curioshi:
mashina e un m3 din 2003 cu 343 cp , smg2, j19 , interior carbon.
Am mashina de 2 saptamani si nu are tobe schimbate ci numai ieshirile(cele 4 tips-uri) originale au fost schimbate cu altele mai largi si de inox .

Va rog sa vorbitzi cu mine daca avetzi ceva nelamuriri si nu prin intermediul altor persoane. Nu palnuitzi nimic ce are legatura cu mine sau mashina mea daca nu atzi vorbit cu mine personal. Va dau numarul meu cu placere trimitetzi numa un messaj .
poi in cazul asta bunul tau prieten IonutMFF, a cam exagerat cu masina ta, a laudat-o ca mai a ajuns M6, dupa care a spus ca esti de acord sa facem o liniuta sa vedem care cum stan. dar in cele din urma totul acazut ca doar era,,VINEREA MARE" (dusmanii stiu dece)
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 19:38   #655
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Post Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
poi in cazul asta bunul tau prieten IonutMFF, a cam exagerat cu masina ta, a laudat-o ca mai a ajuns M6, dupa care a spus ca esti de acord sa facem o liniuta sa vedem care cum stan. dar in cele din urma totul acazut ca doar era,,VINEREA MARE" (dusmanii stiu dece)
ar fi interesanta cursa intre voi ca eu ce am gasit pe net cam si-a luat-o M de la evo https://www.youtube.com/watch?v=ASoSg...eature=related si al 2 interesant evo-280ps,bmw-343 ps si modena-400ps https://www.youtube.com/watch?v=2aMhKTP1OHU
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 15:26   #656
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

poi cred ca filmuletele vorbesc singure si laudele ar fii de prisos.
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 22:22   #657
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Discutii despre orice!

imi place motto-ul lui MIVEC
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 00:54   #658
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Dany.bilan628 View Post
imi place motto-ul lui MIVEC
Da da , are cauciucuri Pirelli !

https://www.youtube.com/watch?v=FCjxp7u6sWU
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 08:44   #659
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

am auzit ca nu sunt asa grozave cauciucurile Pirelli, si mi-am pus Pibunni, ca se incalzesc mai greu.
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 11:25   #660
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
am auzit ca nu sunt asa grozave cauciucurile Pirelli, si mi-am pus Pibunni, ca se incalzesc mai greu.
)) mda, tare bancu )
MephistoBM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -