Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-08, 23:41   #556
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Nici eu nu inteleg ce doriti sa faceti voi ... @GODLESS tu ai masina de 250 chiar peste ti'e usor de spus ...dar eu ca ma zbat pentru un show la care cu siguranta veti veni toti si 100% o sa va placa...m'as simti exclus ... Si asa nu suntem asa multi pasionati de curse in oras..tu aprobi sa se formeze un grupulet ..Fie cum vreti , eu raman cu baietii mei din club ...macar au pasiunea in sange ...fie ca au 1.9 tdi sau ceva mai puternic
Nu ai fost deloc atent la ce am scris eu ... Eu am vorbit la persoana a doua singular (tu) si nu la persoana intai plural (noi)... nu m-am inclus in 250+ dar cu toate astea ,omul e liber sa faca ce thread vrea, fara sa fim carcotasi si ,sa zicem (adica si eu) ca ,e inutil sau ca ,nu stiu mai ce ... cenzura a murit demult(cel putin asa incerc sa ma mint) ... Grupulete o sa existe chiar daca vrem chiar daca nu vrem. pt ca nu toti avem aceleasi dorinte si aspiratii, nu putem fi toti la fel, chiar daca exista aceeasi pasiune ...

P.S.: Masina mea are 204 cp deci nici eu nu ma incadrez ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 00:01   #557
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Discutii despre orice!

Poi cum zici u, asa o sa-si deschida fiecare user de pe forum un thread cam cu ce vrea el si o sa se discute in zeci de parti ce se poate discuta intr-unul singur si godless stai linistit ca nu sterg doar eu posturile. Nu iau eu partea la nimeni si chiar nu ma intereseaza ce discutii purtati, dar nu ma mir de ce romanu nu e civilizat. Plus de asta, e rau k tineti seama de ce masina are user-ul cand purtati o discutie, k sunt tineri care n-au permis si cunosc poate mult mai multe decat noi, astia cu carton.
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 00:20   #558
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogo4all View Post
Poi cum zici u, asa o sa-si deschida fiecare user de pe forum un thread cam cu ce vrea el si o sa se discute in zeci de parti ce se poate discuta intr-unul singur si godless stai linistit ca nu sterg doar eu posturile. Nu iau eu partea la nimeni si chiar nu ma intereseaza ce discutii purtati, dar nu ma mir de ce romanu nu e civilizat. Plus de asta, e rau k tineti seama de ce masina are user-ul cand purtati o discutie, k sunt tineri care n-au permis si cunosc poate mult mai multe decat noi, astia cu carton.
Pai logic ca va deschide un thread cu ce vrea el si cu ce il intereseaza (asta daca nu mai este deschis acelas lucru pe undeva ) .regulamentul nu interzice asta ...
Stiu ca nu esti singurul care face curatenie ...
"Nu iau eu partea la nimeni si chiar nu ma intereseaza ce discutii purtati, dar nu ma mir de ce romanu nu e civilizat." in fraza asta chiar nu inteleg ce ai vrut sa zici ...

Eu inteleg ce vrei sa zici tu, la faza cu tinerii fara permis ... dar nici nu poti sa vorbesti de gustul unei inghetate si tu sa nu fi mancat in viata ta una ,sa discuti despre ce ai citit in reviste si ce ai vazut in reclame sau ce ti-au zis alti despre gustul ei ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 00:28   #559
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Discutii despre orice!

Da man, clar ca nu e normal sa vorbesti de ceva ce nu sti, dar si tu poti sa iubesti ceva ce nu poti avea si exemple sunt cu carul. Oricum e interesant fenomenul asta cu tinerii din ziua de azi, dar poate ei sunt viitorul.
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 00:35   #560
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
1.9 tdi -cu acest motor mi-ar fi rusine sa spun ca sunt pasionat de tuning./
fara suparare, am citit ieri intr-o revista un tip cu un VW Polo de 1.9 TDI care a scos din el in jur de 250 HP... no offence... (si nu arata masina rau nici in exterior)
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 00:37   #561
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MephistoBM View Post
fara suparare, am citit ieri intr-o revista un tip cu un VW Polo de 1.9 TDI care a scos din el in jur de 250 HP... no offence...
bravo lui si sa nu il scoata pe stada ca la prima forja il va duce din nou la mecanic.da se poate dar motor are viata foarte scurta am vazut unul acum 5 ani si credema ca a cedat foarte repede doar ca era golf 4 1,9 tdi facut in reprezentanta vw.
__________________

Last edited by VG30DETT; 22-04-08 at 00:41.
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 00:46   #562
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
bravo lui si sa nu il scoata pe stada ca la prima forja il va duce din nou la mecanic.da se poate dar motor are viata foarte scurta am vazut unul acum 5 ani si credema ca a cedat foarte repede doar ca era golf 4 1,9 tdi facut in reprezentanta vw.
da, dar el e pasionat de tuning chiar daca are 1.9 tdi ) sa nu crezi ca am ceva cu tine, doar ca ziceam ca ii posibil cu orice motor sa fi pasionat de tuning...
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 01:21   #563
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Draga redactie,
eu am vrut sa pun 200cp + , dar m am gandit ca sunt unii care au bmweuri de 170 de cai si se gandesc ca daca au toba sau numai tips sport, si filtru si ceva chip cica sau remap gata deja au inca 50 cp in plus, deci 220 si s ar fi bagat ca si ei stiu despre ce e vorba , ca unii fabuleaza cam mult ...de aia am zis 250+ ...

cineva care e pasionat de tuning ( eu ma refer la tuning care imbunatateste performantele masinii, nu la tuning care modifica aspectul-si am zis modifica pt ca mai rar imbunatateste aspectul ) nu isi ia 1.9 tdi...si daca crede ca i place asa mult tuningul , isi trage niste stickere, chip tuning, tips, aripi , eleroane, luminite etc ...si crede ca are peste 200 cai....ok poate nu 200 da 175 sigur

Deci eu nu vreau sa exclud sau sa includ pe nimeni doar nu vreau sa vina unu care nu stie despre ce e vorba din experienta proprie sa vina sa se contrazica cu cineva care chiar stie despre ce vorbeste..
si stie la ce m am referiot toata lume , ca nu e vorba de suv uri si din aste , desi nu ar trebui subestimate, mai ales de baieti cu bmveuri naspa care s ar putea sa si o ia de la un jeep daca se baga la curse si nu se trag pe bmw (c_r)


ok...am scris si eu o scrisoare si astept comentariile dumneavoastra , si va doresc adrenalina maxima la liniute cu masini de 70 de cai sau tdi uri care de fapt au fost proiectate sa mearga babele cu ele la cumparaturi .
..by the way , si eu am tdi , cunoscatorii stiu despre ce vorbesc, i rosu
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 03:07   #564
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post

ok...am scris si eu o scrisoare si astept comentariile dumneavoastra , si va doresc adrenalina maxima la liniute cu masini de 70 de cai sau tdi uri care de fapt au fost proiectate sa mearga babele cu ele la cumparaturi .
..by the way , si eu am tdi , cunoscatorii stiu despre ce vorbesc, i rosu
Am vazut si eu TDi -ul tau ...14 secunde la santa pod ,faina masina de mers la piata
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 03:13   #565
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

si iar ma vad nevoit sa ma bag printre voi,(as mintzii daca as spune ca nu imi era dor).
omu cu ideea topicului de 250+,stie ce vorbeste,stie ce face si ar mai fii vrut ceva:sa va deschida si voua pofta de masini adevarate.acuma voi ca mari bazatzi ce va datzi unii,va agitatzi cum de si-o permis el sa faca un astfel de topic.acuma eu in oarecare masura va cam dau dreptate,vo deranjat omu mircu,asta e.da stai,scurt la-tzi cenzurat.stitzi ce e pacat?,ca omu chiar avea ceva de spus,iar daca voi atzi fi stat sa citziti ce ar fi urmat v-ati fi cultivat ceva mai mult.ce-i drept,de altfel,unii din voi chiar nu mai avetzi nevoie de sfaturi ca doar atzi ajuns comerciantzi de tuning si organizatori de gen si mai stiu eu ce lideri de trib,doar asa ca o tzinut sansa cu voi.
am zis eu mai demult ca eu nu o sa ma mai bag pana nu vad ceva interesant sa ceva in neregula.imi pare rau ca nu a fost prima optziune.
salutari si pe curand.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 09:45   #566
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Ms 3B S2 , normal ca la mine te'ai referit la postul tau ....intotdeauna sti sa te legi de mine . Da uite am ajuns sa am si eu un statut , si nu numai in baia mare .... dar am muncit si am umblat si am cheltuit din banii mei personali si chiar imi place ceea ce fac .

Apropo , sunt de acord cu threadul lui bogdan
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 09:52   #567
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 3B_S2 View Post
si iar ma vad nevoit sa ma bag printre voi,(as mintzii daca as spune ca nu imi era dor).
omu cu ideea topicului de 250+,stie ce vorbeste,stie ce face si ar mai fii vrut ceva:sa va deschida si voua pofta de masini adevarate.acuma voi ca mari bazatzi ce va datzi unii,va agitatzi cum de si-o permis el sa faca un astfel de topic.acuma eu in oarecare masura va cam dau dreptate,vo deranjat omu mircu,asta e.da stai,scurt la-tzi cenzurat.stitzi ce e pacat?,ca omu chiar avea ceva de spus,iar daca voi atzi fi stat sa citziti ce ar fi urmat v-ati fi cultivat ceva mai mult.ce-i drept,de altfel,unii din voi chiar nu mai avetzi nevoie de sfaturi ca doar atzi ajuns comerciantzi de tuning si organizatori de gen si mai stiu eu ce lideri de trib,doar asa ca o tzinut sansa cu voi.
am zis eu mai demult ca eu nu o sa ma mai bag pana nu vad ceva interesant sa ceva in neregula.imi pare rau ca nu a fost prima optziune.
salutari si pe curand.
SALUTARI DUSMANEEE
bah astia care sunteti mai cu capul pe umeri, dece tot bateti apa in piua.???
stati linistiti, ca le intra pe o ureche si le iese pe amandoua.
HAI Go Fast !!!
__________________
puterea este nimic fara control
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 22:58   #568
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

ar trebui sa il ascultati pe bogdan350cid ce are de zis pt ca este poate singurul de pe baia mare care participa la liniute adevarate uni stiti la ce ma refer (santa pod).iar acolo nu mergi cu orice TDI.
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 23:18   #569
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Discutii despre orice!

ar fi bine sa lasati prosteala si sa nu va tot certati. Acum rezolvati ce aveti de rezolvat dar eu zic ca nu merita sa umpleti paginile cu certuri.

go fast...drive safe
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 01:01   #570
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Ms 3B S2 , normal ca la mine te'ai referit la postul tau ....intotdeauna sti sa te legi de mine . Da uite am ajuns sa am si eu un statut , si nu numai in baia mare .... dar am muncit si am umblat si am cheltuit din banii mei personali si chiar imi place ceea ce fac .

Apropo , sunt de acord cu threadul lui bogdan
vezi ca se poate sa te lasi dat usor pe brazda.apreciez metamorfoza ta.sincerele mele urari de bine pt showul ce il faci.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -